بسم الله . آغاز ماراتن سی و نهمین دوره‌ آزمون‌ پذیرش‌ دستیاری

شنبه 3 دی 1390 ساعت 10:09 ق.ظ

اوست عادل 

لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

  لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین. 

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 

 بااعلام اسامی جایگزین مرحله دوم سی‌وهشتمین دوره آزمون دستیاری
دبیرشورای آموزش پزشکی خبر داد: آغاز ثبت‌نام معرفی‌شدگان از شنبه  .................................. 

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰   

 

آغاز مرحله مصاحبه در آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی از 13دی
جزئیات شرایط آزمون شفاهی معرفی شدگان آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پایه پزشکی اعلام شد و زمان آزمون شفاهی رشته اخلاق پزشکی تغییر کرد. ...........................................

  آزمون شفاهی دوره دکترای تخصصی 14 دی برگزار می‌شود
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی:
آغاز توزیع کارت آزمون وانتخاب محل تحصیل از فردا
اعلام نتایج نهایی آزمون در بهمن
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از آغاز برگزاری آزمون شفاهی دوره دکتری تخصصی از 14 دی ماه ...............................

00000000000000000000000000000

 تمدید مهلت ویرایش در آزمون دستیاری فوق تخصصی/ برگزاری آزمون در بهمن

مرکز سنجش آموزش پزشکی مهلت ویرایش اطلاعات داوطلبان بیست و نهمین دوره پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی بالینی را به دلیل اختلالات اینترنتی، تا چهارشنبه 7 دی ماه تمدید کرد.

.................................................. 

سی ونهمین دوره‌ آزمون‌ پذیرش‌ دستیار رشته‌های‌ تخصصی‌ بالینی‌ پزشکی

  

دریافت راهنمای سی ونهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بالینی با  فرمت PDF  

قابل توجه همکاران گرامی: 

 برای پرداخت وجه باید به بانک تشریف ببرید!

 رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی:

 وی با تاکید بر اینکه شرایط ثبت‌نام در این آزمون همانند سال گذشته است، تصریح کرد: فقط کلیه پرداخت‌ها برای آزمون امسال به صورت اینترنتی است !!!!  

متاسفانه اینترنتی نیست نمی دانم این وزارتخانه واقعا چطوری اداره میشود!!  

کی به کیه!! عجب وزارتخانه ای!!!   

اندر احوالات وزارت بهداشت: واقعا با یارانه بدون یارانه کی به کیه!  

بنظر من هنوز بهتره منتظر باشید

دفترچه اولیه:  

http://s2.picofile.com/file/7223698060/Et9010030004A.jpg 

دفترچه دومی:  

http://s1.picofile.com/file/7223775371/Et901003_20004B.jpg

 

درج شماره فیش بانکی به مبلغ 225000 ریال به حساب سیبا 2173319015000 شعبه مسجد جامع شهرک قدس کد 1458 خزانه داری کل قابل پرداخت در کلیه شعبه های بانک ملی در محل مربوطه در فرم تقاضانامه ثبت نام. (مبلغ پرداختی غیرقابل استرداد است )  

ثبت نام آزمون دستیاری سی و نهم

ثبت نام آزمون دستیاری سی و نهم 

 ثبت نام آزمون دستیاری سی و نهم

 

 ثبت نام آزمون دستیاری آغاز شد/ برگزاری آزمون در فروردین 91
شرایط و جزئیات ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در سی و نهمین دوره این آزمون از سوی وزارت بهداشت اعلام شد و داوطلبان تا 30 دی ماه فرصت ..................

0000000000000000000000000000

اطلاعیه شماره 2  خصوص نحوه پاسخگویی به سئوالات متقاضیان

کلیه متقاضیان شرکت در آزمون پذیرش دستیار تخصصی دوره سی و نهم در صورت بروز هر گونه سئوال در زمینه راهنمای آزمون پذیرش دستیار تخصصی می بایست مراتب را از طریق پست الکترونیکی dastyar39@sanjeshp.ir ارسال نمایند. پاسخ سئوالات ظرف مدت 72 ساعت اعلام خواهد شد. صرفاً به سئوالاتی که تا تاریخ 27/10/90 از طریق پست الکترونیکی فوق ارسال شده باشد پاسخ داده می شود

0000000000000000000000000000000000

سوالات رایج در خصوص سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی 

سوال1- با توجه به تغییر مبلغ ثبت نامی باید چه کاری انجام دهیم؟
پاسخ: مابه التفاوت مبلغ را واریز و فیش مذکور را به مدارک ارسال خود در پرونده ثبت نامی اضافه فرمایید

سوال2- در یک استان چند دانشگاه جهت استفاده از سهمیه مازاد منطقه محروم قید شده است تفاوتی بین دانشگاهها وجود دارد؟
پاسخ: خیر. هر داوطلب واجد شرایط هر استان صرفاً می تواند ....................................... 

 ۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ 

 

 اعلام 6 سهمیه
سهمیه های آزمون دستیاری 91 اعلام شد؛ جزئیات تعهدات و پذیرش

شورای آموزش پزشکی و تخصصی جزئیات نحوه استفاده از 6 سهمیه رزمندگان، مازاد مناطق محروم، آزاد، مازاد براساس آئین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر، بورسیه نیروهای مسلح و اتباع غیر ایرانی آزمون دستیاری را اعلام کرد........................................................................................

  

 اعلام 6 سهمیه
سهمیه های آزمون دستیاری 91 اعلام شد؛ جزئیات تعهدات و پذیرش
شورای آموزش پزشکی و تخصصی جزئیات نحوه استفاده از 6 سهمیه رزمندگان، مازاد مناطق محروم، آزاد، مازاد براساس آئین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر، بورسیه نیروهای مسلح و اتباع غیر ایرانی آزمون دستیاری را اعلام کرد.  

به گزارش خبرنگار مهر، براساس ماده یک آئین نامه اجرایی قانون تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی که حداقل 6 ماه متناوب یا متوالی، داوطلبانه در زمان 31 شهریور 59 تا 31 شهریور 67 در مناطق عملیاتی حضور داشته باشند.
نحوه پذیرش رزمندگان به این گونه است که 20 درصد از کل ظرفیت پذیرش هر رشته محل به افراد واجد شرایط سهمیه رزمندگان که 80 درصد حد نصاب قبولی در رشته - محل انتخابی را کسب کرده باشند، تعلق می گیرد.
از پذیرفته شدگان با استفاده از سهمیه رزمندگان مطابق سایر پذیرفته شدگان به صورت آزاد تعهد محضری اخذ خواهد شد. 

سهمیه مازاد مناطق محروم
براساس قانون برقراری عدالت آموزشی مصوب مجلس شورای اسلامی حداکثر 10 درصد ظرفیت به صورت مازاد در رشته های مورد تقاضای معاونت درمان به منظور پوشش مناطق محروم و نیازمند به افراد متقاضی اختصاص خواهد یافت. این گروه از پذیرفته شدگان ملزم به سپردن تعهد محضری خاص به مدت 3 برابر مدت آموزش در مناطق محروم و نیازمند بنا به نظر معاونت درمان خواهند بود. این سهمیه صرفاً در رشته های مورد نیاز اعلام شده قابل محاسبه و اجرا است.
رشته های مورد پذیرش برای سهمیه مازاد مناطق محروم شامل ارتوپدی، جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی (ارولوژی)، کودکان، بیهوشی، جراحی عمومی، جراحی مغز و اعصاب، چشم پزشکی، بیماریهای داخلی، رادیولوژی، زنان و زایمان، بیماریهای قلب و عروق، گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن است.
پذیرفته شدگان با استفاده از مزایای سهمیه مازاد مناطق محروم، پس از فراغت از تحصیل فقط در حوزه مناطق محروم و یا نیازمند تعیین شده حق فعالیت درمانی و یا آموزشی خواهند داشت و در خارج از منطقه مربوطه حق فعالیت تخصصی در رشته تحصیلی خود را تا پایان دوره تعهد ندارند. 

پذیرش به صورت آزاد
داوطلب پذیرش به صورت آزاد نمی تواند در هیچ یک از سهمیه ها در قالب ظرفیت پذیرش شود. در پذیرش به صورت آزاد، رقابت شرکت کنندگان با توجه به مقررات مربوطه صورت می پذیرد. کلیه داوطلبین مرد و زن که از سهمیه های جانبازان، ایثارگران، رزمندگان و سهمیه مازاد مناطق محروم و سهمیه مازاد ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر استفاده می کنند ابتدا به صورت آزاد پذیرش می شوند. 

پذیرش به صورت مازاد براساس آئین نامه "تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان"
داوطلبان سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی که مایل به استفاده از مزایای سهمیه مازاد دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر هستند باید مدارک خود را از تاریخ 3 تا 20 دی ماه 90 به دانشگاه محل تحصیل ارائه دهند و دانشگاه هم پس از تائید مراتب، گواهی لازم جهت دوره آزمون را به داوطلب اعطا کنند. داوطلب باید اسکن گواهی مذکور را همراه سایر مدارک در مهلت مقرر 3 تا 30 دی ماه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کند.
دانشگاه محل آموزش پزشکی عمومی نیز موظف است افراد واجد شرایط استفاده از آئین نامه استعداد درخشان را راساً جهت اقدامات بعدی به دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی معرفی کند.
داوطلبان واجد شرایط که موفق به کسب حداقل 40 امتیاز براساس جداول مربوطه شده اند در صورت کسب 90 درصد حد نصاب رشته - محل انتخابی مشمول قوانین پذیرش به صورت مازاد هستند. افرادی که یک نوبت با استفاده از این سهمیه پذیرفته میشوند در صورت انصراف حق استفاده مجدد از آن را نخواهند داشت.
میزان تعهدات این قبیل از پذیرفته شدگان مطابق سایر پذیرفته شدگان به صورت آزاد خواهد بود. 

پذیرش به صورت بورسیه نیروهای مسلح
پذیرش کادر ثابت (رسمی) نیروهای مسلح با استفاده از بورسیه نهاد محل استخدام با شرایط زیر به صور ت مازاد بر ظرفیت در قالب باقیمانده ظرفیت 2.5 درصد پذیرش دستیاران انتقالی از خارج از کشور، در هر دانشگاه (با گرد به بالا) با تائید کمیسیون برنامه ریزی برنامه های دستیاری انجام می پذیرد.
کسب حداقل 80 درصد حدنصاب قبولی در رشته - محل مورد تقاضا مندرج در فرم انتخاب رشته - محل از جمله شرایط پذیرش در این سهمیه است. 

اتباع غیر ایرانی
ثبت نام و شرکت اتباع غیر ایرانی مطابق ضوابط است و پذیرش این افراد بر اساس آیین نامه مربوطه انجام می پذیرد.

از سایر پذیرفته شدگان آزمون ورودی دستیاری توسط دانشگاههای علوم پزشکی تعهد عام به میزان حداکثر 2 برابر مدت تحصیل به نفع وزارت بهداشت اخذ می شود. این مدت با توجه به سایر مقررات مربوطه و ضریب منطقه ای که از سوی معاونت درمان تعیین می شود، متغیر است. 

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

سوال2- در یک استان چند دانشگاه جهت استفاده از سهمیه مازاد منطقه محروم قید شده است تفاوتی بین دانشگاهها وجود دارد؟
پاسخ: خیر. هر داوطلب واجد شرایط هر استان صرفاً می تواند یکی از دانشگاههای اعلام شده در جدول شماره 6 را که در همان استان مستقر می باشند انتخاب نمایند. فرد در انتخاب هر یک مختار است . راهنمای آزمون را به دقت مطالعه نمایید

سوال3- رشته های مورد نیاز و ظرفیت تخصیصی جهت هر یک از دانشگاههای مناطق محروم(جهت شمول سهمیه مازاد مناطق محروم) یکسان است؟
پاسخ: خیر. طبق مندرجات راهنمای آزمون پذیرش دستیار تخصصی رشته های مورد نیاز و ظرفیت تخصصی در هر رشته و هر دانشگاه متغیر خواهد بود. ظرفیت و رشته مورد نیازهر دانشگاه در هنگام اعلام ظرفیت رشته- محل و کارنامه در راهنمای مربوطه اعلام خواهد شد.

سوال4- در حال اشتغال به تحصیل هستم و با توجه به مقررات مختلف مندرج در راهنمای آزمون مجاز به شرکت در آزمون شناخته می شوم اما دانشگاه از ارائه گواهی اتمام دوره تا 31/6/91 خود داری می کند. چه مدرکی را به عنوان مدرک مبین اشتغال به تحصیل و اتمام دوره در مواعید مقرر رشته پزشکی عمومی ارسال نمایم؟
پاسخ: از دانشگاه درخواست فرمایید بنا به درخواست شما نامه ای به دبیرخانه شوای آموزش پزشکی و تخصصی و یا مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال نمایند و شما فقط شماره نامه مورد نظر را روی برگه ای نوشته و در قسمت مربوطه ارسال نمایید.

سوال5- فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی هستم اما بدلیل عدم شروع خدمات لایحه طرح نیروی انسانی فاقد هر گونه مدرک می باشم که مبین طی دوره پزشکی عمومی میباشم . چه مدرکی ارسال نمایم؟
پاسخ: از دانشگاه درخواست فرمایید بنا به درخواست شما نامه ای به دبیرخانه شوای آموزش پزشکی و تخصصی و یا مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال نمایند و شما فقط شماره نامه مورد نظر را روی برگه ای نوشته و در قسمت مربوطه ارسال نمایید.

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰  

 

 تمدید مهلت ویرایش در آزمون دستیاری فوق تخصصی/ برگزاری آزمون در بهمن
مرکز سنجش آموزش پزشکی مهلت ویرایش اطلاعات داوطلبان بیست و نهمین دوره پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی بالینی را به دلیل اختلالات اینترنتی، تا چهارشنبه 7 دی ماه تمدید کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرده است: با توجه به بروز برخی اختلالات اینترنتی در مدت زمان ثبت نام پذیرش دستیار فوق تخصصی مهلت ثبت­نام و ویرایش آزمون مذکور تا ساعت 23 روز چهارشنبه 7 دی ماه 90 تمدید شد.
بر اساس اعلام دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی کسب حداقل 60 درصد نمره کل در هر یک از مراحل آزمون کتبی و شفاهی اعم از OSCE و .... الزامی است. کف نمره عنوان شده مشمول کلیه شرکت کنندگان با سهمیه های مختلف می شود.
کلیه متقاضیان استفاده از سهمیه های رزمندگان، اعضای هیئت علمی و ... نیز ملزم به کسب حداقل 60 درصد نمره کل هر مرحله آزمون هستند.
آزمون کتبی بیست و نهمین دوره پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی بالینی در روز 13 بهمن 90 در 24 رشته برگزار می شود و پس از آن آزمون شفاهی نیز در روزهای جمعه و شنبه 14 و 15 بهمن ماه در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار خواهد

 ۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

ثبت نام آزمون دستیاری آغاز شد/ برگزاری آزمون در فروردین 91
شرایط و جزئیات ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در سی و نهمین دوره این آزمون از سوی وزارت بهداشت اعلام شد و داوطلبان تا 30 دی ماه فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، آزمون دستیاری بر اساس قوانین و مقررات موجود (بر اساس مصوبات شورای آموزش
پزشکی تخصصی و قانون برقراری عدالت آموزشی مصوب مجلس شورای اسلامی) برگزار خواهد شد.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت چنانچه در نشست آینده شورای آموزش پزشکی و تخصصی مصوبه یا دستورالعمل جدیدتری نسبت به مقررات قبلی مرتبط با آزمون دستیاری وضع شود، به داوطلبان در اسرع وقت اطلاع داده می شود.

مهلت زمانی ثبت نام در 3 تا 30 دی ماه 90
ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی است و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و تکمیل فرم تقاضانامه در مهلت زمانی 3 تا 30 دی ماه در این آزمون ثبت نام کنند.
مشمولین سهمیه مازاد مناطق محروم، تسهیل ادامه تحصیل نخبگان، استعدادهای درخشان و استعدادهای برتر، مشمولین سهمیه رزمندگان، پرسنل نیروهای مسلح نیز باید همچون دیگر داوطلبان در این آزمون در مهلت مقرر ثبت نام کنند. مهلت اعلام شده قابل تمدید نیست و در صورت عدم ارسال مدارک در زمانهای مقرر از سوی داوطلبان مشمول سهمیه، این افراد جزء سهمیه آزاد در نظر گرفته می شوند.

تاریخ آزمون و انتشار کارنامه دستیاری
آزمون در تاریخ پنجشنبه 31 فروردین ماه سال 91 برگزار می شود و کارنامه حاوی نمره و رتبه هر فرد در اردیبهشت ماه 91 از طریق سایت اطلاع رسانی آزمون در اختیار داوطلبانی که حداقل نمره 150 از 600 را کسب کرده باشند، قرار می گیرد.
داوطلب در صورتیکه واجد شرایط پذیرش باشد، مجاز به انتخاب رشته - محل مورد علاقه خود بوده و در فرم انتخاب رشته - محل که در سایت اینترنتی مربوطه همراه کارنامه به وی ارائه می شود، به ترتیب اولویت درج می کند. داوطلب می تواند یک رشته را در تمام دانشگاه ها و یا ترکیبی از چند رشته را در چند دانشگاه انتخاب کند. در صورتیکه در موعد مقرر انتخاب رشته صورت نگیرد فرد واجد شرایط پذیرش نخواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام اینترنتی
اسکن مدارک شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه، عکس، درج شماره فیش بانکی به مبلغ 225 هزار ریال، اسکن گواهی مبین طی دوره پزشکی عمومی، معرفی نامه جهت شروع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و یا گواهی معافیت یا اتمام آن، معرفی نامه برای فارغ التحصیلان خارج از کشور و اتباع غیر ایرانی از جمله مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام اینترنتی است.

شرایط لازم برای پذیرش دستیار
تأیید صلاحیت عمومی طبق ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی، داشتن مدرک یا گواهینامه فارغ التحصیلی در رشته دکترای پزشکی عمومی، داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافی برای آقایان، ارائه معافیت از خدمات قانونی و یا گواهی اتمام خدمات قانونی (خدمت نظام وظیفه عمومی ، خدمات موضوع قانون، عدم اشتغال به تحصیل داوطلب در یکی از رشته های تخصصی پزشکی و نداشتن مدرک تخصصی پزشکی بالینی، نداشتن نقص عضو مؤثر حرفه ای برحسب رشته از جمله شرایط لازم برای پذیرش دستیار است. شرکت در این دوره به صورت آزمایشی مجاز نیست اما در این دوره محدودیت سنی نیز وجود ندارد.

زمان توزیع کارت ورود به جلسه
کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه در روزهای 28 تا 30 فروردین 91 در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و هر داوطلب موظف به پرینت کارت از سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی است. کلید آزمون در بعد از ظهر روز جمعه اول اردیبهشت 91  منتشر می شود.
تعداد سؤالات آزمون 200 سؤال تستی چهار گزینه ای است که 2 سؤال از 200 سؤال به منابع درس اخلاق پزشکی تعلق دارد. برای هر سؤال باید تنها یک گزینه انتخاب شود و به هر سؤال با پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و هر سؤال با پاسخ اشتباه یک نمره منفی تعلق می گیرد. به سؤالات بدون پاسخ نمره ای تعلق نمی گیرد و به هر سؤال که بیش از یک گزینه پاسخ داده شده باشد یک نمره منفی تعلق می گیرد.
رسیدگی به اعتراضات سؤالات آزمون حداکثر تا ساعت 23 روز دوشنبه 4 اردیبهشت ماه 91 به صورت اینترنتی امکان پذیر است. پس از رسیدگی به اعتراضات واصله در خصوص طراحی سئوالات، کارنامه اولیه داوطلبان به همراه فرم انتخاب منتشر می شود.

دانشگاهها و رشته های سی و نهمین دوره پذیرش دستیاری
آزمون در دانشگاههای علوم پزشکی مشهد، اردبیل، ارومیه، زاهدان، اصفهان، مازندران، اهواز، شهیدصدوقی یزد، همدان، تبریز، شیراز، بندرعباس، گیلان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و لرستان برگزار می شود. داوطلبان متقاضی شرکت در شهرتهران صرفاً شهر تهران را جهت شرکت در آزمون انتخاب و دانشگاه محل آزمون توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی تقسیم بندی و اعلام خواهد شد.
رشته های مورد پذیرش در سی و نهمین دوره شامل ارتوپدی، جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی (ارولوژی)، بیماریهای اعصاب (نورولوژی)، بیماریهای داخلی، بیماریهای عفونی و گرمسیری، بیماریهای قلب وعروق، کودکان، بیهوشی، پزشکی اجتماعی، پزشکی هسته ای، آسیب شناسی (پاتولوژی)، پوست، طب فیزیکی و توانبخشی، جراحی عمومی، جراحی مغز و اعصاب، چشم پزشکی، پرتو درمانی (رادیوتراپی)، رادیولوژی، روانپزشکی، زنان و زایمان، گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن، پزشکی قانونی، طب کار، طب اورژانس، پزشکی ورزشی، طب هوا و فضا است. 

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰
آزمون شفاهی دوره دکترای تخصصی 14 دی برگزار می‌شود
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی:
آغاز توزیع کارت آزمون وانتخاب محل تحصیل از فردا
اعلام نتایج نهایی آزمون در بهمن
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از آغاز برگزاری آزمون شفاهی دوره دکتری تخصصی از 14 دی ماه خبر داد.
جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به برگزاری آزمون مرحله دوم دوره دکتری تخصصی پزشکی و بهداشت از 14 تا 17 دی ماه در مرکز همایش‌های رازی، گفت: البته آزمون رشته‌های آموزش پزشکی و طب سنتی در روزهای 13 و 14 دی ماه در دانشگاه علوم پزشکی تهران و رشته اخلاق پزشکی نیز 13 دی ماه در دبیرخانه علوم پایه پزشکی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه این آزمون از 5 تا ششم دی ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
www.sanjeshp.ir ، گفت: آزمون مرحله دوم شامل بررسی توانایی‌های علمی و قدرت انتقال مطالب و ارائه سوابق آموزشی پژوهشی و تجارب حرفه‌ای است.
سراجی با تاکید بر اینکه غیبت یا عدم شرکت داوطلبان در آزمون مرحله دوم به هر دلیل، به منزله انصراف بوده و انجام مصاحبه مجدد برای این داوطلبان امکان پذیر نیست، خاطرنشان کرد: در صورت محرز شدن موارد مغایرت اطلاعات داوطلب در هر مرحله از آزمون و یا تحصیل، قبولی داوطلبان کان لم یکن تلقی می‌شود و مسئولیت آن به عهده داوطلب است و طبق مصوبات هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها با آنان برخورد خواهد شد.
وی با بیان اینکه پذیرفته شدگان مرحله اول ‌باید بر اساس جدول ظرفیت پذیرش اعلام شده در روزهای 5 و 6 دی ماه نسبت به انتخاب اولویت محل تحصیل خود اقدام کنند، اظهار کرد: کارنامه کلیه داوطلبان اسفند ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌شود.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج نهایی آزمون در هفته اول بهمن ماه خبر داد و افزود:
ظرفیت پذیرش شعب بین‌الملل از بین پذیرفته‌شدگان مرحله اول تکمیل می‌شود، بنابراین پذیرفته‌شدگان مرحله اول در صورت تمایل باید نسبت به انتخاب رشته محل شعب بین‌الملل اقدام کنند.
سراجی در خاتمه، گفت: در رشته‌هایی که دانشجو به صورت مشترک بین دو دانشگاه پذیرفته می‌شود، فرد پذیرفته شده دانشجوی دانشگاه مبدا (اول) است، بنابراین دانشجو باید آمادگی داشته باشد تا تمام یا قسمتی از دوره آموزشی یا پژوهشی خود را بر اساس تفاهم نامه بین دانشگاه‌ها در هر محل که دانشگاه‌ها تعیین می‌کند، بگذارند.
  

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰  

آغاز مرحله مصاحبه در آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی از 13دی
جزئیات شرایط آزمون شفاهی معرفی شدگان آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پایه پزشکی اعلام شد و زمان آزمون شفاهی رشته اخلاق پزشکی تغییر کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام مرکز سنجش زمان آزمون شفاهی رشته اخلاق پزشکی از 13 دی به 20 دی تغییر یافت. آزمون مرحله دوم یا مصاحبه از 13 تا 17 دی ماه برای همه رشته ها به جز سه رشته در مرکز همایش های رازی در تهران، بزرگراه شهید همت تقاطع بزرگراه شیخ فضل الله نوری و شهید چمران، جنب بیمارستان میلاد برگزار می شود.
رشته های طب سنتی، آموزش پزشکی و اخلاق پزشکی شرایط مصاحبه متفاوتی دارند که بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی در مکان های دیگری برگزار خواهند شد.
مصاحبه رشته آموزش پزشکی 13 و 14 دی ماه در محل Skill Lab دانشگاه علوم پزشکی تهران تهران، خیابان پورسینا، طبقه سوم ساختمان شماره یک بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود. مصاحبه رشته طب سنتی 13 و 14 دی ماه در دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران تهران، خیابان وحدت اسلامی، نبش پارک شهر، تالار یاس برگزار خواهد شد.
همچنین بر اساس اعلام مرکز سنجش مصاحبه رشته اخلاق پزشکی  20 دی ماه در دبیرخانه علوم پایه پزشکی تهران، میدان صنعت، بلوار فرحزادی، خیابان سیمای ایران، ساختمان وزارت بهداشت، طبقه هشتم برگزار می شود.
کارت ورود به جلسه مصاحبه داوطلبان سایر رشته های دکتری تخصصی در تاریخ های 5 و 6 دی ماه بر روی سایت مرکز سنجش قرار می گیرد، تمامی مصاحبه ها در صبح از ساعت 7:30 تا 12 و عصرها از ساعت 12:30 تا 16 انجام می شود.
به گزارش مهر، آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پایه پزشکی و بهداشت، طب سنتی، سلامت دهان، دندانپزشکی اجتماعی و مواد دندانی سال تحصیلی 91 - 90 با شرکت 3 هزار و 900 داوطلب در روز پنجشنبه 5 آبان 90 در 51 رشته تخصصی و 7 شهر برگزار شد. نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی نیمه اول بهمن ماه اعلام می شود.
 

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ 

 بااعلام اسامی جایگزین مرحله دوم سی‌وهشتمین دوره آزمون دستیاری
دبیرشورای آموزش پزشکی خبر داد: آغاز ثبت‌نام معرفی‌شدگان از شنبه

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به اعلام اسامی جایگزین مرحله دوم سی‌وهشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی، گفت: کلیه افراد معرفی شده باید علاقه‌مندی خود را تا روز چهارشنبه به دانشگاه مربوطه اعلام کنند.
سید امیر محسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برای هر ظرفیت خالی اسامی سه نفر اعلام شده است، اظهار کرد: کلیه افراد معرفی شده باید مراتب تمایل به ثبت‌نام و شروع به آموزش خود را حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه هفتم دی ماه به دانشگاه مربوطه اعلام کنند.
وی با بیان اینکه ثبت‌نام از افراد معرفی شده با رعایت اولویت‌های لازم و مقررات از ساعت 11 صبح روز شنبه 10 دی ماه در دانشگاه علوم پزشکی محل آموزش انجام می‌شود، تاکید کرد: عدم حضور به موقع به منزله انصراف از ثبت‌نام است.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از شروع به آموزش افراد پذیرفته شده از 17 دی ماه خبر داد و افزود: در صورت اعلام انصراف از تحصیل این گروه از پذیرفته‌شدگان، مشمول محرومیت از شرکت در سی‌و نهمین دوره آزمون دستیاری نمی‌شوند.
   

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

<90-10-03> دریافت فرمت PDF راهنمای سی ونهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بالینی Pdf

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo