X
تبلیغات
رایتل

هفته نوزدهم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس سیزدهم

شنبه 9 مرداد 1389 ساعت 12:28 ق.ظ

اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================

  

هفته نوزدهم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس سیزدهم

تا روز جمعه پانزدهم مرداد

================================   

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد:
پذیرش حدود22 نفردر آزمون دکترای تخصصی طب سنتی
اعلام نتایج کتبی آزمون در روز پنجشنبه
برگزاری آزمون شفاهی در 18 مرداد

 

===================================

 ثبت نام دستیاران آغاز شد
جزئیات آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی پزشکی؛ برگزاری آزمون در 25 شهریور
جزئیات بیست و نهمین دوره آزمون گواهینامه و پنجاه و هفتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی اعلام شد که بر اساس آن داوطلبان می توانند در روزهای 9 تا 26 مرداد نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند...........
.................................. 

===================================

  

 ثبت نام دستیاران آغاز شد/
جزئیات آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی پزشکی/ برگزاری آزمون در 25 شهریور
جزئیات بیست و نهمین دوره آزمون گواهینامه و پنجاه و هفتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی اعلام شد که بر اساس آن داوطلبان می توانند در روزهای 9 تا 26 مرداد نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، آزمون کتبی گواهینامه و دانشنامه تخصصی 9 صبح روز 25 شهریور ماه سال جاری در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار می شود و آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی نیز در روزهای 27 و 28 شهریور بر اساس جدول زمان بندی که در زمان توزیع کارت ارائه می شود، انجام می گیرد.
کارت ورود به جلسه آزمون کتبی و شفاهی دانشنامه و آزمون کتبی گواهینامه تخصصی در روزهای 23 و 24 شهریور از ساعت 9 تا 17 در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی توزیع می شود.
کلیه دستیارانی که تا پایان آبان ماه سال 89 دوره دستیاری آنها به اتمام می رسد و در زمان معرفی جهت شرکت در آزمون گواهینامه تخصصی حداقل مدت 12 ماه از زمان کسب قبولی در مقطع ماقبل گواهینامه آنها گذشته و در این مدت در بخش حضور داشته اند، مجاز هستند که در این آزمون شرکت کنند.
همچنین دستیارانی که در آزمون گواهینامه تخصصی شرکت می کنند باید دفاعیه پایان نامه خود را قبل از معرفی به آزمون گواهینامه تخصصی انجام داده باشند.
احراز حداقل 60 درصد از نمره ارزیابی درون بخشی (نمره 90) و حداقل نمره 85 از نمره کل 150 در آزمون کتبی گواهینامه تخصصی جهت اخذ گواهینامه الزامی است. تعداد دفعات شرکت در آزمون کتبی دانشنامه تخصصی محدودیتی ندارد.
آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی صرفاً برای افرادی برگزار می شود که حد نصاب کتبی را بدست آورده باشند و آزمون به صورت آسکی خواهد بود. 
مدارک لازم جهت ثبت نام علاوه بر ارائه دو قطعه عکس، تصویر شناسنامه، ارائه گواهی خدمت ضریب K و اصل فیش بانکی به حساب بانکی مندرج در آیین نامه آزمون است که برای شرکت در هر دوره ای مبلغ آن متفاوت است.
افرادی که بار اول در آزمون شرکت می کنند مبلغ 137 هزار و 500 ریال، افرادی که برای بار دوم در آزمون شرکت می کنند، مبلغ 275 هزار ریال و افرادی که برای بار سوم در آزمون شرکت می کنند مبلغ 618 هزار و 750 ریال باید پرداخت کنند.
نتایج آزمون کتبی گواهینامه و دانشنامه تخصصی روز جمعه 26 شهریورماه اعلام می شود و نتایج نهایی نیز در روز 29 شهریور با معرفی نفرات برتر منتشر می شود.
آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی پزشکی هر سال شهریورماه برگزار می شود. آزمون گواهینامه غیررقابتی است و به منظور ارزیابی پایان دوره تخصصی محسوب می شود. افرادی که در آزمون دانشنامه تخصصی حدنصاب های علمی لازم را بدست بیاورند امکان عضویت در هیئت علمی دانشگاهها را دارند. 

==================================== 

 رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد:
پذیرش حدود22 نفردر آزمون دکترای تخصصی طب سنتی
اعلام نتایج کتبی آزمون در روز پنجشنبه
برگزاری آزمون شفاهی در 18 مرداد
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری آزمون دکترای تخصصی(Ph.D) طب سنتی، از پذیرش حدود 22 نفر و اعلام نتایج نهایی آزمون در20 مرداد ماه خبر داد.
دکتر نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ظرفیت پذیرش آزمون دکترای تخصصی طب سنتی، گفت: حدود 22 دانشجو از میان پزشکان واجد شرایط در دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهد، علوم پزشکی ایران، تهران، شهید بهشتی، مشهد و شیراز پذیرفته می‌شوند.
وی با اشاره به اعلام کلید سوالات آزمون از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
http://sanjeshp.ir ، گفت: داوطلبان تا فردا مهلت دارند اعتراضات خود را اعلام کنند و سپس 11 مرداد ماه رسیدگی به اعتراضات آغاز می‌شود.
نسل سراجی از اعلام نتایج کتبی آزمون دکترای تخصصی در روز پنجشنبه 14 مرداد ماه خبر داد و افزود: داوطلبانی که حداقل 70 درصد نمره را کسب کنند برای آزمون شفاهی 18 مرداد ماه دعوت می‌شوند.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی افزود: انتظار می‌رود پذیرفته‌شدگان این دوره دارای آمادگی کامل و حتی الامکان آشنا به متون قدیمی و علاقه‌مند به تحمل دشواری‌های خاص این مسئولیت‌ها و فعالیت‌های ویژه و استثنائی مورد نظر بوده و ترجیحاً سابقه مطالعاتی قابل قبول و تالیفاتی در زمینه طب سنتی داشته باشند.
وی با بیان اینکه برای 96 داوطلب کارت ورود به آزمون صادر شده است، اظهارکرد: از این تعداد 75 نفر بر سر جلسه آزمون حضور یافتند.
   

===================================

 

 

 چطور سریعتر و طولانی تر به خواب برویم؟
توصیه شده است که، “بهترین درمان برای بیخوابی، خوابیدن زیاد است.” خنده دار به نظر می رسد اما موثر نیست.واقعیت این است که وقتی نمی توانید بخوابید، چه به خاطر یک بیماری جسمی باشد، چه استرس یا اختلال خواب، خندیدن آخرین راه حلی است که به مغزتان خطور می کند. برای دست یافتن به یک خواب خوب و راحت، راه های مختلفی وجود دارد که به علت بیخوابی وابسته است. آندسته از بیخوابی ها که به خاطر مشکلات جسمی ایجاد می شود، ممکن است راهکارهای دارویی یا حتی جراحی داشته باشد، درحالیکه بیخوابی های ناشی از استرس یا مشکلاتی از این نوع، راه حل های درمانی طبیعی تری دارند.
یک نمونه مشکل جسمی، آپنه خواب است که می تواند با یک انسداد فیزیکی (آپنه خواب انسدادی)، یا مشکلی در مغزتان (آپنه خواب مرکزی)، و یا ترکیبی از ایندو (آپنه خواب پیچیده) ایجاد شود. درمان های مختلف برای این مشکل عبارتند از تغییر محل خوابیدن، جراحی، یا استفاده از دارو. داروهای این مشکل می توانند تجویزی یا از جمله داروهای بدون نیاز به نسخه باشند.
اما اگر مشکل شما در خوابیدن ناشی از مشکلاتی مثل شیفت های کاری غیرمتعارف است شاید بهتر باشد ایجاد هرگونه سروصدا در محل خوابتان را از بین برده، پرده های ضخیم به پنجره ها بزنید و تلفن را هم از برق بکشید.
یکی از متداولترین عوامل بروز بیخوابی، استرس است. خوشبختانه وقتی به خاطر استرس ها و نگرانی هایتان بیخواب می شوید، خیلی راحت تر حتی بدون استفاده از دارو و جراحی می توانید دوباره خواب خوب و طولانی داشته باشید. اگر دلیل بیخوابیتان استرس است، می توانید از یکی از این روش های درمانی طبیعی استفاده کنید:
· طب سوزنی: یک روش درمانی متعلق به چین باستان است.
· رایحه درمانی: که در آن از روغن های خاص برای درمان و آسودگی فرد استفاده می شود.
· گیاهان معطر: برای تقویت حس رلاکسیون و تمدد اعصاب که در محل خوابتان گذاشته می شوند.
· هیپنوتیز: در این روش می توانید یاد بگیرید که چطور بدنتان را برای ریلکس شدن و پذیرش خواب آموزش دهید.
· ماساژ: اینکار که می تواند توسط همسرتان یا یکی از اعضای خانواده و یا حتی خودتان انجام شود راه خوبی برای کاهش استرس و ترغیب بدنتان به خواب است.
· مدیتیشن: می توان آن را هم موقع خواب و هم در طول روز بعنوان راهی برای از بین بردن استرس انجام داد.
· یوگا: این ورزش به بدن، ذهن و روحتان کمک می کند که در کنار هم به بهترین وجه برای تقویت سلامت فیزیکی، فکری و روحی شما کار کنند.
علت بیخوابی شما هرچه که باشد، همیشه اشتباهی هست که نادیده اش می گیرید و فکر می کنید که خود به خود برطرف می شود. اگر مشکل بیخوابی شما آنقدر جدی است که باعث خستگی و خواب آلودگی شما در طول روز می شود، حتماً باید به دنبال درمان فوری آن باشید. اولین قدم شما مشورت با پزشک و بررسی علت کم خوابی شماست.
مقابله با بیخوابی با تغییر در سبک زندگی
هر کس در زندگی خود حداقل یک شب مشکل بیخوابی را تجربه کرده است. این بیخوابی معمولاً دلیل دارد. مثلاً اگر فرد درمورد یک موضوع و مشکل خاص کاری استرس داشته باشد می تواند علت بیخوابی او شود. یا شاید هم به خاطر سرماخوردگی نتواند یک شب به خواب رود.
دلیل این بیخوابی هرچه که باشد، اگر هفته ها طول بکشد می تواند نشانه ای از بیماری بیخوابی باشد. در موارد جدی تر بیخوابی، ماه ها طول می کشد که فرد نمی تواند بخوابد. اما باور نادرست درمورد این مسئله این است که همه فکر می کنند که این یک مشکل بیخوابی به تنهایی است درحالیکه علامت یک مشکل بزرگتر است.
یکی از متداولترین علل بیخوابی، سبک زندگی فرد است. برای خیلی افراد این مشکل از دوران دبیرستان شروع می شود. فعالیت های درسی و اجتماعی بیش از حد باعث شب زنده داری های پی در پی و برهم خوردن برنامه خواب فرد می شود. این مشکل در دوران دانشگاه ادامه پیدا کرده و وارد زندگی کاری فرد می شود. بنابراین باید سعی کنید یک برنامه منظم و خوب برای خوابتان داشته باشید و مطمئن باشید این مشکل خیلی زود از بین خواهد رفت.
کاری که خیلی ها انجام می دهند نوشیدن قهوه است. بااینکه اکثریت برای بیدار ماندن در یک روز کاری سخت اینکار را می کنند اما کافئین موجود در آن می تواند علت بیماری بیخوابی شما باشد. کافئین یک محرک است، از اینرو حذف این ماده از رژیم غذایی بسیار موثر خواهد بود.
منبع :مردمان 

================================ 

جینی دختر زیبا و باهوش پنج ساله ای بود.
یک روز که همراه مادرش برای خرید به فروشگاه رفته بود، چشمش به یک گردن بند مروارید بدلی افتاد که قیمتش ۱۰/۵ دلار بود، دلش بسیار آن گردن بند را می خواست. پس پیش مادرش رفت و از مادرش خواهش کرد که آن گردن بند را برایش بخرد.
مادرش گفت:
خوب! این گردن بند قشنگیه، اما قیمتش زیاده ، خوب چه کار می توانیم بکنیم!
من این گردن بند را برات می خرم اما شرط داره، وقتی به خانه رسیدیم، یک لیست مرتب از کارها که می توانی انجام شان بدهی رو بهت می دم و با انجام آن کارها می توانی پول گردن بندت رو بپردازی و البته مادر کلانت هم برای تولدت چند دلار تحفه می ده و این می تونه کمکت کنه.
جنی قبول کرد...
او هر روز با جدیت کارهایی که برایش محول شده بود را انجام می داد و مطمئن بود که مادربزرگش هم برای تولدش برایش پول هدیه می دهد.
بزودی جینی همه کارها را انجام داد و توانست بهای گردن بندش را بپردازد.
وای که چقدر آن گردن بند را دوست داشت.
همه جا آن را به گردنش می انداخت؛
کودکستان، بستر خواب، وقـتی با مادرش برای کاری بیرون می رفت، تنها جایی که آن را از گردنش باز می ‌کرد حمام بود، چون مادرش گفته بود ممکن است رنگش خراب شود!
پدر جینی خیلی دخترش را دوست داشت.
هر شب که جینی به بستر خواب می رفت، پدرش کنار بسترش روی کرسی مخصوصش می نشست و داستان دلخواه جینی را برایش می خواند.
یک شب بعد از اینکه داستان تمام شد، پدرجینی گفت:
جینی ! تو من رو دوست داری؟
- اوه، البته پدر! خودت می دانی که عاشقتم.
- پس او گردن بند مرواریدت رو به من بده!!!
- نه پدر، اون رو نه! اما می توانم عروسک مورد علاقه ام رو که سال پیش برای تولدم به من هدیه دادی رو خودت بدم، اون عروسک قشنگیه، می توانی در مهمانی هات دعوتش کنی، قبوله؟
- نه عزیزم، باشه، مشکلی نیست...
پدرش روی او را بوسید و نوازش کرد و گفت: " شب بخیر عزیزم."
هفته بعد پدرش مجددا ً بعد از خواندن داستان، از جینی پرسید:
- جینی ! تو من رو دوست داری؟
- اوه، البته پدر! خودت می دانی که عاشقتم.
- پس او گردن بند مرواریدت رو به من بده!!!
- نه پدر، گردن بندم رو نه، اما می توانم اسب کوچک و قشنگم رو بهت بدم، او موهایش خیلی نرم و لطیفه، می توانی در باغ با او قدم بزنی، قبوله؟
- نه عزیزم، باشه، مشکلی نیست...
و دوباره روی او را بوسید و گفت:
" خدا حفظت کنه دختر زیبای من، خوابهای خوب ببینی. "
چند روز بعد، وقتی پدر جینی آمد تا برایش داستان بخواند، دید که جینی روی تخت نشسته و لب هایش می لرزد.
جینی گفت : "پدر، بیا اینجا " ، دست خود را به سمت پدرش برد، وقتی مشتش را باز کرد گردن بندش آنجا بود و آن را در دست پدرش داد.
پدر با یک دستش آن گردن بند بدلی را گرفته بود و با دست دیگرش، از جیبش یک قوطی مخمل آبی بسیار زیبا را بیرون آورد. داخل قوطی، یک گردن بند زیبا و اصل مروارید بود!!! پدرش در تمام این مدت آن را نگهداشته بود.
او منتظر بود تا هر وقت جینی از آن گردن بند بدلی صرف نظر کرد، آن وقت این گردن بند اصل و زیبا را برایش هدیه بدهد...
« این مسأله دقیقاً همان کاری است که خدا در مورد ما انجام میدهد! او منتظر می ماند تا ما از چیزهای بی ارزش که در زندگی به آن ها چسپیدیم دست برداریم، تا آن وقت گنج واقعی اش را به ما بدهد. این داستان سبب می شود تا درباره چیزهایی که به آن چسپیده بودیم بیشتر فکر کنم ... سبب می شود، یاد چیزهایی بی افتیم که به ظاهر از دست داده بودیم اما خدای بزرگ، به جای آن ها، هزار چیز بهتر را به ما داده است»
 

=============================

 

هرکسی که به این سوال جواب بده، جایزه می‌گیرد!!

یارو زبونش می‌گرفته ، می‌ره داروخونه می‌گه: آقا دیب داری؟
کارمند داروخونه می‌گه: دیب دیگه چیه؟
یارو جواب می‌ده: دیب دیگه - این ورش دیب داره ، اون ورش دیب داره.کارمنده می‌گه: والا ما تا حالا دیب نشنیدیم - چی هست این دیب ؟! یارو می‌گه: بابا دیب ، دیب
طرف می‌بینه نمی‌فهمه ، می‌ره به رئیس داروخونه می‌گه - اون می‌آد ‌می‌پرسه: چی می‌خوای عزیزم ؟!
یارو می‌گه: دیب!
رئیس می‌پرسه: دیب دیگه چیه؟!
یارو می‌گه: بابا دیب دیگه - این ورش دیب داره ، اون ‌ورش دیب داره.
رئیس داروخونه می‌گه: تو مطمئنی که اسمش دیبه؟!
یارو می‌گه: آره بابا - خودم دائم مصرف دارم، شما نمی‌دونید دیب چیه؟
رئیس هم هر کاری می‌کنه ، نمی‌تونه سر در بیاره و کلافه می‌شه ... یکی از کارمندای داروخونه برای خود شیرینی می‌آد جلو و می‌گه: یکی از بچه‌های داروخونه مثل همین آقا زبونش می‌گیره، فکر کنم بفهمه این چی می‌خواد - اما الان شیفتش نیست.
رئیس داروخونه که خیلی مشتاق شده بود بفهمه دیب چیه ، گفت: اشکال نداره - یکی بره دنبالش، سریع برش داره بیارتش.

می‌رن اون کارمنده رو میارن - وقتی می‌رسه، از یارو می‌پرسه: چی می‌خوای؟!
یارو می‌گه: دیب! کارمنده می‌گه: دیب؟!
یارو: آره
کارمنه می‌گه: که این ورش دیب داره ، اون ورش دیب داره؟!
یارو: آره
کارمند: داریم! چطور نفهمیدن تو چی می‌خوای؟!
همه خیلی خوشحال شدن که بالاخره فهمیدن یارو چی می‌خواد - کارمنده سریع می‌ره توی انبار و دیب رو میذاره توی یه مشمع مشکی و میاره می‌ده به یارو و اونم می‌ره پی کارش.
همه جمع می‌شن دور اون کارمند و با کنجکاوی می‌پرسن: چی می‌خواست این?!کارمنده می‌گه: دیب!می‌پرسن: دیب؟دیب دیگه چیه؟!
می‌گه: بابا همون که این ورش دیب داره، اون ورش دیب داره!
رئیس شاکی می‌شه و می‌گه: اینجوری فایده نداره - برو یه دونه دیب ور دار بیار ببینیم دیب چیه؟!
کارمنده می‌گه: تموم شد - آخرین دیب رو دادم به این بابا رفت!!
دوستان حالا دیب چیه؟؟؟؟؟؟

====================================== 

مردی از یکی از دره های پیرنه در فرانسه می گذشت ، که به چوپان پیری برخورد. غذایش را با او تقسیم کرد و مدت درازی درباره ی زندگی  صحبت کردند . بعد صحبت به وجود خدا رسید .
مرد گفت : اگر به خدا اعتقاد داشته باشم باید قبول کنم که آزاد نیستم و مسوول هیچ کدام از اعمالم نیستم . زیرا مردم می گویند که او قادر مطلق است و اکنون و گذشته و آینده را می شناسد.
چوپان زیر آواز زد و پژواک آوازش دره را آکند . بعد ناگهان آوازش را قطع کرد و شروع کرد به ناسزا گفتن به همه چیز و همه کس . صدای فریادهای چوپان نیز در کوهها پیچید و به سوی آن دو بازگشت .
سپس چوپان گفت : زندگی همین دره است ، آن کوهها ، آگاهی پروردگارند ؛ و آوای انسان ، سرنوشت او . آزادیم آواز بخوانیم یا ناسزا بگوئیم ، اما هر کاری که می کنیم ، به درگاه او می رسد و به همان شکل به سوی ما باز می گردد .  


"خداوند پژواک کردار ماست ."
پائولو کوئیلو

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo