X
تبلیغات
رایتل

شمارش معکوس تا امتحان - هفته دوازدهم: درس بیستم

یکشنبه 22 شهریور 1388 ساعت 07:23 ب.ظ

 گاه چه زود دیر می شود!  

 

شمارش معکوس تا امتحان-هفته دوازدهم:درس بیستم   


 محققی به مهر خبر داد:
آزمون دستیاری بدون تغییر برگزار می‌شود  آغاز تغییرات از آزمون دوره بعد
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: دوره سی و هفتم پذیرش دستیار تخصصی آخرین دوره پذیرش دستیار به شکل قدیم خواهد بود و از دوره سی و هشتم روال جدید برای پذیرش دستیاری اجرا می شود.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: منابع آزمون دوره سی و هفتم برای پذیرش در سال 88 به اطلاع داوطلبان رسیده است و نخستین اطلاعیه های مورد نیاز داوطلبان در اواخر مهر ماه یا اوایل آبان ماه اطلاع رسانی می شود.

وی اضافه کرد: آزمون دستیاری روز پنجشنبه 29 بهمن سال 88 برگزار می شود و امتحان دوره سی و هفتم با دوره های گذشته تفاوتی نخواهد داشت اما از دوره سی و هشتم روال جدیدی برای پذیرش اجرا می شود.

محققی خاطرنشان کرد: داوطلبان توجه داشته باشند که مراکزی که بدون مجوز در امر آموزش دستیاری دخالت دارند، اطلاعات بعضاً گمراه کننده ارائه می دهند و داوطلبان توجه کنند که تنها مرجع صدور اطلاعیه های دستیاری، دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی است.

وی یادآور شد: دوره سی و هفتم آزمون دستیاری در بهمن ماه برگزار می شود.


946085
 حسن زاده به مهر خبرداد:

تشریح جزئیات آیین‌نامه جدید انتقال دانشجویان ایرانی خارج کشور به داخل

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از ابلاغ آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی دانشگاههای خارج به دانشگاههای علوم پزشکی داخل کشور خبر داد و گفت: این آیین نامه برای دانشجویانی که از ابتدای سال 2010 تحصیل خود را در خارج کشور آغاز کنند لازم الاجرا است.

دکتر غلامرضا حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور به دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی داخل کشور و شعب بین الملل آنها در شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت به تصویب نهایی رسید و هفته گذشته ابلاغ شد.

لازم الاجرا بودن آیین نامه برای دانشجویانی که از ابتدای سال 2010 میلادی در دانشگاههای خارجی تحصیل خود را آغاز کنند

وی اضافه کرد: این آیین نامه برای کلیه دانشجویان ایرانی که از ابتدای سال 2010 میلادی تحصیل خود را در دانشگاههای خارج از کشور آغاز کنند لازم الاجرا است و با ابلاغ آن کلیه آیین نامه های قبلی ملغی محسوب می شود.

حسن زاده با اشاره به شرایط انتقال به داخل کشور گفت: دانشجویان ایرانی می توانند به دانشگاههای داخل و یا شعب بین الملل انتقال پیدا کنند که شرایط عمومی و اختصاصی موجود در آیین نامه را کسب کنند. ارائه مدرک مورد تایید سفارت و یا نمایندگی های علمی ایران در کشور مبداء و موافقت شورای انتقال وزارت بهداشت جزئی از این شرایط است.

ممنوعیت انتقال دانشجویان به دانشگاههای علوم پزشکی داخل و امکان انتقال به شعب بین الملل

وی با اشاره به مصوبه قبلی شورای ارزشیابی مدارک تحصیلی در خصوص ممنوعیت انتقال دانشجویان ایرانی که از سال 2008 میلادی تحصیل خود را در خارج از کشور آغاز کرده اند به دانشگاههای داخل به مهر گفت: انتقال این دسته از دانشجویان به دانشگاههای علوم پزشکی داخل همچنان ممنوع و تنها به شعب بین الملل امکان انتقال وجود دارد.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: دانشجویان در صورت دارا بودن شرایط انتقال در همان مقطعی که در خارج از کشور به تحصیل اشتغال دارند و یا مقطع پایین تر مجاز به ادامه تحصیل در داخل کشور هستند.

اعلام شرایط عمومی افرادی که می توانند انتقال پیدا کنند

وی با اشاره به شرایط عمومی افرادی که می توانند انتقال پیدا کنند، گفت: خروج قانونی از کشور، معتبر بودن دانشگاه محل تحصیل با توجه به آخرین مصوبات وزارت بهداشت، نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل، دارا بودن دیپلم کامل و دارا بودن مدرک تحصیلی معتبر برای ورود به دوره بعدی مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت از جمله این شرایط است.

حسن زاده شرایط اختصاصی انتقال دانشجویان را در هر مقطع تحصیلی متفاوت ذکر کرد و به مهر گفت: مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته، دکتری عمومی، دکتری تخصصی و دستیاری شرایط متفاوتی دارند که هر کدام به تفصیل در آیین نامه مذکور به آن اشاره شده است.

ممنوعیت انتقال و مهمانی دستیارانی که از شروع سال 2008 میلادی تحصیل خود را در خارج از کشور آغاز کرده اند

وی اظهار داشت: انتقال و مهمانی دستیارانی که از شروع سال 2008 میلادی تحصیل خود را در خارج از کشور در دوره تخصصی آغاز کرده اند به دانشگاههای داخل کشور ممنوع است.

ادامه تحصیل دانشجویان انتقالی طبق ضوابط و مقررات آموزشی دانشجویان داخل

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد:ادامه تحصیل دانشجویان انتقالی از دانشگاههای خارج از کشور به دانشگاههای علوم پزشکی داخل کشور طبق ضوابط و مقررات آموزشی دانشجویان داخل است. تطبیق دروس گذرانده شده این افراد بر عهده شورایی قرار دارد که در این زمینه تصمیم گیری می کند.

وی خاطرنشان کرد: شورای انتقال به ریاست معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیری ریاست مرکز خدمات آموزشی وزارتخانه و هشت عضو حقوقی دیگر تشکیل می شود و در مورد موارد خاص که به این شورا ارجاع می شود، تصمیم گیری می کند.


Take a 10-30 minute walk every day and while you walk, smile. It is the ultimate anti- depressant . 

 1- روزانه 10 تا 30 دقیقه به قدم زدن بپردازید، و در این حین لبخند بزنید. این برترین داروی ضد افسردگی ست. 
  . Sit in silence for at least 10 minutes each day 
2- حداقل 10 دقیقه در روز با خود خلوت کنید

 

  When you wake up in the morning complete the following statement, "My ".purpose is to__________ _ today 

۳- صبحها که از خواب بیدار می شوید این جمله را کامل و تکرار کنید: « امروز قصد دارم....»

 

 Don't waste your precious energy on gossip, energy vampires, issues of the past, negative thoughts or things you cannot control. Instead, invest your  

.energy in the positive present moment

4- انرژی پرارزشتان را بر سر شایعه سازی، هیولاهای انرژی خوار، مسائل مربوط به گذشته، افکار منفی و یا آنچه بدان کنترل ندارید هدر ندهید. در عوض انرژیتان را صرف همین لحظه مثبت اکنون کنید.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo