X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

هفته بیست و یکم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس یازدهم

جمعه 25 تیر 1389 ساعت 11:19 ق.ظ

اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================

  

هفته بیست و یکم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس یازدهم

تا روز جمعه اول مرداد

================================ 

آرزوهای خواندنی ویکتور هوگو
اول از همه برایت آرزومندم که عاشق شوی/ و اگر هستی، کسی هم به تو عشق بورزد/ و اگر اینگونه نیست، تنهایی‌ات کوتاه باشد/ و پس از تنهایی‌ات، نفرت از کسی نیابی/ آرزومندم که اینگونه پیش نیاید، اما اگر پیش آمد/ بدانی چگونه به دور از ناامیدی زندگی کنی. .......

==================================  

 

۱۰ دلیل اهمیت برنامه ریزی برای زندگی
اگر پاسخ این سؤال را بدهید، می توانم با احتمال ۹۵% بگویم که در زندگی به موفقیت می رسید و یا شکست می خورید: "آیا بیشتر برای سرگرمی مطالعه می کنید؟"
مطالعه، آن هم برای سرگرم شدن، یکی از بهترین راههای بدست آوردن آرامش و فرار از استرس های روزانه است. در عین حال باید در نظر داشته باشید .......... 

========================================= 

وزیر بهداشت:
گزارش نهایی آزمون دستیاری پس از ثبت‌نام پذیرفته شدگان منتشر می‌شود
مولفه‌های آزمایشی در آزمون دستیاری امسال لحاظ می‌شود  

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در آزمون دوره سی و هشتم دستیاری به صورت آزمایشی مولفه‌هایی که برای آزمون دستیاری در نظر گرفته ....................... 

 

======================================= 

معاون آموزشی وزارت بهداشت:
پرونده آزمون دستیاری در وزارت بهداشت کامل شد
انتخاب رشته دستیاری محدود می‌شود ............  

====================================

  آخرین خبر از تخلفات دستیاری:
پرونده 17 متخلف دستیاری در هیئت بدوی؛ ارجاع برخی متخلفان به قوه قضائیه
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: پرونده 17 نفر از متخلفان آزمون دستیاری سال 88 که در حیطه وظایف وزارت بهداشت بود در هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونها مورد بررسی قرار گرفت و این تعداد از روند پذیرش آزمون نیز حذف شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ......... 

 

=========================================
 رزاقی خبر داد:
جذب رتبه های برتر آزمون دانشنامه تخصصی به عنوان هیئت علمی علوم پزشکی
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: دانشگاه با توجه به بازنشستگی برخی از اساتید نیاز هیئت علمی خود را از میان رتبه های برتر دوره دستیاری در آزمون دانشنامه تامین می کند...
 

================================= 

 در 30 دانشگاه علوم پزشکی/
آغاز توزیع کارت آزمون ارتقای دستیاری از امروز/ برگزاری آزمون پنجشنبه
توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ارتقای دستیاری سال 89 از ساعت 12 امروز سه شنبه 29 تیرماه آغاز می شود و تا فردا 30 تیر در محل دانشگاه های علوم پزشکی مجری آزمون ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، آزمون ارتقای دستیاران دوره تخصصی پزشکی روز پنجشنبه 31 تیرماه ..........

 در 30 دانشگاه علوم پزشکی/
آغاز توزیع کارت آزمون ارتقای دستیاری از امروز/ برگزاری آزمون پنجشنبه
توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ارتقای دستیاری سال 89 از ساعت 12 امروز سه شنبه 29 تیرماه آغاز می شود و تا فردا 30 تیر در محل دانشگاه های علوم پزشکی مجری آزمون ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، آزمون ارتقای دستیاران دوره تخصصی پزشکی روز پنجشنبه 31 تیرماه در دانشگاه های علوم پزشکی که به تربیت دستیار اشتغال دارند برگزار می شود. کارت آزمون در برخی از دانشگاههای علوم پزشکی به صورت الکترونیکی و در برخی دیگر به صورت دستی توزیع می شود.
نتایج آزمون کتبی و جمع بندی آن از سوی دانشگاهها به دستیاران و در نهایت دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی اعلام می شود در این دوره 6 مرداد ماه نتایج آزمون به دستیاران اعلام می شود.
آزمون ارتقای دوره دستیاری به منظور ارتقای دستیاران رشته های تخصصی پزشکی از یک سال به سال بالاتر برگزار می شود و در این دوره 30 دانشگاه مجری برگزاری آزمون هستند.
آزمون ارتقای دستیاری شامل دو بخش ارزیابی درون دانشگاهی و آزمون کتبی است. بخش ارزیابی درون دانشگاهی از سوی گروههایی که دستیار در آن مشغول به تحصیل است، انجام می شود و آزمون کتبی تحت نظارت دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی و از سوی دانشگاههایی که دستیار در آن مشغول به تحصیل است برگزار می شود مجموع نمره های ارتقای هر سال 300 است که 50 درصد کل نمره مربوط به ارزیابی درون دانشگاهی و 50 درصد دیگر به آزمون کتبی اختصاص دارد.
ملاک مقایسه برای آزمونهای ارتقای دستیاری میانگین نمره 20 درصد شرکت کنندگان برتر هر رشته در هر دانشگاه که بالاترین نمرات را کسب کرده اند، است و دستیارانی که در طول دوران دستیاری سه بار در آزمون ارتقای دستیاری مردود شوند از سیستم آموزش تخصصی بالینی پزشکی اخراج خواهند شد. 

======================

 رزاقی خبر داد:
جذب رتبه های برتر آزمون دانشنامه تخصصی به عنوان هیئت علمی علوم پزشکی
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: دانشگاه با توجه به بازنشستگی برخی از اساتید نیاز هیئت علمی خود را از میان رتبه های برتر دوره دستیاری در آزمون دانشنامه تامین می کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمدرضا رزاقی در جمع دستیاران تخصصی این دانشگاه با بیان این مطلب افزود: اساتیدی که در سالهای دهه 50 شمسی وارد چرخه دانشگاه شده‌اند، با وجودی که به تجربیات آنان نیاز داریم اما هم‌اکنون در شرف بازنشستگی قرار دارند و نیاز داریم خلاء آنها را پر کنیم.
وی اضافه کرد: ما نیاز داریم خلاء اساتید را با جذب رتبه‌های برتر در دانشگاه پر کنیم تا از بار علمی و تخصصی این نیروهای جوان و پویا در آموزش بهره گیریم و بتوانیم نیازهای هیئت علمی دانشگاه را تامین کنیم.
رزاقی با اشاره به موفقیت دستیاران دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در امتحانات دانشنامه تخصصی و کسب رتبه های اول بسیاری از رشته ها در سال گذشته یادآور شد: امید می رود که در امتحانات سال جاری نیز که در شهریورماه برگزار می شود دستیاران بتوانند موفقیت های خود را تکرار کنند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به حرکت دانشگاه به سمت تحصیلات تکمیلی اشاره و خاطرنشان کرد: رشته‌های جدیدی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در انتظار تصویب شورای گسترش به سرمی‌برند و برنامه‌های جدید آموزشی به زودی اجرا می شوند. 

======================================= 

 آخرین خبر از تخلفات دستیاری:
پرونده 17 متخلف دستیاری در هیئت بدوی؛ ارجاع برخی متخلفان به قوه قضائیه
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: پرونده 17 نفر از متخلفان آزمون دستیاری سال 88 که در حیطه وظایف وزارت بهداشت بود در هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونها مورد بررسی قرار گرفت و این تعداد از روند پذیرش آزمون نیز حذف شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.
دکتر محمدعلی محققی در حاشیه نشست خبری امروز دوشنبه در محل وزارت بهداشت در خصوص رسیدگی به متخلفان آزمون دستیاری سال 88 افزود: هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونهای وزارت بهداشت تاکنون دو بار تشکیل جلسه داده است.
وی افزود: موضوع تا اندازه ای که به وزارت بهداشت ارتباط داشته کاملاً مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که در هیئت تجدیدنظر هم آرا مورد تایید قرار گیرد این رای قطعی خواهد بود.
محققی یادآور شد: در صورتی که تخلفاتی نیز سنگین تر از موارد آزمون باشد و نیاز به رسیدگی در محاکم قضایی باشد در اختیار قوه قضائیه خواهد بود که البته در این مورد نیز تعدادی از افراد به محاکم قضایی سپرده شده اند.
وی درباره عدم اطمینان قشر بزرگی از جامعه پزشکی به موضوع آزمونها خاطرنشان کرد: در موضوع تخلف آزمون دستیاری هر فردی که شائبه ای در مورد او مطرح بوده است برای توضیح فراخوانده شده و شبهات مورد رسیدگی قرار گرفته است. نمی توان با حرفهای کلی صحت سایر آزمونها را زیر سئوال برد.
معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: پیام قطعی برخورد با تخلفات آزمون ها این است که هرگونه تقلبی در این رقابت علمی مذموم است و موجب زیر سئوال بردن صلاحیت قبلی افراد نیز می شود چرا که رشته پزشکی امانتدار جان، مال و ناموس مردم است و فردی نباید اجازه تخلف در این بخش را به خود بدهد.
وی در مورد آزمون دستیاری سال 89 نیز خاطرنشان کرد: آزمون سال 89 همانند سال 88 خواهد بود با این تفاوت که نرم افزار مربوطه و سطوح حفاظتی با طیف وسیع تری در برگزاری نقش دارد.
محققی درباره طرح برگزاری آزمون دستیاری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون دستیاری یک آزمون تخصصی در سطح وزارت بهداشت است و تمهیدات لازم برای این کار در سازمان سنجش وجود ندارد.

 ======================================= 

معاون آموزشی وزارت بهداشت:
پرونده آزمون دستیاری در وزارت بهداشت کامل شد
انتخاب رشته دستیاری محدود می‌شود
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی با اشاره به سرانجام پرونده تخلفات آزمون دستیاری، گفت: پرونده دستیاری در وزارت بهداشت کامل شده است و تعدادی از داوطلبان پس از بررسی‌های لازم از روند پذیرش آزمون حذف شدند.
به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی ایسنا، دکتر محمد علی محققی در یک نشست مطبوعاتی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که تخلف در عرصه‌های علمی به ویژه رشته‌های علوم پزشکی و تخصصی که رشته‌های حساسی هستند و افراد منتخب، امنای جان و سلامت مردم نیز می‌باشن، هیچ جایگاهی ندارد، بنابراین امید است در آینده شاهد موارد تخلف نباشیم و رویکرد اصلی ما این است که تخلف از قاموس آزمون‌های ما زدوده شود و یکی از الزامات این هدف برخورد قاطعانه با متخلفین می‌باشد.
وی در خصوص سیاست‌های وزارت بهداشت برای جلوگیری از تخلفات در آزمون‌ها و شاهد نبودن چنین تخلفاتی در دوره‌های بعدی آزمون، گفت: به این منظور به طیف وسیعی از نهادهای نظارتی اجازه داده شده است که بر برگزاری این آزمون نظارت داشته باشند و از آنجایی که پیچیدگی آزمون‌های وزارت بهداشت بسیار بالاست سعی شده تا از تجربیات کلیه نهادهای ذیربط کشور بهره گرفته شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری آزمو‌ن‌های مختلف این وزارتخانه، تصریح کرد: در بسیاری از آزمون‌ها بانک سوال تشکیل شده است و در حال حاضر کلیه دانشگاه‌ها در حال طراحی سوالات آزمون ارتقای دستیاری می‌باشند و همچنین با دو دانشگاه مذاکره شده که آزمون گواهینامه به آنها واگذار شود.
در طرح تحول دستیاری، انتخاب رشته محدود می‌شود
آزمون دوره سی‌وهشتم دستیاری همانند سال گذشته برگزار می‌شود
وی با اشاره به طرح تحول آزمون دستیاری خاطرنشان کرد: در بحث تحول در آزمون دستیاری بحث‌های مختلفی چون محدودیت انتخاب رشته مدنظر است.
محققی افزود: آزمون امسال دستیاری عمدتا شبیه آزمون دوره گذشته برگزار می‌شود و فقط تفاوت آن با دوره قبل در این است که نرم‌افزارهای سطوح حفاظتی با حیطه وسیع‌تری لحاظ شده است.
وی در خصوص امکان برگزاری آزمون دستیاری از سوی سازمان سنجش گفت: سازمان سنجش امکان برگزاری چنین آزمون‌هایی را ندارد؛ چرا که در آزمون دستیاری 127نفر از اساتید برجسته علوم پزشکی در طراحی سوالات شرکت داشته‌اند و سازمان سنجش چنین امکاناتی برای برگزاری این آزمون تخصصی ندارد و تجربه سال 76 نشان داده است که در این زمینه موفق نبوده است

 ====================================

وزیر بهداشت:
گزارش نهایی آزمون دستیاری پس از ثبت‌نام پذیرفته شدگان منتشر می‌شود
مولفه‌های آزمایشی در آزمون دستیاری امسال لحاظ می‌شود  

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در آزمون دوره سی و هشتم دستیاری به صورت آزمایشی مولفه‌هایی که برای آزمون دستیاری در نظر گرفته شده است، لحاظ می‌شود تا نتایج آن مورد بررسی قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر دستجردی در جمع خبرنگاران با اشاره به تحولات آزمون دستیاری گفت:‌ در آخرین جلسه شورای گسترش در خصوص آزمون دستیاری مصوباتی داشتیم که بر اساس آن نحوه نمره دادن در آزمون تغییر نیابد. البته طراحی‌های زیادی در این زمینه انجام شده است که بر اساس آن معدل دوره پزشکی عمومی، نمره پیش کارورزی و وضعیت طرح داوطلبان مناطق محروم ضریب داده می‌شود، ولی باید افرادی که در آزمون دستیاری شرکت می‌کنند خود را از این بابت آماده کنند.
وی افزود: داوطلبان باید در جریان تحولات آزمون دستیاری باشند و نباید پس از تصمیم گیری یک دفعه اعلام کنیم تا آنان با مشکل روبرو شوند و خدای نکرده حقی از کسی ضایع شود، بنابراین آزمون دوره سی و هشتم بر مبنای قبل برگزار خواهد شد البته ممکن است شکل آن تغییراتی داشته باشد.
 تحولات آزمون دستیاری در دوره سی و نهم اجرایی می‌شود
گزارش نهایی آزمون دوره سی و هفتم دستیاری پس از ثبت نام پذیرفته شدگان اعلام می‌شود
وزیر بهداشت، از اجرای تحولات آزمون دستیاری در دوره سی و نهم خبر داد و در خصوص گزارش نهایی آزمون دوره سی و هفتم دستیاری گفت: پس از ثبت نام پذیرفته شدگان گزارش نهایی را اعلام خواهیم کرد.
وی با اشاره به شرکت حدود 14 هزار داوطلب در آزمون دستیاری دوره سی و هفتم گفت: از این تعداد 2 هزار و 443 نفر پذیرفته شده‌اند که بر این اساس میزان پذیرفته شدگان این دوره نسبت به دوره گذشته 27 درصد رشد داشته است.
وزیر بهداشت افزود: علیرغم نگرانی برخی از داوطلبان با اعلام نتایج افراد متوجه شدند که آزمون در نهایت امنیت برگزار شده است و همچنین به پرونده‌هایی که در دیوان عدالت اداری نیز تشکیل شده است نیز پاسخ لازم داده شده است. 

 =================================

دستجردی درپاسخ به مهرخبرداد:
تبدیل برخی شعب بین‌الملل به غیرانتفاعی/ آخرین وضعیت کنکور دستیاری
وزیر بهداشت از استفاده دانشگاههای علوم پزشکی از ظرفیت مازاد آموزش عالی بر اساس برنامه پنجم توسعه خبر داد و گفت: در حال حاضر 12 شعبه بین الملل دانشگاهی داریم که برخی از آنها برای استفاده بهتر از ظرفیت آموزش عالی به شعب غیرانتفاعی تبدیل می شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مرضیه وحیددستجردی صبح جمعه در حاشیه نشست هم اندیشی روسای دانشگاههای علوم پزشکی در محل وزارت بهداشت در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره ظرفیت برنامه پنجم توسعه جهت آموزش غیرانتفاعی در دانشگاههای علوم پزشکی گفت: دانشگاههای علوم پزشکی که می خواهند از ظرفیت مازاد خود استفاده کنند باید آمادگی این ظرفیت را داشته باشند و بستر دانشگاه برای این میزان پذیرش آماده باشد.
وی افزود: این دانشگاهها باید خودکفا باشند و از نظر آموزشی، پژوهشی و زیرساختها دانشگاههای قوی باشند. در این صورت وزارت بهداشت به آنها مجوز می دهد که شعب غیرانتفاعی برای خود ایجاد کنند.
همه دانشگاههای علوم پزشکی توانایی ایجاد شعبه بین الملل ندارند
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: پیش از این نام شعب دانشگاههای علوم پزشکی، شعب بین الملل بود اما ما به این نتیجه رسیدیم که همه دانشگاههای ما توانایی ایجاد شعبه بین المللی را ندارند چرا که شعبه بین المللی باید دانشجویان خارجی را جذب کند.
وی افزود: تاسیس شعبه های غیرانتفاعی در توان دانشگاههای علوم پزشکی است تا بتوانند از ظرفیت مازاد استفاده کرده و هزینه آن را به شکل غیرانتفاعی تامین کنند.
وحیددستجردی گفت: پیشنهادات دانشگاهها و توانمندی دانشگاهها بررسی می شود و در نهایت پس از بررسی در شورای گسترش مجوز لازم به آنها داده می شود. در حال حاضر 12 شعبه بین الملل دانشگاهی داریم که برخی از آنها به شعب غیر انتفاعی تبدیل می شوند. البته این کار نیاز به بررسی و زمان بیشتری دارد و امکان دارد در آینده به سرانجام برسد.
تطابق برنامه پنجم توسعه و نقشه جامع علمی سلامت
وزیر بهداشت در پاسخ به مهر در خصوص تطابق برنامه پنجم توسعه و نقشه جامع علمی سلامت که در وزارت بهداشت تهیه شده است، گفت: برنامه پنجم در ابتدا در وزارتخانه ها مورد بررسی قرار گرفت و پس از آن به مجلس ارائه شد. در وزارت بهداشت نیز بیش از یکسال و نیم در این زمینه کار شد. آنچه به دولت در حوزه های آموزشی، پژوهشی و خدمات درمانی ارائه شد پس از تغییراتی در دولت به مجلس ارائه شد.
وی افزود: کمیسیون بهداشت نیز بر روی این بخشها تغییراتی ارائه کرد و در نهایت آنچه در کمیسیون تلفیق ارائه بررسی می شود نتیجه کمیسیون بهداشت و نظر دولت است و این موارد مد نظر ما در وزارت بهداشت نیز است. نقشه جامع علمی کشور بخشهای آموزش و پژوهش را در نظر می گیرد و ما برای خدمات بالینی نقشه تحول نظام سلامت را تهیه خواهیم کرد که پیش نویس آن در حال تنظیم است.
وحیددستجردی در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص ارائه گزارش نهایی وزارت بهداشت از آزمون دستیاری دوره سی و هفتم که به دلیل ابطال دو بار برگزار شد، گفت: گزارش نهایی پس از مشخص شدن تعداد منصرفین، اعلام ذخیره ها و آغاز آموزش دستیاری ارائه می شود. در حال حاضر تعدادی انصراف دهنده وجود دارد که باید تکلیف انصراف آنها و ذخیره ها نیز مشخص شود.
رشد 27 درصدی پذیرفته شدگان در دستیاری سال 88 (تقریبا همه این رشد ۲۷ درصدی را از جیب خودمان تقدیم مدیران قوم و خویش و خودی کردیم. صاحب اختیار هستیم میتوانیم حق الناس را بالا بکشیم!)
وی یادآور شد: از میان بیش از 14 هزار داوطلب دستیاری 2 هزار و 443 نفر در دوره سی و هفتم دستیاری پذیرفته شده اند که میزان پذیرفته شدگان نسبت به سال گذشته 27 درصد رشد داشت و همین موضوع باعث شد تعداد بیشتری به دوره های تخصصی راه پیدا کنند که موجب آرامش آنها شود.
وزیر بهداشت افزود: علی رغم اینکه افراد نگرانی هایی در مورد صحت آزمون داشتند پس از اعلام نتایج و قبولی ها متوجه صحت آزمون شدند. شکایات موردی پاسخ داده شد، پرونده هایی که تشکیل شده بود مورد رسیدگی قرار گرفت و آنها که در قوه قضائیه بود نیز مورد رسیدگی قرار گرفت. آرامشی که اکنون برقرار است نشان داد که آزمون مجدد سی و هفتم در کمال صحت و سلامت برگزار شد و افرادی که شرکت کرده بودند به حق خودشان رسیدند.

تحولات در نظام پذیرش دستیار در سال 89
وی در پاسخ به این پرسش که تحول در نظام پذیرش دستیار در سال 89 چگونه خواهد بود گفت: آنچه در شورای آموزش پزشکی مصوب شد به این موضوع می پردازد که نمره دادن در آزمون تغییر نمی کند.
وحیددستجردی افزود: با توجه به اینکه داوطلبانی که در آزمون ها شرکت می کنند باید به سئوالاتی پاسخ دهند، به این نتیجه رسیدیم که در این دوره این موضوع تغییر نکند. البته طراحی های زیادی در این زمینه شده است که معدل فارغ التحصیلان را در پایان دوره، نتایج پیش کارورزی و ضریب نمره افرادی که ضریب K را گذارنده اند و در مناطق محروم خدمت کرده اند در نظر گرفته می شود.
وی خاطرنشان کرد: احساس شد که برای اینکه وضعیت را تغییر دهیم باید داوطلبان آزمون دستیاری از قبل خود را آماده کرده باشند. هر گونه تاثیرات نمرات و ضرایب باید به اطلاع آنها برسد تا بتوانند مطابق با آن تغییرات خودشان را پیش ببرند.
وزیر بهداشت افزود: ما نمی خواهیم به صورت خلق الساعه یک موضوع را اعلام کنیم و در همان سال هم همان موضوع را مورد امتحان قرار دهیم و ممکن است حق داوطلبان به این گونه ضایع شود. بنابراین به این نتیجه رسیدیم که امسال بر مبنای قبل و شکل همان نمرات تصمیم گیری شود.
وی گفت: البته ممکن است در اجرا تفاوت هایی وجود داشته باشد اما در نتایج نهایی و نحوه تاثیرات نمرات آزمون تغییری نخواهیم داشت.
وحیددستجردی یادآور شد: البته امسال به صورت آزمایشی مولفه هایی که در نظر داریم را لحاظ می کنیم و نتایج آماری را مورد بررسی قرار می دهیم تا ببینیم این مولفه ها چه تاثیری در قبولی افراد دارد اما در نتایج نهایی داوطلبان موثر نخواهد بود و نمره آنها همان نمره آزمون خواهد بود.
وی گفت: ما برنامه ریزی خودمان را انجام داده بودیم اما زمینه های فرهنگی کاملاً آماده نشده بود و به این نتیجه رسیدیم که زمان بدهیم تا داوطلبان آماده شوند و امیدواریم تحول از دوره 39 اجرایی شود.
وزیر بهداشت درباره پذیرش دانشجویان خارجی در واحدهای بین المللی علوم پزشکی گفت: هیچ یک از واحدهای بین المللی دارای دانشجوی خارجی نیستند و دانشجویان خارجی در علوم پزشکی در دانشگاههای داخل کشور حضور دارند. طبق قانون 50 درصد ظرفیت واحدهای بین الملل به دانشجویان خارجی باید اختصاص یابد به همین منظور باید راهکار این کار دیده شود و در مورد زبان تدریس در این واحدها شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم گیری نهایی صورت گیرد. 

 =====================================

 

۱۰ دلیل اهمیت برنامه ریزی برای زندگی
اگر پاسخ این سؤال را بدهید، می توانم با احتمال ۹۵% بگویم که در زندگی به موفقیت می رسید و یا شکست می خورید: "آیا بیشتر برای سرگرمی مطالعه می کنید؟"
مطالعه، آن هم برای سرگرم شدن، یکی از بهترین راههای بدست آوردن آرامش و فرار از استرس های روزانه است. در عین حال باید در نظر داشته باشید در جامعه ای که درآمد شما بستگی به میزان دانش و مهارت های فردیتان دارد، مطالعه تنها برای سرگرمی نمی تواند چندان فایده ای در بر داشته باشد.
خواندن داستان های تخیلی می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد؛ اما متاسفانه همیشه برای ترفیع رتبه و یا افزایش درآمد به اطلاعات شما در مورد افسانه ها و اسطوره ها بسنده نمی کنند.
اگر می خواهید به هدف خود دست پیدا کنید و هدفتان هم رسیدن به موفقیت است، باید یاد بگیرید که چگونه می توان اصول حقیقی را با انواع تخیلی آن درهم آمیخت.
به طور اخص می توان اشاره داشت که کتاب، مجلات، سایت های اینترنتی، و نهایتاً محصولات صوتی و تصویری با عنوان "چگونه می توان...." به راحتی قادرند تا افکار شما را باز کرده، بر روی رفتارتان تاثیر مثبت بگذارند، و نگرش کلی شما را برای رسیدن به موفقیت ارتقا بخشند.
▪ تمام وجودتان باید در رسیدن به موفقیت غوطه ور شود!
نباید انتظار داشته باشید که بنشینید، دست روی دست بگذارید و توقع داشته باشید که موفقیت یک مرتبه از آسمان به زمین بیفتد. شما خودتان باید خالق آن باشید. باید ذهنتان را طوری تربیت کنید که به راحتی موقعیت هایی را که هزاران نفر در طول روز نسبت به آن بی توجهی می کنند، ببیند و آنها را موشکافی کند.
همین حالا که مشغول خواندن این مقاله هستید، موقعیت هایی وجود دارند که بیصبرانه به چشم های شما خیره شده اند؛ اما تا زمانیکه دورنمای کلی ذهن خود را تغییر ندهید و آنها را از زاویه ای که دیگران قادر به دیدن نیستند، نبینید، هرگز به موفقیت دست پیدا نخواهید کرد.
مطالعه برای بدست آوردن اطلاعات در زمینه های مختلف به شما کمک می کند که دامنه واژگانی خود را بالا برده و با زبان فنی هر رشته آشنایی بیشتری پیدا کنید. با این کار می توانید دانش خود را به روز نگه دارید و در برابر مشکلاتی که تاثیر مستقیم و یا غیر مستقیم بر روی شما دارند، مقابله کنید.
البته به روز ماندن کار ساده ای نیست! البته خوشبختانه مطالب مفیدی بر روی اینترنت وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.
▪ اگر هدف شما شروع یک تجارت موفق است، پس:
ـ یک کتاب در مورد رشته ای که قصد شروع فعالیت دارید، تهیه کنید.
ـ به اینترنت بروید و از آنجا هم اطلاعاتی در زمینه مذکور جمع آوری نمایید.
ـ با افرادی که کاری مشابه فعالیت شما انجام می دهند ارتباط برقرا کرده و از آنها چیزهای جدید یاد بگیرید.
ـ هر کاری که می کنید، فقط سعی کنید موقع مطالعه کردن تصویر اهدافتان را در ذهن مجسم کرده باشید.
می خواهم با هم یک تمرین ساده انجام دهیم. یک تکه کاغذ بردارید و بر روی آن ۵ نمونه از مهمترین اهداف خود را که قصد دارید در ۵ سال آتی به آنها دست پیدا کنید را یادداشت نمایید.
سپس مراحلی که برای رسیدن به این اهداف باید سپری کنید را بنویسید. لازم نیست بیش از اندازه به جزئیات توجه کنید، تنها یک شمای کلی هم کفایت می کند.
حالا از خودتان بپرسید: "آیا مطالعه تنها برای سرگرمی می تواند به من کمک کند که به اهدافی که در اینجا لیست کرده ام، دست پیدا کنم؟"
اگر تصور می کنید که خواندن برای سرگرمی می تواند به شما کمک کند، به کار خود ادامه دهید و اگر هم احساس کردید که با این کار نمی توانید به اهداف خود برسید، بنابراین شاید زمان آن رسیده باشد که شیوه مطالعه خود را تغییر دهید.
تکرار عادات قدیمی و رفتارهای پیش پا افتاده نمی تواند در زندگی شما تغییر ایجاد کند! زمانیکه یک عادت یا رفتار قدیمی را تغییر می دهید، تنها در اینصورت است که می توانید نتیجه نهایی بازی را عوض کنید.                             پارسی ف
 

 

 

آرزوهای خواندنی ویکتور هوگو
اول از همه برایت آرزومندم که عاشق شوی/ و اگر هستی، کسی هم به تو عشق بورزد/ و اگر اینگونه نیست، تنهایی‌ات کوتاه باشد/ و پس از تنهایی‌ات، نفرت از کسی نیابی/ آرزومندم که اینگونه پیش نیاید، اما اگر پیش آمد/ بدانی چگونه به دور از ناامیدی زندگی کنی.
برایت همچنان آرزو دارم دوستانی داشته باشی/ از جمله دوستان بد و ناپایدار/ برخی نادوست و برخی دوستدار/ که حداقل یکی در میانشان/ بی‌تردید مورد اعتمادت باشد.
و چون زندگی بدین‌گونه است/ برایت آرزومندم که دشمن نیز داشته باشی/ نه کم و نه زیاد، درست به اندازه/ تا گاهی باورهایت را مورد پرسش قرار دهد/ که دست‌کم یکی از آنها اعتراضش به حق باشد/ تا که زیاده به خودت غرّه نشوی.
و نیز آرزومندم مفیدِ فایده باشی/ نه خیلی غیرضروری/ تا در لحظات سخت/ وقتی دیگر چیزی باقی نمانده است/ همین مفید بودن کافی باشد تا تو را سرِ پا نگه‌دارد.
همچنین، برایت آرزومندم صبور باشی/ نه با کسانی که اشتباهات کوچک می‌کنند/ چون این کار ساده‌ای است/ بلکه با کسانی که اشتباهات بزرگ و جبران‌ناپذیر می‌کنند/ و با کاربرد درست صبوری‌ات برای دیگران نمونه شوی.
و امیدوام اگر جوان هستی/ خیلی به تعجیل، رسیده نشوی/ و اگر رسیده‌ای، به جوان‌نمایی اصرار نورزی/ و اگر پیری، تسلیم ناامیدی نشوی/ چرا که هر سنی خوشی‌ها و ناخوشی‌های خودش را دارد/ که لازم است بگذاریم در ما جریان یابد.
امیدوارم دست نوازشگری داشته باشی/ به پرنده‌ای دانه بدهی و به آواز یک سَهره گوش کنی/ وقتی که آوای سحرگاهیش را سر می‌‌دهد/ چرا که به این طریق/ احساس زیبایی خواهی یافت، به رایگان.
امیدوارم که دانه‌ای هم بر خاک بفشانی/ هرچند خُرد بوده باشد/ و با روییدنش همراه شوی/ تا دریابی چقدر زندگی در یک درخت وجود دارد.
به‌علاوه، آرزومندم پول داشته باشی/ زیرا در عمل به آن نیازمندی/ و برای اینکه سالی یک بار/ پولت را جلو رویت بگذاری و بگویی: «این مالِ من است»/ فقط برای اینکه روشن کنی کدامتان ارباب دیگری است.
و در پایان، اگر مرد باشی، آرزومندم زن خوبی داشته باشی/ و اگر زنی، شوهر خوبی داشته باشی/ که اگر فردا خسته باشید، یا پس‌فردا شادمان/ باز هم از عشق سخن برانید تا از نو آغاز کنید.  

==================================  

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo