X
تبلیغات
رایتل

ارائه گزارش نهایی پرونده تخلفات آزمون دستیاری در صحن علنی مجلس

شنبه 22 دی 1386 ساعت 04:01 ب.ظ

 

در آستانه برگزاری انتخابات مجلس  (به ما رای دهید تا بیشتر سرکارتان بگذاریم)
نوشدارو بعد از مرگ سهراب
چه خبر از سوال فروشان؟؟؟  اقا زاده های سوال فروش چگونه تبرئه شدند

گزارش نهایی پرونده تخلفات آزمون دستیاری پزشکی بالینی مربوط به سال 1382 پس از چهار سال بالاخره هفته آینده در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه مشترک با کمیته تحقیق و تفحص آزمون دستیاری گزارش تخلفات آزمون دستیاری سال 82 را نهایی و به هیئت رئیسه مجلس ارائه کرده است.

طرح گزارش نهایی پرونده تخلفات آزمون دستیاری در دستور کار هفته آتی هیئت رئیسه مجلس برای طرح در صحن علنی قرار گرفته است.

بر طبق این گزارش، جمع بندی نهایی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که در صحن علنی طرح می شود این است که بروز تخلف در آزمون دستیاری سال 82 مورد تایید است.

پایان پرونده تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری 82 / تخلفات محرز شد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری مهر آخرین وضعیت پرونده تحقیق و تفحص از تخلفات آزمون دستیاری سال 1382 را که در هفته جاری در صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد، تشریح کرد.

دکتر علی عباسپور تهرانی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد جمع بندی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی پرونده تخلفات آزمون دستیاری سال 82 گفت : جمع بندی نهایی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تایید وقوع تخلف در آزمون دستیاری سال 1382 است. متاسفانه به دلیل سهل انگاری و نبود یک مکانیسم مشخص، سوالات امتحانات آزمون دستیاری در سال 82 توسط برخی افراد که به سوالات دسترسی داشتند، خارج و در اختیار داوطلبان قرار گرفت که در نهایت منجر به قبولی آنها شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود : کمیسیون آموزش و تحقیقات و کمیته تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری ضمن اینکه بررسی ها را طی این سالها انجام می دادند، از همان ابتدا با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تماس بوده تا در وهله اول خاطیان را شناسایی کنند.

عباسپور تهرانی فرد ادامه داد : خاطیان شناسایی شده و به دستگاه قضایی تحویل داده شده اند و بعضا نیز برایشان حکم صادر شده است. آن بخش از داوطلبانی نیز که از طریق وزارت بهداشت شناسایی شدند، از تحصیل منع شده اند.

وی با یادآوری این نکته که ادامه تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری 82 از مدیریت قبلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به وزارت جدید در دولت نهم منتقل شد، افزود : دستگاه مجری با کمیته تحقیق و تفحص همکاری داشت و از همان زمان هم که این تحقیق و تفحص در کمیسیون مطرح شد، تذکرات لازم راجع به ارتقای امنیت سوالات آزمون چه در مرحله طراحی، چه در مرحله تکثیر و چاپ و چه در مرحله توزیع و برگزاری آزمون داده شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در توصیف کیفیت گزارش نهایی پرونده تخلفات آزمون دستیاری به مهر گفت : در ضمن تحقیق و تفحص از پرونده تخلفات آزمون دستیاری دقت نظر شد تا گزارش دقیق و متقنی تهیه شود تا این تحقیق و تفحص بتواند هم تذکری باشد به دستگاههای مجری و هم اینکه دستگاههای اجرایی و در نهایت مجلس با توجه به بعد نظارتی نسبت به جریانها حساس باشند و اجازه تضییع حق مردم و تحصیلکرده ها را ندهند.

وی در خصوص اعلام تعداد عوامل خاطی دست اندرکار نیز گفت : تعداد این عوامل به دلیل اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال دقت بر روی این امر است، قابل بیان نیست.

عباسپور تهرانی فرد افزود : در نتیجه گزارش نهایی آزمون دستیاری ما خواستار شده ایم که وزارت بهداشت سیستم برگزاری آزمونهایش را تقویت کند و از قوه قضاییه خواسته ایم با اقتدار کامل با متخلفان برخورد کند. همچنین از قوه قضاییه می خواهیم که با سایر متخلفین در سایر آزمونها نیز برخورد قاطع داشته باشد.

علی عباسپور تهرانی فرد یکی از مبناهایی که منجر شد مجلس قانون جامع تخلفات در آزمونهای سراسری را تصویب کند را بحث تخلفات آزمون دستیاری دانست و به مهر گفت : تا قبل از تصویب قانون جامع تخلفات در آزمونهای سراسری عنوان می شد که قانون مدونی برای برخورد با اخلال گران آزمونهای سراسری وجود ندارد، لذا مجلس هفتم این قانون را تصویب کرد تا مکانیزم های قانونی کافی و جدی در اختیار قوه قضاییه برای برخورد با کسانی که در برگزاری آزمونها اخلال ایجاد می کنند، فراهم باشد.

وی افزود : در آزمون دستیاری سال 82 مشخص است که تخلف صورت گرفته است اما به طور کلی باید ریشه تفکری که می گوید، می توان در آزمونها اخلال ایجاد کرد را خشک کرد. 

عباسپور تاکید کرد: عده ای که دنبال چنین حرکاتی هستند باید بدانند تنبیه سنگینی طبق قانون در انتظار آنها است و حتی کسانی که به خود جرات می دهند که به دنبال کشف سوالات آزمون بروند، بدانند که محرومیت های سنگینی در قانون برای آنها پیش بینی شده است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد : بعضا شاهد هستیم که بسیاری از شیادین سوالات غیر درست را با هزینه های سنگین به داوطلبان می فروشند، البته بعد از تصویب قانون در ارتباط با تخلفات شاهد هستیم که این شایعات به حداقل رسیده و بیشتر آن جو شایعه ای است که حاکم می شود و عده ای با فروش سوالات غیر واقعی این شبهه را در کشور ایجاد می کنند که سوالات لو رفته و سوالات می توانند قابل فروش باشند.

علی عباسپور تهرانی خاطرنشان کرد : باید امنیت سوالات را چنان بالا ببریم و چنان با متخلفان برخورد کنیم که حتی کسانی که سوالات اشتباهی می فروشند از این حرکت احساس خطر کنند.تخلف در آزمون دستیاری سالهای ماقبل 82 هم رخ داده است / اخراج 21 دستیار
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از تخلفات آزمون دستیاری سال 82 گفت: ارسال 41 پرونده از قوه قضائیه به وزارت بهداشت و اخراج 21 نفر از پذیرفته شدگان دوره دستیاری آزمون سال 82 از مهمترین بخشهای این گزارش است.
دکتر علیرضا زاکانی در گفتگو با خبرنگار مهر ارسال پرونده های متخلفین از قوه قضائیه به وزارت بهداشت کنونی را از دیگر ویژگی های این گزارش برشمرد.

تکرار به تخلفات در آزمون دستیاری پیش از 82، محرز شدن این تقلب از سوی قوه قضائیه و صدور احکام اولیه برای 6 نفر و تأیید نهایی این احکام برای دو نفر از این افراد در دادگاه تجدید نظر نیز از دیگر ویژگی های این گزارش است
 
وی خاطرنشان کرد: گزارش ارائه شده از سوی هیئت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از تخلفات آزمون دستیاری سال 82 دارای دو بخش قضایی و آموزشی بود که بخش قضایی آن به گزارش تحقیق و تفحص از قوه قضاییه ملحق شده است و در آن بخش مورد بررسی قرار می گیرد. این گزارش به قوه قضاییه منعکس شده است.

زاکانی افزود: بخش آموزشی گزارش هیئت تحقیق و تفحص مجلس از تخلفات آزمون دستیاری سال 82 ابتدا به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و پس از آن به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ارائه شده که برای قرائت در صحن علنی مجلس آماده شده است.

 

وی در خصوص ویژگی های گزارش هیئت تحقیق و تفحص مجلس از تخلفات آزمون دستیاری سال 82 گفت: معلوم کردن اصل تقلب و تخلف، شیوه کار هیئت تحقیق و تفحص از تخلفات این آزمون و توجه به رفتارهای وزارت بهداشت وقت از نکات این گزارش است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین توجه به تکرار این تخلف در سالهای پیش از 82، محرز شدن این تقلب از سوی قوه قضائیه و صدور احکام اولیه برای 6 نفر و تأیید نهایی این حکام برای دو نفر از این افراد در دادگاه تجدید نظر نیز از دیگر ویژگی های این گزارش است.

پرونده آزمون دستیاری مختومه نشده زیرا در گزارش نیز بر این نکته تأکید شده است که از 22 استانی که آزمون دستیاری سال 82 در آن برگزار شده بود تنها 7 استان مورد بررسی قرار گرفته اند

وی در پاسخ به این پرسش که آیا پرونده آزمون دستیاری مختومه شده است یا خیر، در گفتگو با مهر تأکید کرد: این پرونده مختومه نشده است زیرا در گزارش نیز بر این نکته تأکید شده است که از 22 استانی که آزمون دستیاری سال 82 در آن برگزار شده بود تنها 7 استان مورد بررسی قرار گرفته اند و سایر استانها نیز باید بررسی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: در گزارش بر این نکته تأکید شد که وزارت بهداشت باید پیگیری های لازم را انجام دهد و این موضوع را دنبال و متخلفین را شناسایی کند.

وی اظهار داشت: پیگیری وزارت بهداشت در مورد تخلفات آزمون دستیاری سال 82 می تواند بر این مسئله تأکید ورزد که افراد متخلف در حاشیه امن قرار نگیرند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo