X
تبلیغات
رایتل

معترضان:اسامی نفرات برتر را منتشر کنید. وزیر: منع قانونی دارد

یکشنبه 12 اردیبهشت 1389 ساعت 03:56 ب.ظ

 

اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================  

 

دستیاری در پیچ و خم اعتراض
معترضان دستیاری: اسامی نفرات برتر را منتشر کنید. وزیر: منع قانونی دارد  

(لطفا قانونی را که منع می کند ذکر کنید)  

حمایت از متقلبان به چه دلیل!! 

اعتراض به نتایج آزمون دستیاری همچنان ادامه دارد و داوطلبان خواستار انتشار اسامی نفرات برتر از سوی وزارت بهداشت هستند اما وزیر بهداشت با تاکید براینکه این کار از نظر قانونی ممکن نیست از تقدیر نفرات برتر در آینده نزدیک خبر می دهد.
به گزارش خبرنگار مهر، آزمون دستیاری سالها است که انگشت اتهام به سمت آن نشانه رفته است و ابطال این آزمون در سال 1388 باز هم موجب افزایش اعتراضات به نتایج آزمون شده است.
برخی داوطلبان دستیاری ساعاتی پس از اعلام نتایج اولیه آزمون، اعتراضات خود را مطرح کردند و علاوه بر مجلس و نظام پزشکی، نامه ای نیز به رئیس جمهور نوشتند و خواستار پیگیر سه امر شدند.
این داوطلبان تقاضاهای خود را از رئیس جمهور در سه بند ارائه کردند:
1: تا روشن شدن و شفاف شدن این مسئله انتخاب رشته(۳) ......    

======================================= 

قابل توجه همکاران: 

لطفا از بکار بردن اسامی نامناسب برای معرفی خودداری کنید 

تا اطلاع ثانوی  از پذیرفتن نظرات بدون ربط به دستیاری معذور خواهیم بود 

دوستان عزیز توجه داشته باشند با الوده کردن فضای فعلی خود را عصای دست متقلبان می کنند  

مطمئن باشید که وزارتخانه برای موضع گیریهای خود این وبلاگها را کاملا کنترل می کند پس با کامنتهای بی ربط و .... بخود ضربه نزنیم.  

================================ 

 

 ====================================

 دادستان تهران اعلام کرد:
ارسال پرونده سه نفر از متهمان دستیاری به دادگاه/ خریداران هم شناسایی شدند 

 =======================

 

 مجریان آزمون دستیاری در مجلس؛
معاون آموزشی وزیربهداشت:
آزمون دستیاری متحول می‌شود
ابهام و سوال پاسخ داده نشده‌ای درباره آزمون وجود ندارد
 

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پی نشست با اعضای کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص آزمون دستیاری، گفت: از دید وزارت بهداشت ابهام و سوال پاسخ داده نشده‌ای وجود ندارد.
دکتر محمد علی محققی، در گفت‌وگو با (2) .....
 

 ====================================== 

  مخبرکمیسیون بهداشت درگفت‌وگوباایسنا:
*سابقه علمی یکصدبرگزیده اول آزمون دستیاری برای رفع ابهامات بررسی می‌شود (بازی تازه مسئولین برای مردم نامحرم!) ---->> نتیجه بررسیها قبل از بررسی مشخص شد: امن و امان است بیشتر نمرات خوب از قوم و خویشان مسئولین هستند این نشان می دهد تخلفی صورت نگرفته است.
*شیوه انتخاب دانشجو درآزمون دستیاری باید تغییر کند.  لابد باید روند تقلب و تخلف مسئولین راحتتر شود و افشای تخلفات خودیها غیر ممکن گردد (۱)...

===============================


تجمع برخی داوطلبان آزمون دستیاری در مقابل مجلس
برخی از داوطلبان آزمون دستیاری در اعتراض به تقلب صورت گرفته در این آزمون امروز سه شنبه مقابل مجلس تجمع کردند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، جمعی از داوطلبین آزمون دستیاری وزارت بهداشت در اعتراض به تخلف در دومین مرحله از آزمون این وزارتخانه جلوی مجلس تجمع کردند و خواستار رسیدگی هرچه سریعتر نمایندگان به این موضوع شدند.
به گفته این افراد در مورد این اعتراض با رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات صحبت شده و قول پیگیری داده شده اما وزارت بهداشت با این اعتراض موافقت نکرده است.

 


(1)عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی سابقه علمی یکصد برگزیده اول آزمون دستیاری برای رفع ابهامات خبر داد.
محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون که با حضور معاونان وزیر بهداشت و نمایندگان معترضان به بررسی آزمون دستیاری پرداخته شد، گفت: در این جلسه نمایندگان داوطلبان معترض آزمون دستیاری نسبت به تفاوت رتبه‌های آزمون امسال نسبت به گذشته اعتراض داشتند و عنوان می‌کردند رتبه‌هایی که امسال اعلام شده نسبت به سال‌های قبل بسیار متفاوت است، مثلا کسی که سال‌های‌ گذشته از 200 نمره آزمون 135 کسب می‌کرد رتبه‌اش زیر 1000 می‌شد اما امسال با همین نمره رتبه‌ها بالای 1000 رفته است، لذا آنها معترضند که با توجه به این‌که وزارت بهداشت اعلام کرده سوالات استاندارد و دارای کیفیت لازم است، چرا رتبه‌ها آن‌قدر بالا رفته است.
به گفته مخبر کمیسیون بهداشت، اعتراض دیگر این بود که برخی از سوالات اشتباه بود به نحوی که دارای دو گزینه صحیح بود، در تعداد زیادی از سوالات نیز پشت سر هم پاسخ یک گزینه بود، مثلا از 25 سوال 20 سوال جوابش الف بود.
عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت ادامه داد: معترضان معتقدند زمان برگزاری آزمون دوم پس از ابطال آزمون اول به خاطر تقلب خیلی زود بود، با توجه به این‌که برای همه ثابت و مشخص شد در آزمون نخست تقلب صورت گرفته و سوالات لو رفته بود زمان در نظر گرفته شده برای آزمون دوم و تامین امنیت آزمون بسیار کم بود. وزارتخانه باید در یک فرصت بیشتری برررسی و تامل می‌کرد تا چیدمان جدیدی در طرح، تایپ، چاپ و توزیع و پخش سوال صورت می‌گرفت.
به گفته نماینده جهرم، نمایندگان معترضان هم‌چنین مطرح می‌کردند که چرا وزارت بهداشت اسامی نفرات برتر آزمون را اعلام نمی‌کند، در حالی که در کنکور معمولا در تمامی رشته نفرات اول، دوم و سوم به عنوان افتخار معرفی می‌شود، حال چرا در آزمون دستیاری وزارتخانه از اعلام اسامی نفرات برتر امتناع می‌کند، وزارتخانه تاکنون حاضر نشده است حتی اسامی 10 نفر نخست را معرفی کند اگرچه باید 100، 200 و حتی 300 نفر اول را معرفی کند.
مخبر کمیسیون بهداشت در ادامه به اظهارات معاون آموزشی وزیر بهداشت در پاسخ به معترضان اشاره کرد و گفت: دکتر محققی در این باره اظهار کرد که ما دانشجویان معترض را تکریم کرده و به آنها احترام گذاشتیم و به موقع هم اعتراضات آنها را پاسخ دادیم، آزمون هم به شکل احسن با کنترل همه مسایل امنیتی برگزار شد و هیچ سوالی لو نرفت. اما میانگین نمرات افزایش یافته است یعنی اگر در گذشته رتبه 135 سه رقمی می‌شد هم‌اکنون چهار رقمی شده است، به این دلیل که میانگین نمره علمی دانشجویان افزایش یافته و هم‌چنین دانشجویانی نیز در قالب استعدادهای درخشان در این آزمون شرکت کرده بودند که رتبه‌های برتر نهایتا مربوط به آنهاست.
رضایی تاکید کرد: در نهایت مقرر شد کمیسیون بررسی جدی‌تر و دقت بیشتری بکند به نحوی که چند نفر از اعضای کمیسیون به مساله ورود پیدا و سبقه علمی 100 نفر اول را بررسی کنند تا مشخص شود که آیا این دانشجویان در مراحل قبلی و دوران پزشکی نمرات خوبی داشته‌اند یا خیر، در این صورت واقعا مشخص می‌شود که نفرات برتر با یک سابقه علمی خوب در آزمون دستیاری پذیرفته شده‌اند یا خیر.
وی درباره تحول بنیادین آزمون دستیاری نیز، اظهار کرد: در جلسه روز گذشته بحثی در این باره مطرح نشد اما کمیسیون شدیدا به دنبال اعمال تغییر و تحول در آزمون دستیاری است، شیوه انتخاب دانشجو در آزمون دستیاری باید تغییر کند چراکه پذیرش در دستیاری تنها به یک آزمون منوط شده است، یعنی افراد با یک امتحان می‌توانند تخصص قبول شوند یا نشوند، اعضای کمیسیون به دنبال این هستند که آزمون دستیاری را به چند بخش تقسیم کنند تا چند مورد نظیر معدل پزشک عمومی، امتحان جامع، برگزاری آزمون دو مرحله‌ای و ...در پذیرش آزمون دستیاری موثر باشد.
مخبر کمیسیون بهداشت گفت: در جلسه روز یکشنبه هم‌چنین فقیه رییس سازمان بهزیستی که آخرین روز مدیریتش در این سازمان را سپری می‌کرد برای ارایه گزارش عملکرد در کمیسیون حاضر شد، بر اساس گزارش ارایه شده به اضافه سوابق خوب وی، کمیسیون از فقیه تقدیر کرد و وی هم در مقابل از تلاش کمیسیون بهداشت در افزایش بودجه سال 89 بهزیستی تقدیر کرد.
به گفته وی، اعتبارات سازمان بهزیستی با تلاش اعضای کمیسیون بهداشت نسبت به سال گذشته 41 درصد افزایش یافت، یعنی علی‌رغم آنچه دولت در لایحه برای بهزیستی در نظر گرفته بود نزدیک به 170 میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق به بهزیستی کمک کردیم که مطمئنیم در سال جاری به لحاظ رشد بودجه‌ای که بهزیستی داشته حتما می‌تواند به افراد تحت پوشش خود خدمات بهتری ارایه کند.

=========================================== 

(2)  خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، با بیان اینکه این نشست، جلسه هم‌اندیشی با اعضای کمسیون بود، اظهار کرد: اعضای کمیسیون سوالاتی در خصوص تاریخ مجدد برگزاری آزمون دستیاری داشتند که به آن پاسخ داده شد و ما عنوان کردیم پس از ابطال آزمون اعلام شد که در اولین فرصت ممکن آزمون برگزار می‌شود و نباید این تاریخ از 27 فروردین ماه نیز عبور کند که به محض فراهم شدن شرایط آزمون را در 13 اسفند برگزار کردیم.
وی در خصوص تفاوت میان نمرات و رتبه‌های این دوره از آزمون با دوره‌های گذشته، اظهار کرد: بالاتر بودن سطح نمرات و رتبه‌ها خیلی عجیب نیست و دقت آزمون و علمی بودن آن را زیر سوال نمی‌برد.
وی با بیان اینکه بیش از 9 هزار و 800 نفر در این دوره از آزمون انتخاب رشته کردند، تصریح کرد: بنا به درخواست برخی از داوطلبان 24 ساعت زمان مجدد تعیین شده است که بتوانند افرادی که انتخاب رشته نکرده‌اند به این موضوع اقدام کنند و در صورت نیاز نیز اطلاعات انتخاب رشته‌ای خود را اصلاح کنند.
محققی با تاکید بر اینکه ابهامی در نمره داوطلبان وجود ندارد، اظهار کرد: میان نمرات مرحله اول آزمون با مرحله دوم، نمره مکتسبه با نمره پیش کارورزی داوطلبان و کلیه موارد دیگر انطباق کامل وجود دارد و جای هیچ ابهامی نمی‌باشد.
وی افزود: در حد احساس نیاز تحلیل‌هایی براساس شاخص‌های علمی در مورد آزمون انجام خواهیم داد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در خاتمه گفت‌وگو با ایسنا از تحول بنیادی در آزمون دستیاری خبر داد که در کمیسیون بهداشت نیز مطرح شد و  افزود: کارگروهی تخصصی در حال بررسی مباحث تحول است.

=================================================== 

(۳) ..... تخصص را به تعویق بیاندازید زیرا انجام سریع این مرحله موجب تحمل استرس بیشتر برای داوطلبین می شود.
2 : رزومه 1620 نفر اول که نمره بالای 400 آورده اند را بررسی کنند. به دست آوردن نمره بالای 400 در امتحان دستیاری کار آسانی نیست. ما 8 سال با کتاب زندگی کرده ایم و باید رتبه های برتر سابقه درخشانی در پزشکی داشته باشند.
3 : ما خواهشمندیم این رتبه های برتر را با رتبه های سال های پیش  و نمودار آماری این آزمون را با آزمون قبل مقایسه کنید و ببینید آیا این نسبت افزایش رشد نمره ها رعایت شده است؟ این جهش عظیم با هیچ سیستم منطقی، قابل توجیه نیست. خواهشمندیم این مسئله را به صورت علمی و آماری بررسی کنید و توجیهی علمی و با زبان آمار برای این مورد بیابید.
انتخاب رشته آزمون دستیاری که بر اساس خواسته معترضان تمدید نشد اما داوطلبان همچنان خواستار انتشار اسامی نفرات برتر هستند که این امر نیز با مخالفت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روبرو شده است.
دکتر مرضیه وحیددستجردی در آخرین اظهار نظر خود در این باره گفت: پس از بررسی وضعیت آزمون دستیاری به زودی جلسه تقدیر از صد نفر اول این آزمون که موفق به کسب نمره‌ها و رتبه‌های برتر شده‌اند، برگزار می شود.
وی افزود: به عنوان آخرین بررسی از وضعیت آزمون و احراز سلامت برگزاری آن، وضعیت علمی صد نفر اول نیز بررسی و مشخص شد این صد نفر در تمام دوران تحصیل بالاترین رتبه‌ها را در دروس داشته‌اند و با تلاش بسیار در آزمون دستیاری تخصصی نیز حائز نمرات و رتبه‌های برتر شده‌اند.
بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، دکتر وحیددستجردی در خصوص تعیین تکلیف متخلفین آزمون دستیاری اظهار داشت: وزارت بهداشت به عنوان مدعی‌العموم و اولین کسی که به این تخلفات معترض بوده وارد عمل شده و از قوه قضاییه برای رسیدگی به تخلفات انجام شده استمداد خواسته است.
وزیر بهداشت تأکید کرد: از نظر ما متخلفین به هیچ وجه حق ادامه تحصیل در هیچ زمانی را ندارند، چون این افراد به سوگند پزشکی خود وفادار نبوده‌اند.
البته نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجلس شورای اسلامی خبر داده و گفته است: وزیر این هفته در مجلس حضور می یابد.
دکتر حسینعلی شهریاری به مهر گفته است: موضوع دستیاری و همچنین مسائل جمعیتی از جمله موضوعاتی هستند که در جلسه با وزیر بهداشت مطرح خواهد شد.
وی اضافه کرد: یکی از مباحث شبهاتی است که در مورد آزمون دستیاری سال 88 مطرح است.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد که وزارت بهداشت پس از بررسی اعتراضات داوطلبان اعلام کرد: در بررسی اعتراضات و شکایات برخی از داوطلبین پس از برگزاری آزمون و وارد دانستن برخی از آنها به دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی سی هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ابطال شد. آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد که همچنان معترضانی دارد.  

=================================== 

 پورمحمدی در شبکه یک:
مبارزه با فساد!! به فضای غیرسیاسی نیاز دارد (فضا نمیخواهد وجدان می خواهد اقای رییس !! هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک. وقتی که سازمان بازرسی هم حامی مسئولین متخلف است چه انتظاری می توان داشت)

پورمحمدی (رئیس سازمان بازرسی کل کشور) درباره بررسی‌های سازمان بازرسی درمورد تخلف درآزمون دستیاری پزشکی اظهار داشت: درپرونده قبلی پیگیری ‌های بسیاری انجام دادیم (همانطوریکه بخاطر دارید رای سازمان مذکور به نفع سوال فروشان بود معنای عدالت در کشور به ظاهر اسلامی) در مرحله اخیر نیز پیگیری صورت گرفته است. در حال بررسی هستیم که تکلیف آن روشن شود البته نباید در این میان از نقش فوق‌العاده رسانه غافل شد، اگر در فضای رسانه یک موضوعی دقیق مطرح شود، سرعت اثربخشی آن بیشتر خواهد شد.

===================================== 

 

وزیر بهداشت در پاسخ به درخواست معترضان آزمون دستیاری؛
اعلام اسامی نفرات برتر منع قانونی دارد


اعلام اسامی نفرات برتر آزمون دستیاری تخصصی از نظر قانونی ممکن نیست.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر مرضیه وحید دستجردی در پی درخواست برخی از معترضان آزمون دستیاری مبنی بر اعلام اسامی نفرات برتر پذیرفته‌شدگان با بیان این مطلب گفت: این کار مجوز قانونی ندارد ولی پس از بررسی وضعیت به زودی جلسه تقدیر از صد نفر اول این آزمون که موفق به کسب نمره‌ها و رتبه‌های برتر شده‌اند، برگزار خواهد شد.

وی افزود: به عنوان آخرین بررسی از وضعیت آزمون و احراز سلامت برگزاری آن، وضعیت علمی صدنفر اول نیز بررسی شد و مشخص شد، این صد نفر در تمام دوران تحصیل بالاترین رتبه‌ها را در دروس داشته‌اند و با تلاش بسیار در آزمون دستیاری تخصصی نیز حائز نمرات و رتبه‌های برتر شده‌اند.

وزیر بهداشت درخصوص تعیین تکلیف متخلفین آزمون دستیاری اظهار داشت: وزارت بهداشت به عنوان مدعی‌العموم و اولین کسی که به این تخلفات معترض بوده وارد عمل شده و از قوه قضاییه برای رسیدگی به تخلفات انجام شده استمداد خواسته است.

دکتر دستجردی تأکید کرد: از نظر ما متخلفین به هیچ وجه حق ادامه تحصیل در هیچ زمانی را ندارند، چون این افراد به سوگند پزشکی خود وفادار نبوده‌اند.

وی از اعلام نام افراد متخلف در آینده نزدیک توسط قوه قضاییه خبرداد و تصریح کرد: امسال 9800نفر در آزمون دستیاری تخصصی انتخاب رشته کردند که در آزمون قبلی این تعداد 7500 نفر بوده است.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: متقاضیان انتخاب رشته می‌توانستند 80 رشته/ محل!! را انتخاب کنند که وزارت بهداشت برای اصلاح اشتباهات احتمالی دانشجویان فرصت 24 ساعته‌ای را در تاریخ سه‌شنبه 21 اردیبهشت ماه برای بازبینی نمرات و اصلاح خطاها در اختیار آنان قرار داده است.

افزایش همه‌جانبه سطح آزمون علت اصلی اعتراضات

دکتر محمدعلی محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز افزایش سطح آزمون دستیاری تخصصی امسال را در همه جوانب علت اصلی اعتراضات به نتایج ارزیابی کرد و گفت: افزایش جنبه رقابتی، دقت عمل در تحلیلی بودن سوالات، ارتقای محتوا، منطبق بودن سوالات بر منابع و ضریب دشواری آزمون در مجموع باعث بالا رفتن سطح آزمون تخصصی دستیاری امسال شد که این امر اعتراضات را بیشتر کرد.

وی بالا بودن نمرات دانشجویان را هم مزیت و هم ناشی از ارتقای سطح آزمون تخصصی امسال اعلام کرد و افزود: طرح موضوع رخ دادن تخلف در اعلام نتایج یک بحث انحرافی است که شایسته جامعه پزشکی و دانشگاهی نیست. ولی همانطور که بارها اعلام کرده‌ایم اگر تخلفی محرز شود طبق قانون رسیدگی خواهد شد.

دکتر محققی درخصوص تخلفات صورت گرفته قبل از آزمون و لو رفتن 25 سوال توسط برخی متخلفان نیز تأکید کرد: اعتقاد شخصی خودمن اینست که افراد متخلف صلاحیت پزشک شدن ندارند ولی قانون مجازات‌ها معین است و هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات مستقر در وزارت بهداشت طبق قانون حداکثر تا سه دوره می‌تواند از شرکت این افراد در آزمون‌های آینده جلوگیری کند.

وی افزود: این تخلفات به قوه قضاییه هم اعلام شده و مراجع قضایی هم می‌توانند به صورت مستقل احکام خود را اعلام و در آینده اسامی متخلفین را منتشر کنند.
 

07:33 - یکشنبه 12 اردیبهشت 1389    

==================================================

دادستان تهران در مورد آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده تخلفات آزمون دستیاری سال 88 گفت: پرونده سه نفر از متهمان پرونده دستیاری با صدور کیفرخواست به دادگاه عمومی ارسال شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، عباس جعفری دولت آبادی در مورد آخرین وضعیت پرونده آزمون دستیاری افزود: پرونده سایر متهمان تخلف آزمون دستیاری 88 همچنان مفتوح است.
پیش از این محمدعلی محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره رسیدگی به تخلفات آزمون دستیاری سال 88 گفت: نوع تخلف در این آزمون خروج سئوالات بوده که عوامل این تخلف و داوطلبانی که از این سئوالات استفاده کرده اند به قوه قضاییه معرفی شده اند.
وی درباره استفاده کنندگان از سئوالات لو رفته آزمون دستیاری گفت: این افراد نیز شناسایی شده اند و در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته اند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق کمیته های رسیدگی به تخلفات این جرمها را پیگیری می کند.  

=====================================

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo