X
تبلیغات
رایتل

برگزاری آزمون دستیاری به سال 91 موکول شد

جمعه 20 اسفند 1389 ساعت 04:12 ب.ظ

اوست عادل 

لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

  لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین. 

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد


{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

 

  نظرسنجی علت تاخیر وزارتخانه در ارائه کارنامه اولیه ازمون دستیاری چیست

.......................... 

 نظرسنجی ۲

  اعمال تغییراتی از قبیل نمره پرانترنی و معدل کتبی در امتحان دستیاری چه نقشی میتواند داشته باشد؟ 

.

   ««««««««««««««  

 

   زمان برگزاری آزمون دستیاری تغییر کرد
معاون آموزشی وزارت بهداشت: آزمون دستیاری سال آینده برگزار نمی‌شود
برگزاری آزمون دستیاری به سال 91 موکول شد  


 ........... 

 

  

 

 نظرسنجی ۲

  اعمال تغییراتی از قبیل نمره پرانترنی و معدل کتبی در امتحان دستیاری چه نقشی میتواند داشته باشد؟ 

  محققی به مهر خبر داد:
تحول در آزمون ها از جمله واگذاری آزمون گواهینامه به دانشگاهها و تحول در آزمون دستیاری دوره سی و نهم از دیگر مسائلی است برای سال جدید اجرایی خواهد شد. ............. 

 

  ........... 

  

 نتایج اولیه آزمون دستیاری فردا اعلام می‌شود
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی: آغاز انتخاب رشته مجازین از فردا
اسامی 100 نفر اول آزمون دستیاری فردا منتشر می‌شود

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از اعلام نتایج اولیه سی و هشتمین دوره آزمون دستیاری تخصصی از ساعت 14 فردا یکشنبه 22 اسفند ماه خبر داد.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار «صنفی ـ آموزشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون دستیاری از فردا از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
www.sanjeshp.ir  ، گفت: داوطلبان می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری کارنامه خود را مشاهده کنند.
وی از انتشار اسامی 100 نفر اول آزمون از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد (کار پسندیده ایست ای کاش اسامی ۱۰۰۰ نفر اول منتشر میشد تا کاملا شفاف سازی میشد) و افزود: داوطلبانی که نمره 150 به بالا را کسب کرده باشند، می‌توانند نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با بیان این که داوطلبان می‌توانند پس از مشاهده نتیجه خود نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند، اظهارکرد: مهلت انتخاب رشته محل داوطلبان تا 25 اسفند ماه است.
سراجی در خصوص نحوه انتخاب رشته محل مجازین آزمون دستیاری، گفت: داوطلبان می‌توانند در صورت مجاز شدن 100 رشته محل را انتخاب کنند.   

  ............

کارنامه کنکور دستیاری فردا منتشر می‌شود, اعلام مهلت انتخاب رشته 

 ضیایی :
کارنامه کنکور دستیاری فردا منتشر می‌شود, اعلام مهلت انتخاب رشته
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از انتشار کارنامه آزمون دستیاری تخصصی پزشکی خبر داد و گفت: کارنامه دوره سی و هشتم فردا یکشنبه به همراه پاسخنامه داوطلبان منتشر می شود.
دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کارنامه داوطلبان همراه با پاسخنامه منتشر می شود و داوطلبان از ساعت 14 روز یکشنبه 22 اسفند تا ساعت 23 روز چهارشنبه 25 اسفند مهلت دارند نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند.
وی افزود: افرادی که نمره بالاتر از 150 کسب کرده اند هم کارنامه و هم فرم انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی می توانند مشاهده کنند و افرادی که نمره پایین تر از 150 کسب کرده اند فقط می توانند نمره های خود را رویت کنند.
ضیایی اظهار داشت: برای افرادی که کارنامه صادر شده است این فرصت هم فراهم است که در صورتی که نقص مدارکی به آنها اعلام شده، مدارک خود را نیز تکمیل کنند.
وی گفت: پاسخنامه داوطلبان نیز بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار دارد و داوطلبان با کد رهگیری خود می توانند آن را مشاهده کنند.
دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت درباره اعلام رتبه های داوطلبان آزمون دستیاری گفت: رتبه 100 نفر اول اعلام شده و از طریق کارنامه قابل دسترسی است.
وی درباره امکان انتخاب رشته برای داوطلبان دستیاری افزود: داوطلبان آزمون دستیاری در دوره سی و هشتم می توانند 100 رشته محل را انتخاب کنند و برای تسهیل در انتخاب رشته آنها، دو جدول مرتبط با ظرفیت پذیرش در سایت قرار داده می شود.
ضیایی یادآور شد: راهنمای انتخاب رشته برای داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی به همراه جدول ظرفیت پذیرش و ظرفیت مناطق محروم مرتبط با معاونت درمان فردا از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود.

  

 

 

 معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تغییر زمان برگزاری آزمون دستیاری دوره سی و نهم خبر داد و افزود: زمان برگزاری آزمون دستیاری از اسفند ماه سال 90 به 31 فروردین سال 91 موکول شد.
محمد علی محققی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه آزمون دستیاری دوره سی و نهم در سال 90 برگزار نمی‌شود، خاطر نشان کرد: در برنامه‌ ریزی‌های جدید میان برخی امتحانات فاصله افتاده است و در این راستا این آزمون به جای اسفند ماه 90 در فروردین ماه سال 91 برگزار می‌شود.
وی در خصوص دلایل تغییر زمان برگزاری آزمون دستیاری اظهار کرد: از آنجایی که زمان برگزاری این آزمون با امتحان‌های دیگر تلاقی داشت و به دلیل حساسیت آزمون و نیاز به زمان بیشتر این تاریخ جدید برای برگزاری آزمون دستیاری در نظر گرفته شده است.
محققی در خاتمه با اشاره به تحول در آزمون دستیاری دوره آتی، بهایسنا گفت: برای اعمال تغییرات جدید و فرصت بیشتر برای آمادگی داوطلبان با این شرایط نیاز به زمان بیشتری است که این دو ماه مدت بیشتر می‌تواند به آنان کمک بیشتری کند.

 ............

 تقویم آزمونی90 رشته‌های علوم پزشکی اعلام شد
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد:
برگزاری آزمون‌های ارشد دوم تیر و دانشنامه تخصصی در24 شهریور
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اعلام تقویم آزمونی90 علوم پزشکی از برگزاری 15 آزمون در سال آینده خبر داد.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به برگزاری آزمون فلوشیپ در 29 اردیبهشت ماه، گفت: آزمون دکترای تخصصی داروسازی 19 خرداد ماه برگزار می‌شود.
وی از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در دوم تیر ماه سال90 خبر داد و افزود: آزمون بهداشتکاران دهان و دندان هشتم تیر ماه، آزمون ارتقای دستیار تخصصی پزشکی و آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی و آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور 6 مرداد ماه برگزار می‌شود.
سراجی با اشاره به برگزاری آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در 17 شهریور ماه، گفت: آزمون کتبی دانشنامه فوق تخصصی بالینی پزشکی و آزمون کتبی دانشنامه تخصصی بالینی پزشکی 24 شهریور ماه برگزار می‌شود.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور دو بار در سال برگزار می‌شود، اظهارکرد: آزمون دوم جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی نیز10 آذر ماه برگزار می‌شود.
سراجی با اشاره به تغییر برگزاری آزمون دستیاری تخصصی از اسفند ماه به فروردین 91، گفت: آزمون پذیرش دستیاری تخصصی پزشکی 31 فروردین 91 برگزار می‌شود.

............

 محققی به مهر خبر داد:
اجرای چهار سند آموزش علوم پزشکی در سال 90/ اجرای سیاست ارتقای تحصیلی
معاون آموزشی وزارت بهداشت از اجرای چهار سند مهم آموزشی در حوزه علوم پزشکی در سال 90 خبر داد و گفت: سیاست های ارتقای تحصیلی دانشجویان در سال 90 اجرا می شود.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اجرایی کردن 4 سند مهم آموزشی برای سال 90 و اجرای چند بخشنامه و سند آموزشی در نشست معاونان آموزشی به تصویب رسید.
وی اضافه کرد: نقشه جامع علمی کشور در بخش سلامت، سند برنامه پنجم توسعه در بخش علم و فناوری، سند آیین نامه جدید ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاهها که در شورایعالی انقلاب فرهنگی تصویب شد از جمله این اسناد است که در سال 90 اجرا می شود.
محققی اظهار داشت: سیاستهای جدید ارتقای تحصیلی دانشجویان و تصمیمات جدید شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت برای سال 90 مورد تاکید معاونان آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: تحول در آزمون ها از جمله واگذاری آزمون گواهینامه به دانشگاهها و تحول در آزمون دستیاری دوره سی و نهم از دیگر مسائلی است برای سال جدید اجرایی خواهد شد.

 

 

 

 

از سوی شورای گسترش؛

مجوز ایجاد 3 مرکز تحقیقاتی و 7 دانشکده جدید در حوزه پزشکی صادر شد

شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی در مصوبات اخیر خود با تمدید 19 دوره دستیاری پزشکی تخصصی در دانشگاههای مختلف، ایجاد 3 مرکز تحقیقاتی و 7 دانشکده جدید در سطح کشور موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، این شورا همچنین در سه جلسه اخیر خود با ایجاد دوره کارشناسی ارشد در 2 دانشگاه علوم پزشکی و 2 رشته محل موافقت کرد.

بر اساس مصوبه دویست و نهمین جلسه شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی برای اولین بار با راه اندازی دو رشته علوم تغذیه در مقطع کارشناسی با ظرفیت پذیرش 25 دانشجو و علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی با ظرفیت 25 دانشجو در موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی، غیردولتی علوم پزشکی وارستگان در مشهد موافقت شد.

تاسیس دانشکده های جدید نیز در دستور کار سه جلسه اخیر شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی قرار گرفت که بر اساس آن دانشکده بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی گلستان، دانشکده توانبخشی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دانشکده آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده پرستاری شازند در دانشگاه علوم پزشکی اراک، دانشکده طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی یزد و دانشکده پیراپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی کرج از این شورا موافقت قطعی و اصولی دریافت کردند. 

ردیف

نام دانشگاه

نام رشته

مقطع تحصیلی

1

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

آمار زیستی

کارشناسی ارشد

2

دانشگاه علوم پزشکی ارتش

دندانپزشکی

دکتری عمومی

3

دانشگاه علوم پزشکی قزوین

بیماریهای عفونی

دوره دستیاری تخصصی بالینی

4

دانشگاه آزاد اسلامی

مامایی

کارشناسی

5

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

روانشناسی بالینی

کارشناسی ارشد

6

دانشگاه علوم پزشکی گناباد

بهداشت حرفه‌ای

کارشناسی

7

دانشگاه علوم پزشکی اهواز

فیزیوتراپی

دکتری تخصصی (PhD)‌

تاسیس مرکز تحقیقات ایمنولوژیک با گرایش آنتی بادی منوکلونال در دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تاسیس مرکز تحقیقات نقص ایمنی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی تهران و تاسیس مرکز تحقیقات بیماریهای اسکلتی و عضلانی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز از جمله مصوبات سه نشست اخیر شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی است.

همچنین آموزشی شدن بیمارستان شهدا، قائنات در عرصه­های بالینی رشته های پرستاری،‌ مامایی و اتاق عمل در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و تکمیل ظرفیت کارکنان عملیاتی، در مقطع کاردانی رشته فوریت‌های پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی بجنورد از دیگر مصوبات این نشستها بود.

تمدید دوره دستیاری در 19 رشته - محل نیز صورت گرفته است که بر اساس این تمدید برای یک بار دیگر دانشگاههای علوم پزشکی اعلام شده امکان تربیت دستیار تخصصی در رشته های اعلام شده را دارا خواهند بود.

ردیف

نام دانشگاه علوم پزشکی

دوره تخصصی

ظرفیت اعلام شده

1

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رشته تخصصی بیماریهای قلب وعروق

ظرفیت 5 دستیار 

2

دانشگاه علوم پزشکی اهواز

رشته تخصصی زنان و زایمان

ظرفیت 10 دستیار

3

دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

رشته تخصصی ارتوپدی

ظرفیت 3 دستیار

4

دانشگاه علوم پزشکی مازندران

رشته تخصصی بیماریهای داخلی

ظرفیت 8 دستیار

5

دانشگاه علوم پزشکی قزوین

رشته تخصصی بیماریهای داخلی

ظرفیت قبلی

6

دانشگاه علوم پزشکی تهران

رشته تخصصی زنان­ و زایمانکارشناسی ارشد رشته ارگونومیرشته تخصصی طب اورژانس

ظرفیت قبلیظرفیت 6 دانشجوظرفیت 20 دستیار

7

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

رشته تخصصی چشم پزشکیرشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی

ظرفیت 5 دستیارظرفیت 3 دستیار

8

دانشگاه علوم پزشکی گیلان

رشته تخصصی کودکان

با ظرفیت 4 دستیار

9

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

رشته تخصصی بیماری های داخلی

ظرفیت قبلی

10

دانشگاه علوم پزشکی همدان

رشته نخصصی کودکان 

با ظرفیت 5 دستیار

11

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

رشته تخصصی روانپزشکی

ظرفیت 2 دستیار

12

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دستیاری پزشکی اجتماعیرشته تخصصی چشم پزشکیرشته تخصصی رادیولوژیرشته تخصصی گوارش بالغین

ظرفیت 3 دستیارظرفیت 6 دستیارظرفیت 6 دستیارظرفیت 3 دستیار 


............ 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo