X
تبلیغات
رایتل

هفته بیست و سوم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس نهم

جمعه 11 تیر 1389 ساعت 07:00 ب.ظ

 

 اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================

  

هفته بیست و سوم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس نهم

تا روز جمعه هجدهم تیر 

===============================   

 محققی به مهر خبر داد:
دلایل انصراف دانشجویان علوم پزشکی/ بیماری و علاقه نداشتن به رشته .......   

 

======================================= 

رییس مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی تصریح کرد:

ضرورت تحول در نظام پذیرش دستیار؛ نظام فعلی پاسخگو نیست
نظام فعلی پذیرش دستیار پاسخگوی نیازها نیست و لازمست در این زمینه تحولی اتفاق بیفتد که منجر به افزایش سطح آموزش و کارآمدی دستیاران فارغ‌التحصیل شود.
 
 

 ================================================ 

 ضیایی به مهر خبر داد:
تکلیف آزمون دستیاری89 مشخص شد/ سهمیه‌های مجلس اعمال می‌شود
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از عدم تغییر شیوه پذیرش در آزمون دستیاری سال 89 خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه هفتاد و سومین نشست شورای آموزش پزشکی، تغییرات پذیرش از سال 90 اجرایی می شود. .......

 

 ضیایی به مهر خبر داد:
تکلیف آزمون دستیاری89 مشخص شد/ سهمیه‌های مجلس اعمال می‌شود
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از عدم تغییر شیوه پذیرش در آزمون دستیاری سال 89 خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه هفتاد و سومین نشست شورای آموزش پزشکی، تغییرات پذیرش از سال 90 اجرایی می شود.
دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس این مصوبه تغییرات شیوه پذیرش دستیار در سال 89 اعمال نخواهد شد آزمون به شیوه قبلی برگزار شده و تنها سهمیه های مصوب سال جاری مجلس در سال 89 اعمال می شود.
وی تاکید کرد: پیش از این نیز مصوبه شورا این اجازه را می داد که در صورت آمادگی کامل نسبت به تغییرات در شیوه پذیرش دستیار اقدام کنیم و در حال حاضر نیز دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مقدمات محاسبات نمرات داوطلب به دو شیوه را آماده می کند تا برای سال 90 از آمادگی کامل برخوردار باشد.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی خاطرنشان کرد: بر اساس تغییری که پیش از این قرار بود در شیوه پذیرش اعمال شود، نمرات آزمون پیش کارورزی افراد به همراه آزمون کتبی مد نظر قرار می گرفت این تغییر در سال جاری اعمال نمی شود اما تمامی نمرات استخراج می شود تا تفاوت دو شیوه برای دبیرخانه محرز شود.
وی اظهار داشت: در واقع در پذیرش، افراد دبیرخانه هر دو شیوه را بکار می گیرد اما در پذیرش نهایی تنها به شیوه فعلی عمل می شود تا برآیند مناسبی از وضعیت واقعی داوطلب بدست بیاید.
به گزارش مهر، سی و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی پزشکی در سال جاری در 29 بهمن ماه سال 89 برگزار می شود پیش از این قرار بود تغییرات آزمون در سال جاری اعمال شود.
 

 ==============================================

 

 =======================================

محققی به مهر خبر داد:
دلایل انصراف دانشجویان علوم پزشکی/ بیماری و علاقه نداشتن به رشته
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به دلایل متعدد برای انصراف دانشجویان از ادامه تحصیل در علوم پزشکی گفت: در علوم پزشکی به دلیل تنوع مقاطع از کاردانی تا دستیاری، دلایل متعددی برای انصراف دانشجویان وجود دارد اما به میزانی نیست که مشکلی در دانشگاهها ایجاد کند.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در مقطع دستیاری یکی از دلایلی که موجب انصراف می شود امکان انتخاب 100 رشته - محل است و این موضوع باعث می شود فرد در صورت قبول نشدن در رشته دلخواه خود در ردیف های بعدی که به ترتیب اولویت های کمتری برای آنها قائل بوده است پذیرفته شود.
وی اظهار داشت: همین امر موجب می شود که فرد علاقمندی کمتری نسبت به رشته های انتخابی آخر خود داشته باشد که همین موضوع او را به انصراف و تلاش برای دوره بعدی ترغیب می کند.
محققی یادآور شد: از سوی دیگر برخی از افراد در رشته هایی پذیرفته می شوند که به دلیل بیماری نمی توانند در آن رشته ها ادامه تحصیل دهند که قانون گذار در این رابطه توانسته است راه هایی را برای ادامه تحصیل این گروه فراهم کند و بر اساس مقررات آموزشی در مورد نقص عضو موثر تصمیمگیری می شود.
وی درباره سایر دلایل انصراف دانشجویان علوم پزشکی خاطرنشان کرد: البته مطالعه جامعی در مورد علت انصراف دانشجویان انجام نشده است اما طیف وسیعی از دانشجویان علوم پزشکی که از طریق کنکور سراسری پذیرفته شده اند در رشته های مورد علاقه خود ادامه تحصیل می دهند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: رشته های کنکور سراسری در علوم پزشکی رشته هایی پرطرفدار و پرمتقاضی هستند و میزان انصراف از آنها بسیار کم گزارش شده است.

 

رییس مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی تصریح کرد:

ضرورت تحول در نظام پذیرش دستیار؛ نظام فعلی پاسخگو نیست
نظام فعلی پذیرش دستیار پاسخگوی نیازها نیست و لازمست در این زمینه تحولی اتفاق بیفتد که منجر به افزایش سطح آموزش و کارآمدی دستیاران فارغ‌التحصیل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب‌دا) دکتر نادر ممتاز منش رییس مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی در اولین نشست وزیر بهداشت با مدیران ارشد حوزه ستادی این وزارتخانه با اعلام این خبر گفت: نظام فعلی نواقصی دارد. از جمله این که به مباحث تئوری بیش از عملی می‌پردازد که این نظام پاسخگوی نیازهای جامعه نیست و لازمست تحولی در این زمینه اتفاق بیفتد تا سطح دانش فارغ‌التحصیلان آزمون دستیاری ارتقاء یابد.
وی افزود: اقدامات معاونت آموزشی وزارت بهداشت همانند تمام معاونت‌ها و ادارات کل این وزارتخانه در نهایت، در خدمت سلامت جامعه و مردم است. بنابراین باید نسبت به مهارت‌های اخذ شده توسط دانشجویان پزشکی و کاربردی‌تر بودن این مهارت‌ها توجه ویژه داشت.
وی در خاتمه سخنانش از وزیر و شورای معاونان وزارت بهداشت خواست در اسرع وقت «نظام جامع خدمات سلامت» کشور را تدوین و ابلاغ کنند تا بتوان نیازهای آموزش پزشکی را در سال‌های آینده از هم‌اکنون پایش کرده و مورد پیگیری قرار داد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo