X
تبلیغات
رایتل

جدایی کنکوردستیاری از وزارت بهداشت. واگذاری آزمون به سازمان سنجش

یکشنبه 21 فروردین 1390 ساعت 05:36 ب.ظ

اوست عادل 

لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

  لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین. 

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد


{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

 جدایی کنکور دستیاری از وزارت بهداشت/ واگذاری آزمون به سازمان سنجش
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در حال تهیه طرحی هستیم که بر اساس آن آزمون دستیاری از وزارت بهداشت گرفته شود و به سازمان سنجش آموزش کشور واگذار شود.
علی کریمی فیروزجانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سئوال از وزیر بهداشت افزود: از دکتر مرضیه وحیددستجردی دعوت شده است که در جلسه کمیسیون آموزش این هفته، در مجلس حاضر شود و به سئوالات نمایندگان پاسخ دهد.
وی افزود: سئوال از وزیر بهداشت به حوزه آزمون دستیاری اختصاص دارد و همانطور که این آزمون دو سال پیش ابطال شد و با مشکلاتی مواجه شد، هنوز ابهاماتی باقی مانده و حل نشده است. .....................................

  

 

ایمیل یکی از همکاران: 

با سلام .لطفا مطلب ما را بخاطر از عدالت به دیگران آگاهی دهید.با سپاس.
همکاران گرامی اگر شما هم دغدغه تاثیر 30% سوابق در آزمون دستیاری امسال را دارین ما در حال جمع آوری طوماری برای مقام محترم وزارت بهداشت  هستیم.درصورت تمایل نام و نام خانوادگی به همراه نمونه امضا و مهر نظام را اسکن کرده و به آدرس   Ali A <alimedma@yahoo.com>  ارسال نمایید.همچنین نظرات خودرا محترمانه و با دلیل به آدرس            info@sanjeshp.ir     ویا برای مقام محترم وزارت وسیله ایمیل و فاکس و پیامگیربه آدرس                       http://behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=1&siteid=1&pageid=33277&newsview=27943    

  ارسال نمایید.دوستان  تاخیر نفرمایید.           

  {{{{{{{{{

 وزیر بهداشت:
تصمیمی براى واگذارى آزمون دستیارى به سازمان سنجش نداریم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: آزمون دستیاری کاملا تخصصی است و با نوع آزمونی که در سازمان سنجش در قالب کنکور برگزار می شود، کاملا متفاوت است.
به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکترمرضیه وحید دستجردی درباره طرح نمایندگان مجلس برای سپردن آزمون دستیاری به سازمان سنجش آموزش کشور، اظهار کرد: وزارت بهداشت یک وزارتخانه مستقل است که سالیانه 22 آزمون که اکثراً هم تخصصی هستند، برگزار می کند و با نوع آزمونی که در سازمان سنجش در قالب کنکور برگزار می شود، کاملا متفاوت است.
دستجردی در ادامه تصریح کرد: وزارت بهداشت اصلا چنین قصدی ندارد تا آزمون دستیاری از این وزارتخانه را به سازمان سنجش آموزش کشور منتقل کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وی افزود: البته اکثر نمایندگان مجلس هم خواستار چنین طرحی نیستند و تعداد بسیار ناچیزی به دنبال چنین مباحثی هستند که ما امیدواریم از این نظرات خود دست بردارند.

 پاورقی: ظاهرا سود خوبی از برگزاری امتحان دستیاری عاید مسئولین بهداشتی میشود که اینگونه مخالفت میکنند! بزرگترین حسن برگزاری امتحانات پذیرشی توسط سازمان سنجش این است که مسئول نماهای بهداری دیگر نخواهند توانست براحتی باندبازی و پارتی بازی کرده و دردانه های خود را وارد رشته های تخصصی کنند

 

{{{{{{{{{

 نظرسنجی

  اعمال تغییراتی از قبیل نمره پرانترنی و معدل کتبی در امتحان دستیاری چه نقشی میتواند داشته باشد؟ 

جدایی کنکور دستیاری از وزارت بهداشت/ واگذاری آزمون به سازمان سنجش
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در حال تهیه طرحی هستیم که بر اساس آن آزمون دستیاری از وزارت بهداشت گرفته شود و به سازمان سنجش آموزش کشور واگذار شود.
علی کریمی فیروزجانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سئوال از وزیر بهداشت افزود: از دکتر مرضیه وحیددستجردی دعوت شده است که در جلسه کمیسیون آموزش این هفته، در مجلس حاضر شود و به سئوالات نمایندگان پاسخ دهد.
وی افزود: سئوال از وزیر بهداشت به حوزه آزمون دستیاری اختصاص دارد و همانطور که این آزمون دو سال پیش ابطال شد و با مشکلاتی مواجه شد، هنوز ابهاماتی باقی مانده و حل نشده است.
کریمی فیروزجانی اظهار داشت: معتقد هستم که وزارت بهداشت به دلیل مشغله های بسیاری که در حوزه بهداشت و درمان دارد و آموزش پزشکی هم امر مهمی است و حتی آزمون دستیاری امر حیثیتی و مهمی است، نباید حق داوطلبان ضایع شود و این آزمون باید از وزارت بهداشت گرفته شود و به سازمان سنجش واگذار شود.
وی با اشاره به مشکلاتی که آزمون دستیاری سال 88 با آن مواجه شد، گفت: آزمون دستیاری که در سال 88 برگزار شد بار اول با مشکل تقلب و خرید و فروش سئوالات مواجه شد و بار دوم نیز سئوالات از استاندارد لازم برخوردار نبود و در این زمینه گروه زبده ای از سوی کمیسیون آموزش این موضوع را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که سئوالات واجد استاندارد لازم نبود.
نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نظر شخصی من این است که نظام آموزشی کشور در صورت یکپارچه شدن این مشکلات را نخواهد داشت. در 10 سال اخیر آزمون دستیاری 2 بار با مشکل تقلب و خرید و فروش سئوال مواجه شد و مستندات این موضوع هم وجود دارد اما سازمان سنجش آموزش کشور که مسئول برگزاری کنکور است با چنین مشکلاتی مواجه نیست.
وی یادآور شد: ما در حال تهیه طرحی هستیم که پس از تهیه، آن را به امضای نمایندگان مجلس می رسانیم که در آن، آزمون دستیاری از وزارت بهداشت جدا شود و به سازمان سنجش آموزش کشور سپرده شود.
کریمی فیروزجانی اظهار داشت: در مجموع معتقدم که آموزش در کشور باید یکپارچه شود اما این کار یک شبه امکان پذیر نیست و باید به تدریج برای آن برنامه ریزی کرد که هیچ یک از بخشهای آموزشی در کشور آسیب نبینند و حقی از داوطلبی در هیچ آزمون تضییع نشود. 

 

 

 

 

 ایمیل یکی از همکاران:

دفاع ازعدالت
متن نامههمکاران گرامی اگر شما هم دغدغه تاثیر 30% سوابق در آزمون دستیاری امسال را دارین ما در حال جمع آوری طوماری برای مقام محترم وزارت بهداشت  هستیم.درصورت تمایل نام و نام خانوادگی به همراه نمونه امضا و مهر نظام را اسکن کرده و به آدرس   Ali A <alimedma@yahoo.com>  ارسال نمایید.همچنین نظرات خودرا محترمانه و با دلیل به آدرس            info@sanjeshp.ir     ویا برای مقام محترم وزارت وسیله ایمیل و فاکس و پیامگیربه آدرس                       http://behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=1&siteid=1&pageid=33277&newsview=27943     ارسال نمایید.دوستان  تاخیر نفرمایید.        
 

 

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo