X
تبلیغات
رایتل

نتایج کنکور دستیاری 89 خرداد ماه اعلام می شود

دوشنبه 15 فروردین 1390 ساعت 11:23 ق.ظ

اوست عادل 

لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

  لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین. 

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد


{{{{{{{{{{{{{{{{{{{  

 

 نظرسنجی ۲

  اعمال تغییراتی از قبیل نمره پرانترنی و معدل کتبی در امتحان دستیاری چه نقشی میتواند داشته باشد؟ 
 

نتایج کنکور دستیاری 89 خرداد ماه اعلام می شود پذیرش 16درصد داوطلبان
دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه 16 درصد داوطلبان در آزمون دستیاری پذیرفته می شوند، گفت: پیش بینی می شود که نتایج کنکور دستیاری 89 خردادماه 90 اعلام شود.
دکتر سید امیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تمامی مراحل بازبینی ها و کنترل نهایی مدارک داوطلبان در حال انجام است اما برای پیشگیری از هر گونه مشکلی فرآیند کنترل با دقت پیش می رود.
وی افزود: پیش بینی می شود که خردادماه 90 بتوانیم اسامی نهایی را اعلام کنیم.
ضیایی درباره ظرفیت اعلام شده برای پذیرش دستیاری تخصصی گفت: بیش از 2 هزار نفر ظرفیت برای پذیرش دستیاری تخصیص داده شده که این تعداد برای 26 رشته و 34 دانشگاه علوم پزشکی که دارای مجوز تربیت دستیاری هستند، تعیین شده است.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی خاطرنشان کرد: مجموع ظرفیت پذیرش دستیار در مناطق محروم و ظرفیت عادی، 2 هزار و 407 نفر است.
به گزارش مهر، سی و هشتیمن دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی روز 28 بهمن ماه 89 همزمان در 18 شهر کشور با شرکت 15 هزار و 182 داوطلب برگزار شد. ..................................   

{{{{{{{{{

 برگزاری آزمون در 29 اردیبهشت؛
جزئیات ظرفیت آزمون دستیاری تکمیلی‌تخصصی. 31فرودین آخرین مهلت ثبت‌نام  ......... 

...........................   

{{{{{{{{{

 اصلاحات اساسی در آزمون دستیاری سال آینده تشریح شددبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: طرح اصلاحات اساسی در آزمون دستیاری(تخصص پزشکی) از سال آینده اجرا می‌شود و طی آن 30 درصد نمره قبولی به سوابق و نمرات داوطلب در دوره آموزش پزشکی عمومی اختصاص می‌یابد.
سید امیرمحسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: طرح تحول آزمون دستیاری سال گذشته در شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت تصویب شد و با توجه به مسائلی که در آزمون دستیاری سال گذشته اتفاق افتاد این طرح را در آزمون امسال اجرا نکردیم.
وی با بیان اینکه این طرح از سال بعد اجرا می‌شود افزود: با اجرای این طرح مقداری از حساسیت آزمون دستیاری کاهش پیدا می‌کند. به این معنا که در آزمون فعلی 200 سوال چهارجوابی به داوطلبان داده می‌شود که بر اساس میزان پاسخگویی به سوالات، افراد برای شرکت در رشته تخصصی انتخاب می‌شوند و هر کس می‌تواند در هر رشته‌ای را وارد شود.
ضیایی گفت: در طرح تحول این آزمون سهم امتحان 4 جوابی به 70 درصد می‌رسد و 30 درصد آن را شرایط قبلی داوطلب تعیین می‌کند.
وی اضافه کرد: از جمله این شرایط می‌توان به معدل دوره پزشکی عمومی، نمرات امتحاناتی که در دوره پزشکی عمومی داده است و آزمون‌های دیگر اشاره کرد. همچنین در انتخاب رشته تخصصی، ضریب‌های سوالات متفاوت می‌شود.
ضیائی یادآور شد: در حال حاضر در 25 رشته‌ای که امتحان گرفته می‌شود هر فرد می‌تواند هر 25 رشته را انتخاب کند و تقریباً علایق داوطلب در این موضوع دخیل نیست و داوطلب فقط می‌خواهد در رشته‌ای قبول شود.
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: با اجرای طرح تحول آزمون دستیاری، افرادی که یک رشته‌ به عنوان مثال رشته جراحی را می‌خواهند برای آنها ضریب درس‌های مربوط به جراحی دوره پزشکی عمومی بیشتر از ضریب درس‌های مربوط به داخلی در نظر گرفته می‌شود. به عبارت دیگر فرد قبل از آزمون باید مسیر خود را انتخاب کند.
وی افزود: این طرح کمک می‌کند که داوطلب از ابتدا رشته‌ای را که مایل به ادامه تحصیل است انتخاب شود. همچنین از تغییر محل، جابجایی و انصراف و انتقال نیز جلوگیری و حساسیت زیادی که در آزمون فعلی وجود دارد کم می‌شود و شرایط تحصیلی داوطلب هم در آزمون دخیل خواهد بود.
ضیایی گفت: آیین‌نامه اجرایی آن هنوز نوشته نشده است ولی تنظیم این آیین‌نامه کار زیادی نمی‌برد چرا که ضرایب آن مشخص است.  

متاسفانه مسئولین دبیرخانه بجز افزودن استرس داوطلبان امتحان دستیاری کار دیگری بلد نیستند! حرفهایشان بر روی کاغذ زیبا و جالب است ولی عملی کردن ان با این سیستم کاری وزارتخانه غیرممکن است و بجز حق کشی داوطلبان نتیجه دیگری نخواهد داشت! اولین اهرم انجام درست این کار یکسان سازی و استاندارد سازی امتحانات همه دانشگاههاست تا حق کسی ضایع نشود همه دانش اموختگان در دوران تحصیلشان شاهد بودند که حتی نمره دهی در بخشها و درسهای مختلف در یک ترم واحد چقدر تفاوت داشت استادی عاشق بذل و بخشش نمره است و استاد دیگر جانش در می اد تا به بهترین دانشجو نمره ۱۳-۱۴ دهد! حال اقایان با این اوضاع نابسامان امتحانات دانشگاهی میخواهند نمرات تحصیلی و پر انترنی را در پذیرش دستیاری دخیل کنند! لابد جوابی برای اعمالشان خواهند داشت!

............................................     

{{{{{{{{{

 نظرسنجی

  اعمال تغییراتی از قبیل نمره پرانترنی و معدل کتبی در امتحان دستیاری چه نقشی میتواند داشته باشد؟ 

 

 

  

برگزاری آزمون در 29 اردیبهشت؛
جزئیات ظرفیت آزمون دستیاری تکمیلی‌تخصصی. 31فرودین آخرین مهلت ثبت‌نام
ثبت نام آزمون پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) از 15 فروردین آغاز شده و تا 31 فروردین ادامه دارد و بر اساس اعلام وزارت بهداشت دستیاران در 50 رشته پذیرش می شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، پذیرش دستیار تکمیلی تخصصی در دانشگاههای علوم پزشکی دارای مجوز آموزشی این دوره انجام می گیرد و آزمون کتبی در روز 29 اردیبهشت ماه 90 برگزار می شود.
آزمون کتبی دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) در روز 29 اردیبهشت ماه 90 و آزمون شفاهی نیز در روزهای 30 و 31 اردیبهشت در محل دانشگاههای علوم پزشکی پذیرنده دستیار برگزار می شود.
ظرفیت پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی پزشکی (فلوشیپ) برای آزمون اردیبهشت ماه از سوی دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت 227 نفر تعیین شده است.
دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) به مدت یک سال به طول می انجامد و دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، شیراز، یزد، مشهد، اصفهان، تبریز، ارتش، بقیة الله، اهواز، ارومیه و کرمان این دوره ها را برگزار می کنند.
دانشگاه علوم پزشکی تهران با پذیرش 128 نفر دارای بالاترین میزان پذیرش و دانشگاه علوم پزشکی کرمان با پذیرش یک نفر در رشته درماتوپاتولوژی دارای کمترین ظرفیت برای پذیرش دستیار دوره تکمیلی تخصصی است همچنین رشته اینترونشنال کاردیولوژی با پیشنیاز بیماریهای قلب و عروق با ظرفیت 14 نفر دارای بیشترین ظرفیت است.
 

دبیر شورای آموزش پزشکی خبر داد:
اعلام نتایج آزمون دستیاری اواخر خرداد ماه
پذیرش حدود 2 هزار و400 داوطلب در آزمون
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از اعلام نتایج آزمون دستیاری در اواخر خرداد ماه خبر داد.
دکتر سید امیر محسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به پذیرش 2 هزار و 400 داوطلب در سی‌ وهشتمین آزمون دستیاری، گفت: تا کنون مشکل خاصی از برگزاری آزمون گزارش نشده است.
وی در خصوص تعداد داوطلبانی که نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده‌اند، اظهار کرد: حدود 6 هزار و 800 داوطلب در این آزمون انتخاب رشته کرده‌اند.
ضیایی با اشاره به برگزاری آزمون دستیاری با رقابت 15 هزار و 182 داوطلب در 28 بهمن ماه سال گذشته، اظهار کرد: از این تعداد هشت هزار و 391 داوطلب مرد و شش هزار و 891 داوطلب زن هستند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo