X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

هفته یازدهم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس بیست و یکم

جمعه 2 مهر 1389 ساعت 10:54 ب.ظ

وست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ     

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد   

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

 

هفته یازدهم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس بیست و یکم 

تا روز جمعه نهم مهر 

بیاد استاد مرحوم دکترعبدالرضا سودبخش 

صلوات برای شادی روح ان مرحوم

+++++++++++++++++++  

غلامرضا سرابی متخصص داخلی قلب که چهارشنبه شب در بیرون از مطب خود با اسلحه مورد سوء قصد قرار گرفته بود در بیمارستان دار فانی را وداع گفت.
به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا سرابی پس از این سوء قصد به بیمارستان امام حسین (ع) تهران منتقل شد که تلاش پزشکان بی نتیجه ماند.

گلوله به شکم و پهلوی سمت چپ دکتر سرابی اصابت کرده بود.

روحشان شاد

|||||||||||||||||

  

میزان افزایش حقوق اساتید و دستیاران اعلام شد
وزیر بهداشت به ایسنا خبر داد:
اعمال افزایش حقوق اساتید علوم پزشکی تا آبان
افزایش 6درصدی حقوق دستیاران و انترن‌ها  

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید با اعلام افزایش حقوق اساتید و دستیاران و انترن‌ها، از پرداخت افزایش حقوق اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی تا آبان ماه خبر داد.
دکتر مرضیه وحید دستجردی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به افزایش حقوق اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: بر اساس مصوب دولت، حقوق اساتید افزایش خواهد یافت و این افزایش تا آبان ماه اعمال می‌شود.
وی در مورد میزان افزایش حقوق اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی، اظهارکرد: با توجه به تعداد اساتید دانشگاه‌ها نمی‌توان میانگین افزایش حقوق را اعلام کرد، چرا که بیشتر اساتید وزارت بهداشت را مربیان و استادیاران تشکیل می‌دهند، اما در مجموع این افزایش بر اساس مصوب دولت می‌باشد.
وزیر بهداشت با اشاره به افزایش حقوق انترن‌ها و دستیاران، گفت: این افزایش سنواتی هر ساله اعمال می‌شود و در هیات امنای دانشگاه‌ها مصوب می‌شود، بنابراین میزان افزایش حقوق سال جدید انترن‌ها و دستیاران را در جلسه هیات امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی تصویب می‌کنیم.
دستجردی در خصوص میزان افزایش حقوق انترن‌ها و دستیاران، خاطرنشان کرد: با توجه به نرخ تورم این افزایش تعیین می‌شود که تقریبا برابر با افزایش حقوق کارکنان دولت برای امسال شش درصد است، بنابراین افزایش‌های ما نیز در همین حدود حرکت خواهد کرد.  

++++++++++++++++  

 

نفوذ  قدرتمند سوال فروش اعظم در همه ارکانهای نظام و نقش بازی کردن وزارت بهداشت 

اعتراض وزیربهداشت به احکام متخلفان دستیاری/ شکایت جدید از سئوال فروشان
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره احکام متخلفان آزمون دستیاری گفت: برای دو نفر از متخلفان حکم دادگاه صادر شده است که ما از این احکام راضی نیستیم چرا که معتقدیم احکام این افراد که در جامعه بحران ایجاد کردند متناسب با جرم صادر شده نیست.
دکتر مرضیه وحیددستجردی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: از میان متخلفان دستیاری سال 88 که پس از اطلاع وزارت بهداشت از خرید و فروش سئوالات با ابطال همراه شد 17 نفر متهم بودند و 25 نفر نیز به عنوان مطلع احضار شدند و در نهایت دادگاه برای دو نفر حکم صادر کرد.
وی اظهار داشت: وزارت بهداشت از حکمی که برای این افراد صادر شده است راضی نیست چرا که مجازات آنها تناسبی با بحرانی که ایجاد کردند ندارد و ما اعتراض شفاهی خود را به دادگاه اعلام کرده ایم.
دستجردی یادآور شد: این دو نفر داوطلب نبودند(ایا کارمند پار تی دار و بظاهر بسیجی وزارت بهداشت نبودند!) اما در خرید و فروش سئوالات دست داشتند که در دادگاه حکم گرفته اند.
وی در گفتگو با مهر با اشاره به بخش دیگری که در پرونده متخلفان دستیاری سال 88 به آن پرداخته شده است به مهر گفت: متخلفان علاوه بر جرم خرید و فروش سئوالات آزمون و اخلال در روند یک آزمون کشوری، با شکایت جداگانه وزارت بهداشت به جبران خسارت به بیت المال نیز محکوم شده اند که این موضوع به صورت ویژه در حال پیگیری است.
وزیر بهداشت اظهار داشت: ما معتقدیم افرادی که در خرید و فروش سئوالات آزمون دستیاری پزشکی دست داشته اند در جامعه بحران ایجاد کرده اند و باید با آنها به صورت جدی برخورد شود.
به گزارش مهر، سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد. در نهایت 2 هزار و 443 نفر در این آزمون پذیرفته شدند.

 چهار سخنی که زاهد را تکان داد ! ...

زاهدی گوید: جواب چهار نفر مرا سخت تکان داد.

اول مرد فاسدی از کنار من گذشت و من گوشه لباسم را جمع کردم تا به او نخورد.
او گفت ای شیخ خدا میداند که فردا حال ما چه خواهد بود!

دوم مستی دیدم که افتان و خیزان راه میرفت به او گفتم قدم ثابت بردار تا نیفتی.
گفت تو با این همه ادعا قدم ثابت کرده ای؟

سوم کودکی دیدم که چراغی در دست داشت گفتم این روشنایی را از کجا اورده ای؟
کودک چراغ را فوت کرد و آن را خاموش ساخت و گفت : تو که شیخ شهری بگو که این روشنایی کجا رفت؟

چهارم زنی بسیار زیبا که درحال خشم از شوهرش شکایت میکرد.
گفتم اول رویت را بپوشان بعد با من حرف بزن.
گفت من که غرق خواهش دنیا هستم چنان از خود بیخود شده ام که از خود خبرم نیست تو چگونه غرق محبت خالقی که از نگاهی بیم داری؟
//////////

معاون آموزشی وزارت بهداشت:
دوره تخصصی پزشک خانواده طراحی می‌شود
بین برنامه آموزشی دوره پزشکی با نیازهای واقعی ارائه خدمت، فاصله وجود دارد 
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طراحی دوره تخصص پزشک خانواده ویژه پزشکان خانواده خبر داد.
دکتر محمد علی محققی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ایجاد دوره پودمانی mph پزشک خانواده، گفت: برای پزشکانی که در سیستم پزشک خانواده خدمت می‌کنند دوره mph‌ در حین خدمت ایجاد شده است.
وی افزود: پزشکان خانواده‌ای که دو سال از مدت خدمت آنان گذشته باشد و دارای شرایط لازم نیز باشند می‌توانند وارد این دوره پودمانی در حین خدمت شوند که مدل‌های آموزشی آن تماما تولید داخل است و با همکاری نظام سلامت این دوره راه اندازی شده است.
محققی با بیان اینکه از بهمن ماه سال گذشته حدود 186 پزشک خانواده در این دوره شرکت کرده‌اند، اظهار کرد: در حال حاضر در تدارک برگزاری آزمون ترم اول آنان هستیم و در نظر داریم تا در نیمه دوم سال تحصیلی بهمن ماه در این دوره پذیرش مجدد داشته باشیم.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری این دوره ارتقای علمی پزشکان خانواده است، خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند بدون نیاز به ترک خدمت تحت این آموزش قرار گیرند.
وی با اشاره به طراحی دوره تخصص پزشک خانواده، گفت: آموزش این دوره همانند دوره mph در فیلد و در حین خدمت می باشد.
محققی با بیان اینکه سیستم تربیت گروه پزشکی دارای مشکلاتی است، اظهارکرد:‌ بین برنامه آموزشی دوره پزشکی با نیازهای واقعی پزشکان در ارائه خدمات فاصله وجود دارد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت تحکیم جایگاه شغلی پزشکان عمومی، خاطرنشان کرد: تحکیم جایگاه شغلی پزشکان عمومی بحث بسیار مهمی است که در وزارت بهداشت در حال پیگیری است و امیدواریم با تعرفه گذاری مناسب و پاسخگویی به نیازها و توجه به مشکلات، موجبات دوام خدمت برای این گروه فراهم شود تا رویکرد به دوره‌های تخصص، روندی منطقی و رقابتی داشته باشد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo