X
تبلیغات
رایتل

نتایج آزمون دستیاری هفته اول مرداد اعلام می‌شود

شنبه 30 تیر 1386 ساعت 07:37 ق.ظ
محققی در گفتگو با مهر :
 
نتایج آزمون دستیاری هفته اول مرداد اعلام می‌شود
 
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی در هفته اول مرداد ماه خبر داد.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تاریخ دقیق اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری سال 85 به زودی به اطلاع داوطلبان این آزمون خواهد رسید.
 
وی گفت: پذیرش در رشته های دستیاری تخصصی پزشکی از اهمیت خاصی برخوردار است و از همین رو کنترل های مضاعفی برای اعلام نتیجه نهایی صورت می گیرد.
 
به گزارش مهر، سی و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی با حضور 15هزار و 760 داوطلب سوم اسفند ماه سال 85 برگزار شده است و بیش از 8 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شناخته شده اند.

اختصاص 25 درصد ظرفیت مازاد پذیرش دستیاری پزشکی به مناطق محروم
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از اختصاص 25 درصد ظرفیت مازاد بر ظرفیت عادی پذیرش دستیاری تخصصی بالینی برای مناطق محروم خبر داد.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ظرفیت مازاد مناطق محروم از سوی دانشگاهها اضافه بر ظرفیت موجود تربیت دستیار اعلام می شود و هیچ گونه تداخلی با سهمیه آزاد یا دیگر سهمیه ها ندارد.

وی اضافه کرد: اگر دانشگاهی در مناطق محروم اعلام نیاز کرده باشد علاوه بر ظرفیتی که در ابتدا اعلام شده، 25 درصد آن ظرفیت ، پذیرش برای مناطق محروم خواهد داشت.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: بخشی از ظرفیت مازاد مناطق محروم به مناطق محروم و نیازمند دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک اختصاص می یابد و بخش دیگر ظرفیت به سایر دانشگاه های علوم پزشکی تخصیص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: از میان کل ظرفیت مازاد مناطق محروم در هر رشته حداکثر یک نفر جهت‌ هر استان‌ محروم‌ پذیرفته‌ خواهند شد و مازاد ظرفیت‌ کل‌ پذیرش‌ سهمیه‌ مناطق‌ محروم‌ در صورت‌ وجود داوطلب‌‌ در رشته های اعلام‌ شده‌ به‌ استانهای‌ محروم‌ سیستان‌ و بلوچستان‌، هرمزگان‌، بوشهر، کهگیلویه‌ و بویراحمد، کردستان‌، لرستان‌، ایلام‌، کرمانشاه‌، چهارمحال‌ بختیاری‌ اختصاص می یابد.

محققی در خصوص میزان تعهد برای افرادی که از سهمیه مناطق محروم استفاده می کنند، یاد آور شد: داوطلب در صورت‌ قبولی‌ در سهمیه‌ مربوطه‌ ملزم‌ به‌ سپردن‌ تعهد خاص‌ به‌ دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی‌ منطقه‌ محروم‌ مورد نظر به‌ میزان‌ برابر یا نیم‌ برابر مدت‌ آموزش‌ خواهد بود.
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo