آخرین اصلاحات تعهدات دستیاران پزشکی اعلام شد

جمعه 28 بهمن 1390 ساعت 02:56 ب.ظ

اوست عادل 

لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

  لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین. 

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد    

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰  

 از سوی وزیر بهداشت؛ 

آخرین اصلاحات تعهدات دستیاران پزشکی اعلام شد 

.................

 

وزیر بهداشت تاکید کرد:
راه‌اندازی دوره فوق تخصص پزشکی قانونی

وزیر بهداشت بر راه‌اندازی دوره فلوشیپ و فوق تخصص پزشکی قانونی در کشور با همکاری وزارت بهداشت و سازمان پزشکی قانونی............ 

.......................... 

 

معاون آموزشی وزارت بهداشت:
آزمون دستیاری بدون تغییر در 31 فروردین برگزار می‌شود

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری آزمون دستیاری در 31 فروردین ماه، گفت: آزمون دستیاری دوره سی و نهم از نظر اصول و شکل برگزاری تفاوتی با دوره‌های دیگر ندارد.

به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد علی محققی در خصوص دلائل تغییر زمان برگزاری آزمون دستیاری، اظهارکرد: با تغییر این زمان، داوطلبان از فرصت بیشتری برای مطالعه برخوردار می‌شوند، که این موجب می‌شود تا داوطلبان برای شرکت در امتحان دیگر نیازی به گرفتن مرخصی نداشته باشند تا از این طریق مراکز خدماتی که توسط آنان پوشش داده می‌شود در یک برهه زمانی خالی نشود.

وی افزود: همچنین با تغییر زمان برگزاری آزمون، زمانبندی دیگر فرایندهای آزمون چون انتخاب رشته محل، اعلام نتایج و دیگر موارد زمان مناسب تری به خود اختصاص می دهد.

محققی با تاکید بر اینکه کلیه تمهیدات امنیتی برای همه آزمون‌های علوم پزشکی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: بنابراین نیاز به طراحی برنامه خاص و جدیدی برای ارتقای امنیت وجود ندارد.

وی در خصوص بازنگری رشته‌های مختلف گروه علوم پزشکی بر اساس تکلیف قانون برنامه پنجم، گفت: از سال‌های گذشته بازنگری رشته‌های مختلف انجام شده است و برخی از رشته‌ها که از سال 84 به بعد ایجاد شده‌اند هنوز موعد بازنگری آنها نرسیده است اما بر اساس تکلیف قانون برنامه پنجم که باید بازنگری کلیه رشته‌ها در طول این برنامه انجام شود تمهیداتی در این زمینه در نظر گرفته شده است.

محققی در خاتمه با تاکید بر توجه به بازنگری با توجه به نیاز جامعه، خاطر نشان کرد: بازنگری رشته‌های مختلف مورد توجه است و در این راستا حدود 30 محور ضروری برای بازنگری در نظر گرفته شده است که باید در برنامه‌های آموزشی دوره‌های دکترای حرفه‌ای نظیر پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی گنجانده شود.

 ....................... 

 با آغاز ثبت‌نام آزمون فلوشیپ از 12 اسفند
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد: برگزاری آزمون در اواخر اردیبهشت  

..........................

  در 12 دانشگاه علوم پزشکی؛
آزمون دوره پودمانی مدیریت عالی برای پزشکان خانواده برگزار شد  

......................

 آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی پزشکی فردا برگزار می‌شود

آزمون جامع علوم پایه سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و پیش‌کارورزی پزشکی فردا (پنجشنبه ) 11 اسفندماه در 40 حوزه دانشگاهی برگزار می‌شود.

رئیس مرکز سنجش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار وب‌دا، ضمن اعلام این خبر گفت: حدود 6هزار و 500 نفر دانشجوی واجد شرایط، در این آزمون شرکت می‌کنند.

دکتر جبرائیل نسل سراجی گفت: این آزمون راس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه در حوزه‌های دانشگاهی برگزار می‌شود و دانشجویان باید یک ساعت قبل از برگزاری آزمون در محل آزمون حضور داشته باشند.

وی به داوطلبان شرکت در آزمون توصیه کرد از به همراه آوردن تلفن همراه و سایر لوازم شخصی در جلسه آزمون خودداری کنند و فقط وسایل نوشت‌افزاری لازم به همراه داشته باشند.

رئیس مرکز سنجش پزشکی افزود: داوطلبان در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانند به قسمت آموزش واحد مربوطه مراجعه کنند.

به گفته دکتر سراجی نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی پزشکی اواخر اسفند ماه اعلام می‌شود و کسانی که 50 درصد نمره را کسب نمایند در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل خواهند داد. / 201

 

 در 12 دانشگاه علوم پزشکی؛
آزمون دوره پودمانی مدیریت عالی برای پزشکان خانواده برگزار شد
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از برگزاری آزمون دوره پودمانی مدیریت عالی (MPH) برای پزشکان خانواده در 12 دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: 500 پزشک خانواده در این دوره آزمون شرکت کردند که یک آزمون درون دانشگاهی برای ارتقای این افراد محسوب می شود.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: نتایج آزمون در روزهای 17 و 18 اسفند ماه از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می شود.
دوره مدیریت عالی بهداشت یا MPH برای پزشکان خانواده داوطلب در سال 90 طراحی شده که ویژه توانمندسازی پزشکان خانواده بوده و به صورت یک دوره میان مدت و پودمانی تعریف شده است. این دوره به صورت پایلوت در 12 دانشگاه علوم پزشکی اجرا می شود و هر دانشگاه می تواند حدود 25 تا 30 پزشک خانواده را در این طرح آموزش دهد.

 ...............................

 با آغاز ثبت‌نام آزمون فلوشیپ از 12 اسفند
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد: برگزاری آزمون در اواخر اردیبهشت

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از آغاز ثبت‌نام آزمون پذیرش دوره‌های تکمیلی تخصصی از 12 اسفند ماه خبر داد.
جبرائیل نسل سراجی در گفت‌و‌گو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه ثبت‌نام این آزمون تا 29 اسفند ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
www.sanjeshp.ir  ادامه دارد، اظهار کرد: آزمون پذیرش دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال تحصیلی 1391 به صورت غیرمتمرکز در دانشگاه‌های علوم پزشکی که دارای مجوز آموزشی دوره‌های تکمیلی تخصصی هستند برگزار می‌شود.
وی افزود: آزمون کتبی این دوره‌ها 28 اردیبهشت ماه و آزمون شفاهی نیز 29 و 30 اردیبشهت ماه سال 91 برگزار می‌شود.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در خصوص زمان آغاز دوره آموزشی ادوره فلوشیپ، گفت: این دوره‌ها از اول مهر ماه سال آینده آغاز می‌شود.  

............................

آخرین اصلاحات تعهدات دستیاران پزشکی اعلام شد
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی آخرین اصلاحات مدت زمان خدمات قانونی مورد تعهد دستیاران پزشکی را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مرضیه وحید دستجردی با اعلام این خبر افزود: کلیه دستیارانی که برای ورود به دوره تخصصی از هیچ گونه سهمیه ای استفاده نکرده و مستخدم دولت نیز نیستند، طول مدت خدمت قانونی آنها نصف تا برابر دوره تخصصی شان است.
وی افزود: بنابراین اگر طول دوره تخصصی پزشکی 4 سال باشد، مدت زمان خدمات مورد تعهد چنین فردی در مناطق با ضریب 5 پنجم حداکثر 4 سال و در غیر این صورت متناسب باضریب محرومیت منطقه کاهش می یابد.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اگر داوطلب مذکور دوره طرح عمومی پزشکی خود را گذرانده باشد، مدت تعهدات فرد به نصف کاهش یافته بنابراین مدت خدمات مورد تعهد چنین پزشکی در مناطق 5 پنجم 24 ماه یا در مناطق 4.5 پنجم 21 ماه و 24 روز و در مناطق 4 پنجم 19 ماه و 26 روز و در مناطق 3.5 پنجم 17 ماه و 10 روز و در مناطق 3 پنجم 15 ماه است.

 

 
دستجردی با بیان اینکه به طور سالانه نقاط محروم ویژه برای رشته های خاص معرفی می شوند، افزود: گذراندن خدمات مورد تعهد در این مناطق محروم ویژه، مشمول 30 درصد تخفیف در طول دوره تعهد علاوه بر ضرایب قبلی خواهد بود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: خدمات مورد تعهد در مناطق ممنوعه امکانپذیر نبوده و احتساب مدت تعهد در مراکز استانها و برخی از شهرهای خاص نیز ضرایب مخصوص خود را داراست و نکات یاد شده قبلی شامل حال استعدادهای درخشان نیز می شود.

جدول مربوطه به تعهدات 

ضریب مربوطه به منطقه مورد خدمات

مدت خدمات قانونی درصورت گذراندن طرح در دوره پزشکی عمومی

ضریب 5  

          5      

حداکثر 24 ماه

ضریب  4.5  

             5

حداکثر 21 ماه و 24 روز

ضریب  4  

            5

حداکثر 19 ماه و 26 روز

ضریب  3.5  

            5

حداکثر 17 ماه و 10 روز

ضریب   3  

            5

حداکثر 15 ماه

........................... 

 

 وزیر بهداشت تاکید کرد:
راه‌اندازی دوره فوق تخصص پزشکی قانونی

وزیر بهداشت بر راه‌اندازی دوره فلوشیپ و فوق تخصص پزشکی قانونی در کشور با همکاری وزارت بهداشت و سازمان پزشکی قانونی تاکید کرد.
به گزارش سرویس صنفی آموزشی ایسنا، مرضیه وحید دستجردی در نشستی با مسوولان سازمان پزشکی قانونی و در حاشیه بازدید از مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی (کهریزک)، گفت: در حال حاضر برای دوره تخصص پزشکی قانونی، فلوشیپ و یا دوره فوق تخصص تعریف نشده است و باید برای افرادی که در این رشته اشتغال دارند دوره‌هایی برای ارتقاء در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه می‌توان با بررسی‌های انجام شده دوره فوق تخصص پزشکی قانونی را در کشور راه‌اندازی کرد، اظهار کرد: برای پذیرش در این مقطع باید سهمیه‌ای به پزشکان شاغل در پزشکی قانونی اختصاص داد، چرا که این امر به ماندگاری آنان در حرفه پزشکی قانونی کمک می‌کند.
وزیر بهداشت با اشاره به پیشرفت‌های پزشکی قانونی، بر همکاری و تعامل بیش از پیش پزشکی قانونی و وزارت بهداشت تاکید کرد و گفت: بسیاری از دانشجویان رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی در پزشکی قانونی مشغول به آموزش هستند که در جریان این آموزش‌ها علاقه و توجه آنان به کار در پزشکی قانونی جلب می‌شود.
وی با ابراز خرسندی از همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز پزشکی قانونی در استان‌ها، خاطرنشان کرد: با این تعامل، پزشکان قانونی از ظرفیت دانشگاه‌ها و دانشجویان پزشکی از ظرفیت‌های سازمان پزشکی قانونی بهره‌مند می‌شوند که این همکاری زمینه پیشرفت‌های آتی و کارهای پژوهشی مشترک را فراهم می‌کند.
وزیر بهداشت با اشاره به امضای پیش‌نویس تفاهم‌نامه مشترک میان پزشکی قانونی و وزارت بهداشت، بازنگری در آن را ضروری عنوان کرد و افزود: طی 10 روز آینده شکل نهایی تفاهم‌نامه تهیه و به امضای قطعی طرفین می‌رسد

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo