X
تبلیغات
رایتل

هفته بیست و نهم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس سوم

دوشنبه 3 خرداد 1389 ساعت 09:48 ب.ظ

 اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================

  

هفته بیست و نهم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس سوم 

تا روز جمعه ۷ خرداد 

=======================================   

وزیر بهداشت خبر داد:
رسیدگی به متخلفان آزمون دستیاری همچنان ادامه دارد
پرونده‌های جدیدی درباره تخلفات آزمون دستیاری روی کار آمده است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت در برخورد با متخلفان آزمون دستیاری مدعی مردم است و ما منتظر هستیم تا دستگاه قضایی کار خود را در این زمینه تمام کند.
به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی ایسنا، دکتر مرضیه وحید دستجردی وی در حاشیه افتتاح هزارمین پایگاه اورژانس جاده‌ای کشور از رو آمدن پرونده‌هایی جدید در رابطه با تخلفات آزمون دستیاری خبر داد و افزود: علاوه بر پرونده‌های گذشته پرونده‌های جدیدی نیز مطرح شده است و در مجموع 32 نفر از متخلفان آزمون دستیاری کارشان بررسی شده، به طوریکه هفت نفر به زندان رفته‌اند و سه نفر از آنها هنوز در زندان هستند. این افراد جدید مربوط به کسانی بودند که سوالات را خریده‌اند.
وزیر بهداشت گفت: در مجموع رسیدگی به متخلفان آزمون دستیاری همچنان ادامه دارد

======================================= 


گفتگوی مهر با نسل سراجی
تکذیب ادعاهای موجود درباره لو رفتن نتایج دستیاری/ اعلام نتایج پس از بررسیها
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در مورد اعلام نتایج آزمون دستیاری 88 گفت: این موضوع که فردی ادعا کند در رشته ای پذیرفته شده است و یا ادعا کند که اطلاع دارد چه کسانی در آزمون دستیاری پذیرفته شده اند درست نیست( البته غیر از کسانیکه در امتحان اول سوال خریده بودند و نیز اقازاده ها ) و تکذیب می شود.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اصولاً هنوز استخراج نتایج صورت نگرفته است که فردی بداند در آزمون و یا رشته مورد نظر خود پذیرفته شده است یا خیر.
وی گفت: با توجه به فرآیندهایی که برای آزمون دستیاری سال 88 بوجود آمده است دو فرآیند کمیسیونهای مربوطه مجلس و بخش سنجش وزارت بهداشت در حال کنترل فرآیند بررسی نتایج هستند و از همین رو بسیار زمان بر است.
نسل سراجی اضافه کرد: همچنین بررسی سهمیه هایی که در آزمون دستیاری اعمال می شود کار مهمی است که با دقت بیشتری مورد بررسی قرار می گیرد.
وی تاکید کرد: نتایج آزمون دستیاری تا زمانی که بررسی های کنترلی وزارت بهداشت و کمیسیون های مجلس به پایان نرسد اعلام نمی شود و برنامه زمانبندی پس از بررسی های بیشتر آزمون اعلام خواهد شد.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد. آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.
آزمون مجدد نیز پس از اعلام نتایج با اعتراض برخی داوطلبان روبرو شد به طوری که شاهرخ رامین عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 به مهر گفت: با وزارت بهداشت توافق شد تا زمان بررسی کامل و تحلیل آماری نمرات و رتبه های دستیاری، نتایج آزمون دوره سی و هفتم اعلام نشود.
  

================================ 

مشکلی در آزمون دستیاری پزشکی وجود نداشته است
همدان - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در بررسی های صورت گرفته توسط نماینده این کمیسیون مشخص شد که مشکلی در برگزاری آزمون دستیاری پزشکی وجود نداشته است. <<<<<  نگاهی به گذشته::

یکشنبه 8 خرداد 1384 ساعت 11:52 AM

عضو هیات تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی:
لورفتن سوالات آزمون دستیاری پزشکی را تکذیب می‌‏کنم صددرصد تیم برگزار کننده آزمون را قبول داریم
>>>>>


مشکلی در آزمون دستیاری پزشکی وجود نداشته است
همدان - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در بررسی های صورت گرفته توسط نماینده این کمیسیون مشخص شد که مشکلی در برگزاری آزمون دستیاری پزشکی وجود نداشته است.

دکتر"اکبر رنجبر زاده"، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دانشجویان با ذکر احتمال لو رفتن سوالات سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی که بهمن ماه پارسال برگزار شد خواستار ابطال آن بودند.
وی گفت: به دنبال این اعتراض ها، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تحقیق در این زمینه را در دستور کار قرار داد.
نماینده اسدآباد درخانه ملت اضافه کرد: در بررسی های صورت گرفته توسط نماینده این کمیسیون تاکنون به مدرکی دال بر مشکل در برگزاری آزمون دریافت نکرده است.
وی یادآوری کرد: سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی اسفند پارسال برگزار شد که وزیر بهداشت و درمان با بررسی شکایت برخی از داوطلبان مبنی بر اینکه سوال این آزمون قبل از برگزاری در اختیار تعدادی از شرکت کنندگان قرار گرفته است این آزمون را باطل اعلام کرد.
رنجبر زاده افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز 13 اسفند پارسال ضمن ایجاد تغییر در ساختار و روش‌، اقدام به برگزاری همزمان آزمون‌های پذیرش دستیاری تخصصی، پیش‌کارورزی و علوم پایه پزشکی کرد.
وی گفت: بااین وجود شماری از داوطلبان دوباره به نتایج این آزمون و نحوه برگزاری آن شکایت کردند که نتیجه رسمی تحقیق نماینده کمیسیون وبهداشت و درمان مجلس بعد از ظهر امروز به طور رسمی اعلام می شود.
============================================
 

 آخرین تغییرات آزمون دستیاری اعلام شد
معاون آموزشی وزیربهداشت به ایسنا خبرداد:
محاسبه نمره و معدل پیش‌کارورزی در آزمون
تغییر ضرایب برخی سوالات در رشته‌های خاص
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تغییرات آزمون دستیاری سال 89،از محاسبه10 درصدی نمره پیش کارورزی و اعمال ضرایب مختلف به سوالات در آزمون پذیرش دستیاری تخصصی خبر داد.
دکتر محمد علی محققی، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به شیوه پذیرش دانشجوی دستیار، اظهارکرد: بر این اساس تغییراتی در نحوه پذیرش دستیاری انجام می‌شود تا از ثبات و اعتبار بیشتری برخوردار شود، بنابراین تغییرات موجود با توجه به مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی، از سال 89 جنبه عملیاتی پیدا می‌کند.
وی افزود: اولین موضوع مورد توجه در تحولات سیستم دستیاری، تدریجی بودن این تغییرات با در نظر گرفتن ملاحظات و منافع کلیه داوطلبان است و تلاش می‌شود تا زمینه اجرای آن در سال‌های آینده فراهم شده و در طول برنامه پنج ساله، کل تصمیمات نشست شورا اجرایی ‌شود.
معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در تحولات جدید به روش‌های باثبات‌تر و شاخص‌های با درجه اعتبار زیاد توجه ویژه شده است، تصریح کرد: این تحولات و تغییرات به تدریج جایگزین روش فعلی آزمون کتبی چند گزینه‌ای خواهد شد.
 محاسبه 10 درصدی نمره پیش‌کارورزی در آزمون دستیاری
محققی با اشاره به تغییرات مورد نظر در آزمون دستیاری خاطرنشان کرد: اگر کارنامه‌ای که از طول دوره تحصیل دانشجویان پزشکی عمومی به دست می‌آید، قابلیت محاسبه در پذیرش را داشته باشد، بدیهی است که از اهمیت و اعتبار بالاتری نسبت به آزمون یک مرحله‌ای کتبی تئوری برخوردار است.
وی افزود: خوشبختانه در پزشکی عمومی شاخص‌هایی که قابلیت مقایسه میان گروه‌های مختلف را داشته باشد وجود دارد و در این میان می‌توان به آزمون پیش کارورزی اشاره کرد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه در آزمون پیش کارورزی قابلیت لازم از نظر علمی وجود دارد تا از امکان لازم برخوردار باشد، گفت: در این راستا فرمول‌های معتبر در شرایط مختلف به گونه‌ای تعدیل می‌شود که برای گروه‌های بزرگتر قابل مقایسه باشد.
محققی خاطر نشان کرد: با اعمال این فرمول‌ها امکان استفاده از این آزمون به عنوان بخشی از نمره پذیرش برای ورود به دوره دستیاری فراهم شده است.
وی با بیان اینکه 10 درصد از مجموع نمره پذیرش به شاخص آزمون پره انترنی اختصاص دارد، تصریح کرد: با یک فرمول، نمره پیش کارورزی میان داوطلبان تبدیل به تراز می‌شود و از نمره همتراز حداکثر10 درصد در پذیرش مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ ولی در اولین دوره اگر داوطلبی فرصت کافی نداشته است که نتیجه خوبی از این شاخص کسب کند، برای این دسته از داوطلبان در اولین سال به صورت ترجیحی از این شاخص استفاده می‌شود، بنابراین داوطلبی که شرایط لازم برای استفاده از این شاخص را ندارد حق انتخاب دومی دارد که این ده درصد را در آزمون کتبی با قوانین آزاد حاصل کند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه درحال حاضر آزمون پره انترنی ضابطه مند است و طیف وسیعی از شرکت کنندگان از این نمره برخوردار هستند، اظهارکرد: برای اینکه این موضوع مورد اعتراض قرار نگیرد، در دوره اول برای داوطلبان اجباری وجود ندارد؛ اما در آینده که بیش از 3 سال نخواهد بود باید حتما 10 درصد از نمره پره انترنی در پذیرش دستیار مورد استفاده قرار گیرد.
تاثیر10 درصدی معدل کتبی داوطلبان قبل از شرکت در امتحان پیش کارورزی در پذیرش دوره دستیاری
وی از تاثیر10 درصدی معدل کتبی داوطلبان قبل از شرکت در امتحان پیش کارورزی در پذیرش دوره دستیاری خبر داد و افزود: این شاخص، شاخص معتبری است که برای تراز شدن آن از نمرات داخل دانشگاهی استفاده می‌شود، به گونه‌ای که داوطلبانی که از یک دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند نمره آنها بر اساس میانگین و معدل داوطلبان همان دانشگاه تراز می‌شود و با دیگر دانشگاه‌ها مقایسه خواهد شد.
محققی افزود: نمره معدل کل داوطلبان درطول دوره‌های پزشکی قبل از شرکت در امتحان پره انترنی در این شاخص‌ مورد نظر است، چراکه امتحان پره انترنی را نمی‌توان به صورت دوبار در پذیرش محاسبه کرد.
وی در عین حال تصریح کرد: برای داوطلبانی که فرصت کافی ندارند تا معدل خوبی کسب کنند و در محدوده رقابتی قرار نمی‌گیرند، شرایطی فراهم می‌شود که 10 درصد این شاخص را از طریق آزمون کتبی حاصل کنند و در واقع این شاخص به نفع افرادی خواهد بود که از معدل خوبی بهره مند باشند.
محققی با بیان اینکه جهت گیری این تغییرات به منظور ایجاد رقابت در طول دوره پزشکی و توجه به آزمون درون دانشگاهی است، خاطرنشان کرد: این تغییرات از موضوع افت تحصیلی که متاسفانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی با آن مواجه هستیم جلوگیری می‌کند و کیفیت شرایط تحصیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتقا می‌یابد.
محققی از تغییر ضرایب برخی سوالات در رشته‌های خاص آزمون دستیاری خبر داد و افزود: به عنوان مثال داوطلبی که متقاضی ورود به دوره دستیاری داخلی است سوالات مرتبط با این رشته برای آنها از ضرایب بالاتری نسبت به دیگر داوطلبان برخوردار است، بنابراین بر این اساس هر داوطلبی کارنامه متفاوتی با توجه به انتخاب رشته مختلف، دریافت می‌کند و با این کارنامه به دانشگاه‌های محل پذیرش مراجعه و شانس ورودش را بر حسب گرایش به رشته‌های مختلف می‌سنجد.
وی با بیان اینکه این سه مورد تغییر از سال 89 اجرایی می‌شود، خاطر نشان کرد: مابقی تغییرات موردنظر که شامل تاثیر لوگ بوک، نمره مصاحبه ساختارمند و سنوات خدمت افراد است در نحوه پذیرش آزمون دستیاری در سالهای آینده تاثیر خواهد داشت.
 =================================
 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo