احتمال اعلام نتایج اولیه آزمون دستیاری در هفته سوم خرداد

دوشنبه 6 خرداد 1392 ساعت 11:42 ق.ظ

 


http://s1.picofile.com/file/7499585806/besm230.jpg

در پاسخ به کامنت‌های مخاطبان ایسنا

احتمال اعلام نتایج اولیه آزمون دستیاری در هفته سوم خرداد

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۸

معاون آموزشی وزارت بهداشت از احتمال اعلام نتایج اولیه چهلمین دوره آزمون دستیاری پزشکی در هفته سوم خردادماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پی کامنت‌های مخاطبان ایسنا، وزارت بهداشت آمار اعتراضات داوطلبان به سوالات آزمون دستیاری را اعلام کرد.

دکتر بهرام عین‌اللهی معاون آموزشی وزارت بهداشت در پاسخ به ایسنا، در خصوص زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دستیاری دوره چهلم، گفت: بر اساس جدول زمان‌بندی این آزمون قرار بود، نتایج اولیه 25 خردادماه اعلام شود، اما تمام تلاشمان این است در صورت امکان و تصحیح سریعتر پاسخنامه‌های داوطلبان، نتایج را زودتر از این موعد اعلام کنیم.

وی در خصوص نحوه اعلام کلید نهایی سوالات این آزمون، گفت: در این مورد طبق روال سال‌های گذشته عمل خواهیم کرد.

آمار اعتراضات داوطلبان به سوالات آزمون دستیاری

همچنین، دکتر غلامرضا حسن‌زاده رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به میزان اعتراضات داوطلبان به سوالات آزمون دستیاری، گفت: در این دوره از آزمون 12 هزار و 500 نفر شرکت کردند که از این تعداد 513 نفر فرم اعتراض به سوالات را تکمیل کرد‌اند.

وی افزود: این تعداد داوطلبان به 154 سوال این دوره از آزمون اعتراض داشتند. به عبارتی دیگر از این 513 داوطلب ممکن است هر کدام از داوطلبان به یک یا چند سوال اعتراض داشته باشند.   

========================

 معاون وزیر بهداشت خبر داد:
تغییرات اساسی در پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی/ امکان انتخاب 3 رشته
.......................

 -------------------------- 

کلید نهایی آزمون دستیاری امروز منتشر می‌شود

سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲  
..........................

  کلید نهایی سوالات دفترچه A / دفترچه B / دفترچه C / دفترچه D  

  

-------------------------- 

مرکز آزمون مدکوئیز 

http://medquiz.ir

 

 

کلید نهایی آزمون دستیاری امروز منتشر می‌شود

سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انتشار کلید نهایی آزمون دستیاری رشته‌های پزشکی از ساعت 16 امروز ( سه‌شنبه 7 خرداد ماه) خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر غلامرضا حسن‌زاده با اشاره به انتشار کلید نهایی آزمون دستیاری رشته‌های پزشکی از ساعت 16 امروز ( سه‌شنبه 7 خرداد ماه) از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir، گفت: نتیجه نهایی رسیدگی به اعتراضات داوطلبان دستیاری رشته‌های پزشکی توسط دبیرخانه آموزش شورای تخصصی دستیاری روز گذشته (دوشنبه) 6 خرداد ماه به مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شد و بررسی‌ها و تصمیم‌گیری‌های لازم در این باره اتخاذ شد.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی افزود: داوطلبان می‌توانند از ساعت 16 امروز (سه‌شنبه) 7 خرداد ماه با مراجعه به سایت مرکز سنجش کلید نهایی آزمون دستیاری رشته‌های پزشکی را مشاهده کنند.  

 

معاون وزیر بهداشت خبر داد:
تغییرات اساسی در پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی/ امکان انتخاب 3 رشته
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از تازه ترین تصمیم این شورا برای نحوه پذیرش دستیاران فوق تخصصی پزشکی بالینی خبر داد و گفت: این تغییرات در این دوره از آزمون که بهمن ماه برگزار می شود، اعمال خواهد شد.دکتر بهرام عین اللهی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس تصمیمی که در نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی برای تغییرات در نحوه پذیرش دستیاران فوق تخصصی بالینی اخذ شد، از این پس دستیاران در سه گروه به رقابت می پردازند.

وی افزود: پیش از این دستیاران در بیش از 27 رشته رقابت می کردند و در صورت پذیرفته نشدن در آن رشته دیگر امکان انتخاب رشته دیگری را نداشتند و همین امر موجب می شد ظرفیت رشته های فوق تخصصی خالی بماند.

عین اللهی اظهار داشت: از این پس آزمون در سه گروه اطفال، جراحی و داخلی برگزار می شود و در روز آزمون نیز به جای 27 دفترچه آزمونی تنها سه دفترچه آزمونی به داوطلبان داده می شود.

وی گفت: هر داوطلب امکان سه انتخاب دارد و در گروه خود می تواند سه رشته را انتخاب کند که در صورت پذیرفته شدن در یک رشته امکان حضور در رشته دیگری را بر اساس نمره خود داشته باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: در واقع دانش عمومی و پایه داوطلب در گروه مورد نظر خود به آزمون گذاشته می شود و داوطلبان فرصت بیشتری برای ادامه تحصیل دارند.

وی خاطرنشان کرد: تا سال گذشته به دلیل شیوه پذیرش تنها در یک رشته بیش از 30 درصد ظرفیت رشته های فوق تخصصی در دانشگاه های علوم پزشکی خالی می ماند که این شیوه کمک می کند ظرفیت ها با انتخاب درست داوطلبان پر شود.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: علاوه بر این مسائل برای آزمون دستیاری فوق تخصصی هر ساله برای هر رشته تعداد زیادی از اساتید برای طراحی سئوال دعوت می شدند و هزینه زیادی برای مجموعه وزارت بهداشت به همراه داشت اما با شیوه جدید هم امکان صرفه جویی در وقت اساتید وجود دارد و هم هزینه ها کاهش می یابد.

وی با اشاره به اعمال این تغییرات در زمان آزمون پذیرش دستیاری فوق تخصصی در بهمن ماه گفت: این تغییرات از این دوره اجرایی می شود.

آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی روز 17 بهمن ماه 92 برگزار می شود.

 

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo