ثبت نام سی و نهمین دوره‌ آزمون‌ پذیرش‌ دستیاری پزشکی

جمعه 9 دی 1390 ساعت 03:15 ب.ظ

اوست عادل 

لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

  لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین. 

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

{{{{{ 

 

 

 دریافت راهنمای سی ونهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بالینی با  فرمت PDF  

 

مندرجات صفحه شروع ثبت نام و مدارک لازم

1) برای آغاز ثبت نام ارسال تصویر اسکن شده ی  مدارک زیر الزامی میباشد و فرم ثبت نام پس از ارسال مدارک در دسترس داوطلب قرار خواهد گرفت.
در صورتیکه مدارک اعلام شده در لیست، با مدارک ارسال شده منطبق نباشد و یا تصویر ارسالی ناخوانا باشد ثبت نام شما از سیستم حذف و کد رهگیری باطل می گردد . شما مجاز به ثبت نام مجدد یا ویرایش در  این دوره نخواهید بود.

2) در صورتیکه مدارک ارسالی به تایید کارشناسان نرسد یا مدارک ارسالی در مرحله استعلام از سازمانهای مربوطه تایید نگردد ثبت نام شما از سیستم حذف و کد رهگیری باطل می گردد. شما مجاز به ثبت نام مجدد یا ویرایش در  این دوره نخواهید بود.

3) در تکمیل فرم ثبت نام (ورود اطلاعات فرم) دقت کافی را داشته باشید زیرا داده های ثبت شده در این مرحله قابل ویرایش نمی باشد و فرم هایی که اطلاعات آنها ناقص باشد از سیستم حذف خواهند شد.
اخطار: دریافت کد رهگیری به منزله ثبت نام نهایی نبوده و ثبت نام کامل زمانی انجام خواهد شد که مدارک ارسالی کامل باشد.

-- داوطلبان موظف هستند پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری تا زمان اعلام نتایج نهایی ضمن حفظ کد رهگیری خود برای آگاهی از اطلاعیه های بعدی به طور مرتب به سایت رجوع نمایند زیرا اطلاع رسانی فقط از طریق سایت مرکز سنجش انجام می گیرد و هیچ گونه عذری بابت عدم آگاهی پذیرفته نیست. 

اینجانب موارد فوق را مطالعه نموده و می پذیرم.  

کد ملی خود را بدون "-"در این قسمت وارد نماید کد ملی    

ارسال مدارک زیر الزامی می باشد مشخصات قابل قبول برای فایل های ارسالی  مرورگر شما بایستی  اینترنت اکسپلورر باشد. 

نوع فایل مدارک ارسالی JPG/RGBحجم فایل بیشتر از 20 کیلوبایت و کمتر از 300 کیلوبایت باشد 

1) ابتدا نوع سند ارسالی خود را مشخص نموده سپس با کلید "Browse" فایل مربوط به آن سند را انتخاب کنید. 

2)  روی تصویر مقابل کلیک کنید تا تصویر مورد نظر مشاهده شود و فایل انتخاب شده در لیست "مدارک ارسالی" اضافه شود.

نوع سند ارسالی
... عکس داوطلب

 صفحه اول شناسنامه
صفحه آخر شناسنامه - در صورت داشتن توضیحات
کارت ملی
فیش بانکی
گواهی مبین طی دوره پزشکی عمومی مطابق بند 1/1 دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون
سایر
نوع سند نامشخص است                   

 لطفا پس از انتخاب فایل سند ارسالی در کادر پایین (تصویر...)کلیک کنید.
 تعداد و نوع مدارک ارسالی کافی نمی باشد تعداد و نوع مدارک ارسالی کافی نمی باشد
   

درج شماره فیش بانکی به مبلغ 225000 ریال به حساب سیبا 2173319015000 شعبه مسجد جامع شهرک قدس کد 1458 خزانه داری کل قابل پرداخت در کلیه شعبه های بانک ملی در محل مربوطه در فرم تقاضانامه ثبت نام. (مبلغ پرداختی غیرقابل استرداد است )   

ثبت نام آزمون دستیاری سی و نهم

ثبت نام آزمون دستیاری سی و نهم 

 ثبت نام آزمون دستیاری سی و نهم

 

 

 

بااعلام میزان تعهدات دستیاری/
جزئیات تعهدات در کنکور دستیاری اعلام شد/ تعهد 3برابری در مناطق محروم
  


شرایط و جزئیات ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در سی و نهمین دوره این آزمون از سوی وزارت بهداشت اعلام شد و داوطلبان پس از قبولی باید دو تا سه برابر مدت تحصیل تعهدات خود را در حوزه وزارت بهداشت بگذرانند.
به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان تا 30 دی ماه فرصت دارند در آزمون دستیاری سال 91 ثبت نام کنند. آزمون در روز 31 فروردین ماه 91 برگزار می شود.

میزان تعهدات پذیرفته شدگان در دوره دستیاری از سوی شورای آموزش پزشکی و تخصصی، اعلام شده است و بر اساس آن از پذیرفته شدگان با استفاده از سهمیه مازاد مناطق محروم، جهت پوشش مناطق محروم، تعهد خاص به میزان 3 برابر مدت آموزش، به نفع دانشگاههای علوم پزشکی مناطق محروم و نیازمند اخذ می شود.

از سایر پذیرفته شدگان آزمون ورود ی دستیاری توسط دانشگاههای علوم پزشکی تعهد عام به میزان حداکثر 2 برابر مدت تحصیل به نفع وزارت بهداشت اخذ می شود. این مدت با توجه به سایر مقررات مربوطه و ضریب منطقه ای که از سوی معاونت درمان تعیین می شود، متغیر است.

پذیرفته شدگان با استفاده از مزایای سهمیه مازاد مناطق محروم، پس از فراغت از تحصیل فقط در حوزه مناطق محروم و یا نیازمند تعیین شده حق فعالیت درمانی و یا آموزشی خواهند داشت و در خارج از منطقه مربوطه حق فعالیت تخصصی در رشته تحصیلی خود را تا پایان دوره تعهد ندارند.

چنانچه پذیرفتهشدگان در سهمیه مازاد مناطق محروم، دارای سوابق خدمت در مناطق محروم باشند، سابقه خدماتی آنها حداکثر تا سقف 5 سال به صورت روز شمار قابل محاسبه و کسر از سنوات تعهد خاص این گروه از پذیرفته شدگان است. تعیین محل خدمت پذیرفته شدگان پس از فارغ التحصیلی به عهده وزارت بهداشت است.

پذیرفته شدگانی که با ماموریت آموزشی از وزارتخانه ها، سازمانها و نهادها برای ادامه تحصیل به رشته های تخصصی وارد می شوند، ملزم به سپردن تعهد محضری خاص به محل استخدام خود هستند.

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰  

متاسفانه بخش نظرات ظاهرا تحت تاثیر استرس امتحان کارایی مفید خود را از دست داده به همین خاطر بخش نظر دهی این پست تعطیل شد. باشد که بهتر درس بخوانید و بحثهای مفیدتری داشته باشید. 

با احترام  بابا بزرگ

     

 

 

 

 

     

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰  

اعلام شش سهمیه - 
سهمیه های آزمون دستیاری 91 اعلام شد؛ جزئیات تعهدات و پذیرش.
  

شورای آموزش پزشکی و تخصصی جزئیات نحوه استفاده از 6 سهمیه رزمندگان، مازاد مناطق محروم، آزاد، مازاد براساس آئین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر، بورسیه نیروهای مسلح و اتباع غیر ایرانی آزمون دستیاری را اعلام کرد.  

به گزارش خبرنگار مهر، براساس ماده یک آئین نامه اجرایی قانون تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی که حداقل 6 ماه متناوب یا متوالی، داوطلبانه در زمان 31 شهریور 59 تا 31 شهریور 67 در مناطق عملیاتی حضور داشته باشند.
نحوه پذیرش رزمندگان به این گونه است که 20 درصد از کل ظرفیت پذیرش هر رشته محل به افراد واجد شرایط سهمیه رزمندگان که 80 درصد حد نصاب قبولی در رشته - محل انتخابی را کسب کرده باشند، تعلق می گیرد.
از پذیرفته شدگان با استفاده از سهمیه رزمندگان مطابق سایر پذیرفته شدگان به صورت آزاد تعهد محضری اخذ خواهد شد. 

سهمیه مازاد مناطق محروم
براساس قانون برقراری عدالت آموزشی مصوب مجلس شورای اسلامی حداکثر 10 درصد ظرفیت به صورت مازاد در رشته های مورد تقاضای معاونت درمان به منظور پوشش مناطق محروم و نیازمند به افراد متقاضی اختصاص خواهد یافت. این گروه از پذیرفته شدگان ملزم به سپردن تعهد محضری خاص به مدت 3 برابر مدت آموزش در مناطق محروم و نیازمند بنا به نظر معاونت درمان خواهند بود. این سهمیه صرفاً در رشته های مورد نیاز اعلام شده قابل محاسبه و اجرا است.
رشته های مورد پذیرش برای سهمیه مازاد مناطق محروم شامل ارتوپدی، جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی (ارولوژی)، کودکان، بیهوشی، جراحی عمومی، جراحی مغز و اعصاب، چشم پزشکی، بیماریهای داخلی، رادیولوژی، زنان و زایمان، بیماریهای قلب و عروق، گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن است.
پذیرفته شدگان با استفاده از مزایای سهمیه مازاد مناطق محروم، پس از فراغت از تحصیل فقط در حوزه مناطق محروم و یا نیازمند تعیین شده حق فعالیت درمانی و یا آموزشی خواهند داشت و در خارج از منطقه مربوطه حق فعالیت تخصصی در رشته تحصیلی خود را تا پایان دوره تعهد ندارند. 

پذیرش به صورت آزاد
داوطلب پذیرش به صورت آزاد نمی تواند در هیچ یک از سهمیه ها در قالب ظرفیت پذیرش شود. در پذیرش به صورت آزاد، رقابت شرکت کنندگان با توجه به مقررات مربوطه صورت می پذیرد. کلیه داوطلبین مرد و زن که از سهمیه های جانبازان، ایثارگران، رزمندگان و سهمیه مازاد مناطق محروم و سهمیه مازاد ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر استفاده می کنند ابتدا به صورت آزاد پذیرش می شوند. 

پذیرش به صورت مازاد براساس آئین نامه "تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان"
داوطلبان سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی که مایل به استفاده از مزایای سهمیه مازاد دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر هستند باید مدارک خود را از تاریخ 3 تا 20 دی ماه 90 به دانشگاه محل تحصیل ارائه دهند و دانشگاه هم پس از تائید مراتب، گواهی لازم جهت دوره آزمون را به داوطلب اعطا کنند. داوطلب باید اسکن گواهی مذکور را همراه سایر مدارک در مهلت مقرر 3 تا 30 دی ماه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کند.
دانشگاه محل آموزش پزشکی عمومی نیز موظف است افراد واجد شرایط استفاده از آئین نامه استعداد درخشان را راساً جهت اقدامات بعدی به دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی معرفی کند.
داوطلبان واجد شرایط که موفق به کسب حداقل 40 امتیاز براساس جداول مربوطه شده اند در صورت کسب 90 درصد حد نصاب رشته - محل انتخابی مشمول قوانین پذیرش به صورت مازاد هستند. افرادی که یک نوبت با استفاده از این سهمیه پذیرفته میشوند در صورت انصراف حق استفاده مجدد از آن را نخواهند داشت.
میزان تعهدات این قبیل از پذیرفته شدگان مطابق سایر پذیرفته شدگان به صورت آزاد خواهد بود. 

پذیرش به صورت بورسیه نیروهای مسلح
پذیرش کادر ثابت (رسمی) نیروهای مسلح با استفاده از بورسیه نهاد محل استخدام با شرایط زیر به صور ت مازاد بر ظرفیت در قالب باقیمانده ظرفیت 2.5 درصد پذیرش دستیاران انتقالی از خارج از کشور، در هر دانشگاه (با گرد به بالا) با تائید کمیسیون برنامه ریزی برنامه های دستیاری انجام می پذیرد.
کسب حداقل 80 درصد حدنصاب قبولی در رشته - محل مورد تقاضا مندرج در فرم انتخاب رشته - محل از جمله شرایط پذیرش در این سهمیه است. 

اتباع غیر ایرانی
ثبت نام و شرکت اتباع غیر ایرانی مطابق ضوابط است و پذیرش این افراد بر اساس آیین نامه مربوطه انجام می پذیرد.

از سایر پذیرفته شدگان آزمون ورودی دستیاری توسط دانشگاههای علوم پزشکی تعهد عام به میزان حداکثر 2 برابر مدت تحصیل به نفع وزارت بهداشت اخذ می شود. این مدت با توجه به سایر مقررات مربوطه و ضریب منطقه ای که از سوی معاونت درمان تعیین می شود، متغیر است. 

 
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo