X
تبلیغات
رایتل

لعنت خدا برسوال فروشان وحامیانشان . اللهم صل علی محمد و ال محمد

سه‌شنبه 11 اسفند 1388 ساعت 01:29 ب.ظ

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّد لعنت خدا برسوال فروشان وحامیانشان اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّد لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ  
================================================= 

 خانم وزیر بزرگترین تخلف را در این ازمون شما انجام می دهید:
ان هم حضور خیل عظیم سوال خر ها در ازمون است.احتمالا پس از امتحان هم بدون انکه کسی متوجه شود رتبه های عالی تقدیم کسانی خواهد شد که  عزیز دردانه هستند و پول های هنگفت برای سوال پرداخته کرده اند. همکاران محترم علت برگزاری سریع ازمون با حضور سوال خر ها همین است. این دفعه بجای سوال؛ نمره و رتبه عالی تقدیم سوال خر های قبلی  خواهد شد.
چرا باید با حضور سوال خرهای چند ده میلیون تومانی امتحان بر گزار شود و دم از سالم بودن امتحان زد۰
  ===========================================
 به سلامتی پرونده دستیاری ۸۸ هم ختم بخیر شد و امروز فردا بسته شود جستیم و جستیم. سربازان گمنام بی عرضه ایکه موجب لو رفتن فروش سوالات شدند توبیخ شدند که اگر تکرار شود این بمیری از اون بمیری ها نیست.
 راهکارهایی که وزارت بهداشت در این مدت دنبال کرده است همه بنفع سوال خر و سوال فروش بوده است شاید منظور عالیجنابان این است که هر کس در مقابل سوال فروشان سر تعظیم فرود نیاورد سر به باد داده است. 

حمایت اشکار افرادی از قبیل دکتر ز... ژاد و سایر معاونین و خدمه وزارت بهداشت از متخلفان و سوال فروشان؛ سعی در لاپوشانی پرونده و جلوگیری از اعمال قانون بر سوال خر ها و تحریم حداقل ۱-۲ ساله داوطلبان سوال خر از ان جمله است. انچه که در این امتحان مهمتر از برگزاری ان بود منع سوال خر ها از امتحان بود تا حداقل درس عبرتی برای سایرین باشند تا خدای نکرده در سالهای بعد هوس سوال خریدن و تقلب را در سر نپرورانند. اما با اقدام وزارت بهداشت کاملا اشکار است که مسئولین وزارتخانه مزبور با برگزاری عجولانه امتحان به هیچوجه نمی خواهند این مشتریان پولدار (چه مال حرام چه مال حلال) و پولهای حرام باد اورده را براحتی از دست بدهند. 

آری همکاران مجترم وعده وزارت بهداشت مثل همیشه وعده سر خرمن است. هر وقت  تخلف هر داوطلبی در هر زمانی مشخص شد البته تخلف سوال خر ها همانطوریکه بهتر می دانید هیچوقت مشخص نمی شود اخراج خواهند شد(همانطوریکه از سال ۱۳۷۷ بوضوح فروش سوالات به همگان مسجل شد و در سال ۸۲ تعداد ۲۰۰ نفر اعتراف کردند سوال خریدند و سال ۸۷ که به شرکت کنندگان مسجل بود تعدادی از دوستانشان سوال خریدند و سوال خر های امسال و سایر سوال خر های بین این سالها که تک و توک به همه همکاران شناس هستند ) و هیچ کدام اخراج نشدند در سایه وزارت بهداشت خائن به جان مردم؛ با فروش کشیک و خرید نمره از اساتیدیکه مثل خودشان سوال خر بوده اند به مقام عظمای تخصص نائل شده و برای جبران هزینه ها؛ چاپیدن مردم بدبخت را اغاز میکنند.

 لعنت خدا برسوال فروشان وحامیانشان و بر تمام کسانیکه سعی در لاپوشانی این پرونده های خیانتکارانه دارند به حرمت محمد و آل محمد اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّد

=======================================================  

 من سوال نخریدم!
سوال خر ها موجب ابطال امتحان شدند. 

من در امتحانی که همه سوال خر ها در ان شرکت میکنند شرکت نمیکنم!
وزارتخانه باید به قانون عمل کندوهمه سوال خرها را ازشرکت درازمون منع کند.  
تا محروم شدن همه سوال خرها از امتحان ، تحریم امتحان.
ایا من بازیچه وزارت بهداشت هستم؟

 

======================================================= 

  محققی به مهر خبر داد:
تغییر ویژه در یک سهمیه دوره دستیاری. بهینه شدن سهمیه مناطق محروم

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در اصلاح سهمیه های کنکورهای کشوری با مطلوب توصیف کردن این اقدام گفت: با............. 

 

این مصوبه نیروهای تخصصی بهتر از گذشته به سمت نیازهای کشوری هدایت می شوند.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: سهمیه زنان پیش از این واقعاً دارای اشکال بود و به دلیل اینکه این سهمیه مصوبه مجلس بود تنها مجلس امکان حذف آن را داشت و این تصحیح نیز با مصوبه مجلس صورت گرفت.  

 وی اضافه کرد: از سوی دیگر مجلس در مورد سهمیه مازاد مناطق محروم نیز اقدام مطلوبی انجام داد و از این طریق به وزارت بهداشت اجازه داده شد که از این سهمیه منحصراً در بخش مناطق محروم استفاده کند که این امر به وزارتخانه کمک می کند که رشته های مورد نیاز در این مناطق را به کمک این سهمیه تامین کند. (قابل توجه اقای معاون که منظور از این سهمیه؛ سهمیه مازاد مدیران نمی باشد و سهمیه مدیران کُلُُهُم حذف شده است وهمچنین سهمیه مناطق محروم از سهمیه آزاد حذف و صورت سهمیه مازاد ۱۰٪ درنظر گرفته شده است. که امیدواریم اشتباها سهمیه مازاد مدیران پذیرش نشود )محققی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر این سهمیه مازاد بوده و اولویت با افراد بومی است و به ماندگاری نیروهای تخصصی کمک می کند و نیروها را به سمت نیازهای واقعی آن مناطق، هدایت می کند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در مورد این مصوبه و بخشی که مربوط به دکتری تخصصی است نیز یادآور شد: با توجه به محدودیت ظرفیت در گروه این مصوبه نیز کمک می کند که در رشته های که شرکت کننده کمتر است مشکلی در پذیرش بوجود نیاید.  

===============================================

 با اعلام تغییر محل فرایندهای آزمون دستیاری 13اسفند؛
مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت خبر داد:
افزایش کیفیت نظارت بر آزمون و تجهیز قرنطینه به سیستم امحای زباله
1388/12/11
سی و هفتمین آزمون دستیاری روز پنجشنبه 13 اسفند در حالی مجدد برگزار می‌شود که مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت برای افزایش ضریب امنیت از تغییر محل فرایندهای برگزاری آزمون خبر داد.
دکتر زارع نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تغییر محل‌های فرایند برگزاری آزمون جدید، خاطرنشان کرد: همچنین فرایندهای آزمون از زمان طراحی تا ارسال سوال تغییر کرده است و کسانی که از پنجشنبه گذشته به محل قرنطینه وارد شده‌اند؛ هیچگونه ارتباطی با بیرون
  نداشته و در آنجا هم هیچگونه وسایل ارتباطی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه در محل مورد نظر فقط یک بخش رفت و آمد وجود دارد، افزود: این محل هم از طریق سیستم‌های امنیتی تحت کنترل است و در آزمون دوره‌های گذشته نظارت با این کیفیت وجود نداشت.
وی تصریح کرد: حتی در محل قرنطینه سیستم امحای زباله طراحی شده است و هیچ نوع زباله کاغذی به بیرون منتقل نمی‌شود.
زارع‌نژاد با بیان اینکه مدت زمان طراحی سوالات با گذشته هیچ تفاوتی نداشته است، اظهار کرد: البته فاصله زمانی کم میان طراحی سوالات تا برگزاری آزمون، موجب افزایش ضریب امنیتی می‌شود.
وی گفت: با توجه به فاصله زمانی برگزاری آزمون مجدد نسبت به آزمون قبلی مطمئنا آمادگی‌های داوطلبان حفظ شده است و داوطلبان نباید نگرانی داشته باشند زیرا استرس موجب اختلال در آزمون آنها می‌شود؛ چرا که این مشکل روانی برای کلیه داوطلبان ایجاد شده است و این موضوع تفاوتی در نتیجه آزمون نخواهد گذاشت و همه داوطلبان از شرایط ذهنی و روحی یکسانی برخوردار هستند.
وی در عین حال درباره شایعه دست‌داشتن برخی طراحان سوالات در لورفتن سوالات آزمون دستیاری، نیز گفت: متخلفان شناسایی شده در آزمون دستیاری، کسانی هستند از کارمندان و داوطلبان که به نحوی در حلقه برگزاری آزمون دستیاری حضور داشتند و تخلف طراحان سوال بسیار ضعیف است.
مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت در خصوص تغییر طراحان سوال آزمون مجدد دستیاری، گفت: در رشته‌های تخصصی تعداد اساتید بنام و توانمندی که توانایی طراحی سوال را دارند محدود نیستند و برای طراحی سوال از اساتید بنام دانشگاه‌ها استفاده می‌شود، بنابراین بدیهی است که اعضای هیات علمی از این گونه تخلفات مبری هستند.

==================================================== 

{{ {یاداوری{{....بنابراین نمایندگان در تصویب این طرح بر اساس ماده یک آن مقرر کردند قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و اصلاحات بعدی به قوت خود باقی است.همچنین بر اساس بند دیگری از این طرح صد در صد پذیرش در رشته های تخصصی زنان و زایمان به خانم ها اختصاص می یابد.
مجلس مصوب کرد 10 درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت در رشته های دستیاری پزشکی (رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) به مناطق محروم اختصاص می یابد که با داوطلبان بومی است و پذیرفته شدگان مکلفند به مدت 3 سال برابر طول مدت تحصیل را صرفا در مناطق محروم خدمت کنند و افرادی که سابقه خدمت در این مناطق را دارند حداکثر تا 5 سال ازتعهد خدمتشان کسر می گردد.
مجلس همچنین مصوب کرد 10 درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت در مقطع دکترا برای مربیان رسمی (حداقل یک نفر) منوط به کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده اختصاص می یابد.بر اساس این مصوبه 2.5 درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت دستیاری به نیروهای مسلح در رشته های مورد نیاز با تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منوط به کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده اختصاص یابد.
بر اساس تبصره یک این طرح مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اختصاص سهمیه برای نخبگان و استعدادهای برتر به قوت خود باقی است.
همچنین در تبصره 2 تاکید شده است کلیه قوانین مغایر با این قانون از جمله قانون تخصیص سهمیه برای زنان در پذیرش دستیاری رشته های تخصصی پزشکی مصوب 1372 لغو و هر گونه سهمیه بندی جدید با تصویب مجلس شورای اسلامی می باشد.در تبصره 3 نیز قید شده این قانون از زمان تصویب لازم الاجرا خواهد بود.}}

======================================================== 

 

وزیر بهداشت تنهابرنده دستیاری!
تقلب و تشکر ؛ معادله‌ای با نتیجه سرخوردگی پزشکان

روز پنجشنبه 29 بهمن 17 هزار پزشک بی خبر از اتفاقی که سرنوشت آنها را به بازی می گیرد مشغول پاسخ به چهار گزینه هایی بودند که یکسال برای پاسخ درست آنها زحمت کشیده بودنداما 24 ساعت بعد آزمون ابطال و وزیر بهداشت به خاطر شجاعتی مردانه ستوده شد.
به گزارش خبرنگار مهر، تمامی افرادی که در آزمون دستیاری دوره سی و هفتم شرکت کرده بودند با اطلاعیه ساعت 22 جمعه شب وزارت بهداشت دچار شوک شدند. اطلاعیه ای که اعلام می کرد سئوالات فروش رفته، متولیان سنجش عزل شده اند و آزمون ابطال شده است.
17 هزار پزشک عمومی که با بیش از یکسال زحمت برای آزمون سختی که آینده آنها را مشخص می کند و آنها را در راهی دیگر قرار می دهد، ناگهان در وضعیتی قرار گرفتند که نمی دانستند چه باید بکنند. البته در این میان فشار روانی که بر مجموعه های خانواده های آنها و در کل نظام سلامت هم وارد شد نباید از نظر دور داشت.
صبح شنبه اول اسفند از ساعات پر تنشی برای داوطلبان خبر می داد. ساعاتی که مشخص نبود چرا آزمون باطل شده، مقصر کیست و تکلیف آزمون مجدد چه زمانی مشخص می شود. پس از مشخص شدن تاریخ 27 فروردین جو عمومی به سمتی رفت که چرا هرساله در آستانه تنها این آزمون این قدر حرف و حدیث مطرح می شود.
به راستی مسئولان وزارت بهداشت که از اهمیت آزمون دستیاری مطلع بودند و در ساعات اولیه آزمون به خبرنگارانی که برای بازدید از حوزه آزمون رفته بودند تاکید می کردند که این آزمون بسیار حساس است و نکته ای بی مورد گفته نشود تا اذهان داوطلبان را مشوش کند چرا بخشی از این حساسیت را در حراست از برگه های سئوال به خرج ندادند.
روزهای بعد پس از ابطال خبرهای متعددی از دستگیری افراد مسئول، سئوال فروش و خریداران سئوال اعلام شد و نکته مشترک در میان همه آنها دسترسی کامل برخی افراد به کلیه سئوالات پیش از درج در دفترچه آزمون دستیاری و خرید و فروش سئوال سه شب پیش از آزمون و قیمت های نجومی 100 میلیون تومانی بود.
این موضوع که پس از ابطال آزمون دستیاری از اقدام دکتر مرضیه وحیددستجری وزیر بهداشت به عنوان اقدامی شجاعانه و کاری مردانه نام برده می شود از سویی بیانگر حمایت از این اقدام است که به هر حال پس از مدت ها حرف و حدیث در این آزمون یک بار برای همیشه (البته امیدواریم) با این موضوع به صورت علنی و شفاف برخورد شد.
اما از سوی دیگر این نکته نباید مورد غفلت واقع شود که فروش گسترده سئوالات در دوره سی و هفتم اتفاق افتاده است و این مسئله از بار مسئولیت وزیر بهداشت و وزارتخانه تحت امر وی کم نمی کند. وزیری که پیشینه آزمون دستیاری را می دانسته است و با فرآیند آزمون، طراحی سئوال، سنجش و سایر نکات مربوط به آن آشنایی داشته و از سوی دیگر با شایعات آن نیز درگیر بوده است باید با دقت بیشتری در این زمینه پیش می رفت.
نصیری قیداری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از صحبتهای وزیر بهداشت در این کمیسیون به مهر می گوید: وزیر بهداشت عنوان کرده است رفت و آمدهای افراد غیر مسئول به محل طرح سئوالات آزمون دستیاری منجر به این جمع بندی شده که باید کنکور ابطال شود. همچنین بیشتر بحث وزیر بهداشت این بوده که در گذشته وضعیت برگزاری آزمون یک وضعیت مناسبی نبوده است و آنچه الآن برای آزمون دستیاری 13 اسفند ماه انجام می شود کار درستی است نه آنچه که در گذشته به لحاظ امنیتی اتفاق می افتاده است.
نکته جالبی است. وزیر بهداشت که به گفته این نماینده مجلس خود از منتقدان وضعیت اجرایی آزمون دستیاری و حضور افراد غیرمسئول در محل طراحی سئوالات است چرا پیش از آزمون وارد عمل نشده است. شاید پاسخ این باشد که وقت تنگ بوده است و فرایند آزمون مربوط به وزیر قبل و وزراتخانه پیشین است اما وزارت بهداشتی که می تواند 13 روزه یک آزمون جدید برگزار کند به طور حتم با دقت نظر می توانست قبل از برگزاری آ‍مون 29 بهمن با اخراج عوامل غیرمسئول و اصلاح وضعیت به سرعت تدارک آزمونی مناسب را ببیند.
متاسفانه در این شرایط تنها از وزیر بهداشت به دلیل ابطال آزمون بدون توجه به اینکه تخلف در بستر وزارت وی روی داده است تقدیر می شود و وی را تنها برنده آزمون دستیاری می دانند. اما به راستی ایچنین است.
نکته ای که در سخنان برخی از نمایندگان مجلس و اساتید علوم پزشکی مسجل شده است این است که شایعات خرید و فروش سئوالات پس از اتفاق سال 82 همواره آزمون دستیاری را تهدید می کرده است و باید هشدارهای لازم به مجموعه جدید وزارت بهداشت در دولت دهم داده می شد که با دقت بیشتری آزمون را برگزار کنند، چرا که آن گونه که برخی نمایندگان مجلس گفته اند برخی افرادی که به سئوالات دسترسی داشته اند از مجموعه ای بوده اند که در آزمون های گذشته نیز دست اندرکار بودند.
در حالیکه دادستان تهران نیز به عنوان مرجع اقدام کننده از همان ساعات اولیه به موضوع ورود پیدا می کند و مشخص می شود که افرادی به افشا و خرید و فروش سئوالها اعتراف کرده اند اما در این میان عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران تاکید می کند که اقدامات و تحقیقات در این زمینه تا ریشه کن کردن و خشکاندن این فساد ادامه می یابد.
دادستان تهران تاکید می کند: مردم خاطره خوبی از این امتحان‌ها ندارند بنابراین در امتحان بعدی مطابق گزارشات واصله اقدامات بسیار خوبی قرار است انجام شود که این حوادث تکرار نشود و ما مصمم هستیم تا ریشه فساد در این بخش را بخشکانیم. البته در سالهای قبل نیز این شبهه وجود داشت و پرونده‌هایی تشکیل شد. بنابراین امیدواریم این بار با اقدامات پیشگیرانه‌ای که صورت می‌گیرد شاهد تکرار آن نباشیم.
نکته ای که دادستان هم بر آن تاکید می کند تشکیل پرونده هایی در گذشته بوده است که این مسئله نیز مسئولیت وزارت بهداشت را سنگین تر می کند که به جای تکذیب های دائم گذشته کمی به این مسئله بپردازند که ریشه این فساد در کجا بوده است.
اما در این میان موضوع آزاردهنده ای نیز ذهن داوطلبان را به خود مشغول کرده است، داوطلبانی که در دو هفته اخیر روزهای پرتنشی را از سر گذرانده اند منتظر بودند یک عذرخواهی ساده حداقل در قالب یک بیانیه از سوی وزارت بهداشت مطرح شود.
به هر حال به غیر از معدود داوطلبانی که در موضوع خرید سئوالات مقصر بوده اند قاطبه داوطلبان از اتهام بری بودند و بی خبر از همه جا تنها با ابطال آزمونی مواجه شدند که برای آن زحمت کشیده بودند و از سوی دیگر با اعلام چندین باره زمان آزمون تمرکز لازم برای آزمون مجدد نداشتند.
داوطلبانی که در تماس با رسانه ها عنوان می کردند تنها در یکی از شهرهای مرکزی ایران از میان یک هزار داوطلب 900 نفر موافق زمان آزمون مجدد نبوده اند و حتی نمایندگان مجلس نیز عنوان می کردند که نامه هایی با امضای بالای 500 نفر برای تغییر زمان آزمون مجدد برای آنها ارسال شده است.
دلایل وزارت بهداشت برای تعیین زمان آزمون مجدد نیز این گونه بیان شده است که طولانی شدن این روند به فرسودگی بیشتر داوطلبان می انجامید و استرس آنها افزایش می یافت و از سوی دیگر داوطلبانی که درس خوانده اند در این فرصت کوتاه با مرور سریع به نکات مورد نظر خود می رسند.
آزمون مجدد دستیاری در دوره سی و هفتم روز پنجشنبه 13 اسفند ماه جاری برگزار می شود و امید این است که این آزمون همانطور که وزارت بهداشت مصراً اعلام کرده است در نهایت امنیت و سلامت برگزار شود و سرنوشت 17 هزار پزشک عمومی برای حضور در دوره های تخصصی بازیچه دست سودجویان نشود.  

 ======================================================= 

رئیس امور حقوقی و مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر درج شده در برخی رسانه ها مبنی بر دخالت کارکنان یا مسئولین وزارت علوم در آزمون ابطال شده دستیاری پزشکی را قویاً تکذیب کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر جواد سعدون زاده در خصوص خبر درج شده در یکی از رسانه ها با عنوان "در میان متخلفان شناسایی شده آزمون دستیاری، افرادی از وزارت علوم و دیگر دستگاهها نیز وجود دارند" گفت: پس از پیگیری موضوع از حجت­السلام اسلامی نماینده مردم ساوه و نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی وی هر­گونه دخالت کارکنان یا مسئولین وزارت علوم در آزمون ابطال شده دستیاری پزشکی را قویاً تکذیب کرد.
  

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo