X
تبلیغات
رایتل

هر کسی برای جذب عزیز دردانه خنگ خود در دستیاری قانونی وضع میکند

چهارشنبه 9 آبان 1386 ساعت 03:56 ب.ظ
 
درپی اعتراض جمعی ازدستیاران به آیین‌نامه پذیرش مازاد دستیاری
دبیرشورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت:
دانشجویان ظرفیت مازاد با کسب حدنصاب علمی پذیرش شده‌اند

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت تاکید کرد: افراد پذیرفته شده در ظرفیت مازاد دستیاری برای مناطق محروم حد نصاب علمی را کسب کردند.

دکتر محققی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه ظرفیت مازاد دستیاری برای مناطق محروم یکی از مصوبات دبیرخانه است، اظهار کرد: این ظرفیت مازاد با هدف تامین نیروی مورد نیاز مناطق محروم و کمک به ماندگاری نیرو امسال و برای اولین بار در کشور اجرا شد.

وی با تاکید بر اینکه پذیرش مازاد مشمول افرادی می‌شود که در آزمون دستیاری شرکت کرده‌اند، تصریح کرد: البته این افراد باید حد نصاب نمره علمی را کسب کرده باشند.

دکتر محققی با بیان اینکه آیین‌نامه پذیرش ظرفیت مازاد در رشته‌های مورد نیاز اجرا می‌شود، این رشته‌ها را جراحی عمومی، بیهوشی عمومی، داخلی، بیماری کودکان، زنان و زایمان،‌ ارتوپدی، جراحی اعصاب، رادیولوژی و قلب و عروق بیان کرد.

وی با تاکید بر اینکه افراد واجد شرایط باید حداقل 5 سال سابقه خدمت در مناطق محروم داشته باشند خاطر نشان کرد: این افراد باید خدمات بهداشتی، ‌درمانی، آموزشی و پژوهشی قابل قبولی نیز داشته باشند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در عین حال تاکید کرد: این آیین‌نامه مشمول افرادی که در شهرهای بزرگ و یا ستاد وزارتخانه خدمت کرده‌اند، نمی‌باشد.

وی بر ضرورت کسب حد نصاب لازم در رشته محل مورد نظر تاکید کرد و به ایسنا گفت: 113 فرد واجد شرایط در این ظرفیت پذیرفته شدند که بیش از 50 نفر آنها در دوره گذشته حد نصاب لازم را کسب کرده بودند.

دکتر محققی گفت: افراد پذیرفته شده به سپردن تعهد محضری برای خدمت دو برابر مدت زمان تحصیل در مناطق محروم موظف هستند.

 آیا از قبول نشده ها با نمره بالا تر پرسیدید که میخواهید در مناطق محروم خدمت کنید؟

کسانیکه با پارتی استخدام میشوند دریافتی های میلیونی دارند در امتحان هم باید در اولویت باشند

بقیه پزشکان باید بروند بمیرند چون ظرفیت مازادیها از اقا زادگانی هستند که مردم انقلاب کردند تا اینها اقا بالا سرشان باشد

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo