X
تبلیغات
رایتل

پیگیری کامل تخلفات کنکور دستیاری/ تعیین زمان برگزاری آزمون مجدد

شنبه 1 اسفند 1388 ساعت 09:54 ق.ظ

 

   


خائنین و حامیان سوال فروش ها خود را لو میدهند. مرگ به نیرنگتان   

معرفی یکی از اعضای حامی سوال فروشان نورالله حیدری خائن

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصمیم وزارت بهداشت در ابطال آزمون دستیاری پزشکی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: از جایگاه وکالت مردم این حرکت را نادرست می‌دانم.

نورالله حیدری(خائن ) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با تاکید بر این‌که وزارت بهداشت باید می‌توانست امنیت و سلامت آزمونی به این اهمیت را تامین می‌کرد و تدابیر لازم را می‌اندیشید، گفت:‌ شرکت کنندگان در این آزمون با توجه به اعتمادی که به وزارت بهداشت داشته‌اند، سرمایه‌گذاری‌، مطالعه و هزینه کرده‌اند و وزارت بهداشت نباید به این اعتماد جامعه خدشه وارد می‌کرد.

وی تاکید کرد که باید تجزیه و تحلیل کلی صورت گیرد که چرا چنین تصمیمی از سوی این وزارتخانه با پیشینه‌ای که برای برگزاری چنین آزمون‌هایی دارد، صورت گرفته است.

حیدری(حامی مزدوران سوال فروش) تاکید کرد که موضوع ابطال آزمون دستیاری در جلسه این هفته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قطعا بررسی می‌شود و از سوی ریاست کمیسیون درخواست می‌شود تا از دستگاه مربوطه برای ارائه توضیح دعوت به عمل آید.

وی عنوان کرد: چنانچه شرکت کنندگان(سوال خر های محترم)( مطمئن باشند که حیدری خائن حامی تمام کمال سوال خر های عزیزهستند و به هیج عنوان حاضر به پس دادن پول نیستند) نیز از مجلس درخواست کنند تا این امر پیگیری شود، این کار جدی‌تر انجام خواهد شد و در دستور کار کمیسیون قرار می‌گیرد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این‌که اگر توضیحات دستگاه مربوطه برای کمیسیون قانع کننده نباشد، مجلس پیگیری خود را از طریق دستگاه نظارتی داخل وزارتخانه و سازمان بازرسی کل کشور(حامی سوال فروش های محترم)(در سال ۸۲ همین ارگان اعلام کرد هیچ سوالی فروخته نشده است!!!!!!) ادامه خواهد داد، تصریح کرد: این موضوع از طریق کمیسیون اصل «90» مجلس نیز مورد پیگیری است.


مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره ابطال آزمون دستیاری گفت: با توجه به ابطال سی هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی از سوی وزیر بهداشت، اولویت اصلی برنامه ریزی برای تعیین زمان برگزاری مجدد آزمون است.
دکتر عباس زارع نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: همزمان با پیگیری و ریشه یابی کامل تخلفات، تعیین زمان برگزاری آزمون مجدد از اهمیت بیشتری برخوردار است و به همین منظور این مسئله نیز در حال پیگیری است.
وزارت بهداشت در اطلاعیه ای اعلام کرده است در بررسی اعتراضات و شکایات برخی از داوطلبین پس از برگزاری آزمون و وارد دانستن برخی از آنها به دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی سی هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ابطال شد.


  

آزمون پذیرش دستیار تخصصی ابطال شد / برکناری تمام مسئولان مرکز سنجش
وزارت بهداشت اعلام کرد: در بررسی اعتراضات و شکایات برخی از داوطلبین پس از برگزاری آزمون و وارد دانستن برخی از آنها به دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی سی هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ابطال شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت بهداشت اعلام کرد: کلیه دست اندرکاران مرکز سنجش آموزش پزشکی تا حصول نتیجه نهایی پس از رسیدگی کامل به کلیه ابعاد موضوع از سمت های خود عزل میشوند . داوطلبان نیز با حفظ آمادگی علمی خود را برای شرکت در آزمون جایگزین که به زودی زمان آن اعلام خواهد شد، مهیا کنند. جزئیات برگزاری آزمون مجدد اعلام خواهد شد.


 شهریاری در گفتگو با مهر:
تقلب در آزمون دستیاری سالهای قبل هم وجود داشت/ ابطال آزمون شجاعانه بود
نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره تخلفات صورت گرفته در آزمون دستیاری و ابطال این آزمون از سوی وزیر بهداشت گفت: وزیر بهداشت اقدام شجاعانه ای انجام داد و موضوعی که متاسفانه در سالهای گذشته وجود داشت برای همیشه به آن خاتمه داد.
دکتر حسینعلی شهریاری در گفتگو افزود: در سالهای گذشته هم موضوع تخلف در آزمون دستیاری مطرح بود و متاسفانه تقلب هم صورت گرفته بود اما با متخلفین برخورد نشد و افرادی هم بودند که با خرید سئوال دستیار شدند و اکنون هم ادامه می دهند.

وی اضافه کرد: وزیر بهداشت کار خوبی را انجام داده است و به موقع این ابطال صورت گرفت.

شهریاری درباره سرنوشت داوطلبان برتر این آزمون نیز به مهر گفت: آزمونی باید.............................................................................................در ادامه مطلب 

 برگزار شود و کسانی که زحمت کشیده اند و امتحان داده اند نگران نباشند.

وی در خصوص اقدام مجلس خاطرنشان کرد: مجلس آیین نامه و قوانین کافی را برای متخلفین و متقلبان دارد.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این بار یک کار اصولی انجام شده است و کلیه دست اندرکاران برکنار شده اند و قرار شده است آزمونی برگزار شود تا داوطلبان با فراغ بال در آن شرکت کنند و نگرانی از این بابت نداشته باشند.

سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح امروز پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد که وزارت بهداشت پس از بررسی اعتراضات داوطلبان اعلام کرد: در بررسی اعتراضات و شکایات برخی از داوطلبین پس از برگزاری آزمون و وارد دانستن برخی از آنها به دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی سی هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ابطال شد.

 

 خاطره تلخ دستیاری 82 زنده شد/ باز هم تخلف و تقلب در آزمون دستیاری
خبرگزاری مهر - گروه حوزه و دانشگاه: ماراتن نفس گیر آزمون دستیاری در سال 88همانند آزمون دستیاری سال 82 باز هم دردسر ساز شد و این بار وزارت بهداشت در اقدامی سی و هفتمین دوره آزمون دستیاری را ابطال کرد و کلیه عوامل مرکز سنجش آموزش پزشکی را برکنار کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، اتفاقاتی که در سال 82 برای آزمون دستیاری رخ داد و موجب شد که این موضوع به عنوان خاطره ای ناخوشایند و دستگیری عده ای به عنوان خریدار سئوال و فروشنده سئوال خود را نشان دهد، این بار پس از برگزاری آزمون و در ساعات اولیه پس از آزمون در حالی که همواره بر امنیت آزمون تاکید می شد، رخ داد.

هر سال پس از اعلام نتایج اولیه و اعلام رتبه ها و نمره ها این اعتراضات خود را نشان می داد اما امسال پس از برگزاری آزمون و در ساعاتی که همه خود را برای اعلام کلید اولیه آماده می کردند اطلاعیه مهم وزارت بهداشت صادر شد.

داوطبان خوشحال و ناراضی آزمون دستیاری

در این شرایط چند دسته از داوطلبان شرایط متفاوتی را تجربه خواهند کرد. گروهی که امسال نتوانسته بودند آمادگی لازم را برای آزمون کسب کنند، با این امید که در شرایط بهتری آزمون دهند از این اقدام راضی هستند. از سوی دیگر افرادی که جزء گروه های درسخوان و همواره موفق محسوب می شوند از این اقدام بسیار خرسند خواهند بود که در یک رقابت نابرابر حق آنها ضایع نخواهد شد. زیرا در صورتی که رتبه ها اعلام می شد و این افراد نمرات بالایی کسب می کردند، نمی توانستند در رشته های مورد نظر خود که رشته هایی بالایی محسوب می شود، پذیرفته شوند.

البته در این میان وضعیت افرادی که به سئوالات دسترسی داشتند، مشخص است که با این اطلاعیه چه وضعیتی پیدا خواهند کرد که البته این موضوع نیازمند پیگیری جدی متخلفان از سوی مراجع قانونی دارد.

شورای آموزش پزشکی و تخصصی به عنوان نهادی دولتی در سال 52 به دنبال تصویب قانون آن در مجلس شورای ملی وقت تحت نظارت وزرت فرهنگ و آموزش عالی تشکیل شد. بر اساس قانون مذکور این شورا متولی آموزش پزشکی در کلیه سطوح آن اعم از پزشکی عمومی و تخصصی بوده است. در سال 64 و پس از تغییراتی که منجر به تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد این شورا نیز تحت نظارت وزارت بهداشت متولی آموزش پزشکی و تخصصی بالینی شد. بر این اساس مسئولیت برگزاری آزمون دستیاری نیز بر عهده این شورا قرار دارد که دبیر آن مستقیم از سوی وزیر بهداشت تعیین می شود.

تخلف در آزمون دستیاری سال 1382

آزمون دستیاری در دوره سی و یکم و در سال 82 با یک اتفاق غیرمنتظره روبرو شد و جمع کثیری از داوطلبان با اعتراض گسترده نسبت به رتبه هایی که اعلام شده بود، خواستار پیگیری های نهادهای قانونی و نظارتی شدند. پس از ادامه پیگیری های دانشجویان، گروهی از آنها با اصرار اعلام کردند که تقلبی آشکار در آزمون صورت گرفته و سئوالات فروخته شده است.

پس از کش و قوس های فراوان، سرانجام نهادهای نظارتی و قانونی به این مسئله وارد شدند و کمیته ای به منظور تحقیق و تفحص در موضوع آزمون دستیاری سال 82 در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد و سرانجام گزارش مفصل این کمیته از تخلفات و تقلبات در سال جاری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

با توجه به اینکه در بخشی از این گزارش به این موضوع تاکید شده بود که تخلف از سالهای گذشته در این آزمون وجود داشته است، اعتماد داوطلبان به متولیان برگزاری آزمون تا حد بسیار زیادی آسیب دید.

این اعتماد تا اندازه ای خدشه دار شد که پس از سال 82 هرگاه موضوعی هرچند کوچک و بی اهمیت در مورد آزمون دستیاری مطرح می شد ذهن داوطلبان در جستجوی موردی برای طرح تقلب و تخلف بود.

تکرار تخلفات آزمون دستیاری سال 82 در سال 88 و ابطال آزمون دستیاری 88

در سال 88 دوره سی و هفتم اما اعتراضات شکل و فرم دیگری پیدا کرد. تنها ساعاتی پس از برگزاری آزمون شائبه لو رفتن سئوالات مطرح شد و پس از آن وزارت بهداشت آزمون را باطل اعلام کرد.

سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح امروز پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد.

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo