X
تبلیغات
رایتل

هفته آخر از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس سی و یکم

جمعه 12 آذر 1389 ساعت 12:57 ب.ظ

اوست عادل
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

  لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد


{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

هفته آخر از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس سی و یکم تا روز جمعه نوزدهم آذر 

  بالاخره ۳۱ هفته تمام شد و ۳۱ هفته پیرتر شدیم 

بر ای مرور میتوانید از برنامه موجود در سمت راست وبلاگ بخش صفحات وبلاگ استفاده کنید 

موفق باشیم

================================ 

 در خواب بدم مرا خردمندی گفت        کاز خواب کسی را گل شادی نشکفت
کاری چه کنی که با اجل باشد جفت؟  
 می خور که به زیر خاک می‌باید خفت

 نتیجه اخلاقی: بجای خوابیدن و می خوردن و ... فقط درس بخوانید 

===============================

  تقویم کنکور پزشکی از لیسانس؛
نحوه پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس؛ جدول منایع آزمون و ضرایب 
 

 ==============================

کارنامه دستیاری در مهلت مقرر ارائه شد/ امکان ارائه کارنامه جامانده ها در آینده 

البته منظور اقای رییس کارنامه اولیه است نه کارنامه نهایی مربوط به انتخاب رشته!     ....................... 

=========================== 

تنها 5 روز برای ثبت‌نام در آزمون دستیاری مهلت باقیست

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد:
شرکت آزمایشی داوطلبان، ممنوع  

برگزاری آزمون در 28 بهمن .......... 

================================== 

سراجی به مهر خبر داد:
ثبت نام 10 هزار نفر در کنکور دستیاری/ پیش بینی شرکت 17 هزار داوطلب  

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت تاکید کرد : 20 آذرماه آخرین مهلت ثبت نام سی و هشتمین دوره پذیرش دستیار تخصصی پزشکی است و داوطلبان تنها تا این روز فرصت دارند در آزمون ثبت نام کنند.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تاکنون 10هزار نفر در آزمون این دوره ثبت نام کرده اند و پیش بینی می شود با توجه به آمار 17 هزار نفر شرکت کننده در سال گذشته، در روزهای پایانی این تعداد افزایش یابد.
وی اضافه کرد: مهلت ثبت نام تا 20 آذرماه است و داوطلبان تا این روز فرصت دارند مدارک خود را پس از مطالعه دقیق سهمیه ها و کلیه فرآیندهای مربوط از طریق اینترنت ارسال کنند.
سراجی گفت: ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت
http://sanjeshp.ir انجام می شود و کلیه مراحل ثبت نام، دریافت کلید، کارنامه، ارسال اعتراضات، انتخاب رشته - محل از طریق اینترنت خواهد بود داوطلبان باید با مطالعه دقیق دفترچه راهنما ثبت نام کنند.
به گزارش مهر، آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی پزشکی بالینی در سال 89 به صورت متمرکز در روز 28 بهمن ماه برگزار می شود. 

========================= 

محققی درجمع دانشجویان خبرداد:
برخورد با کلاسهای آمادگی دستیاری/ بازنگری محتوای آموزشی دوره دستیاری  

معاون آموزشی وزارت بهداشت در پاسخ به دغدغه های دانشجویان مبنی بر لغو کلاس های آمادگی دستیاری و احتمال تخلف در آنها گفت: از آنجاکه هیچ کدام از کلاسهای آمادگی دستیاری صلاحیت آموزشی نداشتند از ادامه کار آنها ممانعت شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدعلی محققی در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: یکی از قوی ترین ریشه های تخلف در آزمونها، همیشه همین کلاسها بوده است.
وی خاطرنشان کرد: اگر سازمانی همانند یک دانشکده پزشکی وجود داشته باشد و مربیانی با مرتبه استادیاری در این کلاسها فعالیت کنند، برای آنها مجوز صادر خواهد شد ............................

..... اما در حال حاضر چنین سازمانی در بحث کلاسهای آمادگی آزمون دستیاری در کشور وجود ندارد و از ادامه کار کلاسها ممانعت شده این تخلف یک امر خارج از اخلاق علمی و امری مذموم است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام این مطلب که طرح تحول در محتوای آموزشی دوره های پزشکی و پیراپزشکی در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد، گفت: تحول در محتوای آموزشی و پژوهشی یک ضرورت است.
وی افزود: دوره آموزش پزشکی عمومی بسیار ناقص است و برای تکامل در این بخش دو برنامه تحول در نظر گرفته شده که بر اساس جمع بندی انجام شده، اجرا خواهد شد.
محققی یادآور شد: دوره دستیاری هم نیاز به تحول جدی دارد، اما به دلیل برخی مسایل تاکنون این طرح مطرح نشده که با پیگیری های صورت گرفته مطمئناً در محتوای دوره دستیاری نیز تجدید نظر صورت می گیرد. 

معاون وزیر بهداشت:
کلاس‌های آمادگی دستیاری صلاحیت آموزشی ندارند
دوره آموزشی دوره‌های پزشکی و پیراپزشکی متحول می‌شوند

سرویس: آموزشی
1389/09/17
12-08-2010
13:01:21
8909-11161: کد خبر

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: آموزشی

معاون آموزشی وزارت بهداشت از اجرای طرح تحول در محتوای آموزشی دوره‌های پزشکی و پیراپزشکی خبر داد.

به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدعلی محققی در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی اراک، با بیان اینکه که تحول در محتوای آموزشی و پژوهشی یک ضرورت است، گفت: دوره آموزش پزشکی عمومی بسیار ناقص است و برای تکامل در این بخش دو برنامه تحول در نظر گرفته شده که بر اساس جمع بندی انجام شده این طرح حتماً اجرا خواهد شد.

دوره دستیاری نیازمند تحول جدیست

هیچکدام از کلاس‌های آمادگی دستیاری صلاحیت آموزشی نداشتند

وی افزود: در دوره دستیاری نیز نیاز به تحول جدی وجود دارد، اما به دلیل برخی مسایل تاکنون این طرح مطرح نشده، اما با پیگیری‌های صورت گرفته مطمئناً در محتوای دوره دستیاری نیز تجدید نظر می‌شود.

محققی در پاسخ به دغدغه‌های دانشجویان مبنی بر لغو کلاس‌های آمادگی دستیاری و نیز احتمال تخلف در آن، گفت: از آنجاییکه هیچ کدام از این کلاس ها صلاحیت آموزشی نداشتند از ادامه کار آنها ممانعت شده است.

وی افزود: همیشه یکی از قوی ترین ریشه‌های تخلف در آزمون‌ها همین کلاس‌های آمادگی دستیاری بوده است، اما اگر سازمانی همانند یک دانشکده پزشکی وجود داشته باشد و مربیانی با مرتبه استادیاری در آن فعالیت کنند، برای آنها مجوز صادر خواهد شد.

محققی تاکید کرد: چون چنین سازمانی در بحث آمادگی آزمون دستیاری در کشور وجود ندارد از ادامه کار کلاس ها ممانعت شده است، اما این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد که تخلف یک امر خارج از اخلاق علمی و امری مذموم است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر عدم توجه به محتوای پژوهشی در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: پژوهش دانشجویی یک ویژگی ممتاز است که هم از حمایت برخوردار است و هم نهاد مشخصی از آن حمایت می کند.

وی با تاکید بر اینکه خط ویژه پژوهش‌های دانشجویی باید در دانشگاه‌ها ایجاد شود، خاطرنشان کرد: استان مرکزی به لحاظ برخورداری از صنایع و نهادهای دیگر، ظرفیت خوبی برای توجه به پژوهش‌های دانشجویی دارد.

برنامه آموزشی بهداشت محیط در حال بازنگریست

وی در پاسخ به دانشجویی که پیگیر مشکلات دانشجویان دوره بهداشت محیط بود، گفت: وزارت بهداشت نظر مثبتی مبنی بر ارتقاء سطح دوره بهداشت محیط به کارشناسی دارد، اما بخش آموزشی دوره بهداشت محیط نیز به طور جدی در حال بازنگری است.

محققی در خاتمه گفت: 20 درصد از محتوای دوره های بهداشت به صورت شناور در اختیار دانشگاه‌ها گذاشته شده است که اگر دانشگاه از این فرصت استفاده کنند می توانند بهره وری در این رشته‌ها را بیشتر کنند.

================================ 

 

تنها 5 روز برای ثبت‌نام در آزمون دستیاری مهلت باقیست

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد:
شرکت آزمایشی داوطلبان، ممنوع  

برگزاری آزمون در 28 بهمن  
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به مهلت ثبت‌نام سی ‌و هشتمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تا 20 آذر ماه، گفت: تا کنون بیش از 8 هزار نفر در این آزمون ثبت‌نام کردند.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مهلت ثبت‌نام تا 20 آذر ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir 
، اظهار کرد: داوطلبان باید مبلغ 15 هزار و 810 تومان را به عنوان وجه ثبت‌نام در آزمون پرداخت کنند.
وی با تاکید بر ممنوعیت شرکت آزمایشی داوطلبان در آزمون، از برگزاری آزمون در 28 بهمن ماه خبر داد و افزود: کارنامه حاوی نمره و رتبه
هر فرد در اسفند ماه 1389 در اختیار داوطلبانی که حداقل نمره 150 از 600 را کسب کرده باشند، قرار می‌گیرد.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با تاکید بر اتمام مهلت ثبت‌نام در آزمون دستیاری تا20 آذر ماه، گفت: داوطلبان باید در مهلت باقیمانده هر چه سریعتر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند تا در روزهای آخر با ازدحام شلوغی روبرو نشوند.
وی با اشاره به نحوه پذیرش داوطلب در آزمون دستیاری، با بیان اینکه داوطلبان واجد شرایط که موفق به کسب حداقل 40 امتیاز بر اساس مندرجات آیین‌نامه در صورت کسب 90 درصد حد نصاب رشته محل انتخابی مشمول قوانین پذیرش به صورت مازاد هستند، اظهار کرد: افرادی که یک نوبت با استفاده از این سهمیه پذیرفته می‌شوند در صورت انصراف حق استفاده مجدد از آن را نخواهند داشت، همچنین میزان تعهدات این قبیل از پذیرفته‌شدگان مطابق سایر پذیرفته‌شدگان به صورت آزاد است.

برگزاری آزمون در 28 بهمن ماه

وی با اشاره به جدول آزمونی دستیاری، به برگزاری آزمون در 28 بهمن ماه به طور همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد و افزود: کارت ورود به جلسه آزمون از 25 تا 27 بهمن ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی توزیع می‌شود.
سراجی با اشاره به اعلام کلید آزمون در 29 بهمن ماه، در خصوص چگونگی نمره‌دهی آزمون دستیاری، گفت: تعداد سوالات آزمون 200 سوال تستی چهار گزینه‌ایست و دو سوال از 200 سوال به منابع درسی اخلاق پزشکی تعلق دارد.
وی با بیان اینکه باید برای هر سوال تنها یک گزینه که در میان گزینه‌های ارائه شده بهترین پاسخ ممکن است انتخاب شود، اظهار کرد: به هر سوال با پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و هر سوال با پاسخ اشتباه یک نمره منفی تعلق می‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه به سوالات بدون پاسخ نمره‌ای تعلق نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: به هر سوال که بیش از یک گزینه پاسخ داده شده باشد یک نمره منفی تعلق می‌گیرد.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به یکسان بودن روش آزمون و نمره‌دهی بر اساس مقررات کلی آزمون‌ها، در خصوص رسیدگی به اعتراضات سوالات، گفت: داوطلبان می‌توانند پس از اعلام کلید آزمون حداکثر تا سوم اسفند ماه نسبت به ارسال اعتراض به سوالات آزمون مذکور منحصرا به صورت اینترنتی اقدام کنند.

  

=========================== 

کارنامه دستیاری در مهلت مقرر ارائه شد/ امکان ارائه کارنامه جامانده ها در آینده 

البته منظور اقای رییس کارنامه اولیه است نه کارنامه نهایی مربوط به انتخاب رشته!  


رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در پاسخ به داوطلبانی که خواستار ارائه کارنامه آزمون دستیاری پزشکی در سال 88 شدند گفت: کارنامه ها در زمان اعلام رتبه و انتخاب رشته ارائه شده بود و داوطلبان امکان دسترسی به آن را داشتند.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: داوطلبان دوره سی‌وهفتم آزمون پذیرش دستیار تخصصی در مهلت مقرری که پیش از این وجود داشت می توانستند به کارنامه خود دسترسی داشته باشند و جمع زیادی از داوطلبان نیز از کارنامه خود پرینت تهیه کرده اند.
وی در پاسخ به داوطلبانی که در حال حاضر خواستار کارنامه های خود شده اند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ثبت نام دوره سی و هشتم پذیرش دستیار پزشکی در حال انجام است و برای پیشگیری از مشکلات ثبت نام اینترنتی، امکان ارائه کارنامه برای داوطلبان دوره سی و هفتم وجود ندارد.
نسل سراجی اظهار داشت: در فرصت مناسبی که امکانات اینترنتی سایت مرکز سنجش به ما اجازه دهد، بخش دریافت کارنامه برای داوطلبان دوره سی و هفتم آزمون پذیرش دستیار تخصصی فعال می شود و داوطلبان می توانند به کارنامه خود دسترسی داشته باشند.
به گزارش مهر، سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد. در نهایت 2 هزار و 443 نفر در این آزمون پذیرفته شدند.  

================================ 

داستان دوست حقیقی !!!! ...

روزی معلمی از دانش آموزانش خواست که اسامی همکلاسیهایشان را بر روی دو ورق کاغذ بنویسند و پس از نوشتن هر اسم یک خط فاصله قرار دهند .
سپس از آنها خواست که درباره قشنگترین چیزی که میتوانند در مورد هرکدام از همکلاسی هایشان بگویند ، فکر کنند و در آن خط های خالی بنویسند .
بقیه وقت کلاس با انجام این تکلیف درسی گذشت و هرکدام از دانش آموزان پس از اتمام ،برگه های خود را به معلم تحویل داده ، کلاس را ترک کردند .
روز شنبه ، معلم نام هر کدام از دانش آموزان را در برگه ای جداگانه نوشت ، وسپس تمام نظرات بچه های دیگر در مورد هر دانش آموز را در زیر اسم آنها نوشت .
روز دوشنبه ، معلم برگه مربوط به هر دانش آموز را تحویل داد .
شادی خاصی کلاس را فرا گرفت .
معلم این زمزمه ها را از کلاس شنید " واقعا ؟ "
"من هرگز نمی دانستم که دیگران به وجود من اهمیت می دهند! "
"من نمی دانستم که دیگران اینقدر مرا دوست دارند . "
دیگر صحبتی از آن برگه ها نشد .
معلم نیز ندانست که آیا آنها بعد از کلاس با والدینشان در مورد موضوع کلاس به بحث وصحبت پرداختند یا نه ، به هر حال برایش مهم نبود . آن تکلیف هدف معلم را بر آورده کرده بود .دانش آموزان از خود و تک تک همکلاسی هایشان راضی بودند با گذشت سالها بچه های کلاس از یکدیگر دورافتادند . چند سال بعد ، یکی از دانشآموزان درجنگ ویتنام کشته شد . و معلمش در مراسم خاکسپاری او شرکت کرد .
او تابحال ، یک سرباز را در تابوت ندیده بود . پسر کشته شده ، جوان خوش قیافه وبرازنده ای به نظر می رسید .
کلیسا مملو از دوستان سرباز بود . دوستانش با عبور از کنار تابوت وی ، مراسم وداع را بجا آوردند . معلم آخرین نفر در این مراسم تودیع بود .
به محض اینکه معلم در کنار تابوت قرار گرفت، یکی از سربازانی که مسئول حمل تابوت بود ، به سوی او آمد و پرسید : " آیا شما معلم ریاضی مارک نبودید؟ "
معلم با تکان دادن سر پاسخ داد : " چرا"
سرباز ادامه داد : " مارک همیشه درصحبتهایش از شما یاد می کرد . "پس از مراسم تدفین ، اکثر همکلاسی هایش برای صرف ناهار گرد هم آمدند . پدر و مادر مارک نیز که در آنجا بودند ، آشکارا معلوم بود که منتظر ملاقات با معلم مارک هستند .
پدر مارک در حالیکه کیف پولش را از جیبش بیرون می کشید ، به معلم گفت :"ما می خواهیم چیزی را به شما نشان دهیم که فکرمی کنیم برایتان آشنا باشد . "او با دقت دو برگه کاغذ فرسوده دفتریادداشت که از ظاهرشان پیدا بود بارها وبارها تا خورده و با نواری به هم بسته شده بودند را از کیفش در آورد .
خانم معلم با یک نگاه آنها را شناخت . آن کاغذها ، همانی بودند که تمام خوبی های مارک از دیدگاه دوستانش درونشان نوشته شده بود .
مادر مارک گفت : " از شما به خاطر کاری که انجام دادید متشکریم . همانطور که می بینید مارک آن را همانند گنجی نگه داشته است . "
همکلاسی های سابق مارک دور هم جمع شدند .چارلی با کمرویی لبخند زد و گفت : " من هنوز لیست خودم را دارم . اون رو در کشوی بالای میزم گذاشتم . "
همسر چاک گفت : " چاک از من خواست که آن را در آلبوم عروسیمان بگذارم . "
مارلین گفت : " من هم برای خودم را دارم .توی دفتر خاطراتم گذاشته ام . "
سپس ویکی ، کیفش را از ساک بیرون کشید ولیست فرسوده اش را به بچه ها نشان داد و گفت :" این همیشه با منه . . . . " . " من فکر نمی کنم که کسی لیستش را نگه نداشته باشد . "
معلم با شنیدن حرف های شاگردانش دیگر طاقت نیاورده ، گریه اش گرفت . او برای مارک و برای همه دوستانش که دیگر او رانمی دیدند ، گریه می کرد .
سرنوشت انسانها در این جامعه بقدری پیچیده است که ما فراموش می کنیم این زندگی روزی به پایان خواهد رسید ، و هیچ یک از مانمی داند که آن روز کی اتفاق خواهد افتاد.

  
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo