X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

هفته بیست و دوم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس دهم

جمعه 18 تیر 1389 ساعت 04:20 ب.ظ

 اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================

  

هفته بیست و دوم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس دهم

تا روز جمعه بیست و پنجم تیر  

================================ 

 30 دانشگاه مجری آزمون شدند
آزمون ارتقای دستیاران تخصصی پزشکی 31 تیرماه برگزار می شود
آزمون ارتقای دستیاران دوره تخصصی پزشکی روز پنجشنبه 31 تیرماه در دانشگاه های علوم پزشکی که به تربیت دستیار اشتغال دارند برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، آزمون ارتقای دوره دستیاری به منظور ارتقای دستیاران رشته های تخصصی پزشکی از یک سال به سال بالاتر برگزار شده و این دوره در 30 دانشگاه برگزار می شود.
نتایج آزمون کتبی و جمع بندی آن از سوی دانشگاهها به دستیاران و در نهایت دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی اعلام می شود. در این دوره 6 مرداد ماه نتایج آزمون به دستیاران اعلام می شود.
آزمون ارتقای دستیاری شامل دو بخش ارزیابی درون دانشگاهی و آزمون کتبی است. بخش ارزیابی درون دانشگاهی از سوی گروههایی که دستیار در آن مشغول به تحصیل است انجام می شود و آزمون کتبی تحت نظارت دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی و از سوی دانشگاههایی که دستیار در آن مشغول به تحصیل است برگزار می شود.
مجموع نمره های ارتقای هر سال 300 است که 50 درصد کل نمره مربوط به ارزیابی درون دانشگاهی و 50 درصد دیگر به آزمون کتبی اختصاص دارد.
ملاک مقایسه برای آزمونهای ارتقای دستیاری میانگین نمره 20 درصد شرکت کنندگان برتر هر رشته در هر دانشگاه که بالاترین نمرات را کسب کرده اند، است و دستیارانی که در طول دوران دستیاری سه بار در آزمون ارتقای دستیاری مردود شوند از سیستم آموزش تخصصی بالینی پزشکی اخراج خواهند شد.

=====================================

 تبرئه همه متخلفان ازمون دستیاری به مرور زمان توسط شاه دزد مثل سال۸۲! 

کسانیکه ۱۶ هزار پزشک و یک وزارتخانه حامی متخلفین را به بازی گرفته بودند. 

قدرت فساد در نظام مقدس!

تحول در آزمون دستیاری یک سال به تاخیر افتاد
دبیر شورای آموزش پزشکی:
آزمون دستیاری سی و هشتم بدون تغییر برگزار می‌شود
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آخرین تحولات برگزاری سی و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی از برگزاری دوره سی و هشتم همانند دوره قبل خبر داد.
دکتر سید امیر محسن ضیایی، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی ایسنا با اشاره به برگزاری سی و هشتمین دوره آزمون دستیاری، گفت: مقرر شده بود که برای دوره سی و هشتم تغییراتی در نحوه پذیرش دستیار ایجاد شود و ملاک‌های مختلف دیگری همچون نمره ارزیابی درون بخشی، نمره پره انترنی و معدل پزشکی عمومی در نظر گرفته شود.
وی افزود: در آخرین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت مقرر شد که یک سال این تحول به تاخیر افتد و داوطلبان بر اساس سیستم قبلی پذیرش شوند، البته دبیرخانه برای بررسی نتایج برگزاری آزمون به شیوه جدید نمرات این دوره را بر اساس ملاک‌های در نظر گرفته شده تجزیه و تحلیل می‌کند تا از نتایج آن اطلاع یابد. ولی اجرای آن برای کلیه داوطلبان از دوره سی و نهم اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه در گذشته مقرر شده بود که نحوه پذیرش دوره سی و هشتم برای داوطلبان به صورت داوطلبانه و به دو صورت شیوه فعلی و شیوه جدید انجام شود، تصریح کرد: ولی از آنجایی که باید نتایج شیوه جدید تجزیه و تحلیل شود اجرای شیوه جدید پذیرش یک سال به تاخیر افتاد ولی از دوره سی و نهم اجرای آن برای کلیه داوطلبان انجام می‌شود.
ضیایی در خصوص نحوه پذیرش دستیار تخصصی بر اساس شیوه جدید خاطر نشان کرد: بر اساس این شیوه 20 درصد از کل نمره داوطلبان و 80 درصد نمره امتحانی مدنظر است تا در نمره پذیرش به تعادل دست یابیم.
وی افزود: از سال آینده این شیوه پس از بررسی و تجزیه و تحلیل برای کلیه داوطلبان اجرا می‌شود.
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به  17  داوطلب متخلف آزمون دستیاری گفت: چهار  نفر از 17  متخلف پذیرفته شده بودند که با آنها بر اساس تصمیمات مراجع ذیربط برخورد می‌شود و طبق نظر این مراجع در حال حاضر پذیرش آنها متوقف شده است.
ضیایی در خاتمه خاطرنشان ساخت: اگر آن چهار نفر تبرئه شوند در این دوره پذیرفته خواهند شد، چرا که ظرفیت آنها حفظ شده است و باید تا آبان ماه قبل از برگزاری اولین امتحان ارتقا ( رزیدنت های محترم به این تازه رئیس گوشزد کنند: آبان و امتحان ارتقا!! )، تکلیف آنها روشن شود تا در صورت تبرئه شدن بتوانند دوره آموزشی خود را شروع کنند.
   

  

==========================================

 

فهرست دانشگاههای خارجی مورد تایید وزارت بهداشت منتشر شد

با افزایش تقاضا برای تحصیل یا تکمیل تحصیلات در گروه علوم پزشکی در خارج از کشور، ‌هر ساله تعداد زیادی از هموطنان ما جهت تحصیل رهسپار خارج از کشور می‌گردند. در این راستا مرکز امور دانشجویی با بررسی سطح علمی و آموزشی دانشگاهها و مراکز علمی خارج از کشور ، لیست دانشگاههای ...........

 

================================== 

  

فهرست دانشگاههای خارجی مورد تایید وزارت بهداشت منتشر شد
خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران

با افزایش تقاضا برای تحصیل یا تکمیل تحصیلات در گروه علوم پزشکی در خارج از کشور، ‌هر ساله تعداد زیادی از هموطنان ما جهت تحصیل رهسپار خارج از کشور می‌گردند. در این راستا مرکز امور دانشجویی با بررسی سطح علمی و آموزشی دانشگاهها و مراکز علمی خارج از کشور ، لیست دانشگاههای دارای اعتبار جهت تحصیل را اعلام می‌نماید تا متقاضیان با انتخاب صحیح محل تحصیل، در بازگشت به کشور جهت ارزشیابی مدرک تحصیل خود با مشکل مواجه نگردند.

به گزارش سرویس صنفی آموزشی ایسنا، لیست دانشگاه‌های خارجی معتبر و غیرمعتبر در حالی منتشر می‌شود که لیست مذکور با بررسی‌های مستمر که در این خصوص به عمل می‌آید قابل تغییر است.

ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی دانشگاههای معتبر اعلام شده طبق ضوابط مصوب در شورایعالی ارزشیابی و پس از طرح در کمیسیونهای مربوطه انجام می‌گردد.

ضوابط ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاههایی که بصورت معتبر مشروط ، اعلام شده‌اند عبارت است از: شرکت و قبولی در امتحان جامع علوم‌پایه برای رشته‌های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی (بجز کشور مجارستان )، برای دانشجویان رشته پزشکی قبولی در امتحان پره‌انترنی و گذراندن دوره انترنی در کشور و برای دانشجویان رشته‌های دندانپزشکی و داروسازی شرکت در امتحان جایابی و تکمیل دوره ضروریست.

دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع عمومی در دانشگاههای معتبر مشروط که متقاضی انتقال به داخل کشور می‌باشند در صورت داشتن سایر شرایط مندرج در آئین‌نامه انتقال ملزم به قبولی در امتحان جامع علوم پایه می‌باشند.

همچنین برای دانشجویانی که از تاریخ 1/9/2003 در یکی از دانشگاههای معتبر مشروط در رشته‌های پزشکی ، دندانپزشکی و یا داروسازی شروع به تحصیل نمایند ارزشیابی بر اساس معدل کتبی دیپلم دبیرستان صورت می‌گیرد.

برای ارزشیابی مدرک مقطع عمومی دانش‌آموختگان دوره‌های اوردیناتوری یا اسپیرانتوری در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و همچنین برای دانش‌آموختگان رشته‌های غیر بالینی که مدرک Ph.D اخذ نموده‌اند از قبیل داروسازی و رشته‌های علوم پایه پزشکی شرط شرکت و قبولی در امتحان علوم پایه حذف می‌شود.

همچنین برای کلیه افرادی که از تاریخ اول سپتامبر 2005 تحصیل خود را در یکی از دانشگاههای معتبر اعلام شده در کشورهای روسیه ، بلاروس ، اوکراین، ارمنستان و آذربایجان آغاز می‌نمایند، در صورتی که فقط مدرک اوردیناتوری یا اسپیرانتوری داشته باشند ملزم به شرکت در امتحان علوم پایه وطی سایرمراحل اعلام شده قبلی می‌باشند و در صورت داشتن مدرک اوردیناتوری و آسپیرانتوری امتحان علوم پایه حذف می‌شود.

دانش‌آموختگان مقاطع تخصصی رشته‌های پزشکی دانشگاههای معتبر اعلام شده در کشورهای روسیه، بلاروس ، اوکراین، آذربایجان و ارمنستان پس از انجام مراحل ارزشیابی مدرک مقطع عمومی جهت ارزشیابی مقطع تخصصی مکلف به شرکت در امتحانات ورودی دستیاری پزشکی و در صورت کسب 60 درصد نمره بالاترین نمره اخذ شده در امتحان پذیرش دستیاری مدرک تخصصی مورد ارزشیابی و کسری دوره تخصصی جهت تکمیل دوره تعیین خواهد شد.

مدرک دانش‌آموختگان مقطع Ph.D رشته‌های داروسازی ، علوم‌پایه پزشکی و بهداشت پس از انجام مراحل ارزشیابی مدرک مقطع قبلی (لیسانس، فوق‌لیسانس و یا دکترای عمومی گروه پزشکی) بر اساس سیستم نظام آموزشی بصورت دکترای پژوهشی یا دکترای تخصصی ارزشیابی خواهد شد.

با توجه به طول و عرض دوره‌های تخصصی (بالینی ، غیر بالینی و Ph.D ) در دانشگاههای کشورهای روسیه، بلاروس ، اوکراین، آذربایجان ، ارمنستان و عدم همحوانی با دوره‌های تخصصی داخل کشور، امکان انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره‌های تخصصی علوم پزشکی از دانشگاههای کشورهای مذکور به دانشگاههای داخل کشور وجود ندارد.


اسامی دانشگاه‌های خارجی معتبر طبق مصوبه شورای عالی ارزشیابی عبارت است از:

دانشگاههای مورد تائید درکشور آلمان

دانشگاه گوتینگن George August Gottingen ، دانشگاه آخن Rheinisch-Westfalische Technische Hochshule-AACHEN، دانشگاه آزاد برلین Freie Universitat Berlin، دانشگاه بوخوم Ruhr-Universitat Bochum، دانشگاه بن Rheinish Friedrich-Wilhelms-Universitat Bonn، دانشگاه دوسلدورف Universitat Dusseldorf، دانشگاه اسن University Essen، دانشگاه فرانکفورت Johann Wolfgang Goethe Universitat Frankfurt، دانشگاه فرایبورگ Albert Ludsig Universitat Freiburg، دانشگاه هانوور Universitat Hannover، دانشگاه هایدلبرگ Ruprech-karls Universitat Heidelberg، دانشگاه کیل Christian-Albrechts Universitat zu Kiel، دانشگاه مونیخ Ludwig-Maximilians Universitat Munchen، دانشگاه مونستر Wetfalische Wilhdms Universitat Munster، دانشگاه ماربورگPhilipps - Universitat Marburg، دانشگاه ورتز بورگ Bayerische –julius-Maxilions Universitat wurtzburg، دانشگاه ارلانگن Erlangon Universitat ، دانشگاه هامبولت Humboldt University، دانشگاه هامبورگ Universitat Hamburg، دانشگاه ماینس University Johannes Gutenberg, Mainz، دانشگاه مونیخ Ludwig-Maximilians University Munchen، دانشگاه بیلفلد University Bielefeld، دانشگاه توبینگن Eberhard Karls University tubingen (University of Tubingen)، دانشگاه Techniche Universitat Munchen، دانشگاه سارلند Universitat Des saarlandes، دانشگاه گیسن Justus-Liebig universiat Giessen و دانشگاه کلن Koln universiat


 دانشگاههای مورد تائید درکشور آمریکا

دانشگاهها و رشته های مورد تایید بر اساس گزارش گورمن(Gorman Report) و کتاب (Higher Education Directory) مورد تائیدوزارت فرهنگ و رفاه آمریکا می باشد.

دانشگاههای مورد تائید درکشور استرالیا

دانشگاه سیدنی The University of Sydney، دانشگاه ولونگونگ The University of Wollongong، دانشگاه کوئینزلند The University of Queensland، دانشگاه آدلاید The University of Adelaide، دانشگاه نیوسات ولز The University of New South Wales، دانشگاه ملبورن The University of Melbourn، دانشگاه تاسمانی The University of Tasmania، دانشگاه وسترن استرالیا The University of Western Australia، دانشگاه موناش The University of Monash University، دانشگاه چارلز استوارت Charls Sturt University، دانشگاه QUT Queensland University of Technology، دانشگاه فلیندرز Flinders University، دانشگاه نیوکاسل Newcastle University of، دانشگاه ملی استرالیا Australian National University ، کالج طب اورژانس استرالیاAustralian College for Emergency Medicine (ACEM)، دانشکده علوم بیولوژی و تکنولوژی دانشگاه مرداخ Murdoch ، دانشگاه کرتن Curtin University of technology و دانشگاه تکنولوژی سیدنی University of Technology Sydney (UTS)

دانشگاههای مورد تائید درکشور انگلستان

دانشگاه آکسفورد Oxford University، دانشگاه استون Aston University، دانشگاه ادین برو University of Edinburgh، انستیتو افتالمولوژی Institute of Ophthalmology، انستیتو سلامت کودکان B.P.M.F (Institute of Child Health )، دانشگاه استراتکلاید University of Strathclyde، انستیتو اعصاب Institute of Neurology، دانشگاه بات University of Bath، دانشکده های پزشکی وابسته به بیمارستانهای سلطنتی School of Medicine (Royal Hospitals)، دانشگاه بریستول University of Bristol، دانشکده پزشکی بیمارستان سنت جورج St.George’s Hospital Medical School ، دانشگاه داندیUniversity of Dundee، دانشگاه ریدینگ University of Reading، دانشگاه ساری University of Surrey، دانشگاه شفیلد University of Sheffield، دانشگاه کنت University of Kent، کالج پزشکی بیمارستان لندن London Hospital Medical College، دانشگاه گلاسکوUniversity of Glasgow، دانشگاه لیستر University of Leicester، دانشگاه لیورپول University of Liverpool، دانشگاه ناتینگهام University of Nottingham، دانشگاه نیوکاسلUniversity of Newcastle Upon tyne،دانشگاه وارویکUniversity of Warwick ، دانشکده بهداشت و پزشکی مناطق گرمسیری London School of hygiene and tropical Medicine، دانشگاه کالج لندن U.C.L (University College of London)، دانشگاه یورک University of York، دانشگاه بیرمنگام University of Birmingham، دانشگاه دورهام University of Durham، دانشگاه ساسکس University of Sussex، دانشگاه ساتهمپتون University of Southampton، دانشگاه کمبریج University of Cambridge، کنیگز کالج لندن King’s College London، دانشگاه کاردیف University of Wales College of Cardiff، دانشگاه لانکستر University of Lancaster، دانشگاه لیدز University of Leeds، دانشگاه منچستر University of Manchester، کالج پزشکی سلطنتی Royal College of Medicine، دانشگاه نورویج University of Norwich، دانشگاه ولز University of Wales، دانشگاه آبردین University of Aberdeen، امپریال کالج لندن London Imperial College، دانشگاه اندروز University of ST Andrews ، دانشگاه ایست انگلیا University of East Anglia، انستتیو تحقیقات سرطان B.P.M.F (Institute of Cancer research )، انستتیو روانپزشکیM.P.M.F، دانشگاه کیل‌ Keel University، اتحادیه دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی United Medical & Dental Schools و Heart and Lung Institute School of Pharmacy B.P.M.F National ، دانشگاه سالفورد University Salford، دانشگاه برونل University Brunel، دانشگاه برادفورد University Bradford ، دانشگاه لیورپول جان مورسLiverpool John Moores University، دانشگاه لاخ بروLoughborough University، دانشگاه میدل سکسMiddlesex University، دانشگاه سیتی CITY University، دانشگاه متروپولیتن London Metropolitan University و دانشگاه کینگزتون Kingston University.

دانشگاههای مورد تائید درکشور پاکستان

دانشگاه سند University of Sind، دانشگاه کراچی University of Karachi، دانشگاه پنجاب (کینگ ادوارد، فاطمه جناح ، علامه اقبال) University of Punjab، دانشگاه پیشاور University of Peshawar، دانشگاه بهاولپور University of Bahawalpur و دانشگاه قائد اعظم و کالجهای وابسته (در صورتیکه دانشگاه اعلام نماید کالج مربوطه معتبر و وابسته به دانشگاه می باشد و مدرک از دانشگاه صادر گردد) Quaid-e-Azam University

دانشگاههای مورد تاییددر کشور کانادا

دانشگاه University of Saskatchewan، دانشگاه لاوال Universite Laval، دانشگاه مونترال Universite de Montreal، دانشگاه شربروک Universite de Sherbrooke، دانشگاه مانیتوبا Universite of Manitoba، دانشگاه مک مستر Mc Master University، دانشگاه دلهوزی Dalhousie University، دانشگاه وینزور Windsor University، دانشگاه لتبریج University of Lethbridge، دانشگاه ویکتوریا University of Victoria، دانشگاه گوئلف University of Guelph، دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Columbia، دانشگاه تورنتو University of Toronto، دانشگاه گالگری University of Calgary، دانشگاه اتاوا University of Ottawa، دانشگاه کارلتون Carleton University، دانشگاه آلبرتا University of Alberta ، دانشگاه یورک York University، دانشگاه وسترن انتاریو University of Western Ontario، دانشگاه مک گیل Mc. Gill University، دانشگاه واترلو University of Waterloo، دانشگاه کوئین Queen’s University at Kingston و دانشگاه کبک University of Quebec


دانشگاههای مورد تایید کشور هندوستان

انستیتو علوم پزشکی ال ایندیا All India Institute of Medical Sciences، دانشگاه بمبئی University of Mumbai، دانشگاه کلکته University of Calcutta، دانشگاه دهلی University of Delhi، دانشگاه مدرس University of Madras، دانشگاه پزشکی دکتر ام.جی.آر- تامیل نادو، مدرس The tamil Nadu Dr.M.G.R Medical university Madras، دانشگاه پونا University of pune، دانشگاه پنجاب Pan Jaf University، دانشگاه الیگر Aligarh Muslim University، کالج داروسازی همدردHamdard College of Pharmacy، دانشگاه هندوی بنارس و کالجهای وابسته Banaras Hindu University، Post Graduate Institute of Medical Education and research (Chandigarh) PGI، دانشگاه راجیو گاندی Rajive Gandi University of Health science، دانشگاه مانیپال Manipal university، دانشگاه میسور University of Mysore، دانشگاه بنگلور Bangalore University، دانشگاه جواهر لعل نهرو Jawaharlal Nehro University و دانشگاه دندانپزشکی ایالت مهاراشترا Rangonwala universiat

دانشگاههای مورد تائید درکشور ترکیه

دانشگاه استانبول (دانشکده های جراح پاشا و چاپا)Istanbul University (Cerrah Passa, Capa)، دانشگاه حاجت تپه Hacettepe Universiesi، دانشگاه آنکارا Ankara Universitesi،دانشگاه آناتولی Anadolu Universitesi (University of Anatolia)، دانشگاه 9 ایلول (دوقوز ایلول)Dokuz Eylul Universitesi (9th sept. University)، دانشگاه غازی Gazi Universitesi، دانشگاه اژه Ege University (Aegean University)، دانشگاه عثمان غازی Osmangazi University ، دانشگاه مرمره Marmara University، دانشگاه چکورووا Cukurova University، دانشگاه اولوداغ Uludag University، دانشگاه کارادنیز Karadeniz Technical University، دانشگاه 19 مایس سامسون ( Ondoks Mayis University ( Samsun University ، دانشگاه تراکیا Trakya University

دانشگاه اکراین

دانشگاههای مورد تائید درکشور اوکراین که از ابتدای سال 2010 غیرمعتبر می‌باشد.

دانشگاه دولتی کیف (بوگومولتس)Bogomolets National Medical University و آکادمی تخصصی پزشکی کیف Kyiv Medical Academy of Post-Graduate Education (P.L. Shupyk) اعتبار مشروط هستند.

 دانشگاههای مورد تائید درکشور ایتالیا

مدارک تحصیلی کلیه دانشگاههای علوم پزشکی کشور ایتالیا با شرایط یکسان طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی می باشد.

دانشگاههای مورد تائید درکشور ایرلند جنوبی

دانشگاه ملی ایرلند National University of Ireland (The Royal College of Surgeons in Ireland)

دانشگاههای مورد تائید درکشور ایرلند شمالی

دانشگاه ملی کوئینز Queen’s University

 دانشگاههای مورد تائید درکشور بلژیک

دانشگاه آزاد بروکسل Free University of Brussels (Universite Libre De Bruxelies)، دانشگاه کاتولیک لوون Catholic University of Louvain (katholieke Universite Leuven)، دانشگاه لیژ Universite De Letat A liege، دانشگاه گنتUniversity of Ghent

دانشگاههای مورد تائید درکشور بنگلادش

دانشگاه داکا University of Dhaka

 دانشگاههای مورد تائید درکشور چک که بصورت مشروط می‌باشد

دانشگاه چارلز در پراگ Charles University, Prague، دانشگاه چارلز در پلزن Charles University, Faculty of medicine in pilsen و دانشگاه هراتس کارلوا Charles University, Hradec Kralove

دانشگاههای مورد تائید درکشور دانمارک

دانشگاه آرهوس Aarhus University، دانشکده سلطنتی دانمارک ( در رشته داروسازی)Royal Danish School

دانشگاههای مورد تائید درکشور روسیه که بصورت مشروط می‌باشد

آکادمی پزشکی مسکو – سچینوا (دانشگاه شماره یک مسکو)Moscow I.M.Sechenov Medical Institute (رشته داروسازی)، انستیتو دندانپزشکی مسکو Moscow Medical Stomatology Institute N.A Semashko، دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ (پاولوف)Sp Pavlov Medical State University ، آکادمی تخصصی پزشکی سن پطرزبورگ st.Petersburg State Medical Academy، مرکز چشم پزشکی فیدروفThe S.N. Fyodorov Eye Microsurgery State Institution

 دانشگاههای مورد تایید درکشور روسیه سفید (بلاروس) که بصورت مشروط می‌باشد

آکادمی پزشکی مینسک Minsk State Medical Institute، آکادمی تخصصی پزشکی مینسکBelarusian Medical Academy of post Graduate Education (BelMAPO)

دانشگاه مورد تاییددرکشور سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور National University of Singapore


دانشگاههای مورد تایید درکشور سوریه

دانشگاه دمشق University of Damascus، دانشگاه حلب University of Aleppo و دانشگاه تشرین Tishreen University

دانشگاههای مورد تایید در کشور سوئد

دانشگاه گوتنبرگ Goteborgs University ، دانشگاه لوند Lund University، دانشگاه اپسالا Uppsala University، دانشگاه امئو Umea University، انستیتو کارولینسکا Karolinska Institute و دانشگاه لینکشاپینگز Linkopings University

دانشگاههای مورد تایید در کشور سوئیس

دانشگاه ژنو Universite De Geneve ، دانشگاه برن Universitat Bern، دانشگاه لوزان Universite De Lausanne، دانشگاه زوریخUniversitat Zurich و دانشگاه بازل (برای رشته داروسازی ) Bazel University


دانشگاههای مورد تاییددر کشور فرانسه

کلیه دانشگاههای دولتی و مورد تائید وزارت فرهنگ و آموزش عالی آن کشور معتبر می باشد.

دانشگاههای مورد تاییددر کشور فنلاند

دانشگاه تامپر University of Tampere ، دانشگاه کوپیو University of Kuoipio، دانشگاه اولو University of Oulu، دانشگاه جیواسکیلا University of Jyvaskyla

دانشگاههای مورد تایید درکشور فیلیپین

طبق مصوبه شورای عالی ارزشیابی دانشگاههای معتبر در کشور فیلیپین در کلیه رشته‌ها:

Up) University of Philippine)، دانشگاه سنت توماس ( Saint Thomas university )

ضمناً سایر دانشگاهها از آخر ژولای 2010 به بعد غیرمعتبر اعلام می‌گردد.

دانشگاه فیلییپن University of the Philippines، دانشگاه سنتوتوماس University of Santo Tomas، دانشگاه فارایسترن Far Eastern University، انشگاه ویزایاس University of Visayas ، دانشگاه سنترواسکولار Centro Escolar University، دانشگاه ایست University of the East ، انستیتو پزشکی سیبو Cebu Institute of Medicine Inc، دانشکده پزشکی سیبو Cebu Doctors College

برای رشته دندانپزشکی :

گروه یک : دانشکده دندانپزشکی دانشگاه دولتی فیلیپینUniversity of the Philippines (UP)

گروه د و : دانشگاه سنتر و اسکولار Centro Escolar University، دانشگاه ایست University of East

گروه سه : دانشگاه فار ایسترن Far Eastern University، دانشگاه مرکزی مانیل Manil Central University، دانشگاه بگیوUniversity of Baguio

برای رشته داروسازی:

دانشگاه سنت توماس University of Santo Tomas، دانشگاه سنتر و اسکولار Centro Escolar University،

 دانشگاه مورد تاییددر کشور کره جنوبی

دانشگاه ملی سئول Seoul National University،

دانشگاه مورد تاییددر کشور لهستان که اعتبارمشروط می‌باشد

دانشگاه ورشو University of Warsaw

دانشگاه مورد تایید در کشور لیبی

دانشگاه الفاتح Al-Fateh University

دانشگاه مورد تایید کشور مالزی

دانشگاه UPM )University Putra Malaysia )، دانشگاه University Kebangsaan Malaysia (The National University of Malaysia)، دانشگاه U.M، دانشگاه U.S.M


دانشگاههای مورد تایید کشور مجارستان که اعتبار مشروط می‌باشد

دانشگاه پزشکی سملوایز Semmelweis University of Medicine، دانشگاه پزشکی سگد Szeged، دانشگاه پزشکی پچ Pecs Medical University، دانشگاه پزشکی دبرسن Debercen University of Medicine

دانشگاه مورد تاییددر کشور مغرب

دانشگاه محمد الخامس ، ’University Mohammad V Souissi (Robat-Marocco)

دانشگاههای مورد تایید کشور نیوزیلند

دانشگاه اکلند University of Auckland، دانشگاه اتاگو University of otago،

دانشگاههای مورد تایید در کشور هلند

دانشگاه اوترخت Utrecht University، دانشگاه نایمخن University Medical Center Nijmegen ، انستیتو سرطان هلند Netherland Cancer Institute، دانشگاه ایراسموس Erasmus University Rotterdom، انستیتو ملی بهداشت عمومی و محیط The National Institute of public Health and the Environment، دانشگاه آمستردام Amsterdam University، دانشگاه واگنینگن Wageningen University، دانشگاه ماستریخت University Maastricht، دانشگاه لیدن Leiden universiat و دانشگاه گرونینگن Groningen University


دانشگاه مورد تایید در کشور هنگ کنگ

دانشگاه هنگ کنگ Hong Kong University

دانشگاههای مورد تائید درکشور اتریش

دانشگاه وین Universitat Wien (Vienna University) و دانشگاه گراتس Karl- Franzens Universitat Graz (Graz University)

دانشگاههای مورد تائید درکشور اردن

دانشگاه علوم و تکنولوژی اردن Jordan University of Science and Technology

دانشگاههای مورد تائید درکشور اسپانیا

دانشگاه دولتی بارسلونا Universidad De Barcelona، دانشگاه گرانادا Universidad De Granada، دانشگاه کامپلوتنس مادرید Universidad Autonoma De Madrid، دانشگاه اتونوما مادرید Universidad Autonoma De Madrid، دانشگاه والنسیا Universidad De Valencia

دانشگاههای مورد تائید در کشور آرژانتین

دانشگاه دولتی بوئنوس آیرس Universidad Buenos Aires ، دانشگاه کوردوبا Universidad National De Cordoba، دانشگاه خصوصی السالوادور Universidad Del Salvador (University of the Saviour)

دانشگاههای مورد تائید در کشور آفریقای جنوبی

دانشگاه ویت واترسرند University of Witwatersrand (wits)، دانشگاه ناتال University of Natal، دانشگاه کیپ تاون Cape Town University، دانشگاه پرتوریا University of Pretoria

دانشگاههای مورد تائید درکشور اسلواک البته اعتبار دانشگاههای زیر بصورت مشروط می‌باشد

دانشگاه کامنیوس در براتیسلاوا Comenius University of Bratislava و دانشکده پزشکی مارتین جسینیوس Martin-Jesenius of Medicine

دانشگاههای مورد تائید درکشور ارمنستان از ابتدای سال 2010 غیرمعتبر می‌باشد.

دانشگاه مورد تایید در کشور یوکسلاوی که اعتبار مشروط می‌باشد

دانشگاه بلگراد University of Belgrade

مدارک تخصصی صادره از دانشگاه بلگراد غیرمعتبر می باشد.  

 

================================ 

وقتی خواستم زندگی کنم، راهم را بستند.وقتی خواستم ستایش کنم، گفتند خرافات است.وقتی خواستم عاشق شوم گفتند دروغ است.وقتی خواستم گریستن، گفتند دروغ است.وقتی خواستم خندیدن، گفتند دیوانه است.دنیا را نگه دارید، میخواهم پیاده شوم.

اکنون تو با مرگ رفته ای و من اینجا تنها به این امید دم میزنم که با هر نفس گامی به تو نزدیک تر میشوم . این زندگی من است.

هی با خود فکر می کنم ، چگونه است که ما ،
در این سر دنیا ، عرق می ریزیم و وضع مان این است.
و آنها ، در آن سر دنیا ، عرق می خورند و وضع شان آن است!
نمی دانم، مشکل در نوع عرق است،
یا در نوع ریختن و خوردن.

وقتی که بچه بودم هر شب دعا میکردم که خدا یک دوچرخه به من بدهد. بعد فهمیدم که اینطوری فایده ندارد. پس یک دوچرخه دزدیدم و دعا کردم که خدا مرا ببخشد.

اینجا آسمان ابریست، آنجا را نمیدانم…
اینجا شده پائیز، آنجا را نمیدانم…
اینجا فقط رنگ است ، آنجا را نمیدانم…
اینجا دلی تنگ است ، آنجا را نمیدانم.

و از بیتابی‌طلب‌ را از عمق‌ نهادشان‌ به‌ سختی‌ بر کشیده‌اند و سرشار از شوق‌ و سرمست‌ از لذت‌ بر سر و روی‌ تصویر «او» ریخته‌اند».                             معلم عشق 

=====================================

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo