X
تبلیغات
رایتل

هفته اول آغاز مطالعه ! کنکور جدیدی در راه نیست !!!!!!!!!!!!!!!

جمعه 30 اردیبهشت 1390 ساعت 01:49 ب.ظ

اوست عادل 

لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

  لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین. 

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد


{{{{{{{{{{{{{{{{{{{  

  

هفته اول آغاز مطالعه برای امتحان دستیاری 

{{{{{{{{ 

 دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی خبرداد؛

سنجش مهارت‌های فارغ‌التحصیلان پزشکی عمومی در آزمون دانشگاه‌های علوم پزشکی مادر/ کنکور جدیدی در راه نیست

با توجه به اینکه مسئولین مربوطه همه مدارج را با باند بازی و پارتی بازی و سفارشی و بدون امتحان طی کرده اند به همین خاطر ضروری است که سایر دانشجویان را به انواع استرسهای امتحانی مبتلا سازند!! 

دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی کشور از برگزاری آزمونی برای سنجش مهارت‌های فارغ‌التحصیلان پزشکی عمومی خبر داد.

 

دکتر امیر محسن ضیایی در گفت و گو با وب‌دا با اعلام این خبر و رد ایجاد یک کنکور جدید در عرصه علوم پزشکی که برخی از سایت‌ها آن را اعلام کرده‌اند، گفت: این آزمون در قالب کنکور نخواهد بود و ابتکار جدیدی هم نیست زیرا در بسیاری از کشورهای دنیا انجام می‌شود.
وی افزود: پزشکان پس از پایان دوره انترنی و زمانی که می‌خواهند مدرک پزشکی‌شان را بگیرند باید امتحان بدهند تا نسبت به مهارت‌هایی که یک پزشک عمومی باید در دوره تحصیل کسب کرده باشد مورد سنجش قرار گیرند.
وی در ادامه اظهار داشت: برگزاری این آزمون مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی است و یک دوره از آن به صورت پایلوت در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شده است.
دکتر ضیایی با اعلام این که سایت برگزاری این آزمون در 9 دانشگاه علوم پزشکی تیپ یک کشور ایجاد خواهد شد، گفت: چون این آزمون باید در سطح ملی و برابر و در سایت‌های مختلف برگزار شود سایت 9 دانشگاه علوم پزشکی مادر برای برگزاری این آزمون مورد انتخاب قرار گرفته است.
وی در پایان مجری این آزمون را شورای آموزش پزشکی عمومی معرفی کرد.
 
 

آزمون پذیرش در دوره دستیاری تکمیلی ‌تخصصی برگزار شد .................................... 

.................................................   

 

   ضیایی به مهر خبر داد:
جزئیات برگزاری آزمون گواهینامه/ 8 دانشگاه مجری شدند ................................. 

................................................ 

شورای آموزش پزشکی اعلام کرد:
جزئیات آزمون گواهینامه واگذار شده به دانشگاهها/ شرایط آزمون ارتقاءدستیاری
 ................ 
................................................

   

 •  

    کارنامه نهایی بیست وهشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی      31/02/90

 •  نظرسنجی

    اعمال تغییراتی از قبیل نمره پرانترنی و معدل کتبی در امتحان دستیاری چه نقشی میتواند داشته باشد؟ 
   

 •   ضیایی به مهر خبر داد:
  جزئیات برگزاری آزمون گواهینامه/ 8 دانشگاه مجری شدند
  دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: با توجه به واگذاری آزمون گواهینامه به دانشگاههای علوم پزشکی، آزمون کتبی در 8دانشگاه و آزمون شفاهی در دانشگاههای مجری دستیاری برگزار می شود.
  دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون گواهینامه امسال همزمان با آزمون ارتقای سال آخر در مردادماه 90 برگزار می شود، در واقع دستیاران سال آخر در این آزمون شرکت می کنند و در صورت قبولی گواهینامه خود را دریافت می کنند.
  دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی اظهار داشت: آزمون گواهینامه دستیاران پزشکی نشان دهنده پایان تحصیل یک دستیار تخصصی است و در دو بخش کتبی و عملی برگزار خواهد شد که امتحان عملی به شکل آسکی یا ایستگاهی است و مهارت های بالینی دستیار را در رشته تخصصی مربوطه می سنجد.
  ضیایی گفت: آزمون کتبی در 8دانشگاه علوم پزشکی که به عنوان دانشگاههای آمایش سرزمین انتخاب شده اند شامل دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی، اهواز، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و کرمان برگزار شده و آزمون شفاهی به صورت آسکی در دانشگاههای مجری تربیت دستیار برگزار می شود.
  وی خاطرنشان کرد: دستیاران هر چند دانشگاه به صورت منطقه ای در یک دانشگاه امتحان کتبی می دهند و فرد در صورت قبولی و کسب حدنصاب مورد نظر می تواند به عنوان متخصص وارد حوزه کاری شود. 


   ================== 


  شورای آموزش پزشکی اعلام کرد:
  جزئیات آزمون گواهینامه واگذار شده به دانشگاهها/ شرایط آزمون ارتقاءدستیاری
  آزمون های کتبی ارتقاء و گواهینامه تخصصی به طور همزمان در روز 6 مرداد در دانشگاههای علوم پزشکی مجری تربیت دستیار برگزار می شود و برای اولین بار آزمون گواهینامه به دانشگاه ها واگذار شده است.
  اعلام دانشگاههای مجری آزمون کتبی گواهینامه تخصصی
  به گزارش خبرنگار مهر، آزمون های کتبی ارتقاء و گواهینامه تخصصی 9 صبح روز 6 مرداد در دانشگاههای علوم پزشکی مجری تربیت دستیار برگزار می شود و آزمون کتبی گواهینامه منحصراً در دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی، تبریز، شیراز، اصفهان، اهواز، مشهد و کرمان برگزار می شود.
  بر اساس اعلام شورای آموزش پزشکی، آزمون ارتقای دستیاری سال 90 به منظور ارتقای دستیاران رشته های تخصصی پزشکی از یک سال به سال بالاتر برگزار می شود و در این دوره 30 دانشگاه مجری برگزاری آزمون هستند آزمون ارتقای دستیاری شامل دو بخش ارزیابی درون بخشی با 150 نمره و آزمون کتبی با 150 نمره است. نمره ارزیابی درون بخشی از سوی گروههای آموزشی که دستیار در آن مشغول به تحصیل است، داده می شود.

  اعلام مقررات و نمرات لازم برای آزمون ارتقاء دستیاری
  آزمون کتبی شامل دو بخش است که یک بخش آن (60 از 150) بر اساس آزمون های کتبی در طول دوره بوده و بخش دیگر آزمون کتبی (90 از 150) که تحت نظارت دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی و از سوی دانشگاههایی که دستیار در آن مشغول به تحصیل است برگزار می شود محاسبه می شود. مجموع نمره های ارتقای هر سال 300 است و ملاک مقایسه برای آزمونهای ارتقای دستیاری میانگین نمره 20 درصد شرکت کنندگان برتر هر رشته در هر دانشگاه که بالاترین نمرات را کسب کرده اند، است.

  شرایط اخراج دستیاران مردود شده در آزمون ارتقاء
  دستیارانی که در طول دوران دستیاری سه بار در آزمون ارتقای دستیاری مردود شوند از سیستم آموزش تخصصی بالینی پزشکی اخراج خواهند شد. همچنین دستیارانی که در سال اول دستیاری برای ورود به سال دوم، 2 بار در آزمون ارتقای دستیاری مردود شوند مجاز به ادامه دوره نبوده و از سیستم آموزش تخصصی بالینی پزشکی اخراج خواهند شد.

  جزئیات آزمون گواهینامه که برای اولین بار به دانشگاههای علوم پزشکی واگذار شد 
  آزمون گواهینامه تخصصی یکی از بالاترین آزمون های کشوری است که برای فارغ التحصیلان دوره دستیاری تخصصی در سطح دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود. افراد پذیرفته شده در آزمون گواهینامه می توانند فعالیت تخصصی خود را در جامعه پزشکی آغاز کنند.
  کلیه دستیارانی که حداکثر تا پایان آبان ماه 90 دوره دستیاری آنها به اتمام می رسد و تا تاریخ 31 تیرماه 90 حداقل مدت 11 ماه از زمان کسب قبولی در مقطع پیش از گواهینامه آنها گذشته و در این مدت در بخش حضور داشته و دوره آموزشی خود را طی کرده اند مجاز به شرکت در آزمون گواهینامه تخصصی هستند.
  کلیه دستیارانی که در آزمون گواهینامه تخصصی شرکت می کنند باید دفاعیه پایان نامه خود را قبل از معرفی به آزمون گواهینامه به انجام رسانده باشند. همچنین شرط شرکت در آزمون گواهینامه تخصصی کسب حداقل 105 در ارزیابی درون بخشی سال آخر دستیاری است. دستیارانی که مردودی ارتقاء نداشته اند می توانند حداکثر 3 بار در آزمون گواهینامه شرکت کنند.

  اعلام حدنصاب ها در آزمون کتبی گواهینامه تخصصی
  بر اساس مصوبه شورای آموزش پزشکی و تخصصی آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می شود و در مرحله کتبی با حدنصاب قبولی 95 از 150 برای رشته های سه ساله و چهار ساله و حدنصاب قبولی 100 از 150 برای رشته های پنج ساله و در مرحله شفاهی که به صورت ارزیابی مهارت عملی و به شیوه آسکی است حد نصاب برای کلیه رشته ها 105 از 150 است.  شرط معرفی به آزمون شفاهی یا مرحله ارزیابی مهارت عملی، قبولی و کسب حد نصاب در آزمون کتبی است.

  تعداد سئوالات آزمون کتبی گواهینامه و زمان اعلام نتایج کتبی
  آزمون های کتبی ارتقاء و گواهینامه تخصصی در کلیه رشته ها با 150 سئوال در یک دفترچه است و مبنای نمرات برای آزمون ها بر اساس مقررات اعلام شده محاسبه می شود.نتایج آزمون های گواهینامه تخصصی در دو بخش کتبی و ارزیابی مهارت عملی تا 12 مرداد اعلام می شود و نتایج آزمون های ارتقاء دستیاری نیز همچون گذشته از سوی دانشگاههای علوم پزشکی مجری تربیت دستیار اعلام خواهد شد.
   

   

  آزمون پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) با رقابت حدود 500 نفر امروز جمعه آغاز شد و با برگزاری آزمون شفاهی در روزهای 30 و 31 اردیبهشت ادامه می یابد.
  به گزارش خبرنگار مهر، پذیرش دستیار تکمیل تخصصی در دانشگاههای علوم پزشکی دارای مجوز آموزشی این دوره انجام می گیرد و آزمون کتبی در روز 29 اردیبهشت ماه 90 برگزار شد و آزمون شفاهی نیز در روزهای 30 و 31 اردیبهشت در همان دانشگاهها برگزار می شود.

  ظرفیت پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی پزشکی (فلوشیپ) برای آزمون اردیبهشت ماه از سوی دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت 232 نفر تعیین شده است.

  دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) به مدت یک سال به طول می انجامد و این دوره از اول مهرماه 90 در دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، شیراز، یزد، مشهد، اصفهان، تبریز، ارتش، بقیة الله، اهواز، ارومیه و کرمان آغاز می شود.

   

   

  del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo