X
تبلیغات
زولا

کارنامه اولیه آزمون دستیاری منتشر شد/ کسب حدنصاب ۷ هزار داوطلب

سه‌شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 07:38 ب.ظ
http://s1.picofile.com/file/7499585806/besm230.jpg


 اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍ

========================


کارنامه اولیه آزمون دستیاری منتشر شد/ کسب حدنصاب ۷ هزار داوطلب

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به انتشار کارنامه، کلید نهایی و پاسخنامه داوطلبان چهل و دومین آزمون دستیاری پزشکی بالینی از مجاز شدن ۷ هزار نفر در این آزمون خبر داد.

دکتر محمدحسین پورکاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون دستیاری پزشکی حدود ۱۵ هزار نفر شرکت کننده داشت که از این تعداد بیش از ۷ هزار نفر توانستند حد نصاب مرحله اول را بدست بیاورند.

وی افزود: افرادی که حدنصاب لازم را کسب کرده اند می توانند از ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۶ خرداد ماه ۹۴ نسبت به انتخاب یا ویرایش سهمیه خود اقدام کنند. قوانین سهمیه ها به همراه قطب های آموزشی در همان روز به اطلاع داوطلبان خواهد رسید و داوطلبان می بایستی با توجه به سهمیه انتخابی، مدارک مورد نیاز را در سایت وارد کنند.

پورکاظمی ادامه داد: کارنامه علمی داوطلبان شرکت کننده در آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی حاوی نمره و رتبه کل داوطلب (بدون در نظر گرفتن سهمیه و جنسیت) در این آزمون است . به همراه این کارنامه کلید نهایی آزمون نیز اعلام شده است.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره تغییرات کلید آزمون دستیاری خاطرنشان کرد: پس از بررسی اعتراضات واصله و تحلیل آماری آزمون، یک سوال دو گزینه ای و ۲ سوال نیز حذف شد و نمره سوالات حذفی از سر جمع نمره داوطلبان کسر و سپس نمره هر داوطلب با تناسب به ۶۰۰ امتیاز تراز شده است. به همراه این کارنامه تصویر پاسخنامه ها نیز در سایت قرار گرفته و داوطلبان می توانند نسبت به تصحیح پاسخنامه خود اقدام کنند. کسانی که حدنصاب نمره را کسب کرده اند (۱۵۰ امتیاز) مجاز به انتخاب رشته محل هستند. 

00000000000000000000000000


اعلام زمان انتخاب سهمیه بومی دستیاری تا 6 خردادماه

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج اولیه آزمون دستیاری در عصر امروز،پنجشنبه 31 اردیبهشت‌ماه خبر داد و افزود: مهلت امکان انتخاب سهمیه بومی تا چهارشنبه هفته آینده، 6 خردادماه اعلام می‌شود............


=========================
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در گفت‌وگو با فارس:
نتایج اولیه آزمون دستیاری پزشکی تا اول خرداد اعلام می‌شود

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور گفت: پیش‌بینی می‌شود نتایج اولیه چهل و دومین دوره آزمون دستیاری پزشکی به همراه کلید نهایی آن، ۲۸ اردیبهشت تا اول خرداد اعلام شود.

  محمدحسین پورکاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: در روزهای گذشته اعلام شده بود که کلید نهایی چهل و دومین آزمون دستیاری 23 اردیبهشت روی سایت سنجش قرار می‌گیرد و اعلام نتیجه اولیه 28
اردیبهشت اعلام خواهد شد اما این امر ممکن نشد.

وی ادامه داد: از 13 اردیبهشت سوالات آزمون به نقد گذاشته شد و مهلت اعتراض به سوالات بین 13 تا 16 اردیبهشت تعیین شد اما با توجه به اعتراضات وارد شده و برای انجام بررسی کامل و همه جانبه روی سوالات و اصلاح گزینه برخی سوالات،جلسات کارشناسی آن به طول انجامید.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور گفت: بنابراین نتایج اولیه به همراه کلید نهایی آزمون بین 28 اردیبهشت تا اول خرداد منتشر می شود.

پورکاظمی افزود: همچنین آزمون کارشناسی ارشد پزشکی در روزهای پنجشنبه و جمعه 31 اردیبهشت و یکم خرداد برگزار می شود این آزمون با شرکت 9 هزارنفر خواهد بود.

وی تصریح کرد: بنابراین یکی از دلایل دیگری که باعث تأخیر در اعلام نتایج آزمون دستیاری شد همزمان شدن آزمون کارشناسی ارشد پزشکی با آزمون دستیاری و تغییر زمان برخی آزمون‌ها به دلیل فرارسیدن ماه مبارک رمضان است.

چهل و دومین آزمون دستیاری پزشکی 11 اردیبهشت با شرکت14 هزار و 863 نفر برگزار شد.

=================
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبرداد
اعلام زمان انتخاب سهمیه بومی دستیاری تا 6 خردادماه

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج اولیه آزمون دستیاری در عصر امروز،پنجشنبه 31 اردیبهشت‌ماه خبر داد و افزود: مهلت امکان انتخاب سهمیه بومی تا چهارشنبه هفته آینده، 6 خردادماه اعلام می‌شود.

محمدحسین پورکاظمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،گفت:طبق برنامه زمانی پیش‌بینی شده قرار بود نتایج آزمون دستیاری روز شنبه،دوم خردادماه اعلام شود،اما از آنجائی که نتایج آماده بود،عصر امروز نتایج، کارنامه،پاسخ‌نامه داوطلب و کلید نهایی از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir اعلام می شود.

وی با بیان اینکه بالغ بر 7000 نفر در پذیرش اولیه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند ادامه داد: طبق قانون،30 درصد ظرفیت دستیاری به بومی‌ها اختصاص داده می‌شود و این 7000 نفر باید اقدام به انتخاب سهمیه بومی،سهمیه رزمندگان یا دیگر سهمیه های موجود کنند که مهلت آن تا چهارشنبه هفته آینده یعنی 6 خرداد اعلام می‌شود. در نهایت اسامی حدود 3000 نفر به عنوان پذیرفته شدگان نهایی اعلام می شود.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo