X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

وزیر بهداشت به مجلس میرود؛ معرفی متخلفان آزمون دستیاری بزودی

شنبه 11 اردیبهشت 1389 ساعت 06:28 ب.ظ

اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================  


وزیر بهداشت درگفت‌وگو با ایسنا:
متخلفان آزمون دستیاری بزودی معرفی می‌شوند
(امیدواریم عوامل اصلی پشت پرده وابسته به عالیمقامان معرفی شوند نه ابدارچی و تایپچی و سوپور شهرداری!) 
یکصد نفر برتر آزمون دستیاری معرفی و تجلیل می‌شوند

وزیر بهداشت در پی درخواست داوطلبان مبنی بر معرفی متخلفان آزمون دستیاری، گفت: قوه قضاییه بزودی متخلفان آزمون دستیاری را به عموم معرفی می‌کند.
دکتر مرضیه وحید دستجردی، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه وزارت بهداشت در این پرونده مدعی العموم مردم است، گفت: ما خودمان اولین کسی هستیم که نسبت به متخلفان و تخلف معترض هستیم و از قوه قضاییه خواسته‌ایم متخلفان را معرفی کنند.
وی با بیان اینکه از نظر ما متخلفان حق ادامه تحصیل ندارند، اظهار کرد: چون این افراد نسبت به سوگند پزشکی که خورده‌اند تخلف کرده‌اند.
وی با اشاره به درخواست دیگر داوطلبان مبنی بر انتشار اسامی یکصد نفر اول سی و هفتمین دوره ازمون دستیاری، گفت:‌از نظر قانونی نمی‌توانیم اسامی افراد را اعلام کنیم اما از آنجایی که برای آگاهی خود مشخصات صد نفر اول را استخراج کرده‌ایم همه این افراد جزو کسانی بودند که در طول تحصیل خود بالاترین نمرات را کسب کردند. بنابراین در نظر داریم که در اجلاسی از این صد نفر تقدیر و تشکر کنیم.
وی افزود: کسانی که علاقمند هستند آنها را بشناسند می‌توانند در مراسم تقدیر و تشکر از آنها شرکت کنند.
وزیر بهداشت درخصوص توزیع دانشگاهی نفرات برتر در آزمون دستیاری اظهار کرد: 32 درصد از آنان از سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران بودند که بر این اساس بیش از 70 درصد آنان از دانشگاه‌های تیپ یک و مابقی از سایر دانشگاه‌ها بوده‌اند.
وی با اشاره به اعلام نتایج اولیه گفت: حدود 9 هزار و 800 نفر در این دوره انتخاب رشته‌ کرده‌اند که در مقایسه با دوره قبل که 7 هزار و 500 نفر بودند نشان دهنده استقبال گسترده داوطلبان، اعتمادی است که شرکت کنندگان به نحوه آزمون داشتند.
وزیر بهداشت در ادامه گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به مهلت ویرایش اطلاعات انتخاب رشته‌ای آزمون دستیاری در روز 21 اردیبهشت ماه، گفت: 24 ساعت برای داوطلبان مهلت در نظر گرفته شده است که بتوانند بر انتخاب رشته خود بازبینی داشته باشند و در صورتی که اشتباهی در انتخاب رشته داشته باشند، آن را اصلاح کنند.

============================================

معاون‌وزیربهداشت‌خبرداد: 
عوامل خروج سئوالات دستیاری در اختیار قوه قضاییه. آمار انتخاب رشته 
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره رسیدگی به تخلفات آزمون دستیاری سال 88 گفت: نوع تخلف در این آزمون خروج سئوالات بوده که عوامل این تخلف و داوطلبانی که از این سئوالات استفاده کرده اند به قوه قضاییه معرفی شده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی محققی در حاشیه یازدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی در جمع خبرنگاران افزود: (1) ... ... ...

=====================================


شهریاری به مهر خبر داد:
بررسی شبهات آزمون دستیاری در مجلس/ وزیر بهداشت به مجلس می رود
نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: وزیر این هفته در مجلس حضور می یابد.
دکتر حسینعلی شهریاری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: (2) .... .... .... 

================================

همکاران در مقابل مجلس پیگیر مسائل خواهند بود با حضورتان در این جمع اراده خود را برای احقاق حق به اثبات برسانیم

سه شنبه مقابل مجلس شورای اسلامی از ساعت 9 صبح(1) در این آزمون سئوالات بیرون رفته و عوامل این درز شناسایی و دستگیر شدند و در اختیار قوه قضاییه قرار گرفتند.
وی درباره استفاده کنندگان از سئوالات لو رفته آزمون دستیاری گفت: این افراد نیز شناسایی شده اند و در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته اند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق کمیته های رسیدگی به تخلفات این جرمها را پیگیری می کند.
معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: مجازات اینگونه افراد از نظر کمیته رسیدگی به تخلفات محرومیت تا سه دوره از آزمون است و شورای رسیدگی به تخلفات نمی تواند از حدود خود تخطی کند اما در مواردی که تخلف بسیار بزرگ است می تواند از طریق اجرای طرح های خاص، موارد اینچنینی را پیگیری کند.
وی همچنین در مورد میزان افرادی که انتخاب رشته دستیاری را انجام داده اند گفت: 9 هزار و 800 نفر از افراد مجاز به انتخاب رشته در فرآیند انتخاب رشته شرکت کردند و روز 21 اردیبهشت نیز به صورت ویژه مهلتی برای آنها برای ویرایش و یا انتخاب رشته درنظر گرفته شده است.

=======================================


(2) دکتر حسینعلی شهریاری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: موضوع دستیاری و همچنین مسائل جمعیتی از جمله موضوعاتی هستند که در جلسه با وزیر بهداشت مطرح خواهد شد.

وی اضافه کرد: یکی از مباحث شبهاتی است که در مورد آزمون دستیاری سال 88 مطرح است.

سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد که وزارت بهداشت پس از بررسی اعتراضات داوطلبان اعلام کرد: در بررسی اعتراضات و شکایات برخی از داوطلبین پس از برگزاری آزمون و وارد دانستن برخی از آنها به دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی سی هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ابطال شد. آزمون مجدد 13 اسفند برگزار می شود. del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo