X
تبلیغات
رایتل

هفته هفتم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس بیست و پنجم

جمعه 30 مهر 1389 ساعت 12:24 ب.ظ

 اوست عادل
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد


{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

هفته هفتم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس بیست و پنجم

تا روز جمعه هفتم آبان 

  

=================================== 

  
 سوال فروشی در امتحان دستیاری سی و هشتم 
 آری یا نه؟ 
 
 چرا یک نفر از این مسئولین جرات افشای نام مقدس مقام عالی رتبه نظام (سوال فروش مقدس)) را ندارد! 
ایا این مسئول نما ها به خدا و روز قیامت اعتقاد ندارند!! 
این مقام عالی ر تبه نظام که از سوال  فروشی مبالغ  هنگفت به جیب می زند و قوه قضائیه غلام حلقه به گوش ایشان است چه کسی میتواند باشد! 
ایا در بین مسئولین قوه قضا ؛ سپاه پاسداران؛ بازرسی کشور؛ جامعه مدرسین قم و ..... کسی عرضه ایستادن در مقابل این عالی مقام بانفوذ  را ندارد! 
چرا از بردن نام عالی مقام در هراس هستند! ایا در بین این مسئول نما ها کسی نیست که به فردای قیامت اعتقاد داشته و هراس داشته باشد! 
انچه که مسلم است این عالیمقام کسی نیست جز یکی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که قوه قضائیه و تمام ارگانهای نظارتی ر ا در اختیار دارد و با نفوذش بیش از ۱۰ سال است که سوال فروشی می کند و مانع از بر خورد با سوال فروشان و سوال خران می شود!  
فارغ التحصیلی همه سوالخران سالهای قبل و در امان بودن همیشگی سوال فروشان گویای امر است.
داوطلبان محترم دستیاری مطمئن باشند که این عالیمقام مقدس نظام امسال  نیز سوال فروشی خواهد کرد منتها شاید با وسعت کمتر و با احتیاط بیشتر و مسلما با قیمت بالاتر!! 
اف بر این قوه قضائیه که مسئولی ۱۰ سال است فساد می کند و چون خودی است در امان است!  
 

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را آشکارا و نهانی ضایع می کنند به حرمت محمد و آل محمد ؛ آمین. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

=================================== 

 انتقاد شدیدمسئولان ونمایندگان؛
تنها چند ماه زندان تاوان بحران‌ سازی در دستیاری!/ رضایت سئوال فروشان!  
خبرگزاری مهر - گروه حوزه و دانشگاه: پس از ابطال آزمون دستیاری 88 به دلیل لو رفتن سئوالات امتحان و برگزاری مجدد آن هیچ کس انتظار نداشت که تاوان بحران اجتماعی بوجود آمده برای متخلفان تنها چند ماه زندان و انفصال از خدمت دولتی باشد.
به گزارش خبرنگار مهر، سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب برگزار شد که فردای آن روز از سوی وزیر بهداشت به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال شد. به نظر می رسید با شناسایی متخلفان این آزمون مهم که با سلامت مردم و جامعه در ارتباط مستقیم است برخورد جدی صورت گیرد اما به گفته وزیر بهداشت این احکام اصلا در حد و اندازه تخلف بزرگ سئوال فروشی نبوده است.
دکتر مرضیه وحیددستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره احکام متخلفان آزمون دستیاری گفت: برای دو نفر از متخلفان حکم دادگاه صادر شده است که ما از این احکام راضی نیستیم چرا که معتقدیم احکام این افراد که در جامعه بحران ایجاد کردند متناسب با جرم صادر شده نیست.
وی در خصوص احکام دو نفر متخلف در دادگاه گفت: به نظر من میزان حکم صادره بسیار کم بوده است و تنها چندین ماه زندان برای آنها درنظر گرفته اند و قبلاً هم اعلام کرده بودم که این میزان کم است و باید برخورد جدی تری صورت می گرفت اما دادگاه اعلام کرده که با رافت اسلامی برخورد کرده است.
وحید دستجردی افزود: از میان متخلفان دستیاری سال 88 که پس از اطلاع وزارت بهداشت از خرید و فروش سئوالات با ابطال همراه شد 17 نفر متهم بودند و 25 نفر نیز به عنوان مطلع احضار شدند و در نهایت دادگاه برای دو نفر حکم صادر کرد.
وزیر بهداشت اضافه کرد: این دو نفر داوطلب نبودند اما در خرید و فروش سئوالات دست داشتند که در دادگاه حکم گرفته اند.
وحید دستجردی با اشاره به بخش دیگری که در پرونده متخلفان دستیاری سال 88 به آن پرداخته شده است به مهر گفت: متخلفان علاوه بر جرم خرید و فروش سئوالات آزمون و اخلال در روند یک آزمون کشوری، با شکایت جداگانه وزارت بهداشت به جبران خسارت به بیت المال نیز محکوم شده اند که این موضوع به صورت ویژه در حال پیگیری است.
وزیر بهداشت اظهار داشت: ما معتقدیم افرادی که در خرید و فروش سئوالات آزمون دستیاری پزشکی دست داشته اند در جامعه بحران ایجاد کرده اند و باید با آنها به صورت جدی برخورد شود.
دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر موثر نبودن این گونه احکام در پیشگیری تخلفات به مهر گفت: دفتر حقوقی وزارت بهداشت باید به صورت کتبی اعتراض خود را اعلام کند تا بتواند این اعتراض را پیگیری کند چرا که در برابر دادگاه اعتراض شفاهی موثر نیست.
وی به پرونده تخلف دستیاری در سال 82 و اعلام نتایج دادگاه در سال 86 اشاره کرد و گفت: در رابطه با برخورد با متخلفان دستیاری سابقه خوبی وجود ندارد و به نظر می رسد که نفوذ متخلفان بیشتر است.
شهریاری معتقد است: تخلف در آزمون دستیاری جامعه را با تنش مواجه کرد و انتظار این بود که قاضی با حداکثر قدرت با این موضوع برخورد می کرد.
وی اضافه می کند: قطعاً اگر برخوردها سخت نباشد عده ای آدم سودجو به فکر تخلف می افتند که به سودجویی خود ادامه دهند. حکم قضایی نباید به گونه ای باشد که عده ای با به جیب زدن پولهای میلیاردی در نهایت تنها با یکسال زندانی مواجه شوند.
دکتر محمدعلی محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت نیز در گزارشی در خصوص برخورد با متخلفان پرونده آزمون دستیاری سال 88 گفت: پرونده 17 نفر از متخلفان آزمون دستیاری سال 88 که در حیطه وظایف وزارت بهداشت بود در هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونها مورد بررسی قرار گرفت و این تعداد از روند پذیرش آزمون نیز حذف شدند.
وی افزود: هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونهای وزارت بهداشت تاکنون دو بار تشکیل جلسه داده است و موضوع تا اندازه ای که به وزارت بهداشت ارتباط داشته کاملاً مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که در هیئت تجدیدنظر هم آرا مورد تایید قرار گیرد این رای قطعی خواهد بود.
محققی یادآور شد: در صورتی که تخلفاتی نیز سنگین تر از موارد آزمون باشد و نیاز به رسیدگی در محاکم قضایی باشد در اختیار قوه قضائیه خواهد بود که البته در این مورد نیز تعدادی از افراد به محاکم قضایی سپرده شده اند.
وی افزود: در موضوع تخلف آزمون دستیاری هر فردی که شائبه ای در مورد او مطرح بوده است برای توضیح فراخوانده شده و شبهات مورد رسیدگی قرار گرفته است.
پیش از این عباس جعفری دولت آبادی - دادستان تهران نیز اعلام کرده بود: پرونده سه نفر از متهمان پرونده دستیاری با صدور کیفرخواست به دادگاه عمومی ارسال شده است و پرونده سایر متهمان تخلف آزمون دستیاری 88 همچنان مفتوح است.
در همین زمینه انوشیروان محسنی بندپی - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز معتقد است که احکام خفیف برای متخلفان انگیزه ارتکاب جرم را افزایش می دهد. محسنی بندپی گفت: اگر حکم متخلفان آزمون مهمی همچون دستیاری پزشکی خفیف باشد، انگیزه برای افراد متخلف ایجاد می شود. احکامی که در نهایت انفصال از خدمت یا دو سال محرومیت از شرکت در آزمون در اندازه های این تخلف نیست.
وی اضافه کرد: افراد متخلفی که در آزمونها تقلب کرده اند، بحران ایجاد کرده و شرایطی را فراهم می کنند که راه تحصیل در برابر علاقمندان به تحصیل که سعی می کنند با رنج و سختی توانمندی علمی خود را در آزمونها ثابت کنند، مختل شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: داوطلبان آزمون دستیاری که بخشی از جامعه پزشکی محسوب می شوند به همراه خانواده های خود در سه چهار ماهی که این اتفاقات رخ داد با بحران های بسیاری مواجه شدند که همه اینها با میزان احکامی که صادر شده است مغایرت دارد.
وی افزود: در دنیا هم اگر فردی در تقلبی این چنینی دست داشته باشد به عنوان عامل سوء به آن نگریسته می شود. درست است که قوه قضائیه قوه مستقلی است اما در نهایت احکام متخلفان دستیاری باید آنقدر قوی و شدید باشد که انگیزه ارتکاب این نوع اعمال را در میان افراد از میان ببرد. هرچه مجازات سخت تر باشد انگیزه افراد هم برای تکرار این تخلف کاهش می یابد.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد آزمون فردای آن روز از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال شد و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.
 
 
 جزئیات آزمون دستیاری پزشکی 89
زمان ثبت نام و برگزاری آزمون دستیاری« سهمیه زنان در آزمون دستیاری حذف شد
وزارت بهداشت جزئیات شرکت، ثبت نام و برگزاری آزمون سی و هشتمین دوره پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بالینی در سال 89 را اعلام کرد که بر این اساس ثبت نام داوطلبان از 15 آبان آغاز می شود.........................  
  
 
نایب رییس کمیسیون بهداشت:
نام متخلفان آزمون دستیاری باید در لیست سیاه قرار گیرد
سه -چهار ماه زندان برای متخلفان دستیاری کارساز نیست
عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، محکومیت چند ماه زندان برای متخلفان آزمون دستیاری را به هیچ وجه کافی ندانست و تاکید کرد: برای ایجاد بازدارندگی از تخلف در آزمون‌های دستیاری آینده، باید محکومیت‌های سنگینی برای متخلفان در نظر گرفته می‌شد، به نحوی که نام‌ آن‌ها در لیست سیاه قرار می‌گرفت و برای همیشه از انجام آزمون منع شوند.
انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محکومیت در نظر گرفته شده برای متخلفان آزمون دستیاری را کافی ندانست و تصریح کرد: با کسانی که تخلف‌شان در آزمون دستیاری محرز شده باشد باید به نحوی برخورد کرد که درس عبرتی برای همه باشد، 3 - 4 ماه زندان کارساز نیست، چراکه این افراد بعد از یکسال دوباره شروع به انجام این تخلفات می‌کنند.
نماینده مردم نوشهر و چالوس با تاکید بر این‌که سرقت علمی و بازی با نظام آموزش بالینی حساسیت و اهمیت بسیار بالایی دارد لذا باید با اشد مجازات با متخلفان برخورد شود، خاطرنشان کرد: این مجازات به هیچ وجه کافی نیست و نمی‌تواند در برابر بروز تخلف در آزمون‌های بعدی بازدارنده باشد.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان در خاتمه با تاکید بر این‌که در این‌گونه تخلفات نباید با مسامحه و گذشت برخورد شود، تصریح کرد: باید از مراجع قضایی تقاضا شود که برای برخورد با این گونه تخلفات، متخلفان را از چند دوره شرکت در آزمون منع کنند.

 

۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱ 

 ثبت‌نام آزمون دستیاری از 15 آبان آغاز می‌شود
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت به ایسنا خبر داد:
برگزاری آزمون در 29 بهمن و توزیع کارت داوطلبان از 25 بهمن
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از آغاز ثبت‌نام سی ‌و هشتمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی از 15 آبان ماه خبر داد.
دکتر سید امیر محسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی ایسنا، با بیان اینکه ثبت‌نام آزمون دستیاری تخصصی پزشکی دوره سی‌و هشتم تا20 آذر ماه انجام می‌شود، گفت: داوطلبان باید با مراجعه به مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://sanjeshp.ir  نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
وی با اشاره به نحوه برگزاری آزمون، اظهارکرد: آزمون پذیرش دستیار تخصصی شامل یک آزمون کتبی چهارجوابی با 200 سؤال است که از این 200 سؤال، دو سؤال از منابع اخلاق پزشکی خواهد بود.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه تغییرات پیشنهادی در ارتباط با موضوع تحول در نظام پذیرش دستیار برای این دوره از آزمون دستیاری اعمال نخواهد شد، خاطرنشان کرد: سؤالات آزمون بر اساس منابع اعلام شده طراحی می‌شود.
ضیایی با اشاره به شرایط شرکت مشمولین تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی ویژه استعدادهای درخشان، گفت: این دسته از افراد فقط یک نوبت و حداکثر تا 2 سال پس از فراغت از تحصیل در آزمون ورودی پذیرش دستیار تخصصی شرکت می‌کنند.
وی افزود: یک درصد رتبه‌ اول‌، یک درصد رتبه‌ دوم‌ (صدک‌ 98 تا 99) و یک درصد رتبه‌ سوم‌ (صدک‌ 97 تا 98) دانشگاه‌های‌ علوم‌ پزشکی‌ می‌توانند قبل‌ از انجام‌ خدمات‌ قانونی‌ با رعایت‌ مقررات‌ مربوطه‌ در آزمون‌ پذیرش‌ دستیار شرکت‌ کنند.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری آزمون در 29 بهمن ماه، گفت: توزیع کارت ورود به جلسه طی روزهای 25 تا 27 بهمن ماه انجام می‌شود.

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ 

 اعلام جزئیات آزمون دستیاری89 در هفته آینده؛ تغییرات سهمیه ها اعمال می‌شود  

 

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از اعلام شرایط و جزئیات آزمون دوره سی و هشتم پذیرش دستیار تخصصی در هفته آینده خبر داد و گفت: بر اساس قانون مجلس تغییرات سهمیه های آزمون دستیاری از این دوره اعمال می شود.
دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: نخستین اطلاعیه شرایط پذیرش دستیار تخصصی در دوره سی و هشتم در هفته پیش رو منتشر می شود و داوطلبان با اطلاع از آن می توانند از شرایط ثبت نام و شرکت در این دوره مطلع شوند.
وی اضافه کرد: منابع و شیوه آزمون در این دوره تغییری نسبت به گذشته ندارد و تعداد سئوالات و نحوه آزمون همچون گذشته خواهد بود.
ضیایی تاکید کرد: تغییراتی که مقرر شده است در قالب طرح تحول در نظام پذیرش دستیار اعمال شود در دوره سی و هشتم اعمال نمی شود و در دوره بعدی مقدمات آن فراهم می شود.
وی اظهار داشت: داوطلبان توجه داشته باشند که بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، تغییرات زیادی در سهمیه های دستیاری رخ داده و بسیاری از این سهمیه ها حذف شده و تنها دو سهمیه رزمندگان و استعداددرخشان تابع شرایط خاص خود هستند.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی خاطرنشان کرد: داوطلبان با توجه به شرایطی که اعلام می شود می توانند در آزمون پذیرش دستیار در سال 89 شرکت کنند.

========================      

 آخرین تغییرات آزمون دستیاری اعلام شد
دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت به ایسنا خبر داد:
تغییر سهمیه‌های آزمون و حذف سهمیه «زنان»
برگزاری آزمون در 29 بهمن

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اعلام جزئیات و تغییرات آزمون دستیاری دوره سی و هشتم، گفت: عمده‌ترین تغییر آزمون این دوره اعمال تغییرات در سهمیه‌های آزمون دستیاری است.

دکتر سید امیر محسن ضیایی، در گفت‌وگو با خبرنگار «صنفی آموزشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به برگزاری آزمون دستیاری در 29 بهمن ماه، گفت: بر اساس قانون عدالت آموزش تغییراتی در سهمیه‌های آزمون دستیاری ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه آزمون دستیاری امسال دارای سهمیه رزمندگان و 5/2 درصد سهمیه نیروهای مسلح مازاد بر ظرفیت پذیرش است، اظهار کرد: همچنین مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره سهمیه نخبگان و استعدادهای درخشان نیز اعمال می‌شود.

ضیایی با اشاره به تغییرات سهمیه‌ مازاد مناطق محروم نیز گفت: 10 درصد ظرفیت مازاد مربوط به سهمیه مناطق محروم است البته استفاده از این سهمیه مشروط به بومی بودن و انتخاب در رشته‌های مورد نیاز وزارت بهداشت و دادن تعهد خدمت سه برابر مدت تحصیل در آن مناطق است.

به گفته دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت، در گذشته نحوه پذیرش در مناطق محروم به گونه‌ای بود که باید داوطلب به مدت پنج سال به صورت متمرکز در مناطق محروم خدمت کرده باشد، بر این اساس می توانست این سهمیه را انتخاب کند.

ضیایی در خاتمه با تاکید بر اینکه سهمیه زنان در کلیه رشته‌های آزمون دستیاری به استثنای رشته زنان حذف شده است، خاطرنشان کرد: 100 درصد ظرفیت پذیرش رشته زنان دستیاری به سهمیه زنان اختصاص دارد.

 

------------------ 

قرآن! من شرمنده توام – دکتر شریعتی

قرآن !  

من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه مان آوازت بلند می شود همه از هم می پرسند ” چه کس مرده است؟ ” چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا ترا برای مردگان ما نازل کرده است .

قرآن !  

من شرمنده توام اگر ترا از یک نسخه عملی به یک افسانه موزه نشین مبدل کرده ام .

یکی ذوق می کند که ترا بر روی برنج نوشته،‌یکی ذوق میکند که ترا فرش کرده ،‌یکی ذوق می کند که ترابا طلا نوشته ، ‌یکی به خود می بالد که ترا در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و … آیا واقعا خدا ترا فرستاده تا موزه سازی کنیم ؟

قرآن!  

من شرمنده توام اگر حتی آنان که تو را می خوانند و ترا می شنوند ،‌ آن چنان به پایت

می نشینند که خلایق به پای موسیقی های روزمره می نشینند .. اگر چند آیه از تو را به

یک نفس بخوانند مستمعین فریاد می زنند ” احسنت …! ” گویی مسابقه نفس است …

قرآن !‌  

من شرمنده توام اگر به یک فستیوال مبدل شده ای حفظ کردن تو با شماره صفحه ، ‌خواندن تو آز آخر به اول ،‌یک معرفت است یا یک رکورد گیری؟ ای کاش آنان که ترا حفظ کرده اند ، ‌حفظ کنی ، تا این چنین ترا اسباب مسابقات هوش نکنند .

خوشا به حال هر کسی که دلش رحلی است برای تو . 

 

 ===============================  

 خداوندا دستهایم خالی است ودلم غرق در آرزوها -یا به قدرت بیکرانت دستانم را توانا گردان یا دلم را ازآرزوهای دست نیافتنی خالی کن

اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید به دوستان خود محبت کنید.

آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلکه دشواری رسیدن به سهولت است .

وقتی توبیخ را با تمجید پایان می دهید، افراد درباره رفتار و عملکرد خود فکر می کنند، نه رفتار و عملکرد شما

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد .

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .

افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.

پیش از آنکه پاسخی بدهی با یک نفر مشورت کن ولی پیش از آنکه تصمیم بگیری با چند نفر.

کار بزرگ وجود ندارد، به شرطی که آن را به کارهای کوچکتر تقسیم کنیم .

کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید .

انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند .

همواره بیاد داشته باشید آخرین کلید باقیمانده، شاید بازگشاینده قفل در باشد.

تنها راهی که به شکست می انجامد، تلاش نکردن است .

دشوارترین قدم، همان قدم اول است .

عمر شما از زمانی شروع می شود که اختیار سرنوشت خویش را در دست می گیرید .

آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد .

وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد، بخاطر این است که شما چیز زیادی از آن نخواسته اید .

من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت، من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد، زیرا شادمانی او شادمانی من است.

 کوروش کبیر

================================

 

 

 آخه زن اینقده حرف نزن (غر نزن!) کلافه شدم  

 

دوباره هفته شروع شد

 

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی پزشکی بالینی در سال 89 به صورت متمرکز در دانشگاههای علوم پزشکی مجری برگزاری آزمون برگزار می شود.  
ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت http://sanjeshp.ir انجام می گیرد.  
کلیه مراحل ثبت نام، دریافت کلید، کارنامه، ارسال اعتراضات، انتخاب رشته - محل از طریق اینترنت خواهد بود.
برابر قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو مصوب مجلس شورای اسلامی در دوره های تکمیلی و تخصصی، سهمیه های پذیرش در این دوره دستیاری اصلاح شد.
 
سهمیه 20 درصدی برای ایثارگران بر اساس این مصوبه قانونی، قانون ایجاد تسهیلات ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و اصلاحات بعدی شامل ایثارگران، جانبازان، خانواده مفقودالاثرها و شهداء به قوت خود باقی است و 20 درصد ظرفیت پذیرش در هر رشته - محل به افراد واجد شرایط سهمیه مذکور در صورت کسب حداقل 80 درصد حدنصاب پذیرش در رشته - محل مذکور تعلق خواهد یافت.
حذف سهمیه زنان در آزمون دستیاری 100 درصد ظرفیت پذیرش در رشته زنان و زایمان به متقاضیان خانم واجد شرایط پذیرش تعلق خواهد گرفت و 10 درصد ظرفیت پذیرش در رشته های تخصصی به داوطلبان بومی واجد شرایط مناطق محروم در رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت در این مناطق به صورت مازاد تعلق خواهد گرفت.
شرایط استفاده از این سهمیه، لیست مناطق محروم و رشته های مورد نیاز تعهدات در فرصت های بعدی به اطلاع داوطلبان می رسد. همچنین بر اساس این قانون حداکثر 2.5 درصد ظرفیت پذیرش در رشته های مورد نیاز با تایید وزارت بهداشت به صورت مازاد به نیروهای مسلح واجد شرایط استفاده از مزایای بورسیه که حداقل 80 درصد حدنصاب پذیرش در رشته محل انتخاب را کسب کرده اند اختصاص می یابد.
سهمیه برای نخبگان و استعدادهای برتر بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اختصاص سهمیه برای نخبگان و استعدادهای برتر به قوت خود باقی است و کلیه قوانین و مقررات سهمیه بندی برای تحصیلات تکمیلی به جز موارد مصرح در این قانون از جمله قانون تخصیص سهمیه برای زنان در پذیرش دستیاری رشته های تخصصی پزشکی مصوب سال 1372 از این دوره لغو و بلااثر شده است.
اعلام شرایط داوطلبان شرکت در آزمون دستیاری به گزارش مهر، مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت شرایط‌ لازم‌ جهت شرکت در آزمون دستیاری را اعلام کرد. بر این اساس تأیید صلاحیت‌ عمومی‌ طبق‌ ضوابط‌ شورای‌ عالی‌ انقلاب‌ فرهنگی‌، داشتن‌ مدرک‌ یا گواهینامه‌ فارغ‌التحصیلی‌ در رشته‌ دکتری‌ پزشکی‌ عمومی‌ و داشتن‌ کارت‌ پایان‌ خدمت‌ نظام‌ وظیفه‌ یا معافی‌ برای‌ آقایان‌ از جمله این شرایط است.
اتمام‌ خدمات‌ قانونی‌ (خدمت‌ نظام‌ وظیفه‌ عمومی‌، خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، پیام‌ آوران‌بهداشت‌) یا معافیت از آن تا تاریخ 31 شهریور سال 90 از دیگر شرایط شرکت در آزمون است.
بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کلیه مشمولین آیین نامه "تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی ویژه استعدادهای درخشان" مجاز هستند فقط یک نوبت (و حداکثر تا 2 سال پس از فراغت از تحصیل) در آزمون ورودی پذیرش دستیار تخصصی شرکت کنند.
مشمولین کمیسیون موضوع مواد 2 و 3 آئین نامه اجرایی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان که شامل یک درصد رتبه‌ اول‌، یک درصد رتبه‌ دوم‌ (صدک‌ 98 تا 99) و یک درصد رتبه‌ سوم‌ (صدک‌ 97 تا 98) دانشگاههای‌ علوم‌ پزشکی‌ می‌توانند قبل‌ از انجام‌ خدمات‌ قانونی‌ با رعایت‌ مقررات‌ مربوطه‌ در آزمون‌ پذیرش‌ دستیار شرکت‌ کنند.
پزشکان‌ عمومی‌ متأهل به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان با رعایت موارد مندرج در قانون مجاز به‌ شرکت‌ در آزمون‌ دستیاری هستند.
دانشجویان‌ پزشکی‌ عمومی‌ متاهل‌ (اعم‌ از خانم‌ و آقا) که‌ حداقل‌ تا تاریخ 29 اسفند سال 89 مشغول‌ به‌ تحصیل‌ بوده‌ و حداکثر تا پایان 31 شهریور سال 90 فارغ‌التحصیل‌ می‌ شوند و نیز کلیه فارغ التحصیلان پزشکی عمومی متأهل از تاریخ 20 دی ماه 88 تا 20 دی ماه 89 قبل از شروع به خدمت نظام وظیفه و نیز خدمات لایحه طرح نیروی انسانی و کلیه مشمولین این قانون (اعم از دانشجو و یا فارغ التحصیل) صرفاً مجاز به یکبار شرکت در آزمون پذیرش دستیار تخصصی با استفاده از مقررات فوق الذکر هستند.
ترخیص‌ مشمولان‌ خدمت‌ نظام‌ وظیفه‌ مندرج‌ در این تبصره بر عهده‌ وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ نیست. بانوان‌ متأهل‌ مشمول‌ قانون‌ خدمت‌ پزشکان‌ و پیراپزشکان‌ که‌ قبل‌ از اول آذر سال 80 فارغ‌التحصیل‌ شده‌اند بدون‌ نیاز به‌ ارائه‌ نامه‌ عدم‌ نیاز از دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی‌ محل‌ سکونت‌ به عنوان‌ مازاد بر نیاز وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ از انجام‌ خدمات‌ موضوع‌ قانون پزشکان و پیراپزشکان معاف‌ شناخته‌ می‌شوند.
عدم محدودیت‌ سنی‌ و مجاز نبودن شرکت‌ در آزمون‌ به صورت‌ آزمایشی‌به گزارش مهر، عدم‌ اشتغال‌ به‌ تحصیل‌ داوطلب‌ در یکی‌ از رشته‌های‌ تخصصی‌ پزشکی‌، Ph.D، کارشناسی‌ ارشد پزشکی‌ ورزشی‌ و همچنین‌ نداشتن‌ مدرک‌ تخصصی‌ پزشکی بالینی و نداشتن‌ نقص‌ عضو مؤثر حرفه‌ای‌ برحسب‌ رشته از دیگر شرایط شرکت در این دوره از آزمون است. در این‌ دوره‌ محدودیت‌ سنی‌ وجود ندارد و  شرکت‌ در آزمون‌ بصورت‌ آزمایشی‌ مجاز نیست.
مهلت ثبت نام از 15 آبان تا 20 آذر زمان ثبت­نام و ارسال مدارک از 15 آبان آغاز می شود و داوطلبان در این دوره تا 20 آذر ماه فرصت دارند مدارک خود را از طریق اینترنت ارسال کنند. کارت آزمون دستیاری در روزهای 25 تا 27 بهمن ماه 89 توزیع می شود و آزمون روز 28 بهمن ماه برگزار می شود.
برگزاری آزمون پذیرش دستیار تخصصی در روز پنجشنبه 28 بهمن 89 آزمون پذیرش دستیار تخصصی شامل یک آزمون کتبی چهارجوابی با 200 سئوال است که از این 200 سئوال، 2 سئوال از منابع اخلاق پزشکی خواهد بود. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، تغییرات پیشنهادی در ارتباط با موضوع تحول در نظام پذیرش دستیار برای این دوره از آزمون دستیاری اعمال نخواهد شد.
سئوالات با توجه به منابع اعلام شده جهت این دوره از آزمون طرح می شود و موارد مندرج در این اطلاعیه به تصویب کمیسیون هفت نفره منتخب شورای آموزش پزشکی و تخصصی در تاریخ 27 مهر ماه سال 89 رسیده است.
  
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo