X
تبلیغات
زولا

آزمونهای دانشنامه پزشکی برگزار شد اعلام نتایج تا پایان شهریور

جمعه 24 شهریور 1391 ساعت 04:18 ب.ظ

 

 

۱۳۹۱/۰۶/۲۳ 

با رقابت 3 هزار پزشک؛
آزمونهای دانشنامه پزشکی برگزار شد  اعلام نتایج تا پایان شهریور  

امتحان کتبی بیست و ششمین آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی و پنجاه و نهمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی با رقابت 3 هزار متخصص و فوق تخصص پزشکی امروز 23 شهریور در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد.
دکتر سیدامیر محسن ضیایی - دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این آزمونها افزود: 2 هزار و 500 نفر در پنجاه و نهمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی و حدود 400 نفر در بیست و ششمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی شرکت کردند.
وی خاطرنشان کرد: آزمون های کتبی دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی همزمان در ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 23 شهریور ماه سال جاری در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شده و پس از آن آزمون های شفاهی در روزهای 24 تا 27 شهریور ماه بر اساس برنامه زمانبندی برگزار می شود.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: آزمون های دانشنامه پزشکی در دو قسمت شفاهی و کتبی برگزار می شود و حدنصاب نمره قبولی جهت کسب مدرک دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی 70 درصد کل نمره آزمون کتبی و 30 درصد کل نمره آزمون شفاهی است.
وی گفت: نتایج آزمون های کتبی دانشنامه پزشکی روز جمعه 24 شهریور اعلام می شود و نتایج نهایی نیز پس از برگزاری آزمون های شفاهی تا پایان شهریورماه 91 اعلام می شود.
به گزارش مهر، آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی بالاترین آزمون کشوری هستند که برای فارغ التحصیلان دوره های دستیاری تخصصی و فوق تخصصی دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود و افراد پذیرفته شده در آزمون دانشنامه به عنوان اعضای هیات علمی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور مشغول به خدمت می شوند. 

 -------------------------

 جزییات جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها
وزیر بهداشت خبرداد: جذب 2هزار عضو هیات علمی جدید برای دانشگاه‌ها
جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۲ 

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جذب دو هزار عضو هیات علمی جدید برای دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.
دکتر مرضیه وحید دستجردی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه دو هزار عضو هیات علمی در فراخوان اخیر جذب شده‌اند، اظهارکرد: بیشترین جذب اعضای هیات علمی برای دانشگاه‌های مناطق محروم و دانشگاه‌هایی که نیاز داشته‌اند بوده است.
وی با تاکید بر جذب اعضای هیات علمی مورد نیاز برای دانشگاه‌‌های علوم پزشکی مناطق محروم، خاطرنشان کرد: اگر دانشگاه‌ها علاوه بر این تعداد با مشکل عضو هیات علمی روبرو باشند مجددا برای اخذ مجوز بیشتر پیگری‌های لازم را انجام می‌دهیم.
دستجردی در پایان گفت: ممکن است برخی مناطق اعلام کنند که نیروی مورد نیاز جذب نشده است و مجددا برای جذب اعضای هیات علمی اقدام می‌کنیم.

 ایا ساعت 18 روز 29 شهریور اسامی ذخیره ها اعلام خواهد شد!!!

 اطلاعیه شماره 13- در خصوص زمان اعلام نتایج جایگزین مرحله اول سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی
بر اساس اعلام دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی بدینوسیله به اطلاع می رساند بدلیل عدم تکمیل اطلاعات پذیرفته شدگان انصرافی از آزمون مربوطه از سوی دانشگاههای علوم پزشکی محل آموزش، اعلام نتایج جایگزین مرحله اول سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی به تاریخ 10/7/91 موکول می گردد

-----------------------------  

یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۱

       رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد:‌
احتمال افزایش نمره حدنصاب قبولی در آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی

یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۷
 رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از احتکال افزایش حدنصاب نمره قبولی دانشجویان در آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی خبر داد. .................

----------------------------- 

    وعده وزارت بهداشت محقق شد
اجرای اولین دوره «دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی» از بهمن ماه

یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۱ - ۱۳:۴۳
 معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:‌ قبل از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری با برگزاری آزمون برای پذیرش دانشجوی دکتری فیزیوتراپی، افراد واجد شرایط معرفی می‌شوند.   

 دکتر محمدعلی محققی صبح امروز در یک نشست مطبوعاتی با اشاره به اجرای مصوبه دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی، گفت:‌ مجوزی که برای ایجاد رشته دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی صادر شده بود فقط برای یک دوره است که بر اساس این مجوز با ظرفیت محدود 15 نفر در دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشجو پذیرش می‌شود.............. 

------------------------------ 

آیا دومین تاریخ اعلامی از طرف وزارت بهداشت برای انتشار اسامی ذخیره ها در روز دهم مهر ماه محقق خواهد شد؟!

------------------------------

 

      رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد:‌
احتمال افزایش نمره حدنصاب قبولی در آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی

یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۷
 رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از احتکال افزایش حدنصاب نمره قبولی دانشجویان در آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی خبر داد.
به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر جبرائیل نسل سراجی با بیان اینکه در سال 30 آزمون توسط این مرکز برگزار می‌شود، گفت: آزمون‌های کارشناسی ارشد و دستیاری دارای بیشترین شرکت کنندگان هستند.
وی با اشاره به برگزاری آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش کارورزی اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی کسب 50 درصد نمره آزمون توسط داوطلبان این آزمون‌ها قبولی تلقی می‌شود.
وی افزود: در دوره اخیر آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش کارورزی به صورت میانگین 10 درصد از داوطلبان مردود شده‌اند البته دانشجویان مجاز هستند تا سه بار در این آزمون شرکت کنند.
سراجی ادامه داد: وزارت بهداشت به دنبال این است که بتواند نمره کف آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش کارورزی را از 12 و یا حتی به 14 افزایش دهد ولی در حال حاضر کف همان 10 است.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در خاتمه با اشاره به شرکت 64 هزار و 407 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی گفت: در مرحله اول حدود 5 هزار و161 نفر پذیرفته شده‌اند ولی به دلیل عدم ثبت‌نام برخی از پذیرفته شدگان در مرحله تکمیل ظرفیت، روز گذشته اسامی حدود 340 نفر به دانشگاه‌ها اعلام شده است.  

----------------------------- 

یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۱
   وعده وزارت بهداشت محقق شد
اجرای اولین دوره «دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی» از بهمن ماه

یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۱ - ۱۳:۴۳
 معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:‌ قبل از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری با برگزاری آزمون برای پذیرش دانشجوی دکتری فیزیوتراپی، افراد واجد شرایط معرفی می‌شوند.  


به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدعلی محققی صبح امروز در یک نشست مطبوعاتی با اشاره به اجرای مصوبه دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی، گفت:‌ مجوزی که برای ایجاد رشته دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی صادر شده بود فقط برای یک دوره است که بر اساس این مجوز با ظرفیت محدود 15 نفر در دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشجو پذیرش می‌شود.
وی با بیان اینکه مقدمات این کار فراهم شده است، اظهار کرد: برنامه مرسومی در دنیا ویژه این دوره وجود ندارد و شرایط ورود به این دوره در کشورهای مختلف متفاوت است بنابراین وقتی این رشته در سطح حرفه‌ای مطرح می‌شود باید سطح آن حفظ شود.
وی با بیان اینکه پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی برای این دوره به صلاح نیست، افزود: بر این اساس کسانی که مطرح می‌کنند از دوره کارشناسی به دوره دکترای حرفه‌ای وارد شوند نمی‌توانند پاسخگوی تقاضاهای این سطح باشند.
وی با بیان اینکه تفاوت دوره دکترای تخصصی فیزیوتراپی و دکترای حرفه‌ای آن عمدتا در بحث‌های بالینی است، خاطر نشان کرد: بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی تهران به دلیل ظرفیت‌های بالینی به ویژه در دوره توانبخشی، واجد شرایط برای اجرای آزمایشی این دوره شناخته شده است.
محققی با تاکید بر اینکه در حال حاضر برنامه آزمایشی اجرای این دوره که مورد تایید شورای عالی است آماده شده است، اظهار کرد: بحث آزمون ورودی به این دوره در دبیرخانه علوم پایه پزشکی در دست طراحی است که تلاش داشتیم همزمان با آزمون PHD آزمون ورودی آن را هم برگزار کنیم ولی به دلیل کمبود وقت و نداشتن زمان کافی برای اطلاع رسانی این کار انجام نشد.
وی افزود: البته قبل از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری با برگزاری آزمون برای پذیرش دانشجوی دکتری فیزیوتراپی، افراد واجد شرایط معرفی می‌شوند.
محققی با تاکید بر توجه به آموزش پزشکی در مناطق محروم، خاطر نشان کرد: برای پاسخگویی به نیازهای سلامت در مناطق محروم تربیت نیروی انسانی در مناطق دور دست بسیار مورد توجه است.
وی با بیان اینکه آموزش پزشکی در تصمیم‌گیری سیاست‌های اصولی وزارت بهداشت از پزشک خانواده نقش موثری دارد گفت: آموزش پزشکی برای استقرار پزشک خانواده برنامه‌های جامعی دارد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه طراحی برنامه‌های توسعه‌‌ای تحصیلات تکمیلی، فوق تخصصی و فلوشیپ در دانشگاه‌ها انجام شده است، اظهار کرد: در حال حاضر در میانه راه برنامه توسعه هستیم ولی افزایش دوره‌های تحصیلات تکمیلی و ارتقای کیفی دانشگاه‌ها که در این برنامه گنجانده شده بود تحقق یافته است.
معاون وزیر بهداشت در خصوص وضعیت بیمارستان‌های هیات امنایی، گفت: این مدل برای اداره بیمارستان‌ها مدل خوبی است ودر ارائه خدمات بهترین تاثیر را داشته است.
وی تصریح کرد: روسای بیمارستان‌های هیات امنایی باید دید آموزشی داشته باشند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص وضعیت دانشجویان رشته مامایی و ممانعت متخصصین زنان از حضور آنان در اتاق عمل در زمان زایمان گفت: هر ماما در طول دوره آموزش خود باید 70 زایمان طبیعی انجام دهد و بخش زایمان طبیعی به ماماها سپرده شده است، بنابراین این موضوع نمی‌تواند صحت داشته باشد. بنابراین ظرفیت‌های بیمارستانی ما به حدی است که پاسخگوی همه نیازها باشد.
وی در خصوص توجه به طب سنتی ایرانی و اسلامی گفت: این موضوع از سال 84 وارد دانشگاه‌ها شده است و یکی از اهدافی که در مجموع آموزه‌های طب سنتی مطرح است استفاده از ظرفیت‌های معنوی اخلاقی در هر جایی که موضوعیت دارد می‌باشد.
محققی در خاتمه افزود: ورود آموزه‌ها به بدنه اصلی آموزش پزشکی در بازنگری‌ها در دست اجراست و به غیر از برنامه‌هایی که در قالب مصوبات شورای برنامه ریزی و شورای گسترش انجام می‌شود برنامه‌های فرهنگی نیز در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد.

 

----------------------------- 

   فقط دانستن کافی نیست، باید به کار گرفت، فقط خواستن کافی نیست، باید انجام داد 

بروس لی  

 

 وقتی اندیشه ای به خوبی تغذیه شود و ملکه ذهن گردد، در دنیای مادی واقعیت می یابد. اندیشه بسیار قدرتمند است.

وین دایر

نخستین استاد فیزیک زن ایران در آسایشگاه سالمندان

نخستین بانوی استاد فیزیک ایران بعد از بنیانگذاری نخستین رصدخانه و تلسکوپ خورشیدی تاریخ نجوم ایران،
فارغ التحصیلی از دانشگاه سوربن پاریس و 30 سال تدریس در دانشگاه هم اکنون با خیالی آسوده و خاطراتی خوش
بر روی تخت آسایشگاه سالمندان ، تنها افتخار خود را تربیت دانشجویان موفق (استادان امروز) می‌داند .
http://www.redlink1.com/mydocs/new-group/104/03.jpg
آلینوش طریان در سال 1299 در خانواده ارمنی در تهران متولد شد.
وی در خرداد سال 1326 با درجه لیسانس فیزیک از دانشکده علوم دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل
و در مهرماه همان سال به سمت کارمند آزمایشگاه فیزیک دانشکده علوم استخدام شد
و یکسال بعد به عنوان متصدی عملیات آزمایشگاهی در دانشکده علوم منصوب شد.
پس از تلاش بی‌نتیجه برای متقاعد کردن استادش (دکتر حسابی) برای کمک به اعزام وی به خارج از کشور،
با هزینه شخصی خود به بخش فیزیک اتمسفر دانشگاه پاریس رفت .

دانشنامه دکترای دولتی را از دانشگاه علوم پاریس در سال 1956 میلادی(1335 شمسی) دریافت کرد
و به دلیل خدمت به کشورش پیشنهاد کرسی استادی دانشگاه سوربن را رد کرد و به ایران بازگشت
و با سمت دانشیار فیزیک رشته ترمودینامیک در گروه فیزیک مشغول به کار ‌شد.

در سال 1338 دولت فدرال آلمان غربی بورس مطالعه رصد‌خانه فیزیک خورشیدی را در اختیار
دانشگاه تهران قرار داد و وی برای این بورس انتخاب شد و از فروردین سال 1340
به مدت 4 ماه به آلمان رفت و بعد از انجام مطالعات به ایران بازگشت.
3 سال بعد در تاریخ 9 خرداد 1343 به مقام استادی ارتقا پیدا کرد و بدین ترتیب او اولین فیزیکدان زن است
که در ایران به مقام استادی رسید.

در تاریخ 29 آبان سال 45 عضو کمیته ژئو فیزیک دانشگاه تهران انتخاب شد و در سال 48 رسما
به ریاست گروه تحقیقات فیزیک خورشیدی موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران منصوب شد
و در رصدخانه فیزیک خورشیدی که خود وی در بنیانگذاری آن نقش عمده‌ای داشت، فعالیت خود را آغاز کرد.

وی که اولین کسی بود که در ایران درس فیزیک ستاره‌ها را تدریس کرد ، در سال 58 تقاضای
بازنشستگی داد و به افتخار بازنشستگی نائل شد.
ایشان به دلیل عشقی که در دوران جوانی به آن دچار بوده و موفق به وصال نشدند، هرگز ازدواج نکردند

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo