X
تبلیغات
رایتل

مژده به همکاران: به همین زودی سهمیه ای جدید راه اندازی خواهد شد

سه‌شنبه 1 دی 1388 ساعت 06:38 ب.ظ

شهریاری در گفتگو با مهر:

وزارت بهداشت به دانشگاهها مجوز دستیار مناطق‌ محروم بدهد

 نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای ماندگاری نیروی پزشک عمومی و متخصص در مناطق محروم گفت: وزیر بهداشت درباره اعطای مجوز به دانشگاهها برای پذیرش دستیار تخصصی از پزشکان بومی قول بررسی و همکاری داده اند.

دکتر حسینعلی شهریاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری هفتاد و دومین نشست شورای آموزش پزشکی تخصصی و مباحث مطرح شده افزود: ممکن است کشور ما از نظر تعداد پزشک در حد مناسبی باشد اما از نظر توزیع عادلانه پزشک وضعیت مناسبی نداریم که چاره این کار نیز برنامه ریزی برای ماندگاری نیروهای بومی در مناطق محروم است.   

 وی با اشاره به تجربه خود در مدیریت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حل معضل ماندگاری نیروی متخصص گفت: ما در آن زمان اضافه بر ظرفیت موجود در دوره های دستیاری، مجوزی از وزارت بهداشت دریافت کردیم که پزشکان بومی را در دوره های دستیاری پذیرش می کردیم و این گروه در حال حاضر نیز در منطقه ماندگار شده اند.

راه ماندگاری پزشکان در شهرهای کوچک و محروم حقوق بالا نیست

  شهریاری اظهار داشت: در استانهای محروم نظیر سیستان و بلوچستان اکثر نیروهای ماندگار ما از افراد بومی آن مناطق هستند و باید به این نکته توجه کنیم که جاذبه ماندگاری تنها با پول و حقوق های بالا ایجاد نمی شود.   

 

 انتقاد از وضعیت پرداخت های پزشکان در شهرهای بزرگ

وی با انتقاد از وضعیت پرداخت های پزشکان در شهرهای بزرگ و از جمله تهران گفت: مولفه‌هایی نظیر ارائه تسهیلات ویژه، خدمات، اعتبارات، امکانات و ایجاد جاذبه برای جذب افراد غیربومی چندان موثر نیست زیرا درآمد در این استانها قابل مقایسه و رقابت با شهرهای بزرگی مثل تهران نیست.  

 

  پیشنهاد مجلس به وزارت بهداشت برای ایجاد سهمیه ای مازاد در دوره های دستیاری

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما به وزارت بهداشت و شورای آموزش پزشکی و تخصصی پیشنهاد کرده ایم که با اعطای مجوز به دانشگاهها از میان پزشکان بومی همان مناطق، سهمیه ای مازاد تعریف کنند تا این گروه در دوره های دستیاری پذیرش شوند.  

 با حضور معاونان وزارت بهداشت/
هفتاد و دومین نشست شورای آموزش پزشکی تخصصی برگزار شد
هفتاد و دومین نشست شورای آموزش پزشکی تخصصی کشور با حضور معاونان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست که با حضور دکتر حسینعلی شهریاری نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدعلی محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر سین حسن امامی رضوی معاون سلامت وزارت بهداشت، دکتر مصطفی قانعی معاون پژوهشی وزارت بهداشت و دکتر شاهین محمدصادقی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و جمعی از روسا و نمایندگان آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشکده‌های پزشکی برگزار شد موضوعات نشست هفتاد دوم مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر محمدعلی محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی نیز در این جلسه دستور جلسه شورا را به بحث گذاشت
 مدیرکل دفتر گسترش و ارزیابی وزارت بهداشت از موافقت شورای گسترش با راه اندازی دوره های جدید دستیاری بالینی در دانشگاههای علوم پزشکی خبر داد و به مهر گفت: دوره دستیاری تخصصی جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دوره دستیاری تخصصی قلب و عروق در دانشگاههای علوم پزشکی ارومیه و قزوین ایجاد شد.

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo