بازگشت مجدد بهرام عین اللهی به دبیرخانه شورای آموزش پزشکی تخصصی

جمعه 13 بهمن 1391 ساعت 01:26 ق.ظ

  

 

دومین تغییر در وزارت بهداشت
دبیر جدید شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت منصوب شد 

{ظاهرا جناب سرپرست موقت وزارتخانه فراموش کرده اند خودشان موقت هستند. حالا این تغییرات از طرف شخصی که سرپرست موقتی است برای چیست خدا داند. 

حالا حساب کنید ایشان بعنوان وزیر معرفی نشود یا رای اعتماد از مجلس نیاورد دوباره همه دوستان جناب سرپرست برکنار و افراد جدیدی معرفی خواهند شد. 

در این چند ماه باقی مانده دولت چه شیر تو شیری شده. 

کی به کیه! اصلا به تو چه مگه فضولی!}

 

با حکم محمد حسن طریقت منفرد، سرپرست وزارت بهداشت، بهرام عین اللهی به سمت دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، محمد حسن طریقت طی حکمی، بهرام عین اللهی را به جای امیر محسن ضیایی به عنوان دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی منصوب کرد.

بهرام عین اللهی، پیش از در زمان وزارت کامران باقری لنکرانی نیز مدتی به عنوان دبیر این شورا و مدتی نیز به عنوان معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کرد. وی چشم پزشک و رئیس قطب چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

سرپرست وزارت بهداشت چند روز پیش نیز در اولین تغییر در ستاد وزارت بهداشت، رمضان محسن پور، معاون پارلمانی وزارت بهداشت را با حفظ سمت به جای حسن آقاجانی به سمت رئیس دفتر وزارتی وزارت بهداشت منصوب کرد.

متن حکم انتصاب دبیر جدید شورای آموزش پزشکی به این شرح است:

استاد گرامی جناب آقای دکتر بهرام عین اللهی

سلام علیکم

  با توجه به سوابق علمی و تجربیات ارزنده جناب عالی به موجب این ابلاغ به سمت دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصوب می شوید تا با اتکال به ذات باری تعالی و رعایت جوانب شرعی با جلب مشارکت صاحبنظران مدیران، اساتید ارجمند، دبیران و اعضای محترم بورد و نهادهای علمی ذیربط در راستای ایجاد تحول با رویکردهای علمی و فن آوری جدید جهت دستیابی به آرمان سند چشم انداز، نقشه جامع علمی و برنامه های توسعه ای کشور و انجام امور محوله که از اهمیت وی‍ژه ای برخوردار هستند اقدام کنید(البته همه اینکارها را که سایرین در طی سالها نتوانستند انجام دهند شما در عرض این ۲-۳ ماه انجام داده و قبل از خداحافظی اینجانب از سرپرستی به اطلاعم برسانید. با تشکر).

امید است با اتکال به ذات باری تعالی در انجام این مسئولیت خطیر موفق و موید باشید.                                                                    

                                                                         دکتر محمد حسن طریقت منفرد

                                                      سرپرست وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

 

 

 -------------------------------------------- 

تهران:۱۲:۳۳ ,  ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ 
رقابت 570 متخصص در آزمون/
آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی برگزار شد
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به برگزاری سی امین دوره آزمون دستیاری فوق تخصصی بالینی گفت: در این آزمون 570 نفر شرکت داشتند که امروز 12 بهمن برگزار شد.
دکتر سید امیرمحسن ضیایی(ظاهرا خبر نداشت چند ساعت بعد ان هم در روز پنجشنبه برکنار خواهد شد! خدا امتحان چهلم را بخیر کنه!) در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: از میان داوطلبان 395 نفر مرد و 175 نفر زن هستند که در 24 رشته فوق تخصصی پزشکی در آزمون شرکت کردند.

وی اضافه کرد: آزمون این دوره امروز پنجشنبه 12 بهمن در محل پردیس همت دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد و 13 بهمن به اعتراضات رسیدگی می شود همچنین در روزهای 14 و 15 بهمن ماه آزمون شفاهی به شیوه آسکی برگزار خواهد شد.

ضیایی خاطرنشان کرد: نتایج نهایی سی امین دوره آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی آخر بهمن ماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می شود.

 --------------------------------------------- 

 

سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ملاحظات سیاسی، اجتماعی و علمی نباید مانع تصمیم گیری های کارآمد و درست شود.

به گزارش ایلنا محمدحسن طریقت منفرد با بیان این مطلب در مراسم معارفه دبیر جدید شورای آموزش پزشکی، تخصصی اظهار داشت: آموزش پزشکی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است به طوری که مردم گاهی حاضر می‌شوند بخشی از امکانات رفاهی زندگی خود را از دست بدهند ولی هزینه کنند تا فرزندشان به مراتب عالیه علمی برسد.

وی بیان داشت: توجه دوستانی که برای تدوین آمایش سرزمینی آموزش پزشکی تلاش کرده‌اند را به این نکته جلب می‌کنم که مبادا نگاه آمایشی به بخش آموزش پزشکی ما را از توجه به تصمیم سازی‌های لازم و ضروری در آینده باز دارد.

وی اضافه کرد: بهر حال ما وابسته به دولت هستیم و دولت هم شرایط ویژه‌ای دارد، باید در برنامه ریزی‌ها به این نکته توجه کنیم که دانشگاه‌هایی هستند که بودجه و درآمدشان را از مردم تامین می‌کنند و شرایطشان در آینده ممکن است از ما بهتر شود.

طریقت منفرد در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از تلاش‌های امیرمحسن ضیایی دبیر پیشین شورا برای دکتر بهرام عین اللهی دبیر جدید این شورا آرزوی توفیق کرد.

شورا حساسترین جایگاه آموزش پزشکی

محمدعلی محققی معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم گفت: شاید بتوان گفت مهم‌ترین جایگاه در بخش آموزش پزشکی را دبیرخانه آموزش پزشکی تخصصی دارد.

وی افزود: تشکیل این شورا با مصوبات قبل از انقلاب بوده که بعد از انقلاب نیز توسعه‌ای همه جانبه یافته است. این شورا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز معادلی ندارد و اعتبار خود را از قوه مققنه گرفته و می‌تواند مصوبات بسیار مهمی تصویب کند.

وی ادامه داد: سایر شوارهای آموزش پزشکی منشعب از این شوراست و این شورا اگرچه فراز و نشیب‌های زیادی داشته است ولی یکی از موفق‌ترین و پرکا‌ترین شوراهای آموزش پزشکی بوده و مصوبات مهم و سرنوشت سازی داشته است.

معاون آموزش دوره مدیریت ضیایی در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی تخصصی را یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترین دوره‌های این شورا اعلام کرد و گفت: در این دوره مشکلاتی برای یکی از آزمون‌های دستیاری پیش آمد که با مدیریت خوب ایشان و مجموعه معاونت آموزش پزشکی به خیر گذشت.

وی در پایان سخنانش ضمن قدردانی از تلاش‌های ضیایی برای عین اللهی آرزوی توفیق کرده و تصریح کرد بدیهی است که معاونت آموزش با دکتر عین اللهی همکاری لازم را خواهند داشت.

شورای آموزش پزشکی، تخصصی پاشنه آشیل آموزش پزشکی

بر اساس این گزارش امیرمحسن ضیایی دبیر سابق شورای آموزش پزشکی تخصصی نیز در این مراسم این شورا را به نوعی پاشنه آشیل معاونت آموزش پزشکی وزارتخانه اعلام کرد و گفت: این شورا در سال ۶ آزمون مهم و سرنوشت ساز برگزار می‌کند که با حجم بالای کار‌ها باید گفت در هیچ روزی از سال استراحت ندارد، به طوری که همین الان هم آزمون‌های آسکی در حال برگزاری است.

وی افزود: در این دوره ما ۴۰۰ بازدید از بخش‌های مختلف کشور داشته‌ایم و ایجاد برنامه‌های کلان و جدید در بخش سیاستگزاری شورا از دستاوردهای این دوره بوده است.

وی با اعلام اینکه تمام سعی ما این بود که آزمون‌های بورد در سلامت کامل برگزار شود، اظهار داشت: باید همینجا از وحید دستجردی وزیر سابق تشکر کنم، زیرا هیچ زمانی نبود که ما به کمک ایشان نیاز داشته باشیم و ایشان از ما دریغ کنند.

وی در پایان ضمن برشمردن بخشی از اقدامات مهمی که در دوره مسئولیت‌اش توسط شورا صورت گرفت و قدردانی از پشتیبانی‌های محققی معاون آموزشی، از سرپرست وزرات بهداشت نیز به خاطر موافقت با استعفای خود قدردانی کرده و برای عین اللهی در مسئولیت خطیری که به عهده گرفته است آروزی توفیق کرد.

حرکت به سمت کسب مرجعیت علمی مهم‌ترین برنامه ماست

این گزارش حاکیست بهرام عین اللهی دبیر جدید شورای آموزش پزشکی، تخصصی در این مراسم رشد همه جانبه برنامه آموزش پزشکی را مهم‌ترین برنامه خود اعلام کرد و گفت: هم اکنون سرعت رشد علوم پزشکی در کشور خوب است ولی باید این سرعت را افزایش دهیم.

وی افزود: باید با سرعت و قوت به سمت تحقق مرجعیت علمی ایران در دنیا که همانا خواسته مقام معظم رهبری است پیش برویم.

وی اهمیت امنیت آزمون‌های گروه پزشکی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: به امید خدا نخواهیم گذاشت در صحت برگزاری آزمون‌ها خدشه‌ای وارد شود و امنیت آزمون‌ها به خطر بیفتد.

وی در خاتمه از سرپرست وزارت بهداشت به خاطر حسن اعتمادش برای واگذاری این مسئولیت به خود قدردانی کرد.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصوب شد

طی حکمی از سوی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، دکتر بهرام عین اللهی به سمت دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصوب شد.

به گزارش وب دا متن این حکم به شرح زیر است:

استاد گرامی جناب آقای دکتر بهرام عین اللهی

سلام علیکم؛

       با توجه به سوابق علمی و تجربیات ارزنده جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصوب می شوید تا با اتکال به ذات باریتعالی و رعایت جوانب شرعی با جلب مشارکت صاحبنظران مدیران، اساتید ارجمند، دبیران و اعضای محترم بورد و نهادهای علمی ذیربط در راستای ایجاد تحول با رویکردهای علمی و فن آوری جدید جهت دستیابی به آرمان سند چشم انداز، نقشه جامع علمی و برنامه های توسعه ای کشور و انجام امور محوله که از اهمیت وی‍ژه ای برخوردار می باشد، اقدام نمایید.

امید است با اتکال به ذات باریتعالی در انجام این مسئولیت خطیر موفق و موید باشید.

                                                                   

                                                                دکتر محمد حسن طریقت منفرد

                                                                 سرپرست  

 

با حکم سرپرست وزارت بهداشت؛
دبیر جدید شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت منصوب شد
دکتر محمد حسن طریقت منفرد، سرپرست وزارت بهداشت، دکتر بهرام عین اللهی را به سمت دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت منصوب کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عین اللهی به جای دکتر سیدامیرمحسن ضیایی که پیش از این استعفا داده بود به عنوان دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شده است.

مسئولیت آموزش تخصصی و فوق تخصصی گروه های بالینی در پزشکی برعهده دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی است و بر اساس چارت وزارت بهداشت، دبیر شورا با حکم وزیر یا سرپرست وزارت بهداشت منصوب می شود.
دکتر بهرام عین اللهی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بوده و هم اکنون به عنوان رئیس قطب چشم پزشکی فعالیت می کند. وی پیش از این نیز در دو دوره غیر متوالی مسئولیت دبیرخانه شورای آموزش پزشکی را برعهده داشت. وی همچنین در زمان وزارت دکتر لنکرانی مدت دو سال مسئولیت معاونت آموزشی وزارت بهداشت را برعهده داشت.
دکتر طریقت منفرد در حکم انتصاب دکتر عین اللهی یادآور شده است: با توجه به سوابق علمی و تجربیات ارزنده جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصوب می شوید تا با اتکال به ذات باری تعالی و رعایت جوانب شرعی با جلب مشارکت صاحبنظران مدیران، اساتید ارجمند، دبیران و اعضای محترم بورد و نهادهای علمی ذیربط در راستای ایجاد تحول با رویکردهای علمی و فناوری جدید جهت دستیابی به آرمان سند چشم انداز، نقشه جامع علمی و برنامه های توسعه ای کشور و انجام امور محوله که از اهمیت وی‍ژه ای برخوردار هستند اقدام کنید.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo