X
تبلیغات
رایتل

شمارش معکوس تا امتحان-هفته پنجم:درس بیست و هفتم

یکشنبه 10 آبان 1388 ساعت 06:48 ق.ظ

شمارش معکوس تا امتحان-هفته پنجم:درس بیست و هفتم 

 وزارت بهداشت اعلام کرد:
اعلام سهمیه‌های آزمون دستیاری/ تعیین میزان تعهدات برای پذیرفته شدگان
میزان سهمیه ها و تعهدات مربوطه به داوطلبان سی و هفتمین دوره پذیرش دستیار تخصصی اعلام شد.
به گزارش خبرنگار مهر، پذیرش در دستیاری تخصصی بر اساس سهمیه های تعریف شده در گروه های سهمیه رزمندگان، سهمیه مناطق محروم، سهمیه خانمها، پذیرش به صورت آزاد، پذیرش به صورت مازاد جهت پوشش مناطق محروم، پذیرش به صورت مازاد براساس آیین نامه اجرایی تسهیل ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر، پذیرش به صورت بورسیه نیروهای مسلح، پذیرش به صورت بورسیه در رشته تخصصی پزشکی ورزشی، پذیرش به صورت مازاد در رشته تخصصی پزشکی قانونی و اتباع غیر ایرانی تعریف می شود.

بر اساس اعلام شورای آموزش پزشکی و تخصصی میزان تعهدات نیز در سی و هفتمین دوره پذیرش دستیار تخصصی اعلام شده است. از پذیرفته شدگان به صورت آزاد آزمون ورودی دستیاری و نیز پذیرفته شدگان با استفاده از سهمیه رزمندگان توسط دانشگاههای علوم پزشکی تعهد عام اخذ می شود.

پذیرفته شدگان با استفاده از سهمیه مناطق محروم، سهمیه خانمها، پذیرش به صورت مازاد جهت پوشش مناطق محروم باید با توجه به مصوبات مربوطه به نفع دانشگاههای علوم پزشکی مناطق محروم و نیازمند تعهد خاص ارائه دهند.

پذیرفته شدگان با استفاده از مزایای سهمیه مناطق محروم و سهمیه خانم ها و نیز پذیرفته شدگان به صورت مازاد در مناطق محروم، پس از فراغت از تحصیل فقط در حوزه مناطق محروم و یا نیازمند تعیین شده حق فعالیت درمانی و یا آموزشی خواهند داشت و در خارج از منطقه مربوطه حق فعالیت تخصصی در رشته تحصیلی خود را تا پایان دوره تعهد ندارند. تعیین محل خدمت دستیاران پس از فارغ التحصیلی به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

پذیرفته شدگانی که با ماموریت آموزشی از وزارتخانه ها، سازمانها و نهادها (باستثناء دانشگاههای علوم پزشکی) برای ادامه تحصیل به رشته های تخصصی وارد می شوند، ملزم به سپردن تعهد محضری خاص به محل استخدام خود هستند.

در این دوره از آزمون در 25 رشته پزشکی ورزشی، طب اورژانس، پزشکی فیزیکی و توانبخشی، پزشکی قانونی، طب کار، پزشکی هسته ای، گوش وحلق وبینی وجراحی سروگردن، روانپزشکی، رادیولوژی، پرتودرمانی، چشم پزشکی، جراحی مغز و اعصاب، جراحی عمومی، بیماریهای پوست، بیهوشی، پزشکی اجتماعی، بیماریهای قلب و عروق، بیماریهای عفونی و گرمسیری، بیماریهای داخلی، بیماریهای اعصاب، ارتوپدی، زنان و زایمان، آسیب شناسی، کودکان و جراحی کلیه و مجاری ادراری دستیار تخصصی پذیرفته می شود.

همچنین امسال در 30 دانشگاه علوم پزشکی و موسسه وابسته به وزارت بهداشت دانشجوی دوره دستیاری پذیرش می شود.

به گزارش مهر، ثبت نام سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بالینی از روز 5 آبان به صورت اینترنتی آغاز شده و تا 5 آذر ماه ادامه دارد. آزمون در 29 بهمن ماه سال جاری در دانشگاههای علوم پزشکی محل آموزش دستیار برگزار خواهد شد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo