X
تبلیغات
رایتل

پس از تخلفات در آزمون دستیاری سال 1382 صورت می گیرد

سه‌شنبه 21 آذر 1385 ساعت 03:14 ب.ظ

 

تدابیر شدید برای جلوگیری از هرگونه تخلف در آزمون دستیاری / نصب دوربین مدار بسته در مخزن طراحی سئوال

 

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به افزایش ضریب اطمینان در طراحی سئوال و مخزن آزمون دستیاری گفت : طراحی فرم تقاضانامه و شماره صندلی عکس دار برای آزمون دستیاری، نصب دوربین مدار بسته در مخزن سئوالات، تعیین اکیپ های سه گانه برای ورود به مخزن از اقدامات وزارت بهداشت برای جلوگیری از هرگونه تخلف در آزمون دستیاری سال جاری است.

کی قباد طاهرنژاد در گفتگو با خبرنگار مهر از طراحی فرم تقاضانامه و شماره صندلی عکس دار برای آزمون دستیاری سال جاری خبر داد و گفت: پیش از این برای جلوگیری از تقلب در امتحانات، در آزمون کارشناسی ارشد این کار انجام شده است و با توجه به تجربه موفقیت آمیز آن برای آزمون دستیاری سال جاری نیز اعمال می شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اضافه کرد : برای اینکه نوع تقلبی که افراد جای همدیگر امتحان می دهند به صفر برسد، فرم تقاضانامه به گونه ای تنظیم شده که به یکباره با عکس اسکن می شود.

وی یاد آور شد: در گذشته برای عملیات صدور کارت، عکس به کارت الصاق می شد و بر روی فرم شماره صندلی نیز تنها شماره درج می شد اما در روش جدید همزمان با اسکن فرم تقاضانامه با عکس، کارت ورود به جلسه رنگی عکسدار نیز صادر می شود

طاهرنژاد تأکید کرد: با استفاده از این شیوه امکان مخدوش کردن کارت وجود ندارد و عملیات دستی حذف می شود.

وی همچنین از تأمین اعتبار برای خرید دوربین های مداربسته جهت حفظ امنیت مخزن طراحی سئوال مرکز سنجش خبر داد و گفت: اعتبار لازم برای خرید دوربین های مدار بسته تأمین شده و گروه های مختلف طرح های خود را ارائه کرده اند و به زودی مراحل نصب آن در مخزن آغاز می شود.

طاهرنژاد گفت : بخش طراحی سئوال، مخزن و شرایط نگهداری سئوال در مخزن به گونه ای طراحی شده که اکیپ سه گانه شامل افرادی که از فیلترهای خاص حراست، مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت و دبیرخانه مربوطه عبور داده شده اند، می توانند وارد مخزن شوند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت افزود: با طراحی جدید اکیپ های بازدید کننده از روند طراحی و چاپ و تکثیر سئوالات، امکان رفت و آمد افراد به تنهایی وجود ندارد و بازدید حتماً باید به همراه گروه دیگری که امکان ورود دارد، انجام شود.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo