X
تبلیغات
رایتل

پذیرش بدون آزمون نخبگان در دوره دستیاری در صورت تصویب آیین‌نامه

پنج‌شنبه 18 مرداد 1386 ساعت 09:41 ق.ظ
 

دبیر شورای تخصصی و پزشکی وزارت بهداشت خبر داد:
پذیرش بدون آزمون نخبگان در دوره دستیاری در صورت تصویب آیین‌نامه استعدادهای درخشان

دبیر شورای تخصصی و پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:‌ درصورت تدوین آیین نامه استعدادهای درخشان، گروهی از نخبگان براساس شرایط آیین‌نامه بدون آزمون به دوره دستیاری راه می‌یابند.

دکتر محمد علی محققی درگفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: با تصویب و ابلاغ آیین‌نامه استعدادهای درخشان، دانشگاه‌ها مختار می‌شوند تا در حد معینی، ظرفیتی را برای جذب استعدادهای درخشان در دوره دستیاری اختصاص دهند و این ظرفیت با توجه به امتیازبندی که در آیین نامه برای استعدادهای درخشان مشخص می‌شود به دانشگاهها اختصاص می‌یابد.

وی افزود: البته ظرفیتی که برای دانشجویان استعدادهای درخشان در نظر گرفته می شود مازاد برظرفیت تعیین شده برای پذیرش دانشجوست.

دکتر محققی با تاکید بر اینکه تدوین آیین‌نامه استعدادهای درخشان در مرحله اجراست، خاطرنشان کرد: پس از تدوین و تصویب آیین‌نامه استعدادهای درخشان به دانشگاهها ابلاغ می‌شود.

دبیر شورای تخصصی و پزشکی وزارت بهداشت در خاتمه با اشاره به آیین نامه استعداد درخشان و نخبگی، اظهارکرد: دبیرخانه شورای تخصصی موظف به تهیه آیین نامه اجرایی تسهیل ادامه تحصیل این دسته از دانشجویان است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo