هماهنگی با ارگان‌های امنیتی برای تامین امنیت آزمون دستیاری

شنبه 26 فروردین 1391 ساعت 02:49 ب.ظ

 

شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۴  

آغاز توزیع کارت آزمون دستیاری از دوشنبه
رییس مرکزسنجش آموزش پزشکی خبرداد:هماهنگی باارگان‌های امنیتی برای تامین امنیت آزمون دستیاری 

 رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری سی‌ و نهمین دوره آزمون دستیاری با رقابت 15 هزار داوطلب در 25 رشته تخصصی و 19 حوزه امتحانی در روز پنجشنبه 31 فروردین ماه، از آغاز توزیع اینترنتی کارت آزمون از دوشنبه28 فروردین ماه خبر داد.
جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری تا 30 فروردین ماه ادامه دارد، گفت: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
www.sanjeshp.ir ، با وارد کردن کدرهگیری نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام کنند.
وی با تاکید بر اینکه همراه داشتن کارت آزمون و کارت شناسایی معتبر الزامی است، خاطرنشان کرد: کارت آزمون برای تعداد محدودی از داوطلبان که مدارک ارسالیشان ناقص است صادر نشده است، البته در صورتی که این دسته از داوطلبان تا آخر هفته مدارک خود را تکمیل کنند، کارت ورود به جلسه صادر می‌شود.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه آزمون دستیاری آزمون بسیار مهم و حساسی است، اظهار کرد: با ارگان‌های امنیتی مختلف هماهنگی لازم برای تامین امنیت آزمون انجام شده است و با توجه به تمهیدات امنیتی اندیشیده شده، آزمون بدون مشکل برگزار می‌شود.
سراجی در خاتمه با بیان اینکه در حال حاضر جو بسیار آر امی بر فرآیند برگزاری آزمون حاکم است، تاکید کرد: داوطلبان نباید نگرانی در خصوص برگزاری آزمون دستیاری داشته باشند، چرا که سعی وزارت بهداشت به برگزاری آزمون در امنیت و آرامش کامل است.

 تذکر به وزارتخانه بهداشت و حراست متبوعه: 

با توجه به اینکه بنده خودم در سالهای قبل مکررا دیده ام که قبل از شروع امتحان پلمپ سوالات باز شده و سوالات در اختیار مسئولین شرکت کننده در امتحان شهرستانهای مربوطه قرار گرفته است. حتی یکبار یک ساعت قبل از شروع امتحان بطور اتفاقی وارد جلسه امتحان شدم و دیدم که سه نفر نفر از اقایان نشسته اند و به کمک همدیگر جواب سوالات امتحان را پیدا میکنند ناگهان با دیدن من چنان عربده ای بر سر این بی مقدار کشیدند که چه کسی اجازه داده شما وارد جلسه شوید؟ منم گفتم کسی جلو درب نبود فکر کردم اجازه فرموده اید داخل شویم! بعد متوجه شدم که  برای نگهبان کار ضروری پیش امده و برای لحظاتی پستش را تر ک کرده بود ...  به هر حال بنده که نمی توانستم کاری کنم چون دست همه اقایان عالی مقام و عالیجناب در یک کاسه بود...  

پس بدینوسیله از خانم وزیر و سایر دست اندرکاران مربوطه عاجزانه خواهشمندیم که علاوه بر گماردن افراد ناشناس و مخفی و مورد اطمینان و خداترس برای کنترل سایر عوامل اجرایی امتحانات در شهرستانها و ارائه گزارش به وزارتخانه؛ برای در امان ماندن سوالات از دست درازی مسئولین شهرستانهای مربوطه به سوالات و خدشه دار  نمودن امتحان؛ توجه اکید فرمائید که پلمپ سوالات در حضور داوطلبان باز شود نه اینکه پلمپ های باز شده را از بیرون وارد جلسه کنند! پیشاپیش از تلاش شما برای سالم برگزار شدن امتحان قدردانی میکنیم.

 

 http://dastyar.sanjeshp.ir/39 

 بررسی مدارک

 ............................................. 

  تاریخ انتشار، تهران: ۰۸:۵۰  ,  ۱۳۹۱/۰۱/۲۷

با شرکت 15 هزار داوطلب   
آزمون دستیاری تخصصی پزشکی پنجشنبه برگزار می شود  

سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیاری تخصصی پزشکی با حضور حدود 15 هزار داوطلب پنجشنبه 31 فروردین ماه......................  

...................................... 

رییس ستاد پزشک خانواده و نظام ارجاع:
قطار پزشک خانواده امسال به ایستگاه تهران میرسد
 ... 

   ....................... 

 

دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ 
آغاز توزیع کارت سی ونهمین آزمون دستیاری پزشکی از امروز
دبیرشورای آموزش پزشکی: شائبه‌ای درباره آزمون دستیاری وجود ندارد/ امنیت آزمون تضمین می‌شود 

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آغاز توزیع کارت ورود به جلسه سی و نهمین دوره آزمون دستیاری در توصیه به داوطلبان در روزهای پایانی گفت: داوطلبان به هیچ‌ عنوان به شایعات توجه نکنند.
سید امیرمحسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری از امروز دوشنبه 28 فروردین‌ماه، گفت: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
www.sanjeshp.ir نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه داوطلبان باید در روزهای پایانی بر روی مرور مطالبی که آموخته‌اند تمرکز کنند، اظهار کرد: داوطلبان نباید به هیچ‌عنوان به شایعاتی که در مورد امنیت آزمون ایجاد می‌شود توجه کنند چرا که اقدامات امنیتی و حفاظتی بسیار مناسبی برای برگزاری این آزمون در نظر گرفته شده است.  

 وی با تاکید بر اینکه به کلیه داوطلبان اطمینان می‌دهیم که هیچ شائبه‌ای در آزمون دستیاری وجود ندارد، خاطرنشان کرد: کلیه دانشگاه‌ها و حوزه‌های امتحانی برای برگزاری این آزمون آماده هستند.
وی با بیان اینکه تعداد سوالات آزمون دستیاری همانند سال گذشته است، تصریح کرد: داوطلبان باید در 240 دقیقه به 200 سوال پاسخ دهند.
ضیایی در خصوص سطح سوالات آزمون دستیاری گفت: سطح آزمون در حدی است که معلومات پزشکان عمومی که در مدت تحصیل خود فعالیت خوبی داشته باشند را می‌سنجد.
وی با تاکید بر اینکه آزمون دستیاری یک آزمون بسیار رقابتی و فشرده‌ای است، تصریح کرد: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده این آزمون در آرامش کامل و با کیفیت برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه در این آزمون بیشتر به مسایل مفهومی توجه شده است، خاطرنشان کرد: مشابه سوالات آزمون دستیاری در هیچ کتاب تستی وجود ندارد بنابراین داوطلبان نباید با باور اینکه سوالات این آزمون مشابه سوالات کتاب تست خاصی است فقط بر روی تست خاصی تمرکز کنند.
دبیر شورای آموزش پزشکی با اشاره به تستی و چهارگزینه بودن آزمون دستیاری گفت: دفترچه‌های این آزمون دارای چهار تنوع A، B، Cو D است.
ضیایی با اشاره به رقابت 500 هزار داوطلب در 25 رشته تخصصی 18 شهرستان و 19 حوزه احتمالی در آزمون دستیاری در روز پنجشنبه 31 اردیبهشت، از پذیرش دوهزار و 500 داوطلب در این دوره از آزمون خبر داد. 

 

 دریافت کارت از ساعت 14 فعال خواهد شد

  

 آیت الله سید علی حسینی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان که در نجف اشرف به سر می برد، در پاسخ به پرسشی تاکید می کند که تقلب در هیچ جا جایز نیست.

متن پرسش درباره تقلب در امتحان و پاسخ های موجود در سایت اطلاع رسانی آیت الله سیستانی به این شرح است: 

سوال: آیا تقلب در امتحانات جایز است ؟پاسخ آیت الله العظمی سیستانی: تقلب در امتحان جایز نیست.

سوال: اگر مرتکب تقلب شویم و به واسطه آن دارای مدرکی شویم که در شؤون زندگی ما تاثیر دارد تکلیف چیست؟پاسخ آیت الله العظمی سیستانی: استفاده از مدرک مذکور اشکال ندارد ولی اگر تخصص لازم را در رابطه با کاری که به شما واگذار می شود نداشته باشید پذیرفتن آن کار جایز نیست.

سوال: آیا در مدارس دولتی در اروپا یا آمریکا می توان تقلب کرد؟ در مدارس غیر دولتی چطور؟ اعم از اسلامی و غیر اسلامی؟پاسخ آیت الله العظمی سیستانی: به طور کلی، تقلب در هیچ جا و در هیچ موردی، صحیح و جایز نمی باشد. 

با اینکه همه ما می دانیم تفلب زیانهای بسیاری به ما می رساند پس چرا حاضر می شویم تقلب کنیم (جوابش غیر از خودخواهی و زیاده خواهی و اسیر هوای نفس شدن چه میتواند باشد!)جالبتر اینکه یک سر این تقلبها به وزارتخانه ای وصل میشود با نام اسلامی! امیدواریم دیگر هیچوقت  شاهد تقلب در ارگانهاییکه نام پاک اسلام را دست اویز خود قرار داده اند نباشیم

 

رییس ستاد پزشک خانواده و نظام ارجاع:
قطار پزشک خانواده امسال به ایستگاه تهران میرسد 

رییس ستاد پزشک خانواده و نظام ارجاع وزارت بهداشت گفت: اجرای برنامه پزشک خانواده امسال به تهران می رسد.
دکتر محمد شریعتی در گفتگو با خبرنگار وبدا افزود: نسخه 02 پزشک خانواده به تصویب شورای عالی سلامت رسید و به زودی توسط دولت و وزرای بهداشت و رفاه و دفاع ابلاغ می شود.
وی ادامه داد: در پایان سال گذشته دانشگاه ها و بیمه ها آمادگی خود را برای اجرای برنامه پزشک خانواده در قالب برنامه عملیاتی اعلام کردند و سال گذشته نیز جلسات آموزشی در این خصوص برای بیمه های استانی داشتیم و آن ها برنامه عملیاتی شان برای اجرای هر چه بهتر پزشک خانواده را به ما ارسال کرده اند.
وی گفت: امیدواریم بنا به خواست رییس جمهور بتوانیم در طی یک و نیم سال آینده در کل مناطق شهری این برنامه را اجرایی کنیم. در تهران نیز دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران اعلام آمادگی کرده اند که این برنامه را در مناطقی ازتهران اجرایی کنند. 

.......................................  

تاریخ انتشار، تهران: ۰۸:۵۰  ,  ۱۳۹۱/۰۱/۲۷

با شرکت 15 هزار داوطلب   
آزمون دستیاری تخصصی پزشکی پنجشنبه برگزار می شود  

سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیاری تخصصی پزشکی با حضور حدود 15 هزار داوطلب پنجشنبه 31 فروردین ماه سال 91 در 18 شهر برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، 7 هزار و 927 نفر از داوطلبان را مردان و 6 هزار و 880 نفر از داوطلبان را زنان تشکیل می دهند. در مجموع 14 هزار و 807 نفر برای پذیرش در 26 رشته تخصصی رقابت می کنند.
آزمون به طور همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، اردبیل، ارومیه، زاهدان، اصفهان، مازندران، اهواز، شهیدصدوقی یزد، همدان، تبریز، شیراز، بندرعباس، گیلان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و لرستان و همچنین دو دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و تهران در شهر تهران برگزار می شود.
آزمون کتبی رأس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 31 فروردین ماه سال 91 برگزار خواهد شد و کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه 28، 29 و 30 فروردین ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی
http://sanjeshp.ir  در اختیار داوطلبان قرار گرفته و هر داوطلب موظف به پرینت کارت خود از روی سایت مربوطه است. حضور در جلسه آزمون بدون همراه داشتن کارت شرکت در آزمون امکانپذیر نیست.
کلید آزمون بعدازظهر روز جمعه اول اردیبهشت ماه 91 بر روی سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار خواهد گرفت.
بر اساس اعلام دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی نمره دهی این آزمون بر اساس پاسخ به سئوالات چهار گزینه ای است. تعداد سؤالات آزمون 200 سؤال تستی است و 2 سؤال به منابع درس اخلاق پزشکی تعلق دارد. برای هر سؤال باید تنها یک گزینه که در میان گزینه های ارائه شده بهترین پاسخ ممکن است انتخاب شود.
به هر سؤال با پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و هر سؤال با پاسخ اشتباه یک نمره منفی تعلق می گیرد. به سئوالات بدون پاسخ نمره ای تعلق نمی گیرد و به هر سؤال که بیش از یک گزینه پاسخ داده شده باشد یک نمره منفی تعلق می گیرد.
داوطلبان مجاز هستند پس از اعلام کلید آزمون حداکثر تا ساعت 23 روز دوشنبه 4 اردیبهشت ماه 91 اعتراض خود را به صورت اینترنتی اعلام کنند. رسیدگی به اعتراضات واصله پس از تاریخ فوق الذکر به هیچ عنوان مقدور نخواهد بود.
پس از رسیدگی به اعتراضات واصله در خصوص طراحی سئوالات، کارنامه اولیه داوطلبان به همراه فرم انتخاب رشته – محل در پایگاه اطلاع رسانی درج می شود.
  

............................................

 960 نفر در آزمون دستیاری تخصصی در مازندران رقابت می کنند
ساری - خبرگزاری مهر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از رقابت 960 نفر در آزمون دستیاری تخصصی در استان خبر داد.
محمد آزاد بخت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سی و یکمین آزمون سراسری دستیاری پزشکی تخصصی با حضور 960 داوطلب در 31 فروردین ماه جاری در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ساری برگزار می شود.
وی با بیان اینکه در این دوره از آزمون، دانشگاه علوم پزشکی مازندران 53 داوطلب در 11رشته، دستیار جذب می کند افزود: کرد: ظرفیت پذیرش در رشته های پاتولوژی، اطفال، بیهوشی، طب اورژانس، جراحی، رادیولوژی، روانپزشکی، زنان، عفونی ، قلب و داخلی 53 نفر است.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه احتمال افزوده شدن رشته های جدید در مازندران وجود دارد، افزود: در این دوره از آزمون 960 داوطلب از استانهای سمنان، گلستان و دانشگاههای علوم پزشکی ساری و بابل شرکت خواهند کرد که  از این تعداد 584 مرد و 376 زن حضور دارند.
آزادبخت  ادامه داد: 15 هزار داوطلب در 25 رشته تحصیلی در 18 حوزه امتحانی شرکت می کنند که بیش از دو هزار و 500 نفر در این آزمون پذیرفته می شوند.
وی با بیان اینکه توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون از روز دوشنبه 28 فروردین ماه صورت می گیرد، افزود: این آزمون، همزمان با  31 فروردین ماه رأس ساعت 9 صبح در یک نوبت در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ساری برگزار خواهد شد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: به منظور انتخاب رشته و محل دستیاری ، کارنامه داوطلبان شامل رتبه و نمره آزمون در اردیبهشت ماه امسال اعلام می شود.

 .............................................

31 فروردین ماه صورت می گیرد؛

  برگزاری آزمون دستیاری تخصصی پزشکی در 18 شهر

سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیاری تخصصی پزشکی با حضور حدود 15 هزار داوطلب پنجشنبه 31 فروردین ماه سال 91 در 18 شهر برگزار می شود.

به گزارش وب­دا 7 هزار و 927 نفر از داوطلبان را مردان و 6 هزار و 880 نفر از داوطلبان را زنان تشکیل می دهند. در مجموع 14 هزار و 807 نفر برای پذیرش در 26 رشته تخصصی رقابت می کنند.

آزمون به طور همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، اردبیل، ارومیه، زاهدان، اصفهان، مازندران، اهواز، شهیدصدوقی یزد، همدان، تبریز، شیراز، بندرعباس، گیلان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و لرستان و همچنین دو دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و تهران در شهر تهران برگزار می شود.

آزمون کتبی رأس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 31 فروردین ماه سال 91 برگزار خواهد شد و کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه 28، 29 و 30 فروردین ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی www.sanjeshp.ir در اختیار داوطلبان قرار گرفته و هر داوطلب موظف به پرینت کارت خود از روی سایت مربوطه است. حضور در جلسه آزمون بدون همراه داشتن کارت شرکت در آزمون امکانپذیر نیست.

کلید آزمون بعدازظهر روز جمعه اول اردیبهشت ماه 91 بر روی سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار خواهد گرفت.

دکتر امیر محسن ضیایی دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در گفتگو با خبرنگار وب­دا گفت: نمره دهی این آزمون بر اساس پاسخ به سئوالات چهار گزینه ای است. تعداد سؤالات آزمون 200 سؤال تستی است و 2 سؤال به منابع درس اخلاق پزشکی تعلق دارد. برای هر سؤال باید تنها یک گزینه که در میان گزینه های ارائه شده بهترین پاسخ ممکن است انتخاب شود.

وی افزود: به هر سؤال با پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و هر سؤال با پاسخ اشتباه یک نمره منفی تعلق می گیرد. به سئوالات بدون پاسخ نمره ای تعلق نمی گیرد و به هر سؤال که بیش از یک گزینه پاسخ داده شده باشد یک نمره منفی تعلق می گیرد.

وی ادامه داد: داوطلبان مجاز هستند پس از اعلام کلید آزمون حداکثر تا ساعت 23 روز دوشنبه 4 اردیبهشت ماه 91 اعتراض خود را به صورت اینترنتی اعلام کنند. رسیدگی به اعتراضات واصله پس از تاریخ فوق الذکر به هیچ عنوان مقدور نخواهد بود.

به گفته دکتر ضیایی پس از رسیدگی به اعتراضات واصله در خصوص طراحی سئوالات، کارنامه اولیه داوطلبان به همراه فرم انتخاب رشته – محل در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش پزشکی درج می شود.

یکشنبه ٢٧ فروردین ١٣٩١- ١٠:١٤ / شماره خبر: ٦٠٩٢٠

 

 

 به‌سختی میتوان در بین مغزهای متفکر جهان کسی را یافت که دارای یک‌نوع احساس مذهبی مخصوص به‌خود نباشد، این مذهب با مذهب یک شخص عادی فرق دارد.(آلبرت انیشتن)


خدا، شیر یا خط؟ . نمی‌کند.(آلبرت انیشتن)


خداوند زیرک است اما بدخواه نیست. .(آلبرت انیشتن)


نگران مشکلاتی که در ریاضی دارید نباشید. به شما اطمینان می‌دهم که مشکلات من در این زمینه عظیم‌تر است.(آلبرت انیشتن)


همزمان با گسترش دایرهٔ دانش ما .، تاریکی‌ای که این دایره را احاطه می‌کند نیز گسترده می‌شود.(آلبرت انیشتن)


یک فرد باهوش یک مسئله را حل می‌کند اما یک فرد خردمند از رودررو شدن با آن دوری می‌کند. .(آلبرت انیشتن)


اگه نمرهٔ تستت تک شد ناراحت نشو! .(آلبرت انیشتن)


در دنیایی که دیوارها و دروازه‌ها وجود ندارند چه احتیاجی به پنجره و نرده است؟(آلبرت انیشتن)


از وقتی که ریاضی‌دانان از سرو کول «نظریه نسبیت» بالارفته‌اند، دیگر خودم هم از آن سر در نمی‌آورم.(آلبرت انیشتن)


دوچیز بی‌پایان هستند: اول «منظومه شمسی» .، دوم «نادانی بشر»، در مورد اول زیاد مطمئن نیستم.(آلبرت انیشتن)


من نمیدانم انسان‌ها با چه اسلحه‌ای در جنگ جهانی سوم با یک‌دیگر خواهند جنگید، اما در جنگ جهانی چهارم، . سلاح آنها سنگ و چوب و چماق خواهد بود.(آلبرت انیشتن)

 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 
 .............................................
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo