رقابت 14 هزار 800 پزشک ؛ اعلام ظرفیت آزمون دستیاری ۹۴ / انتشار کلید اولیه در یکشنبه

شنبه 12 اردیبهشت 1394 ساعت 11:26 ق.ظ
http://s1.picofile.com/file/7499585806/besm230.jpg


 اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍ

========================

مهلت ارسال اعتراض اینترنتی به سئوالات چهل و دومین آزمون دستیاری پزشکی بالینی پایان وقت اداری امروز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه پایان می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی با حضور  ۱۴ هزار و ۸۶۳ نفر در روز ۱۰ اردیبهشت ماه برگزار شد.

داوطلبان این آزمون و اساتید در صورت اعتراض به سئوالات تا ۱۶ اردیبهشت ماه اعتراضات خود را به صورت اینترنتی ارسال کنند. زمان رسیدگی به اعتراضات در روزهای ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت ماه خواهد بود. کلید نهایی در ۲۳ اردیبهشت ماه منتشر می شود.

پس از رسیدگی به اعتراضات و در اسرع وقت تصحیح پاسخنامه ها انجام و تا هفته پایانی اردیبهشت ماه نتایج اولیه که شامل نمرات خام داوطلبان و رتبه بدون اعمال سهمیه است، اعلام خواهد شد.

پذیرفته‌شدگان این دوره در ۳۶ دانشگاه علوم پزشکی و ۲۷ رشته تخصصی بالینی در ۳۹۷ رشته- محل مشغول به تحصیل خواهند شد و ظرفیت پذیرش در کل ۲۷ رشته تخصصی در حدود ۲۸۰۰ نفر خواهد بود که ۳۰ درصد این ظرفیت عطف به قانون برقراری عدالت آموزشی مختص متقاضیان استفاده از سهمیه بومی و مناطق محروم در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر کلید اولیه به همراه دفترچه سوالات A،B ،C منتشر شده است.

============================


رقابت 14 هزار 800 پزشک ؛

اعلام ظرفیت آزمون دستیاری ۹۴ / انتشار کلید اولیه در یکشنبه


کلید اولیه و نتایج اولیه چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی زمان اعلام کلید اولیه و نتایج اولیه آزمون دستیاری را اعلام کرد.

بر این اساس کلید اولیه آزمون در روز یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه راس ساعت ۱۸ بعد از ظهر بر روی سایت http://sanjeshp.ir قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند اعتراضات احتمالی خود به سئوالات را صرفا بصورت اینترنتی و از طریق فرم طراحی شده بر روی سایت مرکز سنجش پزشکی از ساعت ۱۸ روز یکشنبه تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ارسال کنند.

پس از رسیدگی به اعتراضات و در اسرع وقت تصحیح پاسخنامه ها انجام و تا هفته پایانی اردیبهشت ماه نتایج اولیه که شامل نمرات خام داوطلبان و رتبه بدون اعمال سهمیه است، اعلام خواهد شد.

پذیرفته‌شدگان این دوره در ۳۶ دانشگاه علوم پزشکی و ۲۷ رشته تخصصی بالینی در ۳۹۷ رشته- محل مشغول به تحصیل خواهند شد. ظرفیت پذیرش در کل ۲۷ رشته تخصصی در حدود ۲۸۰۰ نفر خواهد بود که ۳۰ درصد این ظرفیت عطف به قانون برقراری عدالت آموزشی مختص متقاضیان استفاده از سهمیه بومی و مناطق محروم در نظر گرفته شده است.

چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی رشته‌های پزشکی روز پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۹۴ با حضور ۱۴ هزار و ۸۶۳ داوطلب در ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی و در ۱۹ شهر برگزار شد. در این دوره تعداد ۷ هزار و ۴۹۷ نفر مرد و تعداد ۷ هزار و ۳۶۶ نفر زن شرکت کردند.

//////////////////////////////////////

معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد:

تحول در آموزش پزشکی با پزشک خانواده/جزئیات اعلام نتایج دستیاری


معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تحول در آموزش پزشکی گفت: آموزش پزشکی با تغییرات مثبتی همراه خواهد بود که یکی از آنها تحول در تربیت پزشک خانواده است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر باقر لاریجانی امروز در حاشیه بازدید از جلسه آزمون دستیاری پزشکی در محل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در جمع خبرنگاران افزود: آزمون تخصصی پزشکی امروز ۱۰ اردیبهشت ماه در ۲۰ حوزه با شرکت ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر برگزار شده است که از این تعداد زن و مرد به صورت مساوی در آزمون شرکت داشتند.

وی خاطرنشان کرد: برای این آزمون از ۴ تا ۵ ماه گذشته طراحی سئوال انجام گرفته است که برای افزایش حفاظت از فرآیند طراحی سئوال چندین گروه سئوال طراحی کردند و از بین سه گروه یک گروه انتخاب شد و پس از آن این سئوالات به چهار گروه تقسیم و در نهایت در دو مرکز جداگانه تکثیر شد و یکی از این دسته سئوالات برای آزمون استفاده شد و تا آخرین لحظه هیچ یک از افراد درگیر طراحی سئوال از انتخاب سئوال اطلاع نداشته اند.

لاریجانی با اشاره به ظرفیت پذیرش یادآور شد: رقابت بسیار فشرده خواهد بود و در نهایت حدود ۳ هزار نفر در دانشگاه های علوم پزشکی پذیرفته می شوند که می توانند تعداد قابل توجهی از خدمات تخصصی را ارائه دهند.

وی با اشاره به زمان بندی اعلام نتایج اولیه، انتخاب رشته و اعلام نتایج نهایی گفت: کلید اولیه در روز یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه منتشر می شود و پس از آن داوطلبان تا چهارشنبه فرصت دارند اعتراض خود را به صورت اینترنتی ثبت کنند و در نهایت در ۲۸ اردیبهشت ماه نتایج اولیه به صورت کارنامه منتشر می شود و پس از انتخاب رشته و اعمال سهمیه های مربوطه، نتایج نهایی در مردادماه اعلام می شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره تحولات آموزش پزشکی یادآور شد: تحولات به سمتی خواهد بود که آموزش پزشکی چهره مدرن تری به خود می گیرد و نیازهای کشور را رفع کند. ضمن اینکه نیروهایی را باید تربیت کنیم که هم مرجعیت علمی را حفظ کنیم و هم در آموزش پزشکی دگرگونی داشته باشیم.

وی اظهار داشت: سعی داریم که در امتحانات یک ثبات داشته باشیم و دقت را بالاتر ببریم و در این زمینه کارهای زیادی انجام شده است اما داوطلبان مطمئن باشند که اگر قرار باشد تغییراتی اعمال شود پیش از آن در زمان مناسب اطلاع رسانی خواهد شد.

لاریجانی اضافه کرد: از میان رشته های تخصصی تنها دو رشته طب سالمندی و پزشک خانواده در میان رشته های تخصصی اعلام شده وجود ندارد که علت نیز این است که برای پزشک خانواده برنامه بسیار بزرگی در دست اجرا داریم که مراحل تصویب خود را طی می کند. این برنامه برای کسانی خواهد بود که دوره های تخصصی پزشکی خانواده را بگذرانند. 

وی یادآور شد: با توجه به امکانات موجود در کشور ، توزیع خوبی از نظر فارغ التحصیلان خواهیم داشت تا در شهریورماه نیازهای تخصصی را رفع کنیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره وضعیت فارغ التحصیلان پزشکی عمومی در کشور گفت: این گروه از بسیاری از فارغ التحصیلان سایر کشورها باسواد تر هستند اما نباید از تحولات در این بخش غافل شویم. متاسفانه علی رغم تحولات در سه دهه گذشته پزشکی عمومی چندان متحول نشده است و به همین منظور گروهی که می خواهد خدمات دریافت کند نیز باید این تحولات را درک کند.

وی اظهار داشت: نکته دیگر این است که آموزش پزشکی ما بسیار وابسته به تخت بیمارستانی است در صورتی که بخش عمده ای از خدماتی که ارائه می دهد که بخش سرپایی است . آموزش پزشکی در راستای خدمات سرپایی را بیشتر توسعه خواهیم داد. ضمن اینکه استفاده از تکنولوژی های جدید و آموزش به صورت مجازی نیز در دستور کار قرار دارد.

لاریجانی تحول آموزش پزشکی به سمت حرفه ای گری و مهارت های ارتباطی را از دیگر عوامل تحول در این حوزه برشمرد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo