X
تبلیغات
رایتل

هفته بیست و ششم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس ششم

پنج‌شنبه 20 خرداد 1389 ساعت 03:00 ب.ظ

 اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================

  

هفته بیست و ششم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس ششم

تا روز جمعه ۲۸ خرداد 

==========================================  

 

کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بررسی می کند :

لغو آزمون دستیاری پزشکی

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لغو آزمون دستیاری پزشکی توسط وزارت بهداشت در حالی که هنوز جرایمی ثابت نشده است جای تعجب و بررسی دارد. ... ......  

==========================================

 خبرگزاری مسجدی و همراهان: 

دقایقی پیش طی تماس تلفنی با دکتر شهریاری، ایشان اظهار کردند هیچ مصاحبه ای امروز با ایشان صورت نگرفته و خبر منتشر شده توسط خبرگزاری مجلس را تکذیب کردند .

قرار شد با پرس و جو از سایر اعضای کمیسیون منبع احتمالی خبر معلوم شود 

نمی دانم چرا دکتر مسجدی دوست دارد بازیچه نمایندگان مجلس شود.فکر کنم این مصاحبه ناشی از خیالپردازی های خبرنگار مجلس بود. 

========================================== 

وزیر بهداشت به مهر خبر داد:
جلوی اخاذی علمی را می گیریم / گزارش مجلس درباره دستیاری ناقص است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش دستیاری پزشکی در آزمون 88 گفت: گزارش مجلس در زمینه تخلفات آزمون دستیاری هنوز تکمیل نشده است ......  

======================================= 

 وزارت بهداشت:   

 داوطلبان:

وزیر بهداشت:  
نتایج آزمون دستیاری تا پایان خرداد اعلام می‌شود

وزیر بهداشت گفت: نتایج خام آزمون دستیاری در حال حاضر موجود است اما باید سهمیه‌های خاص بر اساس قانون مجلس را اعمال کنیم که نهایتاً پایان خرداد نتیجه نهایی اعلام می‌شود. .....  

======================================== 

عباسپور در گفت‌و‌گو با ایلنا:
وزارت بهداشت مقصر شماره اول تخلفات آزمون‌ دستیاری است
پاسخ وزارت بهداشت، جواب سوالات و ابهامات کمیسیون نبود و ما در این پرونده شاهد عملکرد بسیار ضعیف وزارت ... .......... 

==========================================

 

 http://www.khabarazmoon.blogfa.com 

========================================== 

  ازسوی رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس صورت گرفت؛ 

تکذیب خبر بررسی آزمون دستیاری پزشکان در کمیسیون های تخصصی مجلس .......  

=========================================== 

 

ثبت نام آزمون ارتقای دستیاری پزشکی سال 89 از امروز آغاز شد.
به گزارش سرویس صنفی آموزشی ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، تاریخ ثبت نام آزمون ارتقای دستیاری پزشکی از 22 تا 25 خرداد ماه و 24 ساعته به صورت آنلاین انجام می گیرد.

========================================== 

   رامین به مهر خبر داد:
شناسایی برخی از خریداران سئوالات‌ دستیاری/ تایید وجوداشکال در آزمون‌دوم
نماینده منتخب کمیسیون بهداشت مجلس در پیگیری آزمون دستیاری 88 از شناسایی برخی از خریداران سئوال این آزمون خبر داد و گفت: گزارش مبسوطی ............ 

================================== 

 نمونه ای از بازیچه قرار دادن داوطلبان معترض از طرف مجلس و دولت!  

چه کسی راست میگوید؟ مجلس یا دولت یا هر دو!   

معاون امور مجلس وزیر بهداشت:
خبری مبنی بر غلط بودن سوال‌های آزمون دستیاری به ما نرسیده است
سیدرمضان محسن پور معاون امور مجلس وزیر بهداشت گفت: اکنون هیچ بحثی در رابطه با آزمون دستیاری در وزارتخانه به ما نرسیده که ما آن را دنبال کنیم. ................. 

==================================== 

نحوه حمایت مجلس و دولت مقدس اسلامی از دزدان و خیانتکاران سوال فروش و سوال خر اعلام شد. 

دلخوش نگه داشتن یعنی به سخره گرفتن احساسات عدالتخواهان امتحان دستیاری برای سپری شدن زمان؛ سپس اعلام نتایج و قبولی سوال خرها در رشته های دلخواه بعد اعلام اینکه هر وقت ثابت شود قبول شده ها؛ سوال خریده بودند انها را اعدام خواهیم کرد و قبل از اعدام پوستشان را خواهیم کند شاید هم به اطلاعات بگوییم بیایند ........  

========================================= 

 

تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر تقلب در آزمون دوم دستیاری به دست نیامده است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره سلامت آزمون دستیاری دوم که مورد سوال معترضان است، گفت: هنوز نتایج قطعی حاصل نشده، اما ............ 

 

====================================== 

 جزئیات گزارش تحقیق مجلس درباره دستیاری/ رد تقلب و تایید اشکال در کنکور دوم
نماینده منتخب کمیسیون بهداشت مجلس در پیگیری آزمون دستیاری 88 با اشاره بخشهایی از گزارش تحقیق مجلس درباره این آزمون گفت: گروه تحقیق هنوز در حال فعالیت است  .......... 

 

 جزئیات گزارش تحقیق مجلس درباره دستیاری/ رد تقلب و تایید اشکال در کنکور دوم
نماینده منتخب کمیسیون بهداشت مجلس در پیگیری آزمون دستیاری 88 با اشاره بخشهایی از گزارش تحقیق مجلس درباره این آزمون گفت: گروه تحقیق هنوز در حال فعالیت است و باید به سئوالات و ابهاماتی که در این زمینه وجود دارد پاسخ داده شود.
شاهرخ رامین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: امتحان دوم از مشکلات زیادی برخوردار بوده است اما تاکنون مدرکی دال بر تقلب در امتحان دوم بدست نیاورده ایم. علیرغم اینکه بنده همه سرنخ ها را پیگیری کردم و همه جا اطلاعات کافی در اختیار من قرار داده شد.
اشکالات آزمون دوم دستیاری سال 88
وی با اشاره به بخشهایی از این گزارش گفت: امتحان دوم اشکالاتی داشته که این اشکالات به دلیل اینکه در شرایط اضطراری و مدت زمان کوتاهی برگزار شده، بسیاری از عوامل موجود در امتحان اول به دلایل امنیتی حذف شده و اشخاص دیگری به صورت فوری جایگزین شده بودند. مدت زمان در اختیار بسیار کوتاه بوده و فشار روانی روی گروه طراح و مجری امتحان دوم دستیاری به دلیل ابطال امتحان اول دستیاری و جو موجود در جامعه زیاد بوده است.
امتحان دوم از مشکلات زیادی برخوردار بوده است اما تاکنون مدرکی دال بر تقلب در امتحان دوم بدست نیاورده ایم
 نماینده منتخب مجلس در پیگیری دستیاری 
نماینده منتخب کمیسیون بهداشت مجلس در پیگیری آزمون دستیاری 88 یادآور شد: گزارش شامل این موضوع است که چه اشکالاتی وجود داشته، قدرت تفکیک کنندگی سئوالات به چه شکل بوده، میزان تقسیم سئوالات چگونه بوده و میزان فنی بودن سئوالات در چه حدی بوده است که همه این مسائل به صورت مفصل و سئوال به سئوال قید شده است.
وی در خصوص بخشهایی از گزارش تحقیق که به بخش تقلب در آزمون اول دستیاری پرداخته اظهار داشت: در آزمون اول به صورت مستند 25 سئوال بیرون آمده بود. پیش از هر چیزی ما به دنبال کسانی بودیم که تقلب کرده بودند و تلاش ما بر این بود که هزینه تقلب کردن را بالا ببریم و برخورد جدی قانونی با متخلفان صورت گیرد تا جامعه پزشکی و دانشگاهی بداند که با این گروه برخورد شدیدی صورت خواهد گرفت تا انگیزه تقلب حتی از این گروه ولو اندک نیز گرفته شود.
رامین تاکید کرد: نوع مجازات و برخورد باید به گونه ای باشد که این اتفاق دیگر تکرار نشود.
وی در مورد بررسی هایی که از آزمون اول و دوم دستیاری به عمل آمده است به مهر گفت: گروهی از افراد در آزمون اول شرکت کردند و در آزمون دوم شرکت نکرده اند که این افراد طیف های مختلفی را در بر گرفتند و الزاماً همه آنها متخلف نبودند.
عده ای که در آزمون دوم شرکت نکرده اند الزاماً متخلف نبوده اند
نماینده منتخب کمیسیون بهداشت مجلس در پیگیری آزمون دستیاری 88 اضافه کرد: بر اساس بررسی هایی که انجام شد گروهی بودند که در آزمون دوم به دلیل نگرانی از نتیجه نهایی شان و یا مشکلاتی که در طی دو هفته تا امتحان دوم برای آنها بوجود آمده بوده در آزمون دوم شرکت نکرده اند کما اینکه گروهی بوده اند که در امتحان اول ثبت نام کرده و شرکت نکرده اند و از فرصت امتحان دوم استفاده کرده اند.
وی گفت: این مسائل از روی پاسخنامه ها و لینک ثبت نام آنها مشخص شد و عده زیادی که در آزمون شرکت نکرده اند الزاماً متخلف نبوده اند اما همه معیارها و سنجش ها به شناسایی متخلفان به ما کمک کرد.
رامین در مورد نقش عوامل آزمون وزارت بهدشت در تخلف آزمون اول گفت: گزارش کاملی از نقش برخی از عوامل آزمون از سوی حراست وزارت بهداشت پیگیری شده و افراد متخلف دستگیر شده و به قوه قضائیه معرفی شده اند.
رده تخلف در آزمون دستیاری متفاوت است. افرادی بوده اند که سئوالات را منتشر کرده اند و کسانی بوده اند که سئوال را خریده اند این افراد هر دو متخلف هستند اما تخلف آنها با هم متفاوت است
شاهرخ رامین
وی اضافه کرد: رده تخلف در آزمون دستیاری متفاوت است. افرادی بوده اند که سئوالات را منتشر کرده اند و کسانی بوده اند که سئوال را خریده اند. هر دو گروه متخلف هستند اما تخلف آنها با هم متفاوت است. از سوی دیگر تا مدارکی که وجود دارد برای قاضی محرز نشود نمی توان از آن به عنوان تخلف نام برد. اما کسانی که بر اساس آنالیز و بررسیهای آماری مشکوک به تقلب بوده اند به قوه قضائیه معرفی شده اند و از این به بعد هم ممکن است افراد دیگری معرفی شوند.
نماینده منتخب کمیسیون بهداشت مجلس در پیگیری آزمون دستیاری 88 در مورد باطل شدن پروانه پزشکی داوطلبان متخلف آزمون دستیاری به مهر گفت: قانونگذار در سال 82 جریمه نقدی سنگین و حبس برای داوطلبان متخلف آزمون های سراسری درنظر گرفته است اما در همان قانون به پزشکی به عنوان حرفه خاص نگریسته نشده است.
وی افزود: از سوی دیگر حرفه پزشکی با سایر حرفه ها تفاوت دارد و به دلیل قداست این حرفه قطعاً قانونگذار باید شرایط متفاوتی را ببیند و مطمئن هستم که در این دوره برخورد متفاوتی با متخلفان صورت می گیرد.
قرائت گزارش نهایی در مجلس شورای اسلامی به تصمیم کمیسیون بهداشت و هیئت رئیسه مجلس بستگی دارد
رامین در مورد قرائت گزارش نهایی در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع به تصمیم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بستگی دارد. البته نظرات نهایی را پس از پاسخ به همه ابهامات و سئوالات باقیمانده گروه تحقیق اعلام می کنیم.
به گزارش مهر، سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد. آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.
آزمون مجدد نیز پس از اعلام نتایج با اعتراض برخی داوطلبان روبرو شد به طوری که شاهرخ رامین عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 به مهر گفت: با وزارت بهداشت توافق شد تا زمان بررسی کامل و تحلیل آماری نمرات و رتبه های دستیاری، نتایج آزمون دوره سی و هفتم اعلام نشود.

 ========================================

 نماینده منتخب بررسی آزمون دستیاری درگفت‌وگو با ایسنا:
تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر تقلب در آزمون دوم دستیاری به دست نیامده است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره سلامت آزمون دستیاری دوم که مورد سوال معترضان است، گفت: هنوز نتایج قطعی حاصل نشده، اما تاکنون هیچ‌گونه شواهدی مبنی بر بروز تقلب در آزمون دوم به دست نیامده است.
شاهرخ رامین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره روند بررسی آزمون دستیاری گفت: در جلسه اخیر که با حضور کارشناسان و مجریان آزمون برگزار شد ابعاد دیگری از آزمون را بررسی و به پاسخ سوالات نزدیک شدیم.
نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در خانه ملت ادامه داد: ریز اتفاقاتی که در آزمون رخ داده را بررسی و گروه دیگری از سوالات و شبهاتی که برای معترضین وجود داشت را مورد ارزیابی قرار دادیم تا پاسخی برای آنها پیدا کنیم که تعداد جدیدی از شبهه‌ها پاسخ داده و برطرف شدند.
به گفته وی، یکی از سوالات جدید مطروحه توسط معترضان سلامت آزمون دوم است که با حضور کارشناسان و مسوولان برگزاری آزمون همه مدارک را بررسی و یک قدم به رسیدن به پاسخ سوالات نزدیک‌تر شدیم اما مهم این است که تا این لحظه هیچ علامتی مبنی بر تقلب در آزمون دوم پیدا نکرده‌ایم.
نماینده منتخب کمیسیون بهداشت در بررسی آزمون دستیاری خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسید با برگزاری این جلسه پاسخ تمام سوالات و شبهات داده شود اما مقدور نشد، لذا باید یکسری مدرک دیگر هم جمع‌آوری شود که در این جلسه مقرر شد مسوولان برگزای آزمون این مدارک را تهیه کنند.
رامین تاکید کرد: از آنجاکه که شرکت‌کنندگان و معترضان به نتایج آزمون دوم به دنبال جواب درست برای سوالات‌شان هستند این پروسه باید سیر قانونی خود را طی کند، ضمن این‌که اعلام هر نتیجه‌ای برای این بررسی‌ها، باید مستند و دارای دلیل و مدرک باشد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان در خاتمه خاطرنشان کرد: هیچ کس در بررسی این موضوع کوتاهی نمی‌کند، در شرایط و مقدورات فعلی تلاش می‌کنیم که زودتر به نتیجه برسیم، من بیشتر منتظر نتایج این بررسی هستم چراکه روزی من هم مانند این دانشجویان نگران نتیجه آزمون بودم و دقیقا احساس آنها را درک می‌کنم، اما نفع همه ما در صداقت و حرف علمی و مستند است.
  

======================================

 معاون امور مجلس وزیر بهداشت:
خبری مبنی بر غلط بودن سوال‌های آزمون دستیاری به ما نرسیده است
سیدرمضان محسن پور معاون امور مجلس وزیر بهداشت گفت: اکنون هیچ بحثی در رابطه با آزمون دستیاری در وزارتخانه به ما نرسیده که ما آن را دنبال کنیم.
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۵۹
سیدرمضان محسن پور معاون امور مجلس وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاه برنا درباره خبر ارائه مستندات اشتباه بودن سوال های آزمون دستیاری سال 88 و تشکیل پرونده برای بررسی آن در کمیسیون گفت: تابه حال خبری مبنی بر غلط بودن سوالات آزمون دستیاری نه از سوی نمایندگان مجلس و نه از سوی وزیر بهداشت به بنده ارجاع نشده است.
وی ادامه داد: درحال حاضر براساس وقت تنظیم شده، دانشجویان رشته‌هایشان را انتخاب کرده و بیمارستان ها و رتبه‌هایشان معلوم شده است. همچنین تاریخ شروع به کار این دانشجویان هم اعلام شده تا در زمان مقرر برای شروع کار و گذراندن دوره رزیدنتی در بیمارستان ها مشغول به کار شوند.
معاون امور مجلس وزیر بهداشت تصریح کرد: نتایج آزمون دستیاری براساس تاریخ‌های عنوان شده اعلام می شود.
محسن پور در خاتمه گفت: اکنون هیچ بحثی در رابطه با آزمون دستیاری در وزارتخانه به ما نرسیده که ما آن را دنبال کنیم.

 =========================================

 رامین به مهر خبر داد:
شناسایی برخی از خریداران سئوالات‌ دستیاری/ تایید وجوداشکال در آزمون‌دوم
نماینده منتخب کمیسیون بهداشت مجلس در پیگیری آزمون دستیاری 88 از شناسایی برخی از خریداران سئوال این آزمون خبر داد و گفت: گزارش مبسوطی برای بررسی آماری آزمونهای اول و دوم دستیاری تهیه شد که در آن به اشکالات آزمون دوم دستیاری نیز توجه شده است.
شاهرخ رامین در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: بررسی و آنالیز آماری آزمون های اول و دوم دستیاری سال 88 که به دلیل تخلف دوبار برگزار شده بود، از سوی خبرگان امر آزمون و سنجش بررسی شد که نتایج نهایی آن به اطلاع وزیر بهداشت و اعضای کمیسیون بهداشت خواهد رسید.
وی اضافه کرد: در این بررسی ها بخشی از افرادی که در آزمون اول سئوال خریداری کرده بودند، شناسایی شدند که اقدامات لازم برای برخورد آنها از سوی مراجع قانونی صورت می گیرد.
نماینده منتخب کمیسیون بهداشت مجلس گفت: آزمون دوم نیز با حضور کارشناسان فن و خبرگان سنجش و آمار بررسی شد که گزارش مبسوط آن به وزیر بهداشت و اعضای کمیسیون بهداشت ارائه می شود.
وی تاکید کرد: نقاط ضعف آزمون دوم نیز بررسی شده و در گزارش به آن اشاره شده است که بر اساس مفاد آن پیگیری های لازم انجام می شود.
به گزارش مهر، سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد. آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.
آزمون مجدد نیز پس از اعلام نتایج با اعتراض برخی داوطلبان روبرو شد به طوری که شاهرخ رامین عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 به مهر گفت: با وزارت بهداشت توافق شد تا زمان بررسی کامل و تحلیل آماری نمرات و رتبه های دستیاری، نتایج آزمون دوره سی و هفتم اعلام نشود. 


 ثبت نام آزمون ارتقای دستیاری پزشکی سال 89 از امروز آغاز شد.
به گزارش سرویس صنفی آموزشی ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، تاریخ ثبت نام آزمون ارتقای دستیاری پزشکی از 22 تا 25 خرداد ماه و 24 ساعته به صورت آنلاین انجام می گیرد.
داوطلبان می توانند جهت ثبت نام به سایت
http://Dastyari.tums.ac.ir مراجعه کنند و داشتن پست الکترونیکی و شماره دانشجویی الزامی است، ضمن آنکه دستیاران برای ثبت نام از هر پست الکترونیکی می توانند استفاده کنند.
گفتنی است، دستیاران باید نام کاربری و کلمه عبور خود را جهت دریافت کارت ورود به جلسه در دسترس داشته باشند.
به گزارش ایسنا، آزمون ارتقای دستیاری پزشکی امسال، 31 تیر ماه برگزار می‌شود.
 

===============================

 

 ازسوی رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس صورت گرفت؛ 

تکذیب خبر بررسی آزمون دستیاری پزشکان در کمیسیون های تخصصی مجلس
دکتر حسینعلی شهریاری در تماس با پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی (وب دا) سخنان منتسب به خود را در سایت «خانه ملت» تکذیب کرد.
براساس این گزارش درخبر سایت «خانه ملت» که امروز 22 خرداد درج شده به نقل از رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس آمده است: آزمون دستیاری پزشکی در کمیسیون های بهداشت و درمان و آموزش و تحقیقات مجلس همچنان درحال بررسی است و هنوز جمع بندی درخصوص آن نهایی نشده است .
در ادامه این خبر به نقل از دکتر شهریاری تصریح شده آزمون دستیاری پزشکی لغو نشده و موضوع آن همچنان در حال جمع بندی نهایی است و اخبار مربوط به آن از طریق رسانه های جمعی به اطلاع جامعه پزشکی و مردم خواهد رسید.
  

=================================================

============================================= 

======================= 
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo