X
تبلیغات
رایتل

کمیسیون مجلس در مورد سهمیه های دستیاری نظر واضح به وزارت ارائه ک

شنبه 21 آذر 1388 ساعت 05:22 ب.ظ

کمیسیون آموزش مجلس در مورد سهمیه های دستیاری نظر واضح به وزارت بهداشت ارائه کند

 

وحیددستجردی در مورد نظر کمیسیون آموزش مجلس در مورد سهمیه های دستیاری گفت: نظر وزارت بهداشت در مورد سهمیه های دستیاری بر اساس کارهای پژوهشی!!! (خیلی خسته شدید دستتان درد نکند با این همه پژوهش) اعمال شده است و هر کار دیگری هم که در این زمینه باید انجام گیرد نیازمند طرح پژوهشی است.

وی اضافه کرد: طرح پژوهشی به این معنا است که تمام کسانی که در آزمون های دستیاری پذیرفته شده اند باید وضعیتشان در قبل از شرکت در آزمون و پس از فارغ التحصیلی و کیفیت آموزش و استفاده از سهمیه ها بررسی شود و بر اساس نتایج این طرحها، آیین نامه های موجود تغییر یابد.

وزیر بهداشت گفت: اقدامات ناگهانی و فوری نمی توان در این زمینه انجام داد. این کار سالها در وزارت بهداشت مسبوق به سابقه بوده است((این حق خوریها همچنان ادامه خواهد یافت و به احدی مربوط نیست و الا ضد ولایت فقیه است)) و اگر نیاز باشد هر تغییری صورت گیرد باید این تغییر بر اساس کار پژوهشی!!!! (که حد اقل به ۱۰ سال زمان نیاز دارد و تا اون موقع ما بارمان را بستیم) باشد.

وی در خصوص اینکه آیا امکان دارد سهمیه های دستیاری کاهش یابد گفت: همه چیز امکان دارد و بسیاری از آیین نامه ها هم تغییر می یابد. آنچه در کمیسیون آموزش مجلس در مورد آن صحبت شده است در مورد سهمیه آزاد(لابد باید بسیار کمتر از اینها باشد) و زنان بوده است که آن هم باید نمایندگان مجلس نظرات خود را به صورت دقیق و واضح به وزارت بهداشت ارائه دهند و ما در معاونت آموزشی بر روی آن تحقیق می کنیم.

وحیددستجردی در مورد تغییرات آموزش پزشکی عمومی گفت: دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهیدبهشتی در این زمینه کار کرده اند که فعالیت اصلی باید در سایر دانشگاههای علوم پزشکی توزیع شود.

وی در خصوص نشست روسای دانشگاه های علوم پزشکی، تبادل نظر در اولین نشست روسای دانشگاههای علوم پزشکی در دولت دهم با هدف تدوین استراتژی های وزارت بهداشت و سال آینده افزود: ما خواستیم که گزارشی از سیمای سلامت ارائه کردیم تا معاون اول رئیس جمهور نیز در جریان آن قرار گیرد.

وزیر بهداشت یادآور شد: برنامه 5 ساله پنجم توسعه نیز در مجلس مطرح است و بخش هایی آن نیز به وزارت بهداشت ارتباط دارد و وزارتخانه در آن نقش دارد. 

 

تذکر ایین نامه ای!! : این وزیر زنان ما به کارهای پژوهشی خیلی علاقمند است! خوش بحالش!

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo