X
تبلیغات
زولا

اطلاعیه شماره 11 در خصوص ویرایش رشته – محل سی و نهمین دوره آزمون

جمعه 12 خرداد 1391 ساعت 10:37 ق.ظ

 

 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

نسل سراجی به مهر خبر داد:
مهلت 48 ساعته برای ویرایش فرم انتخاب رشته در کنکور دستیاری 91
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: با توجه به درخواست جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری و توصیه وزیر بهداشت، مهلت 48 ساعته ای برای ویرایش فرم انتخاب رشته - محل‌ داوطلبان تعیین شد.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در سی و نهمین آزمون دستیاری پزشکی می‌توانند از ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه 16 خرداد تا ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 18 خرداد به مدت 48 ساعت نسبت به ویرایش رشته - محل‌های خویش اقدام کنند.
وی افزود: داوطلبان سی و نهمین دوره آزمون دستیاری می توانند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir و درج کد رهگیری خود، فرم انتخاب رشته را مشاهده و نسبت به ویرایش آن اقدام کنند.
 

 ووووووووووووووووووووووووووووووووو 

رئیس مرکز سنجش پزشکی از فرصت 48 ساعته برای ویرایش رشته / محل سی و نهمین آزمون دستیاری پزشکی خبر داد .
به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر جبرائیل نسل سراجی در این باره گفت: با توجه به درخواست جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی و نیز توصیه وزیر بهداشت مقرر شد واجدین شرایطی که می‌توانند انتخاب رشته / محل داشته باشند از ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه 16 خرداد تا ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه 18 خرداد به مدت 48 ساعت نسبت به ویرایش صرفاً رشته/ محل‌های خویش اقدام کنند.
وی افزود : داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به نشانی
www.sanjeshp.ir ‌ مراجعه کنند

به اطلاع کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل در آزمون پذیرش دستیار دوره 39 می رساند بر اساس تقاضای برخی از داوطلبین مبنی بر امکان ویرایش رشته محل ها  و بنا به توصیه مقام عالیه وزارت مقرر گردید از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 16/3/91  لغایت ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 18/3/91 صرفاً افرادی که قبلا اقدام به انتخاب رشته محل نموده اند خواهند توانست فقط برای یکبار نسبت به ویرایش انتخاب خود اقدام نمایند. 

 

 .............................

 دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۱ رئیس مرکز سنجش پزشکی:
مهلت ویرایش فرم انتخاب رشته کنکور دستیاری از فردا آغاز می شود  

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: با توجه به درخواست جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری و توصیه وزیر بهداشت، مهلتی برای ویرایش فرم انتخاب رشته .................. 

...............................

 تشریح سهمیه‌های آزمون دستیاری/اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری در اوایل تیرماه
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۳ 

 دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح سهمیه‌های آزمون دستیاری، از اعلام نتایج نهایی سی‌و‌نهمین دوره آزمون دستیاری در اوایل تیر ............

 

 

 .............................

 دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۱ رئیس مرکز سنجش پزشکی:
مهلت ویرایش فرم انتخاب رشته کنکور دستیاری از فردا آغاز می شود  

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: با توجه به درخواست جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری و توصیه وزیر بهداشت، مهلتی برای ویرایش فرم انتخاب رشته - محل‌ داوطلبان تعیین شد که این فرصت از فردا به مدت 48 ساعت آغاز می شود.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در سی و نهمین آزمون دستیاری پزشکی می‌توانند از ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه 16 خرداد تا ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 18 خرداد به مدت 48 ساعت نسبت به ویرایش رشته - محل‌های خویش اقدام کنند.
وی افزود: داوطلبان سی و نهمین دوره آزمون دستیاری می توانند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی

...............................

 تشریح سهمیه‌های آزمون دستیاری/اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری در اوایل تیرماه
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۳ 

 دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح سهمیه‌های آزمون دستیاری، از اعلام نتایج نهایی سی‌و‌نهمین دوره آزمون دستیاری در اوایل تیر ماه خبر داد.

ضیایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در خصوص جزییات سهمیه مازاد مناطق محروم در آزمون دستیاری، گفت: در اجرای قانون برقراری عدالت آموزشی مصوب مجلس شورای اسلامی حداکثر 10 درصد ظرفیت به صورت مازاد در برخی از رشته‌ها به داوطلبین واجد شرایط که 80 درصد حد نصاب قبولی در رشته محل انتخابی را کسب کرده‌اند، اختصاص می‌یابد.
ضیایی با بیان اینکه واجدین شرایط سهمیه مازاد مناطق محروم هنگام انتخاب رشته محل دارای محدودیت در انتخاب رشته محل نیستند، تصریح کرد: بر این اساس این دسته از داوطلبان می‌توانند در فرم انتخاب رشته محل علاوه بر انتخاب رشته‌های مورد نیاز سهمیه مازاد مناطق محروم، دیگر رشته‌های مورد نظر خود را در قالب سهمیه آزاد به ترتیب اولویت، انتخاب کنند.
وی افزود: متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهمیه مازاد مناطق محروم در صورت کسب حد نصاب پذیرش داوطلبان آزاد در یک رشته محل به صورت آزاد مورد پذیرش قرار می‌گیرند.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به پذیرش به صورت مازاد با استفاده از تسهیلات ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر در دوره‌های تخصصی، گفت: داوطلبان واجد شرایط پذیرش به صورت مازاد استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر در دوره‌های تخصصی در صورت کسب 90 درصد نمره حد نصاب رشته محل انتخابی و در سقف 10 درصد ظرفیت به صورت مازاد مشمول قوانین پذیرش هستند.


فرصت 48 ساعته برای ویرایش رشته/ محل آزمون دستیاری پزشکی
همچنین در این رابطه دکتر جبرائیل نسل سراجی رئیس مرکز سنجش پزشکی در این باره گفت: با توجه به درخواست جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی و نیز توصیه وزیر بهداشت مقرر شد واجدین شرایطی که می‌توانند انتخاب رشته/ محل داشته باشند از ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه 16 خرداد تا ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه 18 خرداد به مدت 48 ساعت نسبت به ویرایش صرفاً رشته/ محل‌های خویش اقدام کنند.
وی افزود : داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به نشانی
www.sanjeshp.ir ‌ مراجعه کنند.بسم الله الرحمن الرحیم
نامه اعتراض ودادخواهی پزشکان سراسرکشورپیرامون مسایل آزمون دستیاری دوره 39به ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

حضور ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و تحیت ؛
          احتراماً ، نظر به برگزاری آزمون دستیاری دوره 39 درفروردین ماه سال جاری  ، اتفاقاتی معنی دار وقابل بررسی در این دوره ، ما رابرآن داشت تا سفره دل خود ، با آن مقام عالی و آن نهاد تقنینی بگشاییم   ، باشد که اسباب خیر و لطف ، ومبنای اصلاح امور باشد ؛
1. در مطلع کلام ،  بی مناسبت نیست تا از ورود بسیار موثر، کارشناسانه و کارساز مجلس محترم طی 2سال اخیر در موضوع آزمون دستیاری پزشکی، و وضع قوانین موثر و روشن در این عرصه، که اسباب رضایت و امید جامعه پزشکی گردید ، به نیکی یاد و از شما در راس آن نهاد تیزبین به نمایندگی از امناء ملت تقدیر شایان نماییم ، ولی مع الاسف بایستی به سمع و نظر حضرتعالی معروض داریم که ، دستهایی در کاراست تا قوانین موضوعه مجلس و نقش نظارتی آن نهاد معظم که به واقع باید چشم ملت دانست( بویژه در تعیین و  تشریح کاملا روشن سهمیه های پذیرش ) را بلا اثرنمایند ، که ذیلا به تشریح مصادیقی از آن اشاره میگردد ،
2   .  آخرین مصاحبه معاون آموزشی وزیر بهداشت ، مبنی بر تصویب وزارت متبوع  ، برای افزایش چشم گیر در ظرفیت پذیرش دستیارتخصص پزشکی و ابراز اطمینان به داوطلبین این دوره ، با اعلام رسمی موضوع ( تنها چند روز پیش از برگزاری آزمون ) ، گواه روشنی بود که شرکت کنندگان این دوره بافرض قرار دادن افزایش ظرفیت ها  ، یا لااقل در حد سال گذشته بر این آزمون ورود نمایند  ،  وحال آنکه با شیوه ای مرموز، اخیرا شاهد اعلام کاهش ظرفیت پذیرش (در رشته های خاص ) و بدون اطلاع قبل از امتحان هستیم ، درنهایت تحیر شاهدیم که ظرفیت برخی رشته های موردعنایت (نظیر رادیولوژی و چشم،پوست ،قلب ...) به طرز کاملاً مشکوکی کاهش یافته است ، که بنا به اظهار افراد مطلع از درون وزارت ، این تناقض در گفتار و عمل ، برای ایجاد ظرفیت برای نوردیده ها و به اصطلاح آقازاده هایی است،که درکشورهای خارجی (علیرغم نداشتن سطح علمی لازم برای کسب نمره در ماراتون آزمون دستیاری در داخل) مخصوصاً در کشور سوریه ، مشغول به تحصیل شده اند و اینک با این طرفند غیر قانونی و ناجوانمردانه هدف این است تا به قیمت پایمال شدن حقوق بیش از 18000 پزشک ناامید از احقاق عدالت در برگزاری آزمونی چنین پر اهمیت ،  که به واقع تابلوی عملکرد وامانتداری وزارت بهداشت هست ، چنین اجهاف مسلمی را از طرف وزارتی که دولت آن  شعار ((  عدالت  ))  را محور تمام شعارهای خود قرارداد ه بود، شاهد چنین ظلم مسلمی  باشیم، (  که این مصداق بارزی برای دور زدن قوانین موضوعه مورخ11 اسفند1389مجلس برای آزمون دستیاری و بلا اثر کردن روشن ،  مفاد قوانین مجلس است و سهمیه مجعول مدیران سابق  به شکل و هیاتی جدید) ، لذا بر شما بزرگان و منتخبین مردم است ، که پاسبان حقوق پزشکان شرکت کننده دراین آزمون باشید ، و با عنایت ویژه شخص حضرتعالی و دستور تشکیل هیاتی ویژه از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس محترم ،  با پیگیری این اتفاق و تخلف  بسیار مهم( که مسلما به جهت زشتی و نامبارکی ، دست کمی از پرونده اختلاس بزرگ مالی ندارد ) ،  در جهت احقاق حقوق جمع کثیر پزشکان ،  اهتمام و نتایج بررسی های خود را علناً اعلام فرمائید ، تا تسکینی باشد بر آلام و امیدی بر تحقق عدالت .
3   . دوره اخیرآزمون دستیاری میشود گفت ،  تنها آزمونی  بود که بعد ازانقلاب از طرف وزارت بهداشت ادعا گردید ، هیچ اشتباهی نداشته است !!!  ادعایی که حتی درآزمونهای بین المللی چون   USMLE هم چنین تعصب و مقاومتی در پذیرش اشتباهات در آزمون ، کم سابقه  بوده ، وحال آنکه کافیست نهادی بی طرف و ناظر اعتراضات ارسالی داوطلبین را ( که بادرج دقیق رفرنس ها با سطر و پاراگراف و ... صورت گرفته) مورد توجه قرار دهد ، تا دهها اشتباه موجود را که زمینه اجحاف و تضییع حقوق گردیده را، اثبات و اعلام نماید   !!
4   .  هرسال در قالب اعلام لیست تکمیل ظرفیت ها، اتفاقات کم نظیری می افتد که کمتر مورد مُداقّه قرار میگیرد ، به نحوی که کافیست ، ظرفیت های اعلامی سالهای گذشته، برای رشته های تخصصی دانشگاههای سطح کشور را با تعداد شاغلین به تحصیل در آن رشته ها درهمان سالها را مقایسه ای اجمالی انجام گیرد ، تا عمق فجایع موجود در پستوی این آزمون پرمساله ، برآن مقام عالی و نهاد مقدس مجلس شورای اسلامی ( به عنوان امناء ملت بزرگ ایران ) مبرهن گردد ( اقداماتی از این جنس که باعث گردید تا آمار 18000 نفری سال89 از پزشکان شرکت کننده در آزمون دستیاری، درسال 91به15000 تنزل یابد تا خود ،  نمودی عینی ازناامیدی این جامعه خدوم، به امانتداری  مجریان آزمون واجرای عدالت باشد )  .
درخواست آخر اینکه ، تا زمانی که متولی  برگزاری آزمون دستیاری کشور ، نهادی بی طرف و البته امانت داری  چون سازمان سنجش آموزش کشور نباشد ، سالها شاهد این ماجراها خواهیم بود ، در خاتمه از آن مقام عالی عاجزانه استدعا داریم تا با دستوری عاجل و بایسته اسباب رنجش خاطر خیل عظیم پزشکان را مرتفع فرمایید . 

وآخردعوانا ، ان الحمدلله رب العالمین                  
                                                                                                                                                                                                      والسلام
- رونوشت
. دفترنهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها  ( جهت بذل عنایت ویژه ، و اطلاع معظم له )
. نمایندگان محترم مردم  در مجلس شورای اسلامی  ( جهت عنایت و پیگیری )
. کمیسیون محترم بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی   ( جهت عنایت و تطبیق مستندات و پیگیری )
. دفتر بازرسی ویژه نهاد ریاست جمهوری  ( جهت اطلاع و پیگیری )
. خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
. واحد خبری رسانه ملّی ( بخش خبری   20:30   )

www.sanjeshp.ir و درج کد رهگیری خود، فرم انتخاب رشته را مشاهده و نسبت به ویرایش آن اقدام کنند.  
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo