خبر آرشیوی با تاریخ جدید!!! از ایسنا !!!

یکشنبه 17 مهر 1390 ساعت 01:59 ب.ظ

اوست عادل 

لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

  لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

 

 خبر آرشیوی با تاریخ جدید!!! از ایسنا: 

با اعلام تغییرات آزمون دستیاری دوره سی ‌ونهم
دبیرشورای آموزش پزشکی:
آزمون دستیاری امسال برگزارنمی‌شود
تغییردرمیزان ضرایب دروس وکاهش تعداد انتخاب رشته محل‌ها‌
1390/07/17

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اعلام تغییرات آزمون دستیاری دوره سی ‌و نهم، گفت: در این دوره از آزمون تعداد انتخاب رشته‌ محل‌ها از100 به 5 رشته محل کاهش یافته است.
سید امیر محسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه در آزمون دستیاری دوره سی و نهم تغییراتی ایجاد خواهد شد، اظهار کرد: در نظر داریم امکان انتخاب رشته محل را در آزمون سال 90 به 5 انتخاب رشته کاهش دهیم.
وی افزود: با وجود اینکه تا کنون امکان انتخاب 100 رشته محل وجود داشته است ولی در نظر داریم با کاهش تعداد انتخاب رشته‌ محل‌ها، نقش علایق داوطلبان بیشتر ‌شود.
ضیایی با بیان اینکه در آزمون این دوره دستیاری میزان ضریب‌ها تغییر می‌کند، خاطرنشان کرد: بر این .............................
 

.................................................... 

 ضیایی به مهر خبر داد:
نحوه تاثیر معدل در کنکور دستیاری/ مهمترین تغییرات آزمون سی و نهم
 
 

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به برگزاری سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار در فروردین 91 گفت: معدل در آزمون پذیرش دستیار به صورت تاثیر مثبت درنظر گرفته می شود.
دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نگرانی برخی از داوطلبان دستیاری برای اعمال معدل دوره پزشکی در آزمون دستیاری گفت: نمرات و معدل داوطلبان با روشهای ریاضی به صورت همگن دیده خواهد شد و در سالهای اول اجرای طرح تحول به صورت ترجیحی دیده می شود.
وی افزود: داوطلبان آزمون دستیاری نگران نباشند چرا که معدل تا زمان استاندارد شدن کلیه روشها، به صورت تاثیر مثبت در نظر گرفته می شود.
ضیایی یادآور شد: هیچ ضرری به داوطلبان از طریق اعمال معدل دوره پزشکی در آزمون دستیاری تحمیل نمی شود و دقیقاً همانند فرآیند کنکور که نمرات دروس به صورت مثبت دیده شده در اینجا هم به همین روش عمل می شود.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی تاکید کرد: مهمترین تغییر در آزمون دستیاری، تغییر زمان برگزاری آزمون دستیاری دوره سی و نهم بود و با توجه به اینکه این آزمون پیش از این در دو ماه پایانی هر سال برگزار می شد که این بار دوره سی و نهم آن در تاریخ 31 فروردین ماه سال 91 برگزار خواهد شد.
به گزارش مهر، بر اساس طرح تحول پذیرش دستیاری، تغییراتی در نحوه پذیرش دستیار انجام می گیرد که از آن جمله می توان به نحوه تاثیر آزمون چهارگزینه ای و درون دانشگاهی اشاره کرد.
طرح تحول نظام پذیرش دستیار در دو مرحله انجام می گیرد که در مرحله اول تغییرات همچنان در آزمون متمرکز و در مرحله دوم تغییرات در آزمونهای درون دانشگاهی اعمال خواهد شد. تاثیر مصوبات مربوط به آزمون متمرکز 20 درصد از نمره کل خواهد بود و سایر تاثیرات مربوط به محتوای آزمون خواهد بود. این تغییرات به گونه ای است که برای آزمون متمرکز کتبی و چند گزینه ای ضرایب متفاوتی بر سئوالات و بر حسب انتخاب رشته های مختلف داوطلبان اعمال خواهد شد.
در مرحله دوم طرح تحول پذیرش دستیار پزشکی موضوعاتی از جمله مصاحبه ساختارمند، اعمال نتایج آزمون داخل دانشگاهی در انتهای دوره کارورزی در این مرحله اعمال می شود.

 .........................................

 

بااعلام نحوه پذیرش دانشجو در دوره دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی
معاون آموزشی وزارت بهداشت:
دانشگاه مجری این دوره هنوز مشخص نیست 

 ..............................  

 

 رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی به ایسنا خبرداد:
مهلت مجدد ثبت‌نام و ویرایش آزمون دکتری تخصصی از شنبه
برگزار آزمون در پنجم آبان .....................................

 

.................................... 

 

در پی اعتراض جمعی از دانشجویان پزشکی به سختی آزمون پیش کارورزی و علوم پایه
معاون آموزش عمومی دانشکده پزشکی تهران:
سئوالات آزمون استاندارد بود
جمعی از دانشجویان علوم پایه پزشکی و پرانترنی نسبت به تغییر نمره قبولی، نحوه نمره دهی و ارفاق ناعادلانه وزارت بهداشت در آزمون پیش کارورزی و علوم پایه ......................... 

 ---------------------------------------

 آزمون دکترای تخصصی 5 آبان برگزار می‌شود
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی:
آزمون امسال نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است
توزیع کارت آزمون از سه‌شنبه آغاز می‌شود

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری آزمون دکترای تخصصی  .................................

 

 آزمون دکترای تخصصی 5 آبان برگزار می‌شود
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی:
آزمون امسال نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است
توزیع کارت آزمون از سه‌شنبه آغاز می‌شود

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری آزمون دکترای تخصصی با رقابت حدود 4 هزار داوطلب در 5 آبان ماه، گفت: فرایند برگزاری آزمون نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده است.
جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به برگزاری آزمون دکترای تخصصی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت در روز شنبه 5 آبان ماه در51 رشته در شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد، اهواز و کرمان، اظهار کرد: کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای 3 و 4 آبان ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
www.sanjeshp.ir  توزیع می‌شود.
وی در خصوص افزایش ظرفیت پذیرش در این آزمون، گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره دکترای تخصصی امسال نسبت به سال گذشته با افزایش روبروست.
سراجی با تاکید بر اینکه انتقال و جابجایی در آزمون دکترای تخصصی ممنوع است، خاطرنشان کرد: چنانچه در هر مرحله از آزمون و یا تحصیل عدم واجد شرایط بودن داوطلب بر اساس مدارک ارسالی مشخص شود قبولی آن منتفی ‌شده و داوطلب از شرکت در آزمون سال بعد محروم می‌شود و طبق مصوبات هیات بدوی رسیدگی به تخلفات، با وی برخورد می‌شود.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در خاتمه گفت: داوطلبان در صورت قبولی باید در هنگام ثبت‌نام متعهد شوند دوره تحصیل را طی مدت تعیین شده به اتمام رسانند.

.......................... 

 ......................... اعتراض کردند و خواستار اجرای عدالت و ارفاق نمره یکسان به همه دانشجویان شرکت کننده در این آزمون شدند.
به گزارش سرویس صنفی آموزشی ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، در بخشی از نامه نمایندگان این دانشجویان معترض آمده است: اینجانبان دانشجویان پزشکی در امتحان پیش کارورزی و علوم پایه در17 شهریور امسال شرکت کرده‌ایم که با توجه به سختی این آزمون نسبت به دوره‌های قبل و تغییر نمره پایه قبولی، دانشجویان پزشکی به این قضیه معترض شده‌ایم.
حمید عمادی معاون آموزش عمومی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اعتراضات دانشجویان به آزمون پیش کارورزی و علوم پایه را ناوارد خواند و گفت: سئوالات آزمون با کارشناسی اساتید بسیار خبره در حد استاندارد طراحی شده است و در نتایج آزمون هم هیچ ارفاقی صورت نگرفته است.
وی با بیان اینکه دانشجویان پزشکی باید بر حداقل‌های لازم علم پزشکی مسلط باشند، اظهار کرد: به دلیل یکسان نبودن سطح آموزش دانشگاه‌های مختلف پزشکی کشور، نیاز است دانشجویان برای کسب مدرک پزشکی و انجام طبابت به طور وسیع در جامعه صلاحیت پزشک شدن را داشته باشند و این آزمون معیار خوبی برای محک این دانشجویان است.
عمادی ادامه داد: در سالهای اخیر وزارت بهداشت دوره قبل به منظور افزایش میزان پذیرش دانشجویان، نمره‌های پایین کسب شده دانشجویان را ملاک پذیرش قرار داده بودند که خوشبختانه امسال وزارت بهداشت معیارهای قبلی را تغییر و بینابین ملاک های قبلی یعنی نمره 100 را ملاک پذیرش قرار دادند.
وی سئوالات طرح شده در آزمون پیش کارورزی و علوم پایه سال جاری را بسیار معمولی، صحیح و استاندارد توصیف کرد و افزود: این سئوالات توسط کارشناسان و افراد برجسته دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طراحی شد و دانشجویان نباید با اعتراض‌های نابحق خود ناتوانی های خود را در کسب 50 درصد نمره قبولی جبران کنند.
معاون آموزش عمومی دانشکده پزشکی تهران ادعای دانشجویان در خصوص ارفاق نمره توسط مسئولان وزارت بهداشت را نادرست و غیر صحیح عنوان کرد و افزود: دادن ارفاق نمره به دانشجویان کاری اساسا نادرست و به نظر من هیچ ارفاقی به دانشجویان در این آزمون صورت نگرفته است و دانشجویان با این جوسازی‌های قصد توجیه کوتاهی‌های خود برای کسب نمره قبولی این آزمون دارند.  

 

 

................................ اساس ضرایب دروس با توجه به هر رشته متفاوت است.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به تغییر در زمان برگزاری آزمون دستیاری، از عدم برگزاری آزمون دستیاری دوره سی ‌و نهم در سال جاری خبر داد و افزود: به دلایل بدی شرایط آب و هوا، لغو پروازها و در نهایت ایجاد مشکل در انتقال سوالات، سی ‌ونهمین دوره آزمون دستیاری در فروردین 91 برگزار می‌شود.
وی با اشاره به تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در نمره آزمون، گفت: نمرات آزمون‌های علوم پایه و پیش کارورزی و معدل دوره کارآموزی به صورت مثبت تاثیر خواهد داشت.
ضیایی با تاکید بر اینکه آزمون دستیاری، آزمون بسیار حساسی است، خاطرنشان کرد: امید است این تغییرات موجب ارتقاء کیفیت این آزمون بسیار مهم شود 
 

 ..........................................

بااعلام نحوه پذیرش دانشجو در دوره دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی
معاون آموزشی وزارت بهداشت:
دانشگاه مجری این دوره هنوز مشخص نیست

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نحوه پذیرش دانشجو در دوره دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی، گفت: این دوره در ابتدا به صورت آزمایشی فقط در یک دانشگاه علوم پزشکی اجرا می‌شود.
محمد علی محققی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اجرای اولین دوره دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی فقط در یک دانشگاه علوم پزشکی، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط سه دانشگاه علوم پزشکی برای اجرای این دوره در حال بررسی و بازدید است.
وی با تاکید بر اینکه نخستین دوره پذیرش دانشجو در دوره دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی به صورت آزمایشی با تعداد محدود دانشجو اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: پس از فارغ‌التحصیل شدن این دسته از دانشجویان نتایج بازخورد آن برای تصویب به شورای عالی برنامه ریزی ارسال می‌شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه هنوز دانشگاه مجری مشخص نیست، تصریح کرد: پس از مشخص شدن دانشگاه مجری، متقاضیان می‌توانند بر اساس فراخوان برای شرکت در آزمون این دوره که توسط دانشگاه مجری برگزار می‌شود، ثبت‌نام کنند.
محققی با اشاره به شروع این دوره جدید از بهمن ماه سالجاری، گفت: زمانی که چگونگی ورودی‌های این دوره مشخص شود توسط دانشگاه مجری فراخوان منتشر خواهد شد. 
 

........................................ 

 رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی به ایسنا خبرداد:
مهلت مجدد ثبت‌نام و ویرایش آزمون دکتری تخصصی از شنبه
برگزار آزمون در پنجم آبان

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت گفت: مهلت مجدد ثبت‌نام اینترنتی آزمون دکترای تخصصی از روز شنبه 23 مهر ماه آغاز می‌شود.
جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: داوطلبانی هم که ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند در این مهلت و درصورت نیاز از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
http://www.sanjeshp.ir   نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.
وی با بیان این که مهلت ویرایش و ثبت‌نام آزمون تا 25 مهر ماه ادامه دارد، گفت: داوطلبان می‌توانند در این مهلت مدارک ارسالی خود را تکمیل کنند.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه این فرصت قابل تمدید نیست، خاطر نشان کرد: آزمون دکترای تخصصی روز پنجشنبه 5 آبان ماه برگزار می‌شود.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo