X
تبلیغات
رایتل

هفته پانزدهم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس هفدهم

جمعه 5 شهریور 1389 ساعت 02:59 ب.ظ

 

اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ     

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

؛::::::::::::؟

 

هفته پانزدهم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس هفدهم

تا روز جمعه دوازدهم شهریور 

===========================

 بالاخره به درس هفدهم رسیده (خوانده و نخوانده) از نیمه گذشتیم

  از الان ۵ ماه و ۳ هفته و چهار روز (یعنی کمتر از ۶ ماه) تا امتحان باقیست تا دیر نشده بجنبید 

گاه چه زود دیر می شود!  بعدا نگید نگفتی!

 

 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

از سوی بازرس گجت اعلام شد 

حکم قضایی دو متخلف پرونده دستیاری صادر شد / رد پای یک دانشجوN در تخلفات 
 (چه حراست بی عرضه ای داریم در وزارتخانه! 

 ۲ تا فسقلی سوالات را حفظ کردند؛ بردند بیرون مثل دفتر چه های وزارتخانه تایپ کردند؛ فروختند به عبدالمالک ریگی! عبدالمالک ریگی هم که از عوامل اصلی فروش بود اعدام شد. دست امر یکا و اسرائیل هم در فروش سوالات رو شده به همین زودی قوه قضائیه و وزارت اطلاعات کشور انها را رسوا خواهند کرد. لازم به ذ کر است سر نخ هایی  از دست داشتن امریکا و اسرائیل در اعمال سهمیه های مختلف در امتحان رزیدنتی برای جلوگیری از روند بسیار بسیار صعودی علم در ایران بدست امده که با تکمیل شدن اطلاعات به عموم ... رسانده خواهد شد زنده باد سربازان گمنام متخلف که در همه صحنه ها حضور دارند!) 

خبرگزاری مهر - گروه حوزه و دانشگاه: دوره آموزشی پذیرفته شدگان آزمون دستیاری 88 در دانشگاههای علوم پزشکی آغاز شده اما همچنان وزارت بهداشت در انتظار گزارش نهایی قوه قضائیه است با این حال وزیر بهداشت به تازگی اطلاعات جدیدی از متخلفان آزمون ارائه کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مرضیه وحیددستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جمع دانشجویان استعداد درخشان در پاسخ به اعتراضات و انتقادات دانشجویان مبنی بر ابطال آزمون دستیاری 88 گفت: آزمون دستیاری برای احقاق حقوق نخبگانی مثل شما که (با استفاده از سهمیه قبول شدید و از قوم و خویش خودمانید) زحمت کشیده بودند و جلوگیری از سوء استفاده سودجویان باطل شد.
وزیر بهداشت در این باره نکات جدیدی را مطرح کرده است که در پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز منتشر شده است. دکتر وحیددستجردی با اشاره به صدور حکم متخلفان آزمون دستیاری گفت: حکم قطعی دو نفر از این محکومان که یک نفر از دانشجویان و یک نفر از کارکنان وزارت بهداشت (بازرس گجت: در فروش قبلی گفته بودم وزارتخانه پاکسازی شده ولی چکار کنم سر بازان گمنام در همه جا حضور دارند و مثل غده سرطانی سریع رشد میکنند و میتوانند دست به هر تخلقی بزنند! رویم سیاه) است در محاکم قضایی صادر و اجرا شده و در انتظار صدور احکام سایر متخلفان هستیم.
این در حالی است که وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران نیز بر این نکته تاکید کرد: ما در انتظار ارائه گزارش تخلفات دستیاری از سوی قوه قضائیه به وزارت بهداشت هستیم. تنها خبر داریم که برای دو نفر حکم قضایی صادر شده است. زمانی که برای سایر افراد حکم صادر کنند، گزارش نهایی ارائه می شود.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد روز اول اسفند ماه آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال شد و پس از آن آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.
در نهایت از میان بیش از 14 هزار داوطلب دستیاری 2 هزار و 443 نفر در دوره سی و هفتم دستیاری پذیرفته شدند که بر اساس اعلام وزیر بهداشت میزان پذیرفته شدگان نسبت به سال گذشته 27 درصد رشد داشته است.
پیش از این نیز دکتر محمدعلی محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره متخلفان آزمون دستیاری گفته بود: پرونده 17 نفر از متخلفان آزمون دستیاری سال 88 که در حیطه وظایف وزارت بهداشت بود در هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونها مورد بررسی قرار گرفت و این تعداد از روند پذیرش آزمون حذف شدند.

وی اضافه کرده بود: هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونهای وزارت بهداشت تاکنون دو بار تشکیل جلسه داده است و تا اندازه ای که موضوع به وزارت بهداشت ارتباط داشته کاملاً مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که در هیئت تجدیدنظر هم آرا مورد تایید قرار گیرد این رای قطعی خواهد بود.
محققی تاکید کرده بود: نوع تخلف در این آزمون خروج سئوالات بوده که عوامل این تخلف و داوطلبانی که از این سئوالات استفاده کرده اند به قوه قضاییه معرفی شده اند.
البته این سخنان معاونت آموزشی در حالی عنوان شد که پیش از این در اردیبهشت ماه امسال عباس جعفری دولت آبادی - ادستان تهران اعلام کرده بود: پرونده سه نفر از متهمان پرونده دستیاری با صدور کیفرخواست به دادگاه عمومی ارسال شده است و پرونده سایر متهمان تخلف آزمون دستیاری 88 همچنان مفتوح است.
در نهایت آنچه که هنوز همگان از جمله داوطلبان آزمون دستیاری سال 88، پذیرفته شدگان و خانواده ها را در انتظار گذاشته است گزارش نهایی از تخلفی است که در یکی از مهمترین آزمون های پذیرش دانشجوی دوره تحصیلات تکمیلی در کشور رخ داده است .......
 ......

 

 

 :::::::::::::::::::

زمان آزمون و توزیع کارت
جزئیات ثبت نام آزمون دکتری تخصصی پزشکی/ پذیرش در 50 رشته تخصصی
جزئیات و نحوه شرکت داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) سال تحصیلی 90 - 89 اعلام شد که بر اساس آن داوطلبان تا 24 شهریور فرصت دارند به صورت اینترنتی در آزمون ثبت نام کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، مهلت ثبت نام و ارسال مدارک در آزمون دکتری تخصصی از چهارم شهریور ماه آغاز شده و متقاضیان باید مدارکی از جمله کارت ملی، شناسنامه، دانشنامه دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی و یا مدرک معتبری که نمایانگر فراغت از تحصیل داوطلب باشد، گواهی معدل دوره تحصیلی را به صورت اینترنتی ارسال کنند.

شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان مجاز به شرکت درآزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی 

بر اساس شرایط عمومی که برای داوطلبان ذکر شده است، داوطلبینی مجاز به شرکت در آزمون هستند که با برخورداری از توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی، واجد کلیه شرایط عمومی آزمونهای کشوری از جمله اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی، پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران، عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروههای محارب و ملحد و هواداری از آنها، نداشتن سوء پیشینه کیفری و نیز عدم اشتهار به فساد اخلاقی در تمام ادوار تحصیلی و مراحل شغلی باشند.
مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت شرایط اختصاصی داوطلبان شرکت در آزمون را نیز اعلام کرد. بر این اساس دارا بودن دانشنامه کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) در رشته مربوطه یا دکتری حرفه ای (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی) مهمترین شرط شرکت در آزمون است. مدارک معادل کارشناسی ارشد و یا گواهی پایان دوره پذیرفته نیست.
عدم اشتغال به تحصیل در دوره های دکتری تخصصی (Ph.D)  یا دستیاری در کلیه موسسات آموزشی و تحقیقاتی کشور، دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی مورد تایید، مشخص بودن وضعیت گذراندن طرح خدمات قانونی پزشکان و پیراپزشکان و مشخص بودن وضعیت خدمت نظام وظیفه از دیگر شرایط آزمون است.

داوطلبان تنها مجاز به ثبت نام در یک رشته هستند 

داوطلبان تنها مجاز به ثبت نام در یک رشته هستند و در رشته هایی که بیش از یک محل، ظرفیت پذیرش داشته باشد داوطلب در صورت پذیرفته شدن در مرحله اول آزمون می تواند به ترتیب اولویت، نسبت به انتخاب چند محل اقدام کند.
داوطلبانی که در آزمون دکتری تخصصی Ph.D سال تحصیلی 89-88 شرکت کرده، پذیرفته شده اند و در دانشگاه ثبت نام نکرده اند و یا انصراف داده اند مجاز به شرکت در این آزمون نیستند.
شرایط اتباع خارجی متقاضی شرکت در دوره دکتری تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت
اتباع خارجی متقاضی شرکت در دوره دکتری تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت (سال تحصیلی90-89) صرفاً باید از طریق شورای بورس دانشجویان غیر ایرانی اقدام کنند. ثبت نام اتباع خارجی مقیم ایران منوط به داشتن یکی از مدارک اقامتی یا شناسایی معتبر است.
داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت که واحد شرایط استفاده از تسهیلات آیین نامه تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی ویژه استعدادهای درخشان هستند باید جهت دریافت معرفی نامه به معاونت آموزشی دانشگاه محل تحصیل مراجعه کنند.

نحوه شرکت دانشجویان استعدادهای درخشان در آزمون دکتری تخصصی 

بر اساس ماده 6 آیین نامه استعدادهای درخشان و تبصره های این ماده مبنی بر اختصاص حداکثر 10 درصد از ظرفیت پذیرش عادی در هر رشته به دانشجویان مشمول آیین نامه استعداد های درخشان مقاطع مختلف (اعم از روزانه و شبانه) که بیش از دو سال از زمان فارغ التحصیلی آنها نگذشته باشد تخصیص داده می شود. جهت استفاده از این سهمیه شرکت در آزمون و کسب حداقل 90 درصد نمره ای که آخرین نفر گزینش آزاد در رشته / محل مربوطه به دست آورده است لازم است.
پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی در شعب بین الملل دانشگاههای علوم پزشکی ازبین افرادی که علاقمندی خود در هنگام ثبت نام اعلام کرده و در آزمون پذیرفته نشده اند انجام می گیرد. تعداد دو برابر ظرفیت اعلامی در این گروه به مرکز سنجش آموزش پزشکی معرفی و از سوی مرکز به شعب بین الملل دانشگاههای علوم پزشکی ارسال می شود و این شعب با توجه به ضوابط و پس از انجام مصاحبه اقدام به اعلام اسامی پذیرفته شدگان می کنند.

نحوه نمره دهی و برگزاری آزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت

آزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت شامل دو مرحله کتبی (70 درصد نمره) و مصاحبه (30 درصد نمره) است. آزمون کتبی به صورت تستی برگزار می شود.
از میان داوطلبانی که در آزمون کتبی (مرحله اول) حدنصاب نمره لازم را با توجه به سهمیه مربوطه کسب کرده باشند به تعداد دو برابر ظرفیت، جهت آزمون شفاهی (مرحله دوم) دعوت به عمل خواهد آمد. در رشته اخلاق پزشکی در مرحله اول سه برابر جهت مصاحبه اعلام خواهد شد.
داوطلبان باید مبلغ 130 هزار ریال به حساب شماره 6/1278 خزانه داری کل (قابل پرداخت در کلیه شعبه های بانک ملی) واریز کنند و شماره فیش بانکی و تاریخ واریز آن را در زمان ثبت نام اینترنتی در فرمهای ثبت نام اینترنتی ثبت کرده و واصل فیش واریزی را جهت انجام مراحل بعدی نزد خود نگهدارند. داوطلبان باید کلیه مدارک خواسته شده را تکمیل و اسکن کنند و در زمان ثبت نام به صورت اینترنتی ارسال کنند.
آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پایه پزشکی (Ph.D) روز پنجشنبه 6 آبان ماه 89 در 50 رشته تخصصی و پنج شهر تهران، تبریز، اصفهان، شیراز و مشهد برگزار می شود و توزیع کارت تنها به صورت اینترنتی خواهد بود. برای کسانی که دارای نمره زبان نباشند کارت ورود به جلسه صادر نمی شود.

رشته ها و دانشگاه های مورد پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی 

آزمون در رشته های تخصصی شامل اقتصاد سلامت، اخلاق پزشکی، آموزش پزشکی، آموزش بهداشت، آمار زیستی، اپیدمیولوژی، اعضای مصنوعی و وسایل کمکی، انگل شناسی پزشکی، ایمنی شناسی پزشکی، بیوشیمی  بالینی، بهداشت حرفه ای، بیولوژی تولیدمثل، باکتری شناسی پزشکی، بهداشت محیط، بهداشت باروری، پروتئومیکس کاربردی، پرستاری، پزشکی مولکولی، حشره شناسی پزشکی ومبارزه با نا‌قلین، خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژی)، روانشناسی بالینی، روانشناسی نظامی، زیست فناوری پزشکی، ژنتیک پزشکی و سیاست گذاری سلامت برگزار می شود.
رشته های سالمندشناسی، سلامت و رفاه اجتماعی، سلامت در بلایا و فوریتها، شنوایی شناسی، علوم اعصاب، علوم تشریح، علوم تغذیه، علوم و صنایع غذایی (گرایش کنترل کیفی و بهداشتی)، فارماکولوژی، فیزیولوژی، فیزیوتراپی، فیزیک پزشکی، قارچ شناسی پزشکی، کاردرمانی، گفتار درمانی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، مدیریت اطلاعات بهداشتی درمانی، مددکاری اجتماعی، مهندسی بافت، مهندسی پزشکی (گرایش بیوالکتریک) نیز در این دوره دانشجوی دکتری می پذیرند.
پذیرش دوره دکتری تخصصی در دانشگاههای علوم پزشکی ایران، تهران، شیراز و شهیدبهشتی، اصفهان، یزد، همدان، کرمان، علوم بهزیستی و توانبخشی، اهواز، مشهد، اصفهان، شاهرود، تبریز، بقیه الله، گلستان، قزوین، کردستان، زنجان، شهرکرد، سازمان انتقال خون، انستیتو پاستور ایران، سمنان و مازندران صورت می گیرد.
 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo