اعلام جزئیات آزمون های دانشنامه پزشکی/ آمار قبولی داوطلبان

سه‌شنبه 19 شهریور 1392 ساعت 06:37 ب.ظ
http://s1.picofile.com/file/7499585806/besm230.jpg

 اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍ 

 =====================


وزیر بهداشت: هیچ آزمونی به شفافی آزمون وزارت بهداشت نیست

» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ آزمونی به شفافی آزمون وزارت بهداشت نیست.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه مراسم اختتامیه و تقدیر از نفرات برتر بیست‌وهفتمین آزمون دانشنامه بورد فوق تخصصی و شصتمین آزمون دانشنامه بورد تخصصی و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آزمون دانشنامه بورد تخصصی در 53 رشته برگزار شد، اظهار کرد: در آزمون امسال تنها یک رشته نتوانست هیچ قبولی را برگزیند.

وی با بیان اینکه هیچ آزمونی به شفافی آزمون وزارت بهداشت نیست، تصریح کرد: باید ارزیابی دقیقی از طرف وزارت بهداشت بر روی کسانی که مدرک پزشکی را می‌گیرند، صورت بگیرد زیرا مردم به وزارت بهداشت اعتماد کرده‌اند و جان خود را به دست پزشکان می‌گذارند بنابراین باید از طرف وزارت بهداشت ارزیابی دقیقی صورت بگیرد.

وزیر بهداشت همچنین با بیان اینکه دانشجویان پزشکی باید صبر خود را بالا ببرند، گفت: پزشکی، کاربسیار پرزحمت وپردغدغه‌ایست، به طوری که باید پس از کسب مدرک، به مناطق محروم و شهرستان‌های دور بروند.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: متاسفانه وزارت بهداشت نمی‌تواند تمام بیمارستان‌ها مدیریت کند و به علت کمبود امکانات در بیمارستان‌ها، دانشجویان پس از مدتی دچار سرخوردگی می‌شوند.

=========================

تسهیل خدمات رفاهی برای دانشجویان پزشکی/ اعطای وام خرید کالا
مدیر دانش آموختگان صندوق رفاه وزارت بهداشت گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده که ظرف چند دقیقه به درخواست های مجوزهای دانشجویی و تسویه حساب پاسخ داده می شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری دانشجویان نیست.

دکتر بهزاد تدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دانشجویان و دانش آموختگان به هر دانشگاهی مراجعه کنند می توانند مجوز تسویه، مجوز موکول و مجوز ادامه تحصیل را در مدت چند دقیقه دریافت کنند. 

مدیر دانش آموختگان صندوق رفاه وزارت بهداشت همچنین با اشاره به پرداخت وام برای خرید تجهیزات پزشکی و کمک آموزشی گفت: برای دانشجویان رشته های دستیاری تخصصی و دکتری تخصصی 600 هزار تومان وام خرید کالا در نظر گرفته شده است. 

وی افزود: سایر دانشجویان در مقاطع دیگر می توانند تا مقطع 250 هزار تومان وام خرید تجهیزات پزشکی و وسائل کمک آموزشی از صندوق رفاه وزارت بهداشت دریافت کنند. 

تدین اظهار داشت: دانشجویان می توانند در مدت تحصیل از وام خرید استفاده کنند و پس از فراغت از تحصیل می توانند از خرید الکترونیکی صندوق استفاده کنند. قیمت این تجهیزات در فروشگاه الکترونیک کمتر از بازار است و دانشجو در زمان تحصیل پولی پرداخت نمی کند.

=========================

برگزیدگان آزمون های دانشنامه پزشکی الگوهای طبابت محسوب می شوند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: برگزیدگان در آزمون های دانشنامه پزشکی به عنوان الگوهای طبابت برای گروههای دیگر به حساب می آیند و مسوولیتی بیش از سایر افراد دارند. 

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسن ابوالقاسمی در مراسم اختتامیه شصتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و بیست و هفتمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خطاب به نفرات برتر آزمون های دانشنامه افزود: توصیه می کنم در طبابت خود منفعت جامعه را به منافع خود ترجیح دهید.

وی گفت: به بیمار بعنوان کسی نگاه نکنید که برطرف کننده نیازهای مادی شماست بلکه نگاهتان به بیمار بعنوان فرد دردمندی باشد که نیاز به یاری شما دارد.

ابوالقاسمی اظهار داشت: در تاریخ ایران حکمت و طبابت در هم آمیخته است. از این رو در طبابت خود نباید فقط بیماری را در نظر بگیریم بلکه باید بیمار محور باشیم و به جای درمان، مدیریت بیماری را در نظر بگیریم و به پیشگیری اهمیت بیشتری ببخشیم.

وی ضمن تاکید بر حفظ ارتباط پذیرفته شدگان آزمون های دانشنامه با اساتید بر نهادینه کردن اخلاق حرفه ای، ارتباط با بیمار و توضیح پروسه درمان توصیه کرد.

=================================

وزیر بهداشت :
نفرات برتر آزمون‌های دانشنامه پزشکی حمایت می شوند 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اهمیت آزمون دانشنامه بورد تخصصی و فوق تخصصی، گفت: وزارت بهداشت از نخبگان و نفرات برتر این آزمون حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم اختتامیه و تقدیر از نفرات برتر بیست‌وهفتمین آزمون دانشنامه فوق تخصصی و شصتمین آزمون دانشنامه تخصصی افزود: تلاش این دسته از دانشجویان از هم اکنون آغاز شده است و علی‌رغم وجود مشکلات پیش رو باید خودشان را برای ادامه مسیر آماده کنند.

وی آزمون دانشنامه را مهمترین مرحله ارزیابی دانش افراد دانست و گفت: آن چیزی که برای دانشجویان در طول مسیر کار باقی می‌ماند، خدمت به مردم به ویژه نیازمندان صرف نظر از هرگونه موقعیت مادی است و آن قسمت از خدمت پزشکان خالصانه و تنها در جهت حمایت از خدمت به مردم است که می‌تواند به یادماندنی‌ترین تجربه کاری برای پزشکان را رقم بزند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اساتید بسیاری برای برگزاری آزمون‌های بورد تلاش کردند. این آزمون در سطح وسیعی برگزار می‌شود و طبیعی است که در آن اشکالات جزئی وجود داشته باشد و موجب اعتراضاتی هم شود. 

============================

اعلام جزئیات آزمون های دانشنامه پزشکی/ آمار قبولی داوطلبان 
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات برگزاری آزمون های دانشنامه در رشته های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی، آمار قبولی و نفرات برتر در این دو آزمون را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر بهرام عین اللهی در مراسم اختتامیه و تقدیر از نفرات برتر بیست‌وهفتمین آزمون دانشنامه فوق‌تخصصی و شصتمین آزمون دانشنامه تخصصی، افزود: 139 نفر به عنوان نفرات برتر در رشته های تخصصی و فوق تخصصی معرفی شده اند که از این تعداد 82 نفر در تخصصی و 47 نفر در فوق تخصصی رتبه برتر را کسب کرده اند. 

عین اللهی اظهار داشت: 2294 داوطلب در آزمون شفاهی و 2790 در آزمون کتبی تخصصی شرکت کرده‌اند که از این تعداد 1664 نفر در آزمون تخصصی قبول شدند. 95 داوطلب نیز در آزمون دانشنامه تخصصی غایب بوده‌اند و با این وجود 77 درصد شرکت‌کنندگان در بخش تخصصی قبول شدند.

وی با اشاره به آمار قبولی و حاضرین آزمون در دانشنامه فوق تخصصی گفت: 261 داوطلب در آزمون دانشنامه فوق تخصصی شرکت کرده‌اند که از این تعداد 214 داوطلب موفق به قبولی و 47 داوطلب مردود شدند. چهار نفر غایب بودند و 205 نفر در آزمون شفاهی دانشنامه بورد فوق تخصصی قبول شدند. در نهایت 87 درصد شرکت‌کنندگان در آزمون دانشنامه فوق تخصصی قبول و 13 درصد از آنها مردود شدند. 

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به انتخاب دبیران بورد رشته های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی گفت: در این دوره انتخاب دبیر هیات بورد به صورت انتخابی صورت گرفت، در حالی که پیش از این دبیران منصوب می شدند که مورد اعتراض بسیاری قرار گرفته بود.

عین اللهی با اشاره به تمهیدات امنیتی آزمون گفت: این آزمون در کمال صحت و رعایت امنیت برگزار شد.


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo