X
تبلیغات
رایتل

ثبت نام 16 هزار و 565 نفر در آزمون دستیاری

یکشنبه 8 آذر 1388 ساعت 03:53 ب.ظ

طاهرنژاد به مهر خبر داد:
ثبت نام 16 هزار و 565 نفر در آزمون دستیاری/ اعلام شرایط استعداد درخشان  

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به پایان مهلت ثبت نام در سی و هفتمین دوره آزمون دستیاری از ثبت نام 16 هزار و 565 نفر در این آزمون خبر داد.
کی قباد طاهرنژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مشمولین آیین نامه اجرایی تسهیل ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر تا 14 آذرماه جاری می توانند مدارک مورد نظر خود را به دانشگاه محل تحصیل تحویل دهند.

وی اضافه کرد: مشمولین این آیین نامه صرفاً باید از تاریخ 8 تا 14 آذر به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنند. مشمولین این آیین نامه نیازی به ارسال و اسکن مدارک به شیوه اینترنتی ندارند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت یادآور شد: سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بالینی برای پذیرش دستیار تخصصی در 25 رشته و 30 دانشگاه علوم پزشکی و موسسه وابسته به وزارت بهداشت برگزار می شود.
به گزارش مهر، آزمون دستیاری پنجشنبه 29 بهمن ماه سال جاری به صورت متمرکز برگزار می شود و کارت ورود به آزمون نیز در روزهای 27 و 28 بهمن ماه توزیع می شود.


 

 محققی به مهر خبر داد:
برخورد قانونی با موسسات بدون مجوز آموزش آزاد علوم پزشکی  

معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص وضعیت موسسات آموزش آزاد در حوزه علوم پزشکی و اعطای مجوز به آنها گفت: هر نوع آموزش در حوزه علوم پزشکی باید بر اساس مجوز وزارت بهداشت باشد و اگر از این چارچوب خارج شود صلاحیت نخواهد داشت و با آن برخورد قانونی صورت می گیرد.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ماهیت فعالیت موسسات آموزش عالی در حوزه وزارت بهداشت با ماهیت این گونه موسسات در وزارت علوم متفاوت است و به دلیل حضور انجمنهای علمی که تحت نظارت کمیسیون انجمنهای علمی وزارت بهداشت قرار دارند می توانند بخشی از این ظرفیت را پر کند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش علوم پزشکی در موسسات آزاد تنها از سوی مراجع قانونی که صلاحیت لازم را داشته باشد، امکان پذیر است و این موضوع اکنون در حوزه علوم پزشکی تنها در اختیار انجمن های علمی است که می توانند با ارائه برنامه های متعدد خود در حوزه آموزش مداوم فعالیت کنند.

محققی یادآور شد: در حال حاضر 140 انجمن علمی در حوزه علوم پزشکی دارای مجوز وزارت بهداشت هستند که در حوزه آموزش های مداوم جامعه علوم پزشکی فعال هستند که فعالیت آنها نیز از نظر آموزشی در حوزه آموزش مداوم قانونی است.

وی یکی از مصادیق فعالیت غیرقانونی در حوزه آموزش علوم پزشکی را کلاس های دوره های دستیاری برشمرد و گفت: ما در وزارت بهداشت صراحتاً اعلام کردیم که تدریس در سطح پزشکی عمومی تنها در صلاحیت دانشگاهها و کنفرانس های دارای مجوز آموزش مداوم است.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: درست است که این کلاسها از مجموعه اعضای هیئت علمی دانشگاهها استفاده می کنند اما این کلاسها دخالت در سطح آموزش است و صلاحیت ندارند.

محققی گفت: اما اگر ظرفیتی در یک مجموعه علمی برای حوزه آموزش علوم پزشکی به صورت قانونی وجود داشته باشد می تواند فعالیت کند و ما نیز از آنها حمایت کنیم.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo