X
تبلیغات
رایتل

بررسی آزمون دستیاری پزشکی در رادیو ششم اردیبهشت ماه ساعت 15:30

یکشنبه 5 اردیبهشت 1389 ساعت 08:53 ب.ظ

 

اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ==========================================  

 

 توجه! 

برنامه " نگاه روز" ششم اردیبهشت ماه ساعت 15:30 به مدت یک ساعت روی آنتن رادیو ایران می‌رود. این برنامه با حضور کارشناسان، آزمون دستیاری پزشکی را بررسی می‌کند

============================

 وزارت بهداشت در واکنش به درخواست مجلس اعلام کرد:
مهلت انتخاب رشته آزمون دستیاری تمدید نمی‌شود

وزارت بهداشت نسبت به عدم تمدید فرصت انتخاب رشته تاکید کرد
 علی عباسپور تهرانی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس روز گذشته از درخواست مجلس مبنی برتمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دستیاری خبر داده بود.
 مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای نسبت به عدم تمدید فرصت انتخاب رشته تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد: با توجه به اختلال و کندی موجود در شبکه اینترنت کشور به کلیه داوطلبان سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار که شرایط انتخاب رشته را دارند اکیداً توصیه می شود در اسرع وقت نسبت به انتخاب رشته / محل و چاپ آن اقدام کرده و آن را به روز آخر موکول نکنند.
وزارت بهدات در این اطلاعیه تاکید کرده است با توجه به محدودیت زمانی اعلام شده و عدم تمدید موعد انتخاب رشته / محل از 4 تا 7 اردیبهشت ماه جاری، داوطلبان از فرصت مذکور استفاده کنند.
به گزارش ایلنا، علی عباسپور تهرانی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس روز گذشته در گفتگو با ایلنا از درخواست مجلس مبنی برتمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دستیاری خبر داد

 

======================================= 

پاسخ محققی به تمام شبهات!!
جزئیات رتبه‌های کنکور دستیاری ؛ کارنامه داوطلبان در شأن نخبگان نیست! (جوابیه: آقای معاون اگر خانم وزیر به همراه همه معاونان متخصص و فوق تخصصی شان به کمک همدیگر و در شرایط بدون استرس در عرض ۴ ساعت امتحان می دادید ایا نمره ۴۰۰ را می اوردید!! )  

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تشریح نحوه رتبه های آزمون دستیاری دوره سی و هفتم گفت: 10 درصد داوطلبان از مجموع شرکت کنندگان توانسته اند 66 تا 85 درصد نمره را کسب کنند و 5 هزار نفر از داوطلبان دستیاری نتوانسته اند 25 درصد نمره را کسب کنند که این موضوع رضایت بخش نیست. (بعنوان معاون اموزشی وزارتخانه و عضو هیئت علمی دانشگاه؛ شما از حجم حدود ۲۰ هزار صفحه مطلب چه نمره ای کسب می کنید!)
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تنها یک نفر نمره 526 و دو نفر بعدی نمره 504 را کسب کرده اند و این رقم در یک امتحان رقابتی با حضور 16 هزار پزشک و کارورز که اکثریت آنها دانشجویانی با علم روز و نخبگان و رتبه های برتر هستند قابل بررسی است. در واقع تنها 10 درصد داوطلبان در منطقه (۱)... ... ...
  

==================================== 

اعتراض به آزمون دستیاری پزشکی ایران

ادعای تقلب در برگزاری آزمون دستیاری |زشکی در حالی برگزار شده که هشت هزار پژشک بیکار به آن چشم دوخته اند

گروهی از پزشکان معترض به چگونگی برگزاری آزمون دستیاری پزشکی در تهران صبح روز شنبه چهارم اردیبهشت ماه در برابر مجلس تجمع کردند و اعتراض خود مبنی بر بروز تقلب در آزمون برگزار شده توسط وزارت بهداشت را ابراز کردند.

یکی از حاضران در این تجمع اعتراضی به رادیو بی بی سی فارسی گفت ، پزشکان معترض پس از دادن نامه اعتراضی خود به علی لاریجانی رییس مجلس ایران به تجمع خود پایان دادند.

آزمون دستیاری پزشکی برای گزینش پزشکانی برگزار می شود که می خواهند دوره تخصصی را در یکی از بیمارستان های ایران دنبال کنند. این آزمون با توجه به وجود حدود ۸ هزار پزشک بیکار در ایران بر اساس آمار سازمان نظام پزشکی، برای پزشکان عمومی و کارورزان پزشکی اهمیت زیادی دارد.

بیش از ۱۶ هزار که بیشتر پزشک عمومی هستند در آزمون برگزار شده شرکت کرده اند.

دو آزمون در یک سال

آزمون دستیاری پزشکی سال ۱۳۸۸ در بهمن ماه سال گذشته برگزار شد که پس از (۲)....

پذیرفتن وقوع تقلب توسط وزارت بهداشت این آزمون باطل اعلام شد.

این آزمون برای بار دوم در ۱۳ اسفند سال گذشته برگزار شد که اکنون معترضان می گویند بار دیگر در برگزاری آن تقلب شده است.

در پاسخ به اعتراضات پزشکان ، محمد علی محققی رییس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات آزمون های وزارت بهداشت با تایید صحت برگزاری آزمون به خبرگزاری مهر گفته است که" هر زمان بعد از اعلام نتایج اگر تخلف فردی به اثبات برسد از دامه تحصیل او جلوگیری خواهد شد."

این در حالی است که یکی از پزشکان معترض که خواست نامش برده نشود به بی بی سی گفت که وزارت بهداشت با وجود پذیرش تقلب و تخلف و ابطال کردن آزمون بهمن ماه از اعلام دلایل و چگونگی تقلب خودداری کرده و همان واحدی که آزمون قبلی را برگزار کرده آزمون اسفند را هم برگزار کرده است.

پیش از این مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت گفته بود که شناسایی شبکه دست اندرکار تقلب به پایان رسیده و پرونده آزمون دستیاری باطل شده در قوه قضاییه در حال جمع بندی است.

دلایل معترضان
پزشکان معترض در نامه سرگشاده ای که منتشر کرده اند نوشته اند که در حالی که هر سال اعلام کلید نهایی آزمون ۱۲ روز به طول می انجامید در این دوره دادن کارنامه اولیه شرکت کنندگان ۴۷ روز به طول انجامیده است.

همچنین پزشکان معترض گفته اند که کسانی که نمرات بسیار بالایی داشته اند با وجود سطح نمرات بالا رتبه پایینی داشته اند که این به معنای افزایش غیر طبیعی سطح نمرات تا حد ۴ تا ۵ برابر دوره های پیشین است.

وزارت بهداشت با صدور اطلاعیه ای در مورد سی و هفتمین دوره آزمون دستیاری گفته است که کاهش غیر طبیعی رتبه ها به دلیل دقت در طراحی سوالات است که باعث شده است از طرح کردن پرسش های بحث برانگیز خودداری شود.
علی عباس پور تهرانی فرد رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفته است که این کمیسیون از وزارت بهداشت خواسته است تا در باره ابهامات آزمون دستیاری پاسخ دهد.

آقای عباس پور گفته است که وزارت بهداشت باید توضیح دهد که دلیل این که در سه آزمون گذشته داوطلبان با نمره ۴۰۰ رتبه های زیر دویست داشته اند اما امسال رتبه ها زیر ۱۲۰۰ رفته چیست.

وزارت بهداشت همچنین گفته است حضور داوطلبان مشمول استعداد های درخشان و نخبگان باعث پایین رفتن رتبه های کسانی شده که نمره بالا به نسبت هر سال داشته اند. معترضان این ادعا را رد می کنند و می گویند حضور نخبگان در سال های پیش هم وجود داشته است.

معترضان می گویند افزایش سهمیه هایی مانند سهمیه پزشکانی که به عنوان مدیر در وزارت بهداشت و سایر بخش های دولتی کار می کنند از دلایل بروز تقلب در برگزاری آزمون بوده است.

مواردی از اعتراض به تقلب در آزمون دستیاری در آزمون سال های پیش هم مطرح شده بود اما شدت اعتراضات در این دوره آزمون به اختلاف نظر میان وزارت بهداشت و سازمان سنجش در این مورد دامن زده است.

================================= 

(۱) نمرات بالا قرار دارند.

وی با ضعیف ارزیابی کردن نتایج بدست آمده در آزمون دستیاری دوره سی و هفتم گفت: این نتایج بسیار ضعیف است و با توجه به سئوالات معمولی که آسان، دقیق و مبتنی بر منابع بود چنین کارنامه ای در شأن این گروه از افراد نخبه جامعه نیست و امیدواریم که در رقابتهای بعدی بهتر باشند.
انتشار اسامی افرادی ایراد قانونی دارد(چه ایرادی! لطفا رفرنس قانونی من در اوردی را ذکر کنید! تا دیروز که اینترنت نبود همه اسامی ها از طریق روزنامه اعلام می شد.این حق داوطلبان است که بدانند در آزمونیکه شرکت کرده اند از چه کسانی عقب افتاده اند! و مزیت عمده این کار رسوایی سوال فروش و سوال خر است. کاریکه شما انجام میدهید(در عدم انتشار اسامی رتبه های زیر ۲۰۰۰)عملا همکاری با متخلفان است!)محققی در مورد خواسته داوطلبان معترض دستیاری مبنی بر انتشار اسامی افرادی که دارای نمره ها و رتبه های بالا هستند گفت: انتشار اسامی ایراد قانونی دارد چرا که برخی از افراد مایل به انتشار نام خود نیستند(همان سوال خرها و لابد شما باید آبروی انها را حفظ کنید) اما برآوردی از طیف شرکت کنندگان از دانشگاههای مختلف بدست آمده است.
رتبه های برتر آزمون دستیاری از کدام مناطق ایران بودند
وی اضافه کرد: 30 درصد افرادی که رتبه های بالا کسب کرده اند از میان داوطلبان دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده اند، 48 درصد از افراد از دانشگاههای علوم پزشکی استان تهران هستند و پس از آن طیف شرکت کنندگانی که رتبه های بالا را کسب کرده اند از دانشگاههای علوم پزشکی شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز بوده اند و چند نفر نیز از دانشگاه همدان هستند.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی یادآور شد: با مقایسه طیف افراد برتر و دانشگاههایی که این افراد از آن فارغ التحصیل شده و یا هنوز دانشجوی سال آخر آنها محسوب می شوند با سال گذشته در می یابیم که تفاوت چندانی نداشته است.
وی در مورد تحلیل نمرات و رتبه های دوره های 34 تا 36 و ارتباط آن با دوره 37 به مهر گفت: این تحلیل تنها برای مقایسه و راهنمایی هرچه بیشتر داوطلبان ارائه شده است و با توجه به اینکه هنوز در دوره 37 پذیرش نهایی صورت نگرفته است، امکان مقایسه نیست.
محققی گفت: بر اساس آمار مقایسه ای موجود، آخرین رتبه فرد پذیرفته شده با یک مقدار تغییر همانند سال گذشته خواهد بود.
وی در مورد تصمیم وزارت بهداشت مبنی بر عدم توقف روند انتخاب رشته گفت: درخواست توقف انتخاب رشته تنها از سوی عده اندکی ارائه شده است. در زمانی که این عده (کمتر از 100 نفر) در وزارت بهداشت مشغول اعتراض به موضوع رتبه ها و خواستار توقف انتخاب رشته بودند دو هزار و 500 نفر از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در حال انتخاب رشته بودند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: اکثر مجازین به انتخاب رشته در حال انتخاب رشته هستند و به هر حال همیشه نظرات اقلیت ملاک عمل نخواهد بود و هیچ ضرورتی نیز به تاخیر در روند انتخاب رشته نیست. توصیه مرکز سنجش این است که کار انتخاب رشته به روزها و ساعات آخر موکول نشود چرا که دقت افراد در این زمان کاهش می یابد.
نحوه اعمال سهمیه ها و تاثیر آن در پذیرش افراد

وی در مورد اعمال سهمیه ها و تاثیر آن در پذیرش افراد و ظرفیت پذیرش دستیار تخصصی خاطرنشان کرد: آنچه به عنوان ظرفیت اصلی اعلام شده در پذیرش عادی و سهمیه قانونی مدنظر است و در حال حاضر 20 درصد ظرفیت خالص پذیرش دستیاری نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. همچنین سهمیه مازاد هیچ دخالتی به سهمیه عادی دستیاری ندارد و مجموع پذیرش مازاد و عادی نیز نسبت به گذشته 20 درصد افزایش دارد. (همان ۴۰۰ نفر اضافی که در دفترچه نیست و همه رشته های لوکس هستند تقدیمی وزارت بهداشت از بیت المال به نور چشمی های خودشان است)
رد موضوع جهش در رتبه های دستیاری

محققی با نادرست خواندن جهش در رتبه های دستیاری به مهر گفت: سطح نمرات بالاتر نرفته است(فقط دقیق نمی دانم شاید ۶۰۰-۷۰۰ نفر و شاید هم بیشتر در بین رتبه های خوب جا داده شده است و این کار را یک مقدار خراب کرده است!و موجب شک داوطلبان گردیده است) بلکه عوامل متعددی از جمله تلاش بخش عمده ای از داوطلبان، تغییر طیف شرکت کننده ها، شرایط آزمون، ضریب دشواری امتحان در آن دخیل بوده است و این موضوعات در حدی نیست که جنجال برای آن ایجاد شود.
وی در مورد مقایسه نمرات داوطلبان دستیاری در امتحان اول و دوم دوره سی و هفتم به مهر گفت: این مقایسه انجام شده است و در مجموع نمرات امتحان اول و دوم افراد تغییر چندانی نداشته است (یعنی همه سوال خرهای امتحان اول همان نمره هایشان اهدا شد و در واقع ابطال امتحان از بیخ اشتباه بود شاید هم خانم وزیر به این خاطر امتحان را باطل کردند که عده ای غیر خودی نیز به سوالات دستیابی داشتند)و از سوی دیگر انطباقی نیز بر روی معدل داوطلبان و نمره مکتسبه آنها از آزمون بدست آمده است و تغییری نداشته است.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در مورد استرس آزمون که مورد اشاره برخی از افراد قرار داشت گفت: استرس جزء لاینفک امتحان است و موضوع غیرعادی نیست. (در اخر سر لعنت ابدی و عذاب اخروی و دنیوی خداوند به همه مسئولین خیانتکار ؛ باند باز؛ پارتی باز و مخصوصا سوال فروشان و اهدا کنندگان رتبه به خودیها و سوال خرها و خوردن حق سایر داوطلبان. این لعنت و عذاب گوارای وجودشان باد! مردم عادی که جز خدا کسی راندارند!)

=========================================== 

اقدام وزارت بهداشت در جذب دستیار داخلی باعث فرار مغزها می شود
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با انتقاد از وزارت بهداشت در جذب 500 دستیار داخلی، گفت: اشباع کشور از متخصصین داخلی باعث فرار مغزها می شود.
دکتر ایرج خسرونیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: وزارت بهداشت اعلام کرده در آزمون دستیاری 500 نفر رزیدنت داخلی را جذب می کند که این تعداد نیرو باعث اشباع جامعه پزشکان متخصص داخلی کشور خواهد شد.
این متخصص داخلی با تاکید بر اینکه کشور به این تعداد متخصص داخلی نیاز ندارد، افزود: این اقدام وزارت بهداشت باعث می شود سایر پزشکان متخصص داخلی دلسرد شوند.
خسرونیا ادامه داد: آنچه نیاز حال حاضر کشور است، جذب سالانه 50 تا 100 رزیدنت داخلی است اما جذب سالانه 500 دستیار داخلی باعث می شود ظرف چهارسال آینده دوهزار متخصص داخلی داشته باشیم که بخشهای دولتی و خصوصی نیاز به این تعداد متخصص ندارند.
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با اشاره به اشباع بازار کار متخصصان داخلی کشور، افزود: این کار باعث پایین آمدن رتبه علمی متخصصان داخلی شده و مجبور می شوند کارهای دور از شان و جایگاه واقعی خودشان را انجام دهند. به طوری که تبدیل به پزشکی عمومی شده و در اقصی نقاط کشور که وزارت بهداشت نیاز دارد، مشغول کار شوند که این موضوع به طور غیرمستقیم به جامعه پزشکان عمومی هم ضربه می زند.
به گفته این پزشک متخصص داخلی، در تمام دنیا متخصص داخلی را مادر طب می دانند ولی در ایران متخصصان داخلی هیچ ارزش و جایگاهی ندارند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo