X
تبلیغات
زولا

آغاز ثبت‌نام چهلمین آزمون دستیاری - 1۳ آذر نتایج ذخیره مرحله دوم

پنج‌شنبه 9 آذر 1391 ساعت 12:44 ب.ظ

 

 دبیر شورای آموزش پزشکی به ایسنا خبر داد:
آغاز ثبت‌نام چهلمین آزمون دستیاری از شنبه/عدم تغییر روند برگزاری آزمون
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۸ 
  

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از آغاز ثبت‌نام چهلمین دوره آزمون دستیاری از روز شنبه خبر داد.
سید امیر محسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به آغاز ثبت‌نام چهلمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی رشته‌های پزشکی بالینی از روز شنبه 11 آذر ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir 
 گفت: مهلت ثبت‌نام داوطلبان آزمون دستیاری تا ششم دی ماه ادامه دارد.  

 وی با اشاره به برگزاری آزمون دستیاری تخصصی در 5 اردیبهشت ماه92، اظهارکرد: در روند و نحوه برگزاری آزمون دستیاری هیچ تغییری ایجاد نشده است.
ضیایی افزود: سایر اطلاعات مرتبط با مشمولین ثبت‌نام و شرکت در آزمون همراه با آغاز ثبت‌نام طی دستورالعملی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می‌شود.
وی با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری، خاطرنشان کرد: به تناسب ایجاد بخش بیمارستانی ظرفیت پذیرش نیز افزایش می‌یابد، البته از دانشگاه‌های علوم پزشکی خواسته شده است تا جایی که امکان دارد و به کیفیت آموزش ضربه‌ای وارد نشود ظرفیت‌ها را افزایش دهند.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت افزود: البته پیش‌بینی می‌شود ظرفیت پذیرش دانشجو در این دوره از آزمون حدود 2 هزار و 500 نفر باشد. 

 

  

................. 

   دبیرخانه محترم 

 ذخیره های مرحله دوم کی اعلام خواهد شد؟ 

...........................................................

  

   لطفا تا زمان شروع ثبت نام از پرداخت هزینه ثبت نام خودداری فرمائید 

پرداخت الکترونیکی هزینه ثبت نام در آزمونهای مرکز سنجش آموزش پزشکی 

 

 قبل از اقدام به خرید اعتبار به نکات زیر توجه فرمایید: 

1 - دفترچه راهنمای مربوط به آزمون مورد نظر را به طور دقیق مطالعه فرمایید، پس از پرداخت هزینه و دریافت کد اعتبار، هزینه پرداختی قابل استرداد نخواهد بود.
2- در انتخاب عنوان آزمون جهت خرید اعتبار دقت فرمایید زیرا هزینه پرداختی برای هر آزمون، به همان آزمون اختصاص داشته و قابل تبدیل یا تغییر برای استفاده
 در آزمونی دیگر نخواهد بود و در صورت پرداخت اشتباه، ملزم به پرداخت مجدد خواهید بود.
3- جهت خرید اعتبار و دریافت کد اعتبار، مشخصات داوطلب بایستی بطور دقیق و صحیح وارد گردد زیرا کد دریافت شده به نام داوطلب بوده و قابل انتقال به داوطلب دیگری نخواهد بود.  

 

  آزمون انتخابی: پذیرش دستیار پزشکی دوره 40 | 315000 ریال    

  

پرداخت الکترونیکی هزینه ثبت نام در آزمونهای مرکز سنجش آموزش پزشکی 

  

راهنمای چهلمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بالینی

  

<91-09-11> تکمیل فرم ثبت نام

  

ثبت نام جدید - (بدون ویرایش)

 

.................................... 

 ظاهرا خبری از اعلام نتایج ذخیره های مرحله دوم نیست. امیدواریم در صورت وجود ذخیره دوم مشکلی برای ثبت نام کنندگان ایجاد نشود. 

.................................... 

 سوالات رایج در خصوص چهلمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ............. 

 

 ............................................

اطلاعیه شماره 15- در خصوص اعلام نتایج جایگزین مرحله دوم سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی  

 •     هفت را ۹ بخوانید اشتباه سنجشی!

 • بدینوسیله به اطلاع کلیه افراد معرفی‌شده در مرحله دوم جایگزینی سی‌ونهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی رسانیده می‌شود که افراد مشروحه می‌بایست مراتب آمادگی جهت ثبت‌نام و شروع به آموزش خود را به نحو مقتضی به اطلاع دانشگاه‌های محل پذیرش اعلام نموده و به منظور ثبت‌نام در ساعت اداری روز چهارشنبه مورخ 22 آذر ماه 1391 در دانشگاه محل آموزش خود حضور بهمرسانند تا به ترتیب اولویت از افراد معرفی‌شده ( حداکثر تا سقف ظرفیت ) ثبت‌نام به عمل آید . 

  شروع به آموزش افراد پذیرفته‌شده، روز شنبه 25/9/1391خواهد بود .

  * توجه شود جهت هر ظرفیت خالی 3 نفر به ترتیب اولویت معرفی گردیده‌اند که صرفاً یک نفر از آنان با رعایت ترتیب مورد پذیرش قرار خواهند گرفت .

  شایان ذکر است عدم ثبت نام یا عدم شروع به دوره از سوی افرادیکه وفق مقررات و مصوبات مربوطه دارای اولویت جهت ثبت نام و شروع به آموزش می باشند به منزله اعلام انصراف فرد می باشد. مطابق مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصرفین از ثبت نام و شروع به آموزش جایگزینی مرحله دوم دارای محرومیت جهت شرکت در آزمون پذیرش دستیار دوره آتی (دوره چهلم) نمی باشند.

  توجه: کلیه دستیاران شاغل به تحصیل (اعم از پذیرفته شدگان مراحل اصلی، جایگزینی مرحله اول و جایگزینی مرحله دوم و ....) مجاز به شرکت در چهلمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی نمی باشند. 

    

  <91-07-13> نتایج ذخیره مرحله دوم

  هفت را ۹ بخوانید اشتباه سنجشی! 

   

 •  پاسخ بابا بزرگ به شبهات انصرافی ها: 

 • در امتحان چهلم فقط کسی میتواند شرکت کند که ذخیره مرحله دوم باشد و در دانشگاه ثبت نام نکند یعنی اگر ذخیره مرحله دوم باشد و در دانشگاه ثبت نام کند بعد انصراف دهد محروم خواهد شد.

 • همه انصرافی ها محروم هستند فرق نمی کند مرحله اصلی یا ذخیره قبول شده باشد یعنی هر کسیکه در دانشگاه ثبت نام کند و بعد انصراف دهد یک سال محروم است. با توجه به اینکه اگر اجازه شرکت در امتحان برای انصرافی ها داده شود امار انصرافی جدید زیاد خواهد شد بنظر نمی رسد وزارتخانه اجازه شرکت در امتحان را برای انصرافی ها صادر کند.               با تشکر

   

   

 • توصیه بابا بزرگ به انصرافی ها: 

 • انصرافی های سال ۱۳۹۰ اگر قصد شرکت در امتحان دستیاری چهلم را دارند حتما با مراجعه وزارتخانه گواهی کتبی برای شرکت در امتحان دریافت کنند تا در صورت قبولی مشکلی نظیر کان لم یکن برایشان پیش نیاید و اگر گواهی صادر نشد تکلیفشان مشخص است.   

 • فراموش نکنید که ممکن است بدون مجوز در امتحان ثبت نام کنید ولی نهایتا کارت شرکت در امتحان صادر نشود و زحماتتان بباد رود.

 • همانطوریکه می دانید رقابت در بین همکاران شدید و حتی در بعضی موارد متاسفانه غیر اخلاقی شده است ممکن است در صورت قبولی حتی از طرف دوستان و همکاران نزدیکتان اعتراض صورت گیرد و قبولی شما تحت تاثیر اعتراض ها واقع شود به همین علت در صورت داشتن گواهی مجوز شرکت در امتحان مشکلی پیش نمی اید.  

   

   

 • توجه: کلیه دستیاران شاغل به تحصیل (اعم از پذیرفته شدگان مراحل اصلی، جایگزینی مرحله اول و جایگزینی مرحله دوم و ....) مجاز به شرکت در چهلمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی نمی باشند. 

   

   

   

   

   

   

    سوالات رایج در خصوص چهلمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی  

  سوال 1- رشته تخصصی پزشک خانواده چرا در جدول وجود ندارد؟
  پاسخ – پذیرش در رشته تخصصی پزشکی خانواده در این دوره از طریق آزمون پذیرش دستیار تخصصی نبوده و تحت شرایط خاص و بنا به دستورالعمل­های تنظیمی که متعاقباً اعلام خواهد شد در دانشگاه تهران برگزار خواهد گردید


  --------------------------------------------------------------------------------
  سوال 2- در یک استان چند دانشگاه جهت استفاده از سهمیه مازاد منطقه محروم قید شده است تفاوتی بین دانشگاهها وجود دارد؟
  پاسخ -خیر. هر داوطلب واجد شرایط هر استان صرفاً می تواند یکی از دانشگاههای اعلام شده در جدول شماره 6 را که در همان استان مستقر می باشند انتخاب نمایند. فرد در انتخاب هر یک مختار است . راهنمای آزمون را به دقت مطالعه نمایید


  --------------------------------------------------------------------------------
  سوال 3- رشته های مورد نیاز و ظرفیت تخصیصی جهت هر یک از دانشگاههای مناطق محروم(جهت شمول سهمیه مازاد مناطق محروم) یکسان است؟
  پاسخ -خیر. طبق مندرجات راهنمای آزمون پذیرش دستیار تخصصی رشته های مورد نیاز و ظرفیت تخصصی در هر رشته و هر دانشگاه متغیر خواهد بود. ظرفیت و رشته مورد نیازهر دانشگاه در هنگام اعلام ظرفیت رشته- محل و کارنامه در راهنمای مربوطه اعلام خواهد شد


  --------------------------------------------------------------------------------
  سوال 4- در حال اشتغال به تحصیل هستم و با توجه به مقررات مختلف مندرج در راهنمای آزمون مجاز به شرکت در آزمون شناخته می شوم اما دانشگاه از ارائه گواهی اتمام دوره تا 31/6/92 خود داری می کند. چه مدرکی را به عنوان مدرک مبین اشتغال به تحصیل و اتمام دوره در مواعید مقرر رشته پزشکی عمومی ارسال نمایم؟
  پاسخ -از دانشگاه درخواست فرمایید بنا به درخواست شما نامه ای به دبیرخانه شوای آموزش پزشکی و تخصصی و یا مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال نمایند و شما فقط شماره نامه مورد نظر را روی برگه ای نوشته و در قسمت مربوطه ارسال نمایید.


  --------------------------------------------------------------------------------
  سوال 5- فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی هستم اما بدلیل عدم شروع خدمات لایحه طرح نیروی انسانی فاقد هر گونه مدرک می باشم که مبین طی دوره پزشکی عمومی میباشم . چه مدرکی ارسال نمایم؟
  پاسخ -از دانشگاه درخواست فرمایید بنا به درخواست شما نامه ای به دبیرخانه شوای آموزش پزشکی و تخصصی و یا مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال نمایند و شما فقط شماره نامه مورد نظر را روی برگه ای نوشته و در قسمت مربوطه ارسال نمایید.


  --------------------------------------------------------------------------------
  سوال 6- آیین نامه استعدادهای درخشان ملغی گردیده است؟
  پاسخ -خیر. تحت عنوان آیین نامه ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در پیوست شماره 1 راهنما اطلاع رسانی شده است


  --------------------------------------------------------------------------------
  سوال 7- آیا رتبه های زیر 500 کنکور سراسری مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دستیار می باشند؟
  پاسخ -پیوست 1 راهنمای آزمون را به دقت مطالعه فرمایید در صورت واجد شرایط بون شرکت شما در آزمون این دوره بلامانع خواهد بود با دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه هماهنگ نمایید


  --------------------------------------------------------------------------------
  سوال 8- برای استفاده از سهمیه حد نصاب پذیرش 90% برای استعدادهای درخشان در چه صورت می توانم استفاده نمایم؟
  پاسخ -درصورتی که طبق مندرجات پیوست 1 راهنمای آزمون دارای شرایط به عنوان دانشجوی ممتاز و استعداد درخشان می باشید به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه مراجعه و مستندات لازم را مطابق مندرجات پیوست 2 راهنمای آزمون ارائه نمایید در صورت کسب 40 امتیاز مطابق پیوست شماره 2 مجاز به استفاده از مزایای حد نصاب 90% برای پذیرش و نیز ظرفیت مازاد می باشید


  --------------------------------------------------------------------------------
  سوال 9- مقررات تسهیل ازدواج جوانان (رینگ استریتی) در این دوره جهت شرکت در آزمون پذیرش اعتبار دارد؟
  پاسخ -بلی، کلیه دانشجویان متاهل که تا تاریخ 31/6/90فارغ التحصیل می شوند و یا دانشجویان متاهل فارغ التحصیل (از تاریخ 20/10/89 لغایت 20/10/90 ) قبل از شروع به انجام خدمات طرح نیروی انسانی و خدمت نظام وظیفه یکبار مجاز به شرکت در آزمون می باشند.


  --------------------------------------------------------------------------------
  سوال10- برای استفاده از قانون تاهل چه مدت از ازدواج باید گذشته باشد؟
  پاسخ -مدت زمان تاهل ملاک نمی باشد فقط در دوران دانشجویی باید متاهل بوده و در هنگام ثبت نام جهت شرکت در آزمون متاهل باشید(شرایط شرکت در آزمون را برای ثبت نام احراز نموده باشید)
   

  .......................................... 

  معاون آموزش خبر داد
    راه اندازی دوره MPH پزشک خانواده در 20 دانشگاه علوم پزشکی کشور

  معاون آموزش از راه اندازی دوره MPH پزشک خانواده در 20 دانشگاه علوم پزشکی کشور خبر داد.
  به گزارش وب­دا دکتر محمدعلی محققی گفت: 1100 پزشک در این دوره ها شرکت کرده اند و این دوره شامل 180 بسته آموزشی مولتی مدیاست.
  وی این دوره را بخشی از دوره تخصص پزشک خانواده که به زودی راه اندازی می شود برشمرد و اظهار داشت: تدوین کتاب های فارسی زبان مرجع برای رشته های پزشکی دانشگاهی بخش دیگری از اقدامات معاونت آموزشی وزارت بهداشت در سال جاری بوده است.
  وی همچنین از راه اندازی 12 مرکز بهداشتی، درمانی و آموزشی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد.
  به گفته دکتر محققی سند آمایش سرزمینی که نظام آموزش پزشکی را متحول خواهد کرد مراحل پایانی خود را را می گذراند و به زودی برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهد شد 

  ............................................... 

  تسهیل انتقال دستیاران علوم پزشکی از سوریه به دانشگاه‌های داخل کشور

  سه‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۱  

   رییس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از تسهیل روند انتقال دانشجویان دوره دستیاری که در سال‌های تحصیلی 2011-2010 به کشور سوریه رفته بودند، به دانشگاه‌های داخل کشور خبر داد.
  دکتر محمود قاضی خوانساری در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به چگونگی انتقال دانشجویان ایرانی دوره دستیاری از کشور سوریه به ایران، گفت: در صورتی که دانشجویان طی سال تحصیلی 2011-2010 در وضعیت بحران برای ادامه تحصیل به کشور سوریه رفته‌اند، می‌توانند بدون شرکت در آزمون دستیاری برای انتقال به دانشگاه‌های داخل کشور اقدام کنند.
  وی افزود: این دسته از متقاضیان باید برای تشکیل پرونده به مراکز خدمات آموزشی مراجعه کنند.
  قاضی خوانساری در خصوص نحوه ارزشیابی متقاضیان انتقالی از سوریه، اظهار کرد: این دسته از دانشجویان دوره دستیاری در صورتی که تمایل داشته باشند از ترم تحصیلی کنونی خود به دانشگاه‌های داخل منتقل شوند باید ارزشیابی شوند ولی در صورتی که بخواهند از ابتدای دوره دستیاری تحصیل خود را شروع کنند، دیگر نیاز به ارزشیابی ندارند.
  رییس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: البته متقاضیان باید خود برای پذیرش در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ 2 داخل کشور اقدام کنند.
  وی با بیان اینکه در گذشته این بخشنامه برای دانشجویانی که در سال 2009 به کشور سوریه رفته بودند، اجرایی می‌شد، تصریح کرد: ولی اخیرا این روند انتقال برای دانشجویانی که در سال تحصیلی 2011-2010 رفته بودند، مصوب شده است.
  قاضی خوانساری در خاتمه گفت: تاکنون 12 متقاضی برای تشکیل پرونده اقدام کرده‌اند.

  .............................................................. 

  رئیس شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با فارس:
  ظرفیت پذیرش رشته‌های رادیولوژی و ارتوپدی از سال آینده افزایش می‌یابد 

  پنجشنبه 0۷ آذر 1391  

   رئیس شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت از افزایش ظرفیت پذیرش در رشته‌های تخصصی پزشکی خبر داد و گفت: ظرفیت رشته‌های رادیولوژی، ارتوپدی، جراحی اعصاب و برخی رشته‌های پایه پزشکی بیشتر می‌شود.
   سید امیر محسن ضیایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس افزود: ظرفیت خالی در رشته‌های تخصصی نداریم و به ازای هر صندلی صدها داوطلب وجود دارد و اینکه ظرفیتهای خالی در دوره تخصصی باشد بی معنی است.ظرفیت پذیرش دستیاری در هر سال 2300 تا 2500 نفر است و به دلیل ایجاد بخش های جدید در دانشگاهها، ظرفیت‌ها افزایش می‌یابد.
  وی ادامه داد: این طور نیست که با ایجاد کلاسهای جدید بتوان به راحتی ظرفیت را 50 درصد افزایش داد چرا که باید امکانات بیمارستانی به اندازه کافی موجود باشد تا فردی که آماده ارائه خدمات دستیاری می‌شود برای جامعه مفید باشد.
  ضیایی با اشاره به کمبود متخصص در برخی رشته‌ها گفت: به دنبال رفع این کمبودها هستیم و از طرفی کیفیت ارائه خدمات آموزشی نیز اهمیت دارد و نمی‌توان یکی را فدای دیگری کرد.بنابراین در 3 سال گذشته ظرفیت رشته‌های تخصصی پزشکی با یک روند آرام افزایش یافته است.
  رئیس شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت تصریح کرد: در طی سال  بر اساس بخشهای جدید بیمارستانی که ایجاد می‌شود،ظرفیت پذیرش نیز ایجاد می‌شود و ممکن است در برخی رشته‌ها کمتر نیاز باشد.با این وجود در رشته های رادیولوژی، ارتوپدی، جراحی اعصاب و رشته های پایه مانند جراحی،داخلی و اطفال از دانشگاهها خواسته‌ایم افزایش ظرفیت داشته باشند.
  وی از افزایش ظرفیت پزشکی تخصصی در سال جاری خبر داد اعلام کرد: از سال گذشته 2 رشته دستیاری پزشک خانواده و طب سالمندی به عنوان رشته های جدید پزشکی راه اندازی شده است.
  ضیایی ادامه داد: رشته طب سالمندی تخصصی به صورت پایلوت در دانشگاه علوم پزشکی تهران راه‌اندازی شده و از سال آینده چنانچه تربیت نیرو و آموزشها مناسب باشد در دانشگاههای علوم پرشکی دیگر ایجاد می‌شود.
  رئیس شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت گفت: رشته جدید پزشک خانواده در مقطع دستیاری مقوله‌ای متفاوت است و از آزمون برای پذیرش متمرکز دستیار استفاده نمی‌شود بلکه طرحی است که وزارت بهداشت اجرا می ‌کند تا به سرعت پذیرش پزشک خانواده را تا سقف 6 هزار دستیار در سال افزایش دهیم.
  وی افزود: در حال حاضر در این رشته 2 هزار دستیار پذیرش می‌شود و روش پذیرش به این شکل است که افرادی که MPH پزشک خانواده دارند یا 4 سال در حوزه پزشک خانواده فعالیت کرده‌اند می‌توانند بدون آزمون و با انجام مصاحبه وارد این دوره تخصصی بشوند.
  ضیایی گفت: این افراد ضمن ارائه خدمات، آموزش می‌بینند و با شیوه تمام وقت بودن دوره آموزش دستیاری در بیمارستانها متفاوت است.با این روش،افرادی که در طرح پزشک خانواده کار می‌کنند به تدریج به متخصص پزشک خانواده تبدیل می‌شوند.
  رئیس شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت گفت: طبق طراحی انجام شده، رشته دستیاری تخصصی پزشک خانواده برای سال 92 دانشجو می‌پذیرد.  

   ============================= 

   

   مضای تفاهم‌نامه بین سازمان نظام پزشکی و دانشگاه ملل متحد

  امکان شرکت پزشکان عمومی در دوره‌های آموزشی سازمان ملل متحد فراهم شد

  » سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشی

  با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان نظام پزشکی و دانشگاه ملل متحد بزودی پزشکان عمومی کشور می‌توانند در دوره‌های کوتاه مدت و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سازمان ملل متحد شرکت نموده و گواهی تحصیلی معتبر بین‌المللی دریافت کنند.

  به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روز شنبه 11 آذرماه تفاهم‌نامه همکاری انستیتو بین‌المللی دانشگاه ملل متحد و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران برای طراحی و اجرای دوره‌های کوتاه مدت و تحصیلات تکمیلی در حوزه سلامت توسط دکتر سید شهاب‌الدین صدر و دکتر سیدالجنید امضا شد.

  در جلسه امضای این تفاهم‌نامه دکتر سیدشهاب‌الدین صدر، رییس کل و معاونان سازمان نظام پزشکی و دکتر سیدمحمد الجنید و دکتر نوهیزام سفی به عنوان نماینده انستیتو بین‌المللی دانشگاه ملل متحد حضور داشتند.

  در این تفاهم‌نامه تأکید شده که دوره‌های کوتاه مدت و تحصیلات تکمیلی مورد علاقه طرفین از سوی دانشگاه ملل متحد برای پزشکان عمومی کشور ارایه شود و برای فارغ‌التحصیلان گواهی معتبر با تأیید دانشگاه ملل متحد و سازمان نظام پزشکی صادر شود.

  همچنین در این جلسه دکتر صدر و دکتر سیدمحمد الجنید بر ضرورت توسعه همکاری‌ها بین سازمان نظام پزشکی و دانشگاه ملل متحد تأکید کردند.

  گفتنی است، دانشگاه ملل متحد در کشور مالزی مستقر بوده و در جهت توسعه بهداشت و سلامت در سراسر جهان تلاش می‌کند. این دانشگاه که وابسته به سازمان ملل متحد می‌باشد در زمینه‌های تحقیقاتی متعددی از جمله ارزیابی سلامت، کاربرد فناوری اطلاعات در سلامت، بررسی تغییرات آب‌هوایی، مدیریت سلامت (MBA) و پژوهش در بیماری‌های نوپدید، فعالیت می‌کند.

   

   

  del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo